PINE PARK XC MEET JV
Overall Finish List
August 31, 2023
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Ian Hamilton ST JAMES 893 5 M 12:43.39 6:50/M
2 Isaac Vangura SEELOS 296 6 M 13:11.81 7:05/M
3 Colin Pilla ST KILIAN 914 6 M 13:25.39 7:13/M
4 William Meeuf ST KILIAN 919 6 M 13:39.39 7:20/M
5 Raylan Senft BUTLER CATHOLIC 434 5 M 13:50.37 7:26/M
6 Jacob Feigel SEELOS 286 5 M 14:01.64 7:32/M
7 Zach Guillen AQUINAS 342 5 M 14:04.15 7:34/M
8 Asa Grubbs ST JAMES 892 5 M 14:04.37 7:34/M
9 Luke Patterson AQUINAS 362 6 M 14:25.25 7:45/M
10 Matthew Frisco HOLY CROSS 840 6 M 14:31.14 7:48/M
11 Josiah Couch HOLY CROSS 838 6 M 14:33.57 7:49/M
12 Dustin Daniel ST JAMES 890 5 M 14:33.64 7:49/M
13 Max Predis AQUINAS 336 6 M 14:54.46 8:01/M
14 Brayden Bane NORTHSIDE CATHOLIC 874 6 M 15:16.76 8:12/M
15 Proch Daniel GUARDIAN ANGEL 491 6 M 15:17.89 8:13/M
16 Dominic Gauntner ST JAMES 891 5 M 15:18.59 8:14/M
17 Garvin Whetzel AQUINAS 325 6 M 15:23.60 8:16/M
18 Cole Miller SEELOS 289 5 M 15:28.73 8:19/M
19 Lenigan Gavin GUARDIAN ANGEL 489 6 M 15:31.15 8:21/M
20 Jeremiah Lemon HOLY CROSS 841 6 M 15:41.39 8:26/M
21 Eamon Duffy HOLY CROSS 839 6 M 15:52.85 8:32/M
22 John Austin AQUINAS 328 5 M 16:04.40 8:38/M
23 John Paul Richthammer AQUINAS 329 5 M 16:04.42 8:38/M
24 Jackson Randall AQUINAS 365 5 M 16:11.38 8:42/M
25 Teddy Burchill AQUINAS 347 5 M 16:23.54 8:48/M
26 David Howes HOLY SEPULCHER 855 6 M 16:53.39 9:05/M
27 Alek Sutkowski BLESSED TRINITY 416 5 M 17:01.14 9:09/M
28 Joey Aguglia HOLY CROSS 834 5 M 17:15.22 9:16/M
29 Chase Vargo SEELOS 297 5 M 17:17.26 9:18/M
30 Robbie Singer ST KILIAN 916 5 M 17:26.14 9:22/M
31 Liam Greene SEELOS 287 5 M 17:43.39 9:32/M
32 Aiden Long BLESSED TRINITY 415 5 M 17:51.64 9:36/M
33 Victor Montes SEELOS 290 6 M 17:52.14 9:36/M
34 Michael Scaltz ST KILIAN 915 6 M 17:59.64 9:40/M
35 Theodore Schoedel SEELOS 292 5 M 18:02.75 9:42/M
36 Franc Jude GUARDIAN ANGEL 487 6 M 18:18.60 9:50/M
37 Enzo Urso SEELOS 295 6 M 18:18.79 9:50/M
38 Joe Crawford AQUINAS 327 6 M 18:39.26 10:02/M
39 Austin Bane NORTHSIDE CATHOLIC 977 4 M 18:45.14 10:05/M
40 Orin Pribich AQUINAS 364 5 M 18:58.96 10:12/M
41 Jack Mahony HOLY CROSS 836 5 M 18:59.35 10:12/M
42 Parker Skrastins SEELOS 294 6 M 19:11.77 10:19/M
43 Anglum Travis GUARDIAN ANGEL 486 6 M 19:19.64 10:23/M
44 Proch David GUARDIAN ANGEL 492 5 M 19:27.97 10:27/M
45 Jack Jackson HOLY CROSS 835 5 M 19:33.14 10:31/M
46 Liam Straub ST KILIAN 920 5 M 19:33.64 10:31/M
47 Charlie Martin SEELOS 288 6 M 20:12.28 10:52/M
48 Daniel O'Donnell HOLY CROSS 837 5 M 20:41.26 11:07/M
49 William Jeffrey BLESSED TRINITY 414 5 M 21:02.64 11:18/M
50 Silas Boyle BUTLER CATHOLIC 437 5 M 21:03.14 11:19/M
51 Hudson Feeney SEELOS 285 6 M 21:16.60 11:26/M
52 Liam Patterson SEELOS 291 5 M 21:16.89 11:26/M
53 Xavier Kush ST KILIAN 921 6 M 21:54.12 11:46/M
54 Blake Diloreto ST KILIAN 918 5 M 22:34.57 12:08/M
55 Sargent Wilder GUARDIAN ANGEL 493 5 M 23:31.83 12:39/M
56 Matthew Yeager BUTLER CATHOLIC 436 5 M 27:26.54 14:45/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Ella Schweikert SEELOS 284 6 F 13:37.86 7:19/M
2 Ellie Green NORTHSIDE CATHOLIC 873 6 F 13:57.13 7:30/M
3 Brigid Baker ST KILIAN 902 5 F 14:15.14 7:40/M
4 Reinheimer Eve GUARDIAN ANGEL 482 6 F 14:41.22 7:54/M
5 Avery Arendosh SEELOS 276 6 F 15:43.64 8:27/M
6 Lexie Miller SEELOS 281 6 F 15:55.39 8:33/M
7 Caitlyn Nee SEELOS 282 6 F 16:08.63 8:40/M
8 Ella Scaltz ST KILIAN 904 5 F 16:33.39 8:54/M
9 Whitney Luka BLESSED TRINITY 409 5 F 16:34.44 8:54/M
10 Nora Narwold ST KILIAN 903 6 F 16:35.58 8:55/M
11 Arria Shannon BLESSED TRINITY 411 5 F 16:45.14 9:00/M
12 Maria Hiserodt SEELOS 278 6 F 16:45.40 9:00/M
13 Reinheimer Halle GUARDIAN ANGEL 483 6 F 16:59.39 9:08/M
14 Cecila Livingood BUTLER CATHOLIC 441 6 F 17:03.27 9:10/M
15 Alexandra Robinson AQUINAS 385 6 F 17:17.39 9:18/M
16 Rowan Mondi ST KILIAN 911 5 F 17:22.64 9:20/M
17 Katelyn Jacobs SEELOS 279 6 F 17:46.11 9:33/M
18 Molly Begley SEELOS 277 5 F 17:55.14 9:38/M
19 Rosa Yuo AQUINAS 383 5 F 17:58.86 9:40/M
20 Addy Phelps AQUINAS 384 6 F 18:02.36 9:42/M
21 Reagan Straub BLESSED TRINITY 412 5 F 18:24.11 9:54/M
22 Isabelle Krahe BUTLER CATHOLIC 440 6 F 18:41.55 10:03/M
23 Claire Burch AQUINAS 345 6 F 18:42.77 10:03/M
24 Madeline Worgul HOLY CROSS 824 6 F 18:53.78 10:09/M
25 Charlotte Tedesco BLESSED TRINITY 413 5 F 19:07.37 10:17/M
26 Rowan Blauvelt BLESSED TRINITY 417 6 F 19:10.40 10:18/M
27 Stickman Amy GUARDIAN ANGEL 485 5 F 19:10.89 10:18/M
28 Bridie Straub ST KILIAN 913 5 F 19:57.64 10:44/M
29 Caroline Lutz BLESSED TRINITY 410 5 F 20:01.12 10:46/M
30 Meghan Reuschel SEELOS 283 6 F 20:33.40 11:03/M
31 Rita Donahue AQUINAS 350 5 F 20:35.63 11:04/M
32 Madelyn Miklavic BUTLER CATHOLIC 435 5 F 20:37.64 11:05/M
33 Rebeca Saraiva AQUINAS 374 5 F 20:44.32 11:09/M
34 Cora Cole ST KILIAN 907 5 F 22:21.63 12:01/M
35 Grace McClelland HOLY CROSS 823 5 F 23:39.14 12:43/M
36 Audrey Costigan ST KILIAN 908 6 F 23:59.89 12:54/M
37 Olivia Costigan ST KILIAN 909 6 F 24:06.62 12:57/M