MINGO SCRIMMAGE BOYS
BOYS
Overall Finish List
August 30, 2023
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Ryan Pajak RINGGOLD 639 12 M 15:00.80 4:50/M
2 Jack Bertram NORTH ALLEGHENY 385 11 M 15:34.76 5:01/M
3 Julian Kletz MONTOUR 736 12 M 15:47.56 5:05/M
4 Michael Gauntner NORTH ALLEGHENY 415 12 M 16:42.11 5:23/M
5 Zach Byers PETERS TWP 581 12 M 16:51.37 5:26/M
6 Ethan Warner MT LEBANON 688 12 M 16:59.88 5:29/M
7 Anthony Miklos NORTH ALLEGHENY 468 11 M 17:02.52 5:30/M
8 Tyler Giunipero MOON 543 11 M 17:09.26 5:32/M
9 Alex Mitterer NORTH ALLEGHENY 470 12 M 17:24.28 5:37/M
10 Andrew Peigh NORTH ALLEGHENY 487 10 M 17:33.21 5:40/M
11 Connor Williams NORTH ALLEGHENY 521 12 M 17:34.36 5:40/M
12 Brayden Freund MOON 540 11 M 17:38.87 5:41/M
13 Aj Miller MONTOUR 740 12 M 17:40.61 5:42/M
14 Tyler Davis NORTH ALLEGHENY 400 11 M 17:42.79 5:43/M
15 Sebastian Klimchak NORTH ALLEGHENY 442 11 M 17:45.38 5:44/M
16 Jacob Chacon MONTOUR 726 10 M 17:53.77 5:46/M
17 Evan McCartney MOON 552 12 M 17:54.18 5:46/M
18 Sergio Abdalah NORTH ALLEGHENY 374 11 M 17:55.12 5:47/M
19 Sean Serenyi PETERS TWP 617 10 M 17:56.17 5:47/M
20 Benjamin Smith MOON 566 12 M 17:56.86 5:47/M
21 Jackson Beemer NORTH ALLEGHENY 382 11 M 18:02.52 5:49/M
22 Simon Brockmeyer MT LEBANON 651 12 M 18:04.76 5:50/M
23 Nate Witherell NORTH ALLEGHENY 523 11 M 18:08.62 5:51/M
24 Jack Ellwein MT LEBANON 660 12 M 18:09.64 5:51/M
25 Justin Peoples NORTH ALLEGHENY 488 10 M 18:09.85 5:51/M
26 Grey Lowman NORTH ALLEGHENY 454 11 M 18:11.28 5:52/M
27 Michael Bill MONTOUR 722 12 M 18:11.77 5:52/M
28 Nick Martelli MONTOUR 738 12 M 18:13.15 5:53/M
29 Jack Curren NORTH ALLEGHENY 397 10 M 18:23.72 5:56/M
30 Niko Moore MOON 556 12 M 18:25.65 5:56/M
31 David Clay MONTOUR 727 10 M 18:25.96 5:56/M
32 Caleb Arabia PETERS TWP 576 12 M 18:26.56 5:57/M
33 Brady Perdue MOON 559 11 M 18:27.11 5:57/M
34 Joseph Li NORTH ALLEGHENY 452 11 M 18:29.81 5:58/M
35 Evan Yurasko MT LEBANON 693 10 M 18:30.61 5:58/M
36 Daniel Petersen RINGGOLD 641 11 M 18:36.11 6:00/M
37 Colin Doran MT LEBANON 657 11 M 18:36.89 6:00/M
38 Caiden Sowa NORTH ALLEGHENY 505 9 M 18:39.52 6:01/M
39 Isaac Miller MOON 555 11 M 18:41.56 6:02/M
40 Cael Konek RINGGOLD 634 12 M 18:42.16 6:02/M
41 Andrew Morton NORTH ALLEGHENY 473 9 M 18:42.62 6:02/M
42 Alex Castaneda BALDWIN 699 10 M 18:47.62 6:04/M
43 Henry Szefi MT LEBANON 683 12 M 18:48.87 6:04/M
44 Liam Mooney MT LEBANON 676 9 M 18:50.32 6:05/M
45 Albert Suter PETERS TWP 622 9 M 18:51.34 6:05/M
46 Dalton Phelps PETERS TWP 611 11 M 18:51.54 6:05/M
47 Joseph Wilkinson NORTH ALLEGHENY 519 12 M 19:02.91 6:08/M
48 Robert Tang MT LEBANON 685 12 M 19:10.15 6:11/M
49 Micah Deangelo NORTH ALLEGHENY 401 11 M 19:21.62 6:15/M
50 Finnegan Iovino NORTH ALLEGHENY 429 10 M 19:21.88 6:15/M
51 Ethan Voll NORTH ALLEGHENY 515 9 M 19:22.52 6:15/M
52 Anant Palve NORTH ALLEGHENY 479 11 M 19:28.12 6:17/M
53 George Bondi PETERS TWP 578 12 M 19:28.76 6:17/M
54 Andrew Bruce RINGGOLD 629 10 M 19:29.78 6:17/M
55 Jonathan Pendrak MONTOUR 742 11 M 19:30.79 6:17/M
56 Lucian Delsandro RINGGOLD 632 9 M 19:30.79 6:17/M
57 Ryan Priano BALDWIN 717 11 M 19:37.62 6:20/M
58 Joshua Stepp MOON 568 12 M 19:41.77 6:21/M
59 Nicholai Yatchenko NORTH ALLEGHENY 525 9 M 19:42.78 6:21/M
60 Ethan Rahr RINGGOLD 642 10 M 19:45.40 6:22/M
61 Vincent Colangelo MOON 535 12 M 19:46.62 6:23/M
62 Keegan Culp NORTH ALLEGHENY 395 9 M 19:51.70 6:24/M
63 Jason Link NORTH ALLEGHENY 453 11 M 19:51.87 6:24/M
64 Nathan Irvin NORTH ALLEGHENY 430 10 M 20:01.47 6:27/M
65 Sam Wetzel MT LEBANON 689 10 M 20:03.87 6:28/M
66 Ej Bogatay MOON 531 12 M 20:03.90 6:28/M
67 Isaiah Irwin Evans MT LEBANON 668 11 M 20:04.50 6:28/M
68 Jack Gordish NORTH ALLEGHENY 423 9 M 20:06.12 6:29/M
69 Samarth Mandani MOON 551 10 M 20:11.22 6:31/M
70 Ben Tan MT LEBANON 684 10 M 20:14.29 6:32/M
71 Matthew Eisenreich NORTH ALLEGHENY 406 9 M 20:15.87 6:32/M
72 Arturo Gromo BALDWIN 706 11 M 20:17.35 6:33/M
73 Adam Rodgers NORTH ALLEGHENY 498 11 M 20:17.56 6:33/M
74 Samuel Herrera MOON 546 10 M 20:17.87 6:33/M
75 Logan Spitz NORTH ALLEGHENY 506 9 M 20:18.37 6:33/M
76 Jeffrey Kern NORTH ALLEGHENY 439 12 M 20:22.30 6:34/M
77 Isaac Lafuria NORTH ALLEGHENY 449 11 M 20:22.83 6:34/M
78 Aedan Panzer NORTH ALLEGHENY 480 12 M 20:23.23 6:35/M
79 Logan Magorien NORTH ALLEGHENY 456 11 M 20:30.37 6:37/M
80 Alex Schullek PETERS TWP 615 10 M 20:32.18 6:37/M
81 Benjamin Wu NORTH ALLEGHENY 524 11 M 20:33.62 6:38/M
82 Mckinley Beech BALDWIN 695 10 M 20:33.70 6:38/M
83 Marek Smith PETERS TWP 621 11 M 20:34.12 6:38/M
84 Conner Gardner NORTH ALLEGHENY 414 10 M 20:36.72 6:39/M
85 Ryan Mahoney NORTH ALLEGHENY 458 11 M 20:38.14 6:39/M
86 Tanner Zalar BALDWIN 721 10 M 20:42.82 6:41/M
87 Andrew Schmitt NORTH ALLEGHENY 501 9 M 20:43.63 6:41/M
88 Ethan Chacon MONTOUR 725 9 M 20:44.44 6:41/M
89 James Kelly NORTH ALLEGHENY 438 9 M 20:45.15 6:42/M
90 Sidath Perera NORTH ALLEGHENY 489 10 M 20:48.32 6:43/M
91 Nathan Redondo NORTH ALLEGHENY 493 12 M 20:57.64 6:45/M
92 Kacee Davenport BALDWIN 701 9 M 20:58.29 6:46/M
93 Austin Hruby PETERS TWP 594 11 M 21:10.87 6:50/M
94 Ayush Srivastava NORTH ALLEGHENY 507 9 M 21:20.25 6:53/M
95 Finn McNamee MT LEBANON 674 9 M 21:26.57 6:55/M
96 Holden Darcy MT LEBANON 655 12 M 21:27.84 6:55/M
97 Evan Kaminski NORTH ALLEGHENY 436 12 M 21:27.84 6:55/M
98 Blake Repko MOON 562 9 M 21:28.37 6:55/M
99 Caleb Fruscello BALDWIN 702 10 M 21:28.62 6:55/M
100 Richard (rj) Carrier MOON 534 11 M 21:33.30 6:57/M
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
101 Carter Ebling MONTOUR 730 9 M 21:34.33 6:57/M
102 Brandon Hiles NORTH ALLEGHENY 428 12 M 21:39.20 6:59/M
103 Gabriel Betancourt NORTH ALLEGHENY 386 9 M 21:40.83 6:59/M
104 Christian Bedard MT LEBANON 650 9 M 21:41.86 7:00/M
105 Patrick Campbell MT LEBANON 653 9 M 21:44.71 7:01/M
106 Ryan Mahler NORTH ALLEGHENY 457 9 M 21:45.74 7:01/M
107 Jacob Gudenburr PETERS TWP 592 10 M 21:49.12 7:02/M
108 Nathaniel Barnes MT LEBANON 648 10 M 21:55.87 7:04/M
109 Xander Speerhas MOON 567 11 M 21:58.12 7:05/M
110 Tyler Weet NORTH ALLEGHENY 517 10 M 21:58.73 7:05/M
111 Andrew Gwon NORTH ALLEGHENY 424 9 M 22:02.79 7:06/M
112 Evan Piatek PETERS TWP 612 9 M 22:04.43 7:07/M
113 Dawson Cole RINGGOLD 630 12 M 22:09.87 7:09/M
114 Marcus McGill MOON 554 10 M 22:25.33 7:14/M
115 Callen O'Malley BALDWIN 713 9 M 22:27.57 7:15/M
116 Daniel Balderas NORTH ALLEGHENY 380 12 M 22:27.57 7:15/M
117 Peter Gibson NORTH ALLEGHENY 418 10 M 22:32.46 7:16/M
118 Preston Garin PETERS TWP 588 11 M 22:32.87 7:16/M
119 James McManus NORTH ALLEGHENY 465 10 M 22:38.36 7:18/M
120 Max Attenberger BALDWIN 694 9 M 22:38.77 7:18/M
121 Clark Jamison MT LEBANON 669 10 M 22:43.38 7:20/M
122 Ryan Schwer NORTH ALLEGHENY 502 9 M 22:45.26 7:20/M
123 Colin Hartner NORTH ALLEGHENY 427 9 M 22:45.62 7:20/M
124 David Ochoa NORTH ALLEGHENY 477 9 M 22:50.12 7:22/M
125 Holden Matty MT LEBANON 671 11 M 22:51.55 7:22/M
126 Ryan Dougherty PETERS TWP 584 10 M 22:53.20 7:23/M
127 Liam McHale NORTH ALLEGHENY 464 9 M 22:55.63 7:24/M
128 Sean Clark NORTH ALLEGHENY 392 9 M 22:57.27 7:24/M
129 James Wolf MT LEBANON 691 12 M 22:58.28 7:25/M
130 Luke McGreevy MT LEBANON 672 11 M 22:59.62 7:25/M
131 Roman Bush MOON 533 10 M 23:05.31 7:27/M
132 Sam Hall MOON 545 9 M 23:10.33 7:28/M
133 Max Colangelo NORTH ALLEGHENY 393 9 M 23:11.54 7:29/M
134 Owen Johns MOON 547 12 M 23:12.75 7:29/M
135 Damien McGill MOON 553 11 M 23:15.19 7:30/M
136 Ryan Grimme MOON 544 11 M 23:55.82 7:43/M
137 Ian Doyle NORTH ALLEGHENY 402 12 M 23:56.42 7:43/M
138 Jeremy Oppenheim PETERS TWP 608 9 M 24:01.52 7:45/M
139 Theo Wilkinson NORTH ALLEGHENY 520 12 M 24:18.00 7:50/M
140 Desmond Eiszler PETERS TWP 585 9 M 24:23.62 7:52/M
141 Maxwell Buckner MT LEBANON 652 11 M 24:27.12 7:53/M
142 Samuel Kranyak MOON 548 11 M 24:40.35 7:57/M
143 James Zarabi MOON 570 9 M 24:41.17 7:58/M
144 Elijah Rumberger NORTH ALLEGHENY 499 9 M 24:42.00 7:58/M
145 Nolan Geary BALDWIN 703 9 M 24:43.81 7:58/M
146 Erik Miklavic MONTOUR 739 11 M 24:46.62 7:59/M
147 Jack Bingham MONTOUR 723 9 M 24:55.37 8:02/M
148 Carson Endsley MOON 538 9 M 25:05.55 8:05/M
149 Gavin Decour MONTOUR 728 10 M 25:17.55 8:09/M
150 Nathan Chardello BALDWIN 700 9 M 25:23.37 8:11/M
151 Garrett Kish PETERS TWP 596 9 M 25:23.62 8:11/M
152 Caleb Vizza PETERS TWP 623 10 M 25:31.60 8:14/M
153 Matthew Gavorick PETERS TWP 589 11 M 25:52.11 8:21/M
154 Derek Boronski NORTH ALLEGHENY 388 10 M 25:52.92 8:21/M
155 Shivank Sahoo MOON 564 11 M 25:53.12 8:21/M
156 Levi Duckworth NORTH ALLEGHENY 403 9 M 26:06.16 8:25/M
157 Jacob Bacon NORTH ALLEGHENY 379 9 M 26:33.62 8:34/M
158 Isaak Johnson PETERS TWP 595 12 M 26:37.12 8:35/M
159 Aiden Isner NORTH ALLEGHENY 431 10 M 26:40.37 8:36/M
160 Max Bayer PETERS TWP 577 9 M 27:01.59 8:43/M
161 Hayden Ball NORTH ALLEGHENY 381 12 M 27:08.78 8:45/M
162 Elias Ehrhardt MT LEBANON 658 9 M 27:25.45 8:51/M
163 Griffin Cowan NORTH ALLEGHENY 394 10 M 27:50.38 8:59/M
164 Isaac Breneman NORTH ALLEGHENY 389 12 M 28:00.60 9:02/M
165 Darren Woodard MONTOUR 750 10 M 28:01.00 9:02/M
166 Elijah Hackworth MT LEBANON 664 9 M 28:01.41 9:02/M
167 Jonas Lemon NORTH ALLEGHENY 451 9 M 28:02.38 9:03/M
168 Ian Eom NORTH ALLEGHENY 407 9 M 29:00.13 9:21/M
169 Tyler Vincent NORTH ALLEGHENY 514 10 M 29:32.51 9:32/M
170 Brent Paulson NORTH ALLEGHENY 483 11 M 29:50.95 9:37/M
171 Ryan O'Neill NORTH ALLEGHENY 475 9 M 29:56.21 9:39/M
172 Vijay Arora NORTH ALLEGHENY 377 12 M 30:38.46 9:53/M
173 Matthew Opfer PETERS TWP 607 11 M 31:52.13 10:17/M
174 August Glover PETERS TWP 590 10 M 33:45.23 10:53/M