OVCCL KICKOFF JR HIGH
Overall Finish List
August 22, 2023
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Landon Indermuhle RIVER 972 7 M 11:59.25 6:00/M
2 Nate Kline EDISON 940 8 M 12:40.95 6:20/M
3 George Dormas ST CLAIRSVILLE 55 8 M 13:03.95 6:32/M
4 Chase Crum ST CLAIRSVILLE 54 8 M 13:11.45 6:36/M
5 Luke Hastings MARTINS FERRY 894 8 M 13:14.25 6:37/M
6 Aaron Tucker MARTINS FERRY 899 8 M 13:44.25 6:52/M
7 Javi Descalzo BISHOP MUSSIO 814 8 M 13:51.43 6:56/M
8 Jayden Barker BARNESVILLE 822 8 M 14:04.22 7:02/M
9 Ryan Fulton ST CLAIRSVILLE 56 7 M 14:22.50 7:11/M
10 Parker Binni RIVER 971 8 M 14:28.50 7:14/M
11 Reid Pack ST CLAIRSVILLE 58 7 M 14:35.30 7:18/M
12 Kaden Coates BELLAIRE 149 7 M 14:53.50 7:27/M
13 Keyser Taylor BELLAIRE 150 7 M 15:06.69 7:33/M
14 Bryce Sobleski HARRISON 999 8 M 15:13.42 7:37/M
15 Jaxon Boyce BUCKEYE LOCAL 1813 8 M 15:22.93 7:41/M
16 Ryder Gallagher BARNESVILLE 824 7 M 15:23.54 7:42/M
17 Ronnie White EDISON 944 8 M 15:37.97 7:49/M
18 Noah Shirley MARTINS FERRY 897 7 M 15:49.96 7:55/M
19 Matthew Shirley MARTINS FERRY 896 7 M 15:50.97 7:55/M
20 Gino Scaffidi HARDING 925 7 M 15:56.24 7:58/M
21 Jude Balzano BISHOP MUSSIO 813 8 M 16:07.44 8:04/M
22 Irvin Roman EDISON 943 8 M 16:11.82 8:06/M
23 Sam Holskey BARNESVILLE 825 7 M 16:14.92 8:07/M
24 William Liberatore MARTINS FERRY 895 7 M 16:17.16 8:09/M
25 Logan Stripe MARTINS FERRY 898 8 M 16:19.19 8:10/M
26 Robert Briggs BELLAIRE 148 8 M 16:51.25 8:26/M
27 Ethan Kreiter ST CLAIRSVILLE 57 7 M 17:22.71 8:41/M
28 Aiden Starr BARNESVILLE 826 7 M 17:27.93 8:44/M
29 Noah Kosky SHADYSIDE 910 7 M 17:28.14 8:44/M
30 Jayse Carter BUCKEYE LOCAL 1814 8 M 18:20.25 9:10/M
31 Dugan Mills HARDING 924 8 M 18:40.95 9:20/M
32 Ryker Allen BUCKEYE LOCAL 1810 7 M 19:06.25 9:33/M
33 Joseph Hepburn BUCKEYE LOCAL 1815 7 M 19:30.24 9:45/M
34 James Yoho BUCKEYE LOCAL 1818 7 M 19:54.57 9:57/M
35 Evan Whiting BUCKEYE LOCAL 1817 7 M 20:02.74 10:01/M
36 Parker Watson BARNESVILLE 828 7 M 20:11.62 10:06/M
37 Liam Thomas BUCKEYE LOCAL 1816 7 M 20:40.42 10:20/M
38 David Pawelczyk INDIAN CREEK 853 8 M 21:07.41 10:34/M
39 Nik Kline EDISON 941 7 M 21:18.75 10:39/M
40 Noah Lucas EDISON 942 7 M 22:09.87 11:05/M
41 Dylan Blake HARRISON 998 8 M 22:45.16 11:23/M
42 Brock Trigg BARNESVILLE 827 7 M 23:21.29 11:41/M
43 Caleb Bush BARNESVILLE 823 7 M 30:54.59 15:27/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Addy Reed BARNESVILLE 847 7 F 14:34.46 7:17/M
2 Jaylynne Johnson SHADYSIDE 922 7 F 14:53.35 7:27/M
3 Aylah Albright SHADYSIDE 921 7 F 15:13.26 7:37/M
4 Lyla Blazek BELLAIRE 604 7 F 15:16.51 7:38/M
5 Morgan Horan ST CLAIRSVILLE 71 7 F 15:44.10 7:52/M
6 Lynzey Keiser BARNESVILLE 844 8 F 15:53.49 7:57/M
7 Lydia Krepps EDISON 954 8 F 16:00.35 8:00/M
8 Jaime Bolon UNION LOCAL 809 7 F 16:05.81 8:03/M
9 Kamdin Snider BELLAIRE 715 7 F 16:13.77 8:07/M
10 Samantha Yonak UNION LOCAL 812 7 F 16:14.98 8:07/M
11 Cameron Kolvek SHADYSIDE 923 7 F 16:19.83 8:10/M
12 Calista Cozart INDIAN CREEK 860 8 F 16:26.10 8:13/M
13 Bradie Nixon BARNESVILLE 846 8 F 16:30.60 8:15/M
14 Dalana Bove INDIAN CREEK 859 8 F 16:36.32 8:18/M
15 Krayola Blon BELLAIRE 608 8 F 16:46.05 8:23/M
16 Parker Sobota LINSLY 882 7 F 17:08.53 8:34/M
17 Lexi Fry BELLAIRE 646 8 F 17:15.85 8:38/M
18 Aubrie Moss HARRISON 1000 8 F 18:04.97 9:02/M
19 Cabella Hudson HARDING 927 7 F 18:49.10 9:25/M
20 Leah Hendrix EDISON 953 8 F 19:35.60 9:48/M
21 Emma Swan BARNESVILLE 848 8 F 20:34.85 10:17/M
22 Liv McCrate BARNESVILLE 845 8 F 20:48.35 10:24/M
23 Mattea Brehm BELLAIRE 617 8 F 21:08.95 10:34/M
24 Addison Kocher UNION LOCAL 811 7 F 21:18.08 10:39/M
25 Harper Poe ST CLAIRSVILLE 73 7 F 21:23.76 10:42/M
26 Gabriella Rea HARDING 928 8 F 21:48.10 10:54/M
27 Addison Peters BELLAIRE 679 8 F 21:51.85 10:56/M
28 Julia Gentile HARDING 926 8 F 21:56.85 10:58/M
29 Leena Howard BUCKEYE LOCAL 1852 7 F 21:56.86 10:58/M
30 Lidia Rea HARDING 929 7 F 22:32.35 11:16/M
31 Lucy Roth EDISON 957 8 F 22:46.10 11:23/M
32 Makayla Conaway BUCKEYE LOCAL 1848 7 F 22:50.60 11:25/M
33 Rabekah Blake BRIDGEPORT 987 8 F 23:27.10 11:44/M
34 Monica Taylor EDISON 958 7 F 24:14.02 12:07/M
35 Michelle Davis EDISON 952 8 F 24:26.10 12:13/M
36 Ashley Harbert BUCKEYE LOCAL 1851 7 F 24:48.72 12:24/M
37 Luci Kruel EDISON 956 8 F 26:00.74 13:00/M
38 Addison Bolt UNION LOCAL 810 8 F 26:32.84 13:16/M
39 Vanessa Yoho BUCKEYE LOCAL 1926 7 F 28:02.24 14:01/M
40 Lanie Kruel EDISON 955 7 F 29:27.10 14:44/M
41 Emmy Mancz ST CLAIRSVILLE 72 7 F 30:06.57 15:03/M
42 Brianna Cominsky BUCKEYE LOCAL 1834 7 F 33:30.59 16:45/M