GATEWAY INVITE MIDDLE SCHOOL
Overall Finish List
September 03, 2022
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Owen Geltz KISKI AREA 563 7 M 10:21.26 6:28/M
2 Harrison Parker FOX CHAPEL 492 8 M 10:22.78 6:29/M
3 Victor White FOX CHAPEL 518 8 M 10:24.76 6:30/M
4 Grant Fenton FOX CHAPEL 447 8 M 10:44.80 6:43/M
5 Brady Sciullo OBLOCK JR 993 8 M 10:50.77 6:46/M
6 Ashton Saunders RIVERVIEW 971 8 M 10:54.57 6:49/M
7 Tyler Mcclintock OBLOCK JR 985 8 M 10:55.51 6:49/M
8 Nate Wilson REDEEMER LUTHERAN 798 8 M 11:00.23 6:53/M
9 Rhyon Fuqua MCKEESPORT 591 8 M 11:06.26 6:56/M
10 Ben Mueller OBLOCK JR 986 8 M 11:07.22 6:57/M
11 Owen Metz RIVERVIEW 961 8 M 11:09.48 6:58/M
12 Zhanyu (Eric) Jiang FOX CHAPEL 464 8 M 11:30.47 7:11/M
13 Zachary Haigh FOX CHAPEL 455 7 M 11:34.51 7:14/M
14 David Culley FOX CHAPEL 437 7 M 11:36.76 7:15/M
15 Luca Conti FOX CHAPEL 434 8 M 11:38.12 7:16/M
16 Victor Nelson FOX CHAPEL 485 8 M 11:40.68 7:18/M
17 Hayden Trac FOX CHAPEL 514 8 M 11:43.26 7:19/M
18 Eli Olifson FOX CHAPEL 487 8 M 11:53.20 7:26/M
19 Oscar Smith RIVERVIEW 972 7 M 11:55.47 7:27/M
20 Nico Zgurzynski FOX CHAPEL 530 8 M 12:05.73 7:33/M
21 Kacee Davenport BALDWIN 329 7 M 12:16.18 7:40/M
22 Michael Grattan BALDWIN 338 7 M 12:17.62 7:41/M
23 Nolan Macurak BALDWIN 326 7 M 12:19.47 7:42/M
24 Topher Driscoll REDEEMER LUTHERAN 936 7 M 12:22.37 7:44/M
25 Isaac Sha GATEWAY M.S. 980 8 M 12:23.26 7:44/M
26 Max Orbin RIVERVIEW 964 8 M 12:26.48 7:46/M
27 Jack Hrinda MCKEESPORT 592 8 M 12:27.70 7:47/M
28 Vince Ditoro BALDWIN 331 7 M 12:28.92 7:48/M
29 Oliver Wright FOX CHAPEL 523 8 M 12:32.20 7:50/M
30 Asher Ross RIVERVIEW 968 8 M 12:34.23 7:51/M
31 Callen O'malley BALDWIN 403 8 M 12:42.22 7:56/M
32 Maddox Patterson FOX CHAPEL 494 7 M 12:42.23 7:56/M
33 Phillip Johnson FOX CHAPEL 465 7 M 12:46.99 7:59/M
34 Desmond Ruff FOX CHAPEL 499 8 M 12:47.76 7:59/M
35 Logan Prouty FOX CHAPEL 495 7 M 13:03.90 8:09/M
36 Lucas Bauer RIVERVIEW 943 7 M 13:07.51 8:12/M
37 Jack Clump FOX CHAPEL 431 7 M 13:08.76 8:13/M
38 Nolan Geary BALDWIN 335 7 M 13:21.51 8:21/M
39 Aydan Gross RIVERVIEW 949 7 M 13:23.14 8:22/M
40 Dominic Cerminara KISKI AREA 560 7 M 13:23.24 8:22/M
41 Brody Gilmore OBLOCK JR 983 8 M 13:36.99 8:30/M
42 Max Youkers FOX CHAPEL 527 7 M 13:48.11 8:38/M
43 Logan Helbling FOX CHAPEL 457 8 M 13:58.75 8:44/M
44 Santiago Oliva FOX CHAPEL 489 7 M 14:03.76 8:47/M
45 Oscar Krogh KISKI AREA 571 7 M 14:06.93 8:49/M
46 Thomas Kilgour KISKI AREA 570 7 M 14:22.26 8:59/M
47 Nasario Clarke KISKI AREA 561 7 M 14:38.46 9:09/M
48 James Yusko OBLOCK JR 1000 7 M 14:41.26 9:11/M
49 Joshua Ummer FOX CHAPEL 515 8 M 14:41.94 9:11/M
50 Aiden Verkleeren OBLOCK JR 998 7 M 14:46.26 9:14/M
51 Simon Richter FOX CHAPEL 497 8 M 14:48.94 9:15/M
52 Jensen Young KISKI AREA 589 7 M 14:51.77 9:17/M
53 Reed Spednik OBLOCK JR 997 8 M 15:03.15 9:24/M
54 Benedetto Brocato FOX CHAPEL 425 8 M 15:05.41 9:26/M
55 Julian Mcdonald FOX CHAPEL 479 7 M 15:13.85 9:31/M
56 Peyton Peacock GATEWAY M.S. 978 8 M 15:31.46 9:42/M
57 Conner Potochnik OBLOCK JR 989 8 M 15:36.76 9:45/M
58 Fernando Echeverria Conte FOX CHAPEL 443 7 M 15:48.87 9:53/M
59 Ethan Long FOX CHAPEL 474 7 M 16:11.75 10:07/M
60 Gavin Geiger OBLOCK JR 982 8 M 16:22.58 10:14/M
61 Alex Landis RIVERVIEW 956 7 M 16:24.86 10:15/M
62 Carson Smith KISKI AREA 580 7 M 16:58.95 10:36/M
63 Omar Elshahat FOX CHAPEL 445 7 M 18:04.67 11:18/M
64 Christian Birkner FOX CHAPEL 423 7 M 19:07.76 11:57/M
65 Nico Tavolario FOX CHAPEL 511 8 M 19:07.81 11:57/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Lenna Birchard 787 8 F 11:09.95 6:58/M
2 Addison Stankay KISKI AREA 581 8 F 11:34.21 7:14/M
3 Cecilia Ressler FOX CHAPEL 496 8 F 11:37.47 7:16/M
4 Maria Roberts KISKI AREA 577 7 F 11:40.93 7:18/M
5 Audrey Fowkes KISKI AREA 562 8 F 11:59.23 7:29/M
6 Hannah George KISKI AREA 564 7 F 12:02.53 7:31/M
7 Brynn Gamblin FOX CHAPEL 449 8 F 12:12.98 7:38/M
8 Stella Mckenzie KISKI AREA 573 8 F 12:15.20 7:39/M
9 Isabella Sroufe FOX CHAPEL 508 7 F 12:20.50 7:43/M
10 Ella Shevchuk FOX CHAPEL 504 7 F 12:47.69 7:59/M
11 Maggie Carter FOX CHAPEL 430 8 F 12:55.53 8:04/M
12 Bridget Hemingray FOX CHAPEL 458 7 F 13:05.75 8:11/M
13 Cecilia Sumrok FOX CHAPEL 510 7 F 13:22.65 8:21/M
14 Kailee Allen GATEWAY M.S. 975 8 F 13:26.95 8:24/M
15 Abigail Shelton FOX CHAPEL 503 8 F 13:29.24 8:26/M
16 Ava Carey FOX CHAPEL 429 8 F 13:31.67 8:27/M
17 Keely Duzyk BALDWIN 332 7 F 13:32.49 8:28/M
18 Emma Smith FOX CHAPEL 507 8 F 13:35.37 8:29/M
19 Kennedy Berberich KISKI AREA 559 8 F 13:44.23 8:35/M
20 Neela Leskovic OBLOCK JR 984 7 F 14:20.20 8:58/M
21 Phoebe Mickus FOX CHAPEL 482 7 F 14:24.30 9:00/M
22 Julianna Ditoro BALDWIN 330 7 F 14:28.42 9:03/M
23 Marina Rebovich OBLOCK JR 991 7 F 14:33.33 9:06/M
24 Elena Collins GATEWAY M.S. 976 7 F 14:33.33 9:06/M
25 Ayva Gross RIVERVIEW 950 7 F 14:45.75 9:13/M
26 Aubrey Shelatz OBLOCK JR 994 8 F 14:57.16 9:21/M
27 Jane Maurer FOX CHAPEL 478 8 F 14:59.44 9:22/M
28 Olivia Plowman KISKI AREA 576 8 F 15:06.20 9:26/M
29 Emily Westover OBLOCK JR 999 8 F 15:27.75 9:39/M
30 Callie Schimmer OBLOCK JR 992 8 F 15:48.50 9:53/M
31 Mabel Koloshinsky FOX CHAPEL 468 7 F 16:01.46 10:01/M
32 Ella Golomb FOX CHAPEL 451 8 F 16:13.81 10:08/M
33 Nadre Digbohou FOX CHAPEL 439 8 F 16:37.20 10:23/M
34 Emily Olifson FOX CHAPEL 488 7 F 16:48.24 10:30/M
35 Laila Hockenberry BALDWIN 340 7 F 16:52.10 10:33/M
36 Brinlee Wolkiewicz FOX CHAPEL 520 7 F 16:58.34 10:36/M
37 Akari Inada FOX CHAPEL 461 7 F 17:00.21 10:38/M
38 Evie Driscoll REDEEMER LUTHERAN 935 6 F 17:01.23 10:38/M
39 Emily Wright FOX CHAPEL 521 8 F 17:31.87 10:57/M
40 Evelyn Owens FOX CHAPEL 491 8 F 17:32.69 10:58/M
41 Kirsten Levarse RIVERVIEW 958 7 F 17:48.72 11:08/M
42 Asia Jackson GATEWAY M.S. 977 8 F 17:50.15 11:09/M
43 Olivia Baleno OBLOCK JR 981 8 F 18:30.21 11:34/M
44 Juliet Barr-Knaus FOX CHAPEL 420 7 F 19:44.20 12:20/M
45 Natalie Nutter OBLOCK JR 987 7 F 20:59.24 13:07/M
46 Elaine Huang FOX CHAPEL 460 8 F 21:01.24 13:08/M