SANTA SPRINT MILE
Overall Finish List
December 05, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services smileymiles.com
RUN
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Tyler Jenkins Barnesville OH 1014 16 M 1 Top Fin 5:05.93 5:05/M
2 Heath Piper Fredericktown PA 1058 39 M 2 Top Fin 5:14.48 5:14/M
3 Eli Miller Wheeling WV 991 15 M 3 Top Fin 5:24.70 5:24/M
4 Logan Dodd Barnesville OH 1006 16 M 4 Top Fin 5:36.50 5:36/M
5 Derick Garrison Belmont OH 1050 16 M 5 Top Fin 5:40.18 5:40/M
6 Conner Starr Barnesville OH 994 14 M 1 10-14 5:44.64 5:44/M
7 Chrissy Lewis 1065 44 F 1 Top Fin 5:56.29 5:56/M
8 Bub Froehlich Barnesville OH 1056 45 M 1 Top Fin 5:59.34 5:59/M
9 Josie Hancock Martins Ferry OH 891 15 F 2 Top Fin 6:02.64 6:02/M
10 Jason Leech Cadiz OH 896 41 M 2 Top Fin 6:02.81 6:02/M
11 Mark Gustetic Cleveland OH 890 37 M 1 30-39 6:07.72 6:07/M
12 Chris Thoburn Bridgeport OH 997 33 M 2 30-39 6:10.77 6:10/M
13 Iming Chang Wheeling WV 885 29 M 1 20-29 6:13.21 6:13/M
14 Aubrey Johnson Barnesville 1064 16 F 3 Top Fin 6:17.50 6:17/M
15 Marah Bethel Barnesville 1070 14 F 4 Top Fin 6:19.22 6:19/M
16 Devin Crumbaker Barnesville 1074 14 M 2 10-14 6:21.77 6:21/M
17 Cooper Bell Barnesville OH 1004 15 M 1 15-19 6:25.38 6:25/M
18 Tim Hertel 1073 50 M 3 Top Fin 6:26.77 6:26/M
19 Shepherd Richey Barnesville OH 1059 14 M 3 10-14 6:26.86 6:26/M
20 Chuck Miller Wheeling WV 990 44 M 1 40-44 6:29.11 6:29/M
21 Delana Jenkins Barnesville OH 1043 13 F 5 Top Fin 6:39.21 6:39/M
22 Summer Jenkins Barnesville OH 1013 42 F 1 Top Fin 6:58.62 6:58/M
23 Sydney Carpenter Barnesville OH 1010 19 F 1 15-19 7:00.11 7:00/M
24 Brady Powell 1075 10 M 4 10-14 7:00.32 7:00/M
25 Joseph Allen Bethesda OH 876 71 M 1 65-99 7:06.11 7:06/M
26 Beth Kruprzak Amsterdam OH 1007 38 F 1 30-39 7:18.98 7:18/M
27 Grace Starr Barnesville OH 995 13 F 1 10-14 7:26.33 7:26/M
28 Rex Carpenter Barnesville OH 1003 9 M 1 1- 9 7:27.45 7:27/M
29 Adam Mamie Bellaire OH 1044 14 M 5 10-14 7:28.26 7:28/M
30 Pat Calmbacher Triadelphia WV 884 63 M 1 60-64 7:36.84 7:36/M
31 Adrianne Dimmerling Senecaville OH 1011 29 F 1 20-29 7:37.61 7:37/M
32 Trey Bethel 1069 10 M 6 10-14 7:39.21 7:39/M
33 Marie Blacker Barnesville OH 880 13 F 2 10-14 7:39.44 7:39/M
34 Sophie Carpenter Barnesville OH 1002 11 F 3 10-14 7:41.34 7:41/M
35 Ashley Colvin Salesville OH 887 32 F 2 30-39 7:42.70 7:42/M
36 Richard Klempa Bellaire OH 892 68 M 2 65-99 7:42.96 7:42/M
37 Gunner Disher Jerusalem OH 1047 12 M 7 10-14 7:51.48 7:51/M
38 Tiffany Disher Triadelphia WV 1046 32 F 3 30-39 7:52.90 7:52/M
39 Sean Douglass Saint Clairsville 888 48 M 1 45-49 7:53.10 7:53/M
40 Aiden Starr Barnesville OH 1053 9 M 2 1- 9 8:00.93 8:00/M
41 Kelsie Kovach Saxonburg PA 894 31 F 4 30-39 8:01.34 8:01/M
42 Melissa Dodd Barnesville OH 1005 42 F 2 Top Fin 8:03.70 8:03/M
43 Lincoln Gallagher Barnesville OH 1055 8 M 3 1- 9 8:05.41 8:05/M
44 Wendy Wolfe Saint Clairsville 998 53 F 3 Top Fin 8:08.83 8:08/M
45 Megan Garrison 1066 17 F 2 15-19 8:10.69 8:10/M
46 JJ Potocnik Triadelphia WV 1060 47 M 2 45-49 8:26.59 8:26/M
47 Jaxson Humphrey 1068 6 M 4 1- 9 8:29.49 8:29/M
48 Raylan Young Carrollton OH 1000 4 M 5 1- 9 8:32.44 8:32/M
49 Kandy Young Carrollton OH 999 53 F 1 50-59 8:33.39 8:33/M
50 Kristine Midcap Wheeling WV 989 51 F 2 50-59 8:37.44 8:37/M
51 Robin Sponhaltz Saint Clairsville 993 44 F 1 40-44 8:38.66 8:38/M
52 Jacob Stein Triadelphia WV 1048 40 M 2 40-44 8:55.33 8:55/M
53 Jon Arnold Jr Quaker City OH 877 45 M 3 45-49 8:57.59 8:57/M
54 Joe Lebert New Kensington PA 895 41 M 3 40-44 8:59.50 8:59/M
55 Rachel Reardon Follansbee WV 1045 34 F 5 30-39 9:00.95 9:00/M
56 Shea Bugala Barnesville OH 882 49 F 1 45-49 9:22.34 9:22/M
57 Brody Dennison Barnesville OH 1054 8 M 6 1- 9 9:22.54 9:22/M
58 Emily Kruprzak Amsterdam OH 1009 7 F 1 1- 9 9:34.87 9:34/M
59 Justin Kovach Saxonburg PA 893 31 M 3 30-39 9:42.74 9:42/M
60 Debbie Calmbacher Triadelphia WV 883 62 F 1 60-64 9:45.37 9:45/M
61 Alissa Marshall Cleveland OH 898 37 F 6 30-39 9:51.86 9:51/M
62 Shelly Yeckley Quaker City OH 1049 47 F 2 45-49 9:59.30 9:59/M
63 Olivia Phillips 2305 14 F 4 10-14 10:15.93 10:15/M
64 Justin Friday Woodsfield OH 1051 40 M 4 40-44 10:17.18 10:17/M
65 Josie Friday Woodsfield OH 1052 5 F 2 1- 9 10:17.99 10:17/M
66 Kierra Phillips 2287 10 F 5 10-14 10:18.21 10:18/M
67 Allan Olexa Neffs OH 992 69 M 3 65-99 10:20.58 10:20/M
68 Debra Czap Westerville OH 1063 64 F 2 60-64 10:27.92 10:27/M
69 Tara Hertel 1072 14 F 6 10-14 10:36.33 10:36/M
70 Christine Beck Wheeling WV 879 42 F 2 40-44 10:43.74 10:43/M
71 Clint Kruprzak Amsterdam OH 1008 9 M 7 1- 9 10:56.17 10:56/M
72 Tosha Bethel 1071 42 F 3 40-44 11:26.91 11:26/M
73 Alexandra Brooks Washington PA 881 31 F 7 30-39 11:38.17 11:38/M
74 Beth Jeffries 1067 49 F 3 45-49 11:47.16 11:47/M
75 Linda Coleman Wheeling WV 886 67 F 1 65-99 12:04.73 12:04/M
76 Vicki Stillion Cambridge OH 996 36 F 8 30-39 12:16.66 12:16/M
77 Barbara Mcfarland Bellaire OH 900 65 F 2 65-99 13:54.94 13:54/M
78 Parker McGinnis Barnesville OH 1062 3 M 8 1- 9 14:26.34 14:26/M
79 Megan Stenger Barnesville OH 1061 29 F 2 20-29 21:16.31 21:16/M
80 Lindsay Schafer Barnesville OH 1057 27 F 3 20-29 21:18.53 21:18/M
WALK
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Gary Bennett 2309 52 M 1 Top Fin 8:02.84 8:02/M
2 Carl Kondrach Barnesville OH 2242 48 M 2 Top Fin 9:23.32 9:23/M
3 Steve Bence Pittsburgh PA 2252 64 M 3 Top Fin 9:34.42 9:34/M
4 Micah Brownstein Barnesville OH 2241 44 M 4 Top Fin 10:18.75 10:18/M
5 Sarah Donley Bethesda OH 2186 36 F 1 Top Fin 10:21.40 10:21/M
6 Ashley Gates 2276 29 F 2 Top Fin 10:34.50 10:34/M
7 Bob Morris 2286 65 M 5 Top Fin 10:41.23 10:41/M
8 David Workman Bellaire OH 2200 70 M 1 Top Fin 11:04.66 11:04/M
9 Roy Thomas 2251 79 M 2 Top Fin 11:05.71 11:05/M
10 Paul Smathers 2250 75 M 3 Top Fin 11:31.44 11:31/M
11 Payton Bell Barnesville OH 2237 12 F 3 Top Fin 12:32.15 12:32/M
12 Jackie Bell Barnesville OH 2236 42 F 4 Top Fin 12:32.70 12:32/M
13 Matt Hennings Steubenville OH 2192 48 M 1 1-49 12:33.65 12:33/M
14 Jozie Bostic 2306 14 F 5 Top Fin 12:34.10 12:34/M
15 Addyson Moore Barnesville 2307 13 F 1 1-49 12:34.55 12:34/M
16 George "Hammer" Macek Wheeling WV 2196 68 M 1 50-99 12:50.92 12:50/M
17 John Jeffries 2279 60 M 2 50-99 12:54.64 12:54/M
18 Barbara Jahn Vincent OH 2243 72 F 1 Top Fin 13:02.64 13:02/M
19 Blake Headen Wellsburg WV 2191 53 M 3 50-99 13:05.27 13:05/M
20 Cookie Galbraith Scio OH 2188 63 M 4 50-99 13:09.55 13:09/M
21 Michael Turkaly 2277 75 M 5 50-99 13:12.79 13:12/M
22 Cathy Caldwell Valley Grove WV 2182 64 F 2 Top Fin 13:15.12 13:15/M
23 Donna Donley Bridgeport OH 2185 59 F 3 Top Fin 13:30.14 13:30/M
24 Ryan Jeffries 2278 16 M 2 1-49 13:31.29 13:31/M
25 Butch Blattner 2310 58 M 6 50-99 14:14.50 14:14/M
26 Clarissa Hornbeck Sardis OH 2194 47 F 2 1-49 14:40.20 14:40/M
27 Alyssa Hornbeck Sardis OH 2193 15 F 3 1-49 14:41.78 14:41/M
28 Lori Dobrovich Bridgeport OH 2184 59 F 1 50-99 14:51.87 14:51/M
29 Doug Midcap Wheeling WV 988 58 M 7 50-99 15:45.77 15:45/M
30 Cody Johnson Barnesville OH 2308 37 M 3 1-49 15:57.51 15:57/M
31 Stan Czyzewski Bellaire OH 2183 79 M 8 50-99 16:24.46 16:24/M
32 Sherry Hindman Bellaire OH 2247 55 F 2 50-99 16:56.26 16:56/M
33 Mark Brown Barnesville OH 2238 63 M 9 50-99 17:32.85 17:32/M
34 Oakley Gallagher Barnesville OH 2244 6 F 4 1-49 17:34.28 17:34/M
35 Berkley Gallagher 2245 4 F 5 1-49 17:35.10 17:35/M
36 Tyler Growden Cumberland MD 2190 21 M 4 1-49 18:01.11 18:01/M
37 Haley Growden Morgantown WV 2189 24 F 6 1-49 18:01.91 18:01/M
38 David Boden Morgantown WV 2181 23 M 5 1-49 18:02.53 18:02/M
39 Laurie Galownia Saint Clairsville 2239 54 F 3 50-99 19:06.91 19:06/M
40 Lacy Gallagher Barnesville OH 2246 32 F 7 1-49 20:16.23 20:16/M
HAND CYCLIST / WHEELCHAIR
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Justin Heckathorn Saint Clairsville 2240 31 M 1 0-99 18:49.10 18:49/M