PGH DIOCESAN CATHOLIC CHAMPIONSHIP
Overall Finish List
October 24, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Brock Moran JFK 143 3 M 9:57.55 7:22/M
2 Gabe Urban ST GREGORY 537 2 M 10:05.55 7:28/M
3 Beau Peterson ST THERESE 716 4 M 10:06.31 7:29/M
4 Jackson Chips ST KILIAN 591 4 M 10:06.76 7:29/M
5 Greyson Pegher ST THERESE 715 4 M 10:17.15 7:37/M
6 Simeon Rhodaberger BUTLER CATHOLIC 430 3 M 10:43.53 7:56/M
7 Tyler Kirsten ST KILIAN 593 4 M 10:43.53 7:56/M
8 Isaac Vangura AQUINAS 365 3 M 10:46.77 7:59/M
9 william Meeuf ST KILIAN 587 3 M 10:51.38 8:02/M
10 Brennan Marek ALPHA 339 3 M 10:51.47 8:02/M
11 Garin Goob ST ELIZABETH 181 4 M 10:58.39 8:07/M
12 Daniel D'Alo AVA MARIA 45 4 M 10:59.60 8:08/M
13 Isaiah Loboda AVA MARIA 76 3 M 10:59.81 8:08/M
14 Zachary Guillen AQUINAS 360 2 M 11:05.78 8:13/M
15 Nicholas Grayson SSPP 640 2 M 11:07.54 8:14/M
16 Liam Lawson ST THERESE 712 4 M 11:08.81 8:15/M
17 Alex Startare JFK 146 4 M 11:10.26 8:16/M
18 John Elash ST BEDE 663 2 M 11:11.50 8:17/M
19 Max Predis AQUINAS 363 3 M 11:13.29 8:19/M
20 Hunter Peterson ST THERESE 708 3 M 11:14.56 8:19/M
21 John Paul Richthammer AQUINAS 361 2 M 11:15.78 8:20/M
22 Igor Sokolov ST ELIZABETH 187 3 M 11:16.74 8:21/M
23 Dylan Ford ST PHILIP 319 4 M 11:21.56 8:24/M
24 Gavin Lenigan ST PHILIP 317 3 M 11:25.31 8:27/M
25 Greyson Miller SSPP 643 3 M 11:29.98 8:30/M
26 Andrew Deem ST GREGORY 540 4 M 11:32.55 8:33/M
27 Dylan Walsh SSPP 641 2 M 11:36.29 8:36/M
28 Sean White ST THERESE 710 3 M 11:39.71 8:38/M
29 Parker Everett Davenport AVA MARIA 52 4 M 11:42.17 8:40/M
30 Tyler Poynar FATIMA 164 3 M 11:49.32 8:45/M
31 Thomas Baier ST KILIAN 590 4 M 11:49.76 8:45/M
32 Eli Rose ST GABRIEL 229 2 M 11:49.77 8:45/M
33 Aiden Kelly SSPP 644 4 M 11:51.99 8:47/M
34 Cormac Campfield ST BEDE 662 2 M 11:58.79 8:52/M
35 Grady Molinero ST MARGARET 289 3 M 12:07.39 8:59/M
36 Alex Schnieder JFK 144 3 M 12:13.68 9:03/M
37 James Urban ST GREGORY 535 1 M 12:15.81 9:04/M
38 Keegan McKee ALPHA 338 3 M 12:18.82 9:07/M
39 Liam Schnieder JFK 145 1 M 12:23.21 9:10/M
40 Quinn Conner ST BEDE 672 4 M 12:23.72 9:10/M
41 Matteo Sciullo ST ELIZABETH 186 3 M 12:23.72 9:10/M
42 Joe Carbone SSPP 642 2 M 12:24.23 9:11/M
43 Gabriel Wohar ST KILIAN 589 3 M 12:26.14 9:13/M
44 Liam Greene SEELOS 498 2 M 12:33.98 9:18/M
45 Adam Arguelles ST BEDE 671 3 M 12:34.69 9:19/M
46 Rocco Kaminsky ST MONICA 616 1 M 12:40.49 9:23/M
47 Max Lorentz ST ELIZABETH 183 4 M 12:42.57 9:24/M
48 Raymond Brown AVA MARIA 41 4 M 12:44.49 9:26/M
49 Will Lorentz ST ELIZABETH 184 2 M 12:44.54 9:26/M
50 Steven Callaghan ST GABRIEL 228 2 M 12:44.54 9:26/M
51 Nate Richardson ST THERESE 719 2 M 12:44.95 9:26/M
52 Luke Schellhaas AQUINAS 364 3 M 12:44.96 9:26/M
53 Victor Montes SEELOS 503 3 M 12:48.98 9:29/M
54 Daniel Talerico ST PHILIP 320 4 M 12:49.81 9:30/M
55 George Enzarra JFK 140 2 M 12:50.81 9:30/M
56 Gavin Shaffer AVA MARIA 99 4 M 13:00.68 9:38/M
57 John Henry Austin AQUINAS 359 2 M 13:01.54 9:39/M
58 Joseph Hayes ST PHILIP 314 2 M 13:04.69 9:41/M
59 Joe Stack ST MARGARET 291 4 M 13:10.52 9:45/M
60 Luke Blatt ARCHANGEL GABRIEL 22 4 M 13:10.72 9:45/M
61 Matthew Chaido JFK 139 4 M 13:15.99 9:49/M
62 Aiden Long BLESSED TRINITY 404 2 M 13:17.25 9:50/M
63 Isaiah Thomas SEELOS 504 4 M 13:17.80 9:50/M
64 Maximilian Ceponis BLESSED TRINITY 403 2 M 13:18.87 9:51/M
65 John Norberg ST JAMES 170 3 M 13:19.18 9:52/M
66 Jerry Porter ST GREGORY 534 1 M 13:24.31 9:56/M
67 Aiden Callaghan ST GABRIEL 224 4 M 13:27.34 9:58/M
68 Alex Weaver JFK 148 4 M 13:29.20 9:59/M
69 Sam Lavrinc ST ELIZABETH 182 4 M 13:30.22 10:00/M
70 Thomas McVey JFK 142 4 M 13:30.41 10:00/M
71 Levi Buchanan ST GREGORY 533 1 M 13:42.57 10:09/M
72 Luke Stipanovich ST BEDE 666 2 M 13:48.74 10:13/M
73 Gannon Haibach ST KILIAN 595 3 M 13:50.32 10:15/M
74 Jackson Leslie ST MARGARET 290 4 M 13:58.24 10:21/M
75 Nathan Sawayda ARCHANGEL GABRIEL 23 4 M 14:07.32 10:27/M
76 William Yester AVA MARIA 115 4 M 14:10.25 10:30/M
77 Matthew Kennedy SEELOS 501 3 M 14:13.50 10:32/M
78 Danny Pegher ST THERESE 714 4 M 14:16.77 10:34/M
79 Wilder Sargent ST PHILIP 315 2 M 14:20.65 10:37/M
80 Marek Paull AQUINAS 362 3 M 14:21.63 10:38/M
81 DJ Barnes ST MONICA 617 2 M 14:25.29 10:41/M
82 Jacob Fate ST GABRIEL 226 4 M 14:30.77 10:44/M
83 Charlie Martin SEELOS 502 3 M 14:38.29 10:50/M
84 Kayden Maytic SSPP 645 4 M 14:38.73 10:50/M
85 Sam Dumblosky ST THERESE 717 4 M 14:39.32 10:51/M
86 Billy Pegher ST THERESE 713 4 M 14:40.54 10:52/M
87 Jude Franc ST PHILIP 316 3 M 14:40.95 10:52/M
88 Jacob Aquino SSPP 638 1 M 14:42.38 10:53/M
89 William Gehrlein JFK 141 2 M 14:44.79 10:55/M
90 Sam Ivory CDTCA 449 3 M 14:47.82 10:57/M
91 Tiernan Magee ST PHILIP 318 3 M 14:49.72 10:59/M
92 Colin Martin ST ELIZABETH 185 2 M 14:51.29 11:00/M
93 Nick Carnivale FATIMA 160 3 M 15:04.32 11:10/M
94 Xavier Kush ST KILIAN 586 3 M 15:04.97 11:10/M
95 Cory Galus ST KILIAN 585 3 M 15:07.82 11:12/M
96 Lucas Porter ST GREGORY 536 2 M 15:21.99 11:22/M
97 Samuel Stall ST KILIAN 588 3 M 15:33.20 11:31/M
98 Sam Staffen SSPP 639 1 M 15:39.54 11:36/M
99 Connor Harmon ST GREGORY 538 3 M 15:51.55 11:44/M
100 Dominick Brooks ST MONICA 618 3 M 16:37.11 12:19/M
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
101 Drew Frederick ALPHA 336 1 M 16:44.81 12:24/M
102 William Batts ST PHILIP 313 1 M 16:53.75 12:30/M
103 Andrew Beaman ALPHA 340 4 M 17:18.32 12:49/M
104 Zekiah Patxot HOLY SPIRIT 462 4 M 17:57.17 13:18/M
105 Quincy Harris ST PHILIP 323 1 M 18:42.91 13:51/M
106 Declan Minor ALPHA 337 1 M 19:16.45 14:16/M
107 Zeke Harris ST PHILIP 324 0 M 19:34.53 14:30/M
108 Colin Stack ST THERESE 709 3 M 20:12.32 14:58/M
109 Sullivan Stack ST THERESE 720 0 M 23:04.80 17:05/M
110 Leo Fenk ST THERESE 718 1 M 23:08.48 17:08/M
111 Hayden Stafford HOLY SPIRIT 463 3 M 23:34.51 17:27/M