TSTCA XC A GIRLS
GIRLS
Overall Finish List
October 21, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Carmen Medvit SHENANGO 782 12 F 19:18.50 6:14/M
2 Maya Poziviak SERRA CATHOLIC 721 12 F 19:54.12 6:25/M
3 Kathleen Simander ST JOSEPH 707 12 F 20:21.76 6:34/M
4 Cyd Kennard WINCHESTER THURSTON 850 10 F 20:35.75 6:38/M
5 Lexi Fluharty RIVERSIDE 266 9 F 20:51.16 6:44/M
6 Chelsea Hartman SHADYSIDE 755 9 F 20:54.14 6:45/M
7 Camryn Eby ST JOSEPH 300 12 F 20:55.76 6:45/M
8 Abigail Patterson WINCHESTER THURSTON 856 10 F 21:04.26 6:48/M
9 Bailey Roberts FREEDOM (7) 189 12 F 21:07.17 6:49/M
10 Brook Wessinger RIVERSIDE 275 9 F 21:25.76 6:55/M
11 Alex Chobany PORTAGE 248 9 F 21:26.22 6:55/M
12 Alexis Abbett AQUINAS 152 9 F 21:27.64 6:55/M
13 Mitra Nourbakhsh WINCHESTER THURSTON 855 11 F 21:32.91 6:57/M
14 Amber Fisher ST JOSEPH 701 9 F 21:33.51 6:57/M
15 Erin LaQuatra BISHOP CANEVIN 167 11 F 21:35.14 6:58/M
16 Ava Dzurenda SERRA CATHOLIC 715 12 F 21:41.22 7:00/M
17 Evelyn Reynolds ST JOSEPH 704 9 F 21:45.93 7:01/M
18 Kate Youngmark ST JOSEPH 710 11 F 21:58.96 7:05/M
19 Kaitlyn Pester WAYNESBURG 823 12 F 22:12.77 7:10/M
20 Danielle Tomley SETON LASALLE 747 9 F 22:14.24 7:10/M
21 Maddie Smith LIGONIER VALLEY 201 11 F 22:14.43 7:10/M
22 Abby Aiello OLSH 229 12 F 22:18.29 7:12/M
23 Malley Aiello OLSH 230 11 F 22:18.91 7:12/M
24 Charis Carroll REDEEMER LUTHERAN 256 12 F 22:22.16 7:13/M
25 Emma Kenneweg OLSH 235 12 F 22:25.63 7:14/M
26 Madison Mamula NEW BRIGHTON 221 12 F 22:28.90 7:15/M
27 Faith Gartley OLSH 231 9 F 22:29.92 7:15/M
28 Kathleen Farnan SETON LASALLE 730 11 F 22:31.33 7:16/M
29 Kelsey Salopek STEEL VALLEY 810 11 F 22:37.20 7:18/M
30 Abby Wertz OLSH 244 10 F 22:37.87 7:18/M
31 Riley Bruce SHENANGO 771 11 F 22:42.76 7:19/M
32 Kennedy Walsh OLSH 243 11 F 22:48.16 7:21/M
33 Karen Linares SHADYSIDE 761 11 F 22:55.93 7:24/M
34 Morgan Pisula SHENANGO 783 10 F 22:58.98 7:25/M
35 Mary Sedlak SERRA CATHOLIC 722 10 F 23:04.76 7:26/M
36 Emma Lammert SHADYSIDE 758 10 F 23:08.98 7:28/M
37 Sarah Glaneman SERRA CATHOLIC 716 10 F 23:16.72 7:30/M
38 Caroline Green SHADYSIDE 754 12 F 23:16.76 7:30/M
39 Grace Pritchard NEW BRIGHTON 224 11 F 23:21.26 7:32/M
40 Alexis Crowley WINCHESTER THURSTON 846 11 F 23:21.97 7:32/M
41 Madelyn Logan SOUTHSIDE 791 12 F 23:22.37 7:32/M
42 Audrey Myers RIVERVIEW 286 9 F 23:32.51 7:35/M
43 Olivia Wilton RIVERVIEW 295 10 F 23:41.85 7:38/M
44 Ally Johnson RIVERVIEW 282 12 F 23:42.12 7:39/M
45 Janvier Lamont WINCHESTER THURSTON 852 12 F 23:42.50 7:39/M
46 Jennifer Novak SERRA CATHOLIC 720 9 F 23:43.26 7:39/M
47 Grace Gasior OLSH 232 10 F 23:47.64 7:40/M
48 Kita Chappell ST JOSEPH 297 10 F 23:54.99 7:43/M
49 Brandi Carmack ST JOSEPH 296 10 F 23:58.87 7:44/M
50 Mara Myers LIGONIER VALLEY 195 10 F 24:05.12 7:46/M
51 Autumn Hendry NESHANNOCK 205 11 F 24:09.86 7:47/M
52 Jenna Burkett PORTAGE 246 9 F 24:12.72 7:48/M
53 Carina Simmons AQUINAS 158 9 F 24:19.19 7:51/M
54 emma gardner SHADYSIDE 753 10 F 24:20.26 7:51/M
55 Kyleigh Nagy OLSH 237 10 F 24:28.26 7:54/M
56 Emily Woods WAYNESBURG 830 12 F 24:44.22 7:59/M
57 Brooklynne Prepelka CARLYNTON 182 11 F 24:44.23 7:59/M
58 Katie Lampe WEST GREENE 839 11 F 24:54.99 8:02/M
59 Hadia Killang SETON LASALLE 736 12 F 25:01.61 8:04/M
60 Lindsey Urban NESHANNOCK 214 9 F 25:03.10 8:05/M
61 Clara Wallace LIGONIER VALLEY 202 9 F 25:13.51 8:08/M
62 ella gardner SHADYSIDE 752 10 F 25:24.70 8:12/M
63 Emily Veazey AQUINAS 159 9 F 25:28.16 8:13/M
64 Gina Ulizzi CARLYNTON 185 12 F 25:34.12 8:15/M
65 Theresa Lyle SETON LASALLE 740 12 F 25:38.26 8:16/M
66 Kaitlyn Darcy SETON LASALLE 727 9 F 25:40.99 8:17/M
67 Lauren Shaffer PORTAGE 2082 0 F 25:42.20 8:17/M
68 Cami Burkett PORTAGE 245 9 F 25:43.12 8:18/M
69 Sarah Collins WEST GREENE 836 11 F 25:46.89 8:19/M
70 Julia Teufel SETON LASALLE 746 9 F 25:47.10 8:19/M
71 Lyla Barr LIGONIER VALLEY 190 9 F 25:48.94 8:19/M
72 Kiley Meek WEST GREENE 840 11 F 25:53.25 8:21/M
73 Alyssa Weyand NEW BRIGHTON 227 11 F 25:56.93 8:22/M
74 Kate Clarke SERRA CATHOLIC 713 9 F 26:03.16 8:24/M
75 Ellie Exler CARLYNTON 179 11 F 26:14.44 8:28/M
76 Gwyn Fichte RIVERVIEW 280 9 F 26:17.17 8:29/M
77 Julia Freudenberg WINCHESTER THURSTON 847 9 F 26:20.51 8:30/M
78 Kylie Longstreth RIVERVIEW 284 10 F 26:27.25 8:32/M
79 Rachel Sielski WAYNESBURG 826 11 F 26:37.51 8:35/M
80 Elena DeNezza NEW BRIGHTON 217 12 F 26:39.24 8:36/M
81 Emenet Richardson REDEEMER LUTHERAN 259 9 F 26:51.66 8:40/M
82 Leeannah Messenger FREEDOM (7) 188 10 F 26:55.10 8:41/M
83 Ashlyn Hudak PORTAGE 250 9 F 26:57.53 8:42/M
84 Olivia Conaway SHENANGO 776 10 F 26:58.51 8:42/M
85 Sarah Sullivan RIVERVIEW 293 10 F 27:16.26 8:48/M
86 Jonisha Carlino RIVERVIEW 278 9 F 27:31.51 8:53/M
87 Ava Dursi SETON LASALLE 728 11 F 27:31.73 8:53/M
88 Julia Sayette WINCHESTER THURSTON 858 9 F 27:37.51 8:55/M
89 Emalia Caragin SETON LASALLE 726 12 F 27:51.43 8:59/M
90 Morgan Ankrom WAYNESBURG 815 9 F 27:53.65 9:00/M
91 Isabella D'Alessandro RIVERSIDE 264 10 F 27:55.58 9:00/M
92 Lexi Rush WAYNESBURG 825 9 F 27:56.71 9:01/M
93 Savanah Abbott BISHOP CANEVIN 161 12 F 28:21.73 9:09/M
94 Kamili Wiley WINCHESTER THURSTON 859 9 F 28:34.26 9:13/M
95 Abby Painter LIGONIER VALLEY 197 11 F 28:37.13 9:14/M
96 Charlotte Sauer SHADYSIDE 767 9 F 28:48.75 9:17/M
97 Martial Delrosario CARLYNTON 178 12 F 28:49.18 9:18/M
98 Claira Jordan LIGONIER VALLEY 193 11 F 28:51.21 9:18/M
99 MaryElizabeth Malandra SERRA CATHOLIC 718 12 F 28:53.23 9:19/M
100 Alexandra Mc Clain RIVERSIDE 270 10 F 28:57.71 9:20/M
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
101 Kamryn Blasko STEEL VALLEY 796 12 F 28:58.92 9:21/M
102 Sienna Falk RIVERSIDE 265 10 F 29:01.51 9:22/M
103 Lexi Slanoc PORTAGE 254 10 F 29:04.21 9:23/M
104 Gwen Kalimon CARLYNTON 180 11 F 29:29.76 9:31/M
105 Josie Morgan WAYNESBURG 821 12 F 29:42.54 9:35/M
106 Marian Siemering LIGONIER VALLEY 200 11 F 29:44.82 9:35/M
107 Josephine Buckel SHENANGO 772 10 F 30:13.51 9:45/M
108 Kaitlin McCandless SOUTHSIDE 792 9 F 30:23.26 9:48/M
109 Molly Krupa STEEL VALLEY 805 11 F 30:29.17 9:50/M
110 Aubree Arelt SERRA CATHOLIC 711 11 F 30:33.11 9:51/M
111 Scarlett Balough SHENANGO 769 10 F 30:36.69 9:52/M
112 Julia Sweger SOUTHSIDE 795 10 F 30:40.10 9:54/M
113 Morgan Rea NEW BRIGHTON 225 9 F 30:58.26 9:59/M
114 Jessa Ross STEEL VALLEY 809 12 F 31:16.98 10:05/M
115 Audrey Robb CARLYNTON 183 11 F 31:26.10 10:08/M
116 Italia Bernardi SETON LASALLE 725 12 F 31:26.51 10:08/M
117 Faith Whitley SETON LASALLE 748 11 F 31:26.76 10:08/M
118 Anna Smith RIVERVIEW 291 10 F 31:28.26 10:09/M
119 Abigail Bulow SHENANGO 773 9 F 31:48.74 10:15/M
120 Madison Blasko STEEL VALLEY 797 10 F 32:21.19 10:26/M
121 Brooke Weber STEEL VALLEY 811 11 F 32:25.65 10:27/M
122 Isabella Martino SETON LASALLE 741 12 F 33:00.19 10:39/M
123 Gertrude Hickman WAYNESBURG 818 11 F 33:42.63 10:52/M
124 Alexandria Campbell WEST GREENE 834 10 F 34:29.58 11:07/M
125 Jill Dunworth STEEL VALLEY 802 12 F 34:48.46 11:14/M
126 Danielle Fox WEST GREENE 838 12 F 36:09.76 11:40/M
127 AnnaMaria Hall SETON LASALLE 734 9 F 39:27.38 12:44/M