ST GREGORY XC MEET DEVELOPMENTAL
Overall Finish List
October 14, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Gabe Urban ST GREGORY 117 2 M 8:19.74 6:56/M
2 Clem Hall PENN CHRISTIAN 153 4 M 8:22.39 6:58/M
3 James Christian GET FIT FAMILIES 2356 0 M 8:24.20 7:00/M
4 Naaman Wicks PENN CHRISTIAN 155 4 M 8:24.27 7:00/M
5 Nicholas Grayson SSPP 310 2 M 8:28.70 7:03/M
6 Gabe Kukoken GET FIT FAMILIES 137 0 M 8:54.22 7:25/M
7 Christian Meyer ST GREGORY 114 3 M 8:55.64 7:26/M
8 Greyson Miller SSPP 313 3 M 9:13.18 7:41/M
9 Luke Kovacic ST GREGORY 113 3 M 9:29.29 7:54/M
10 Dylan Walsh SSPP 315 2 M 9:32.95 7:57/M
11 Aiden Kelly SSPP 311 4 M 9:36.10 8:00/M
12 Andrew Deem ST GREGORY 111 4 M 9:39.22 8:03/M
13 Wesley Hoffer PENN CHRISTIAN 154 4 M 10:14.55 8:32/M
14 James Urban ST GREGORY 118 1 M 10:18.23 8:35/M
15 Levi Buchanan ST GREGORY 108 1 M 10:26.84 8:42/M
16 Jerry Porter ST GREGORY 115 1 M 10:28.75 8:43/M
17 Gabe Blasko PENN CHRISTIAN 152 4 M 10:36.45 8:50/M
18 Joe Carbone SSPP 309 2 M 11:00.49 9:10/M
19 Lucas Porter ST GREGORY 116 2 M 11:03.90 9:13/M
20 Kayden Matic SSPP 312 4 M 12:34.80 10:28/M
21 Jacob Aquino SSPP 308 1 M 12:37.69 10:31/M
22 Sam Staffen SSPP 314 1 M 12:39.27 10:33/M
23 Connor Harmon ST GREGORY 112 3 M 13:35.98 11:19/M
24 Zekiah Patxot HOLY SPIRIT 133 4 M 14:01.22 11:41/M
25 Hayden Stafford HOLY SPIRIT 134 4 M 19:11.61 15:59/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Marika Measel HOLY SPIRIT 130 4 F 8:49.16 7:21/M
2 Jules Goshen SSPP 304 4 F 9:01.42 7:31/M
3 Claire Cummings SSPP 303 2 F 9:14.16 7:42/M
4 Tegan Yakich SSPP 307 2 F 9:39.48 8:03/M
5 Emily Hennan GET FIT FAMILIES 2358 0 F 10:09.42 8:28/M
6 Chloe Boosel ST GREGORY 104 3 F 10:17.38 8:34/M
7 Alexis Birchok ST GREGORY 101 2 F 10:27.91 8:43/M
8 Morgan Hinchman GET FIT FAMILIES 2357 0 F 10:34.33 8:48/M
9 Mia Carbone SSPP 302 4 F 11:00.22 9:10/M
10 Joelle Berringer SSPP 190 2 F 11:47.10 9:49/M
11 Tristyn Walsh SSPP 306 3 F 11:51.21 9:53/M
12 Emily Birchok ST GREGORY 102 4 F 11:51.46 9:53/M
13 Olivia Clauss ST GREGORY 105 4 F 11:54.14 9:55/M
14 Adrianna Modro SSPP 305 2 F 12:14.21 10:12/M
15 Georgie Bowles SSPP 301 2 F 12:28.45 10:23/M
16 Aaliah Lynch HOLY SPIRIT 128 1 F 12:37.71 10:31/M
17 Rylynn Stafford HOLY SPIRIT 132 2 F 12:47.70 10:39/M
18 Brigid Boosel ST GREGORY 103 1 F 12:54.41 10:45/M
19 Giada Poulton HOLY SPIRIT 131 2 F 17:18.35 14:25/M