BALD EAGLE XC MEET AA BOYS
BOYS
Overall Finish List
October 03, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Will Lamb BEAVER 777 12 M 16:11.65 5:13/M
2 Quintin Gatons GREENSBURG SALEM 862 12 M 16:39.73 5:22/M
3 Carson McCoy DEER LAKES 806 11 M 16:46.64 5:25/M
4 Ethan Kelley GREENSBURG SALEM 870 12 M 16:51.90 5:26/M
5 Colby Belczyk RIVERSIDE (7) 989 12 M 16:56.90 5:28/M
6 Charles Johnson GREENSBURG SALEM 867 11 M 16:57.89 5:28/M
7 Parker Giles MONTOUR 940 12 M 17:13.76 5:33/M
8 Jacob Smith GREENSBURG SALEM 877 11 M 17:16.83 5:34/M
9 Ty Fluharty RIVERSIDE (7) 993 11 M 17:19.63 5:35/M
10 Peter Chacon MONTOUR 933 10 M 17:22.65 5:36/M
11 Jacob Schaeffer FREEPORT 851 11 M 17:25.54 5:37/M
12 Joe Harmanos N CATHOLIC 969 10 M 17:26.90 5:37/M
13 Owen Schessler N CATHOLIC 982 10 M 17:28.78 5:38/M
14 Aaron Elm MCKEESPORT 918 11 M 17:34.40 5:40/M
15 Julian Paul MONTOUR 951 12 M 17:34.88 5:40/M
16 Austin Schaltenbrand MONTOUR 955 12 M 17:38.90 5:41/M
17 AJ Miller MONTOUR 948 10 M 17:43.99 5:43/M
18 Sam West N CATHOLIC 987 9 M 17:45.19 5:44/M
19 Nathan Knause MONTOUR 944 12 M 17:46.41 5:44/M
20 Luke Henderson BELLE VERNON 789 10 M 17:46.90 5:44/M
21 Aaron Tressler GREENSBURG SALEM 879 10 M 17:48.66 5:45/M
22 Ben Capozzi N CATHOLIC 965 11 M 17:50.31 5:45/M
23 Nathan Garrett HAMPTON BOYS 884 9 M 17:51.90 5:45/M
24 Michael Belch HAMPTON BOYS 880 11 M 17:54.41 5:46/M
25 Dale Hall HAMPTON BOYS 886 9 M 17:55.14 5:47/M
26 Max Hilliard DEER LAKES 804 12 M 17:56.37 5:47/M
27 Nolan Piotrowski MCKEESPORT 928 12 M 17:56.87 5:47/M
28 Adam Klenovich BEAVER 775 11 M 17:59.10 5:48/M
29 Domenic Bumblis BEAVER 772 9 M 18:03.11 5:49/M
30 Christian Guinto-Brody ELIZABETH FORWARD 818 12 M 18:12.14 5:52/M
31 Jacob Fisher MCKEESPORT 919 11 M 18:21.48 5:55/M
32 Ben Perka FREEPORT 847 11 M 18:21.50 5:55/M
33 Zachary Baker N CATHOLIC 962 12 M 18:25.54 5:56/M
34 Aidan Sawyer HAMPTON BOYS 891 12 M 18:26.66 5:57/M
35 Noah Lehner BELLE VERNON 791 10 M 18:32.15 5:59/M
36 Blair Beck FREEPORT 830 11 M 18:35.12 6:00/M
37 Quentin Romero-Lauro HAMPTON BOYS 890 11 M 18:36.96 6:00/M
38 Jackson McGrath HAMPTON BOYS 889 11 M 18:37.77 6:00/M
39 Austin Garrett HAMPTON BOYS 883 12 M 18:39.81 6:01/M
40 John Rhoden FREEPORT 849 9 M 18:39.81 6:01/M
41 Issac Meeder LAUREL HIGHLANDS 904 12 M 18:40.15 6:01/M
42 Jacob Bonnar HAMPTON BOYS 881 9 M 18:43.48 6:02/M
43 Jakob Curry GREENSBURG SALEM 859 12 M 18:47.31 6:04/M
44 Connor Young BEAVER 787 9 M 18:48.40 6:04/M
45 Nick Martelli MONTOUR 947 8 M 18:50.37 6:05/M
46 AJ Manges MONTOUR 946 12 M 18:51.15 6:05/M
47 Patrick Burgos ELIZABETH FORWARD 814 9 M 18:59.11 6:07/M
48 Luke Rinker DEER LAKES 809 9 M 18:59.31 6:07/M
49 Joe Casteel LAUREL HIGHLANDS 897 12 M 19:02.36 6:08/M
50 Tyler Welch HAMPTON BOYS 892 10 M 19:13.35 6:12/M
51 Jacob Larson BEAVER 778 12 M 19:13.55 6:12/M
52 Anderson Rushe MONTOUR 954 10 M 19:14.78 6:12/M
53 Cannon Hoback BEAVER 774 9 M 19:16.45 6:13/M
54 Gavin Rawski MONTOUR 953 10 M 19:16.89 6:13/M
55 Liam Butler HAMPTON BOYS 882 9 M 19:20.65 6:14/M
56 Aidan Waybright DEER LAKES 811 11 M 19:22.15 6:15/M
57 Michael Brown LAUREL HIGHLANDS 896 12 M 19:29.49 6:17/M
58 Aidan Herman DEER LAKES 803 10 M 19:32.54 6:18/M
59 Alan Wolfe HAMPTON BOYS 894 11 M 19:39.71 6:20/M
60 Isaac Linhart FREEPORT 844 12 M 19:41.66 6:21/M
61 Hunter Thomas ELIZABETH FORWARD 827 9 M 19:43.91 6:22/M
62 Matthew Kaboly GREENSBURG SALEM 868 11 M 19:54.86 6:25/M
63 Noah Lytle BEAVER 781 10 M 19:58.98 6:26/M
64 Cody Kaufman GREENSBURG SALEM 869 12 M 20:03.87 6:28/M
65 Lukas Christian MONTOUR 934 9 M 20:04.63 6:28/M
66 Thomas Fine ELIZABETH FORWARD 816 9 M 20:06.41 6:29/M
67 Rigel Weakland N CATHOLIC 986 11 M 20:07.55 6:29/M
68 Dom Bodek MONTOUR 932 9 M 20:10.63 6:30/M
69 Jonah Higdon MCKEESPORT 920 10 M 20:13.26 6:31/M
70 Ben Trudgen FREEPORT 855 10 M 20:17.92 6:33/M
71 Braedan Golla N CATHOLIC 967 9 M 20:18.13 6:33/M
72 Layne Haught HAMPTON BOYS 887 9 M 20:19.66 6:33/M
73 Jesse Hilko FREEPORT 838 10 M 20:21.38 6:34/M
74 Mark Brown LAUREL HIGHLANDS 895 12 M 20:25.66 6:35/M
75 Nicholas Paulson N CATHOLIC 980 12 M 20:30.13 6:37/M
76 Zach Krills HAMPTON BOYS 888 11 M 20:32.91 6:37/M
77 Anthony Spalvieri N CATHOLIC 984 10 M 20:36.41 6:39/M
78 Tyler Moretti FREEPORT 846 10 M 20:37.28 6:39/M
79 Philip Heinnickel GREENSBURG SALEM 865 12 M 20:39.12 6:40/M
80 Austin McGrew MCKEESPORT 926 12 M 20:40.96 6:40/M
81 Ryan VanVerth LAUREL HIGHLANDS 915 12 M 20:47.16 6:42/M
82 Aidan Hicks N CATHOLIC 970 9 M 20:48.41 6:43/M
83 Logan Miller LAUREL HIGHLANDS 906 12 M 21:03.41 6:47/M
84 Rylan Blackburn BEAVER 771 9 M 21:16.35 6:52/M
85 Jacob Kristine FREEPORT 841 10 M 21:16.35 6:52/M
86 Gianni Pesi BELLE VERNON 792 10 M 21:17.58 6:52/M
87 Daniel Lytle BEAVER 779 10 M 21:18.91 6:52/M
88 Luke Hassler FREEPORT 837 9 M 21:23.15 6:54/M
89 Graham Waybright DEER LAKES 812 9 M 21:23.86 6:54/M
90 Marco Peccon LAUREL HIGHLANDS 909 10 M 21:30.91 6:56/M
91 Greg Gropelli HAMPTON BOYS 885 9 M 21:36.72 6:58/M
92 Aiden Thornton MONTOUR 957 10 M 21:39.38 6:59/M
93 Ronan McGrath DEER LAKES 807 12 M 21:41.20 7:00/M
94 Aidan O'Donnell MONTOUR 950 10 M 21:43.91 7:00/M
95 Joey Cole MONTOUR 935 10 M 21:50.92 7:03/M
96 Braiden Bianco GREENSBURG SALEM 856 12 M 21:56.85 7:05/M
97 Garrett Vietmeier ELIZABETH FORWARD 828 9 M 21:59.29 7:05/M
98 Doug Joseph N CATHOLIC 972 12 M 22:12.16 7:10/M
99 Colton Chodkowski FREEPORT 833 12 M 22:13.42 7:10/M
100 David Perez MONTOUR 952 11 M 22:19.67 7:12/M
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
101 Tim Mateer BEAVER 782 11 M 22:20.42 7:12/M
102 Damon Michaels ELIZABETH FORWARD 823 9 M 22:27.42 7:15/M
103 Jacob Nicola LAUREL HIGHLANDS 907 12 M 22:28.85 7:15/M
104 Alex Smith DEER LAKES 810 11 M 22:32.67 7:16/M
105 Dylan Paulson N CATHOLIC 979 10 M 22:40.66 7:19/M
106 Jack Steele GREENSBURG SALEM 878 8 M 22:52.21 7:23/M
107 Leif DeForce DEER LAKES 800 10 M 22:52.63 7:23/M
108 Robbie Guzowski DEER LAKES 802 9 M 22:53.84 7:23/M
109 Noah Condle DEER LAKES 799 9 M 23:09.55 7:28/M
110 Elliot Grinnen RIVERSIDE (7) 995 10 M 23:24.41 7:33/M
111 Nick Begeman DEER LAKES 796 9 M 23:28.47 7:34/M
112 Robert Staresinic N CATHOLIC 985 9 M 23:39.90 7:38/M
113 Alan Betten MONTOUR 931 10 M 23:55.54 7:43/M
114 Owen Glover RIVERSIDE (7) 994 10 M 24:21.37 7:51/M
115 Teddy McHale RIVERSIDE (7) 997 12 M 24:32.36 7:55/M
116 Caleb Chizmar DEER LAKES 797 9 M 24:35.22 7:56/M
117 Kyaujah Springs - Meadows MCKEESPORT 930 11 M 26:05.13 8:25/M
118 Joseph OConnell RIVERSIDE (7) 998 11 M 26:28.51 8:32/M
119 Tyler Meeder LAUREL HIGHLANDS 905 12 M 37:25.55 12:04/M