YOUTHTOWN CLASH HIGH SCHOOL XC VARSITY BOYS
BOYS
Overall Finish List
September 26, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Ryan Pajak RINGGOLD 247 9 M 16:29.59 5:19/M
2 Barak Asher MT LEBANON 336 12 M 16:38.10 5:22/M
3 Mike Formica KNOCH 207 0 M 16:41.73 5:23/M
4 Jake Borgesi SOUTH FAYETTE 87 10 M 17:01.18 5:29/M
5 Lucas Pajak RINGGOLD 246 12 M 17:04.23 5:30/M
6 Aaron Skerbetz SOUTH FAYETTE 201 12 M 17:12.91 5:33/M
7 Ben Daerr RINGGOLD 243 12 M 17:26.25 5:37/M
8 Swapnil Rana MT LEBANON 349 11 M 17:28.41 5:38/M
9 Holden Eagle ALDERDICE 38 11 M 17:32.10 5:39/M
10 Dominick Ditoro BALDWIN 7 11 M 17:34.51 5:40/M
11 Roman Galioto SOUTH FAYETTE 90 10 M 17:35.32 5:40/M
12 Drake Simpson SOUTH FAYETTE 200 12 M 17:45.33 5:44/M
13 Connor Downs CENTRAL CATHOLIC 599 12 M 17:49.40 5:45/M
14 Isaiah White ALDERDICE 36 12 M 17:53.46 5:46/M
15 Finn Sweeney OLSH 253 12 M 17:54.75 5:46/M
16 Matthew Quinn MT LEBANON 347 12 M 17:55.26 5:47/M
17 Zach Wyse BALDWIN 28 12 M 17:59.20 5:48/M
18 Robert Winschel MT LEBANON 357 12 M 18:01.87 5:49/M
19 Trey Reichenfeld MT LEBANON 350 12 M 18:11.75 5:52/M
20 Jack Barnhisel ALDERDICE 37 11 M 18:12.28 5:52/M
21 Andrew Barrett BALDWIN 2 10 M 18:12.81 5:52/M
22 Nick Whaley RINGGOLD 248 11 M 18:16.91 5:54/M
23 Aleff Teshome ALDERDICE 40 11 M 18:18.35 5:54/M
24 Owen Bluman ALDERDICE 41 10 M 18:20.77 5:55/M
25 Aiden Sekelik WEST ALLEGHENY 586 11 M 18:22.40 5:55/M
26 Thomas Quinn MT LEBANON 348 12 M 18:23.42 5:56/M
27 Peter Swindal MT LEBANON 353 12 M 18:28.77 5:57/M
28 Xander Rayburg BALDWIN 24 12 M 18:36.12 6:00/M
29 Maxwell Hamilton OLSH 251 10 M 18:44.67 6:03/M
30 Eli Lehman MT LEBANON 344 11 M 18:47.95 6:04/M
31 Bobby Konesky BALDWIN 13 11 M 18:50.81 6:05/M
32 Phillip Pegher BALDWIN 20 10 M 18:54.68 6:06/M
33 J.P. Byrnes CENTRAL CATHOLIC 594 10 M 19:02.75 6:08/M
34 Peter Sweeney OLSH 254 10 M 19:04.48 6:09/M
35 Lorenzo Zeni RINGGOLD 249 11 M 19:10.96 6:11/M
36 Sam Chrystal MT LEBANON 340 12 M 19:13.42 6:12/M
37 Julius DiSilvio CENTRAL CATHOLIC 598 11 M 19:13.82 6:12/M
38 Ryan Kozy OLSH 252 11 M 19:14.63 6:12/M
39 Ryan Cawley MT LEBANON 339 11 M 19:22.19 6:15/M
40 Nate Feinstein ALDERDICE 32 12 M 19:22.73 6:15/M
41 Jadon Petersson SOUTH FAYETTE 98 11 M 19:24.47 6:15/M
42 Ethan Wymer KNOCH 208 0 M 19:27.50 6:16/M
43 Austen Haugh KNOCH 211 0 M 19:29.99 6:17/M
44 Will Davis CENTRAL CATHOLIC 597 12 M 19:36.97 6:19/M
45 Aiden Fausnaught RINGGOLD 244 10 M 19:37.17 6:20/M
46 Zack Warchol SOUTH FAYETTE 203 10 M 19:38.20 6:20/M
47 Ethan Warner MT LEBANON 355 9 M 19:39.24 6:20/M
48 Gavin Haugh KNOCH 212 0 M 19:40.25 6:21/M
49 Weston Barber MT LEBANON 338 11 M 19:47.28 6:23/M
50 Ron Davenport ALDERDICE 31 12 M 19:49.46 6:24/M
51 David Molisee RINGGOLD 245 10 M 19:50.78 6:24/M
52 Jake Metcalf CENTRAL CATHOLIC 606 12 M 19:52.93 6:25/M
53 Blake Hammer CENTRAL CATHOLIC 604 11 M 19:59.85 6:27/M
54 Kolby Kent CALIFORNIA 328 11 M 20:01.91 6:27/M
55 Timmy Danziger SOUTH FAYETTE 89 9 M 20:06.75 6:29/M
56 Kai Vanderlaan CALIFORNIA 330 10 M 20:11.46 6:31/M
57 Evan Chess KNOCH 209 0 M 20:18.48 6:33/M
58 Brandon Lorkovic BALDWIN 17 11 M 20:18.88 6:33/M
59 Austin Stewart SERRA CATHOLIC 308 10 M 20:20.71 6:34/M
60 Kody Trolle BALDWIN 27 12 M 20:30.77 6:37/M
61 RichardSpence Brown MOON 302 12 M 20:32.25 6:37/M
62 John Ridilla BISHOP CANEVIN 322 11 M 20:32.37 6:37/M
63 Ben Ondrejko BISHOP CANEVIN 320 9 M 20:38.25 6:39/M
64 Jay Danek CALIFORNIA 329 11 M 20:42.50 6:41/M
65 Amos Chapman ALDERDICE 30 12 M 20:51.24 6:44/M
66 Cody Randal BALDWIN 23 11 M 20:54.41 6:45/M
67 Kyle Sheffield MOON 303 12 M 20:54.70 6:45/M
68 Ben Clarke SERRA CATHOLIC 305 11 M 20:57.47 6:45/M
69 Matthew Tennant MOON 278 10 M 20:59.49 6:46/M
70 Michael Urban OLSH 256 11 M 20:59.90 6:46/M
71 Evan Moncheck CENTRAL CATHOLIC 607 11 M 21:01.49 6:47/M
72 Vincent Colangelo MOON 282 9 M 21:02.13 6:47/M
73 Niko Moore MOON 279 9 M 21:02.74 6:47/M
74 Danny Dudeck WEST ALLEGHENY 393 10 M 21:07.13 6:49/M
75 Hugh Freeman ALDERDICE 33 12 M 21:20.24 6:53/M
76 Franklin Grayson OLSH 250 9 M 21:29.38 6:56/M
77 Ian Ashcroft MOON 288 10 M 21:32.43 6:57/M
78 Liam O'mahony MOON 289 11 M 21:33.44 6:57/M
79 Steven Gwyn CALIFORNIA 331 10 M 21:34.49 6:57/M
80 Ronnie Matthews WEST ALLEGHENY 396 11 M 21:38.50 6:59/M
81 Joseph Angle MOON 299 11 M 21:40.18 6:59/M
82 Antonio Votour OLSH 257 10 M 21:41.75 7:00/M
83 Mike Umbel BRENTWOOD 380 10 M 21:43.00 7:00/M
84 Jacob Dentel MOON 292 10 M 21:55.70 7:04/M
85 Brian Tarbuk OLSH 255 11 M 22:40.49 7:19/M
86 Dylan Panazzi WEST ALLEGHENY 399 10 M 22:59.99 7:25/M
87 Anthony Cicchino BISHOP CANEVIN 317 11 M 23:04.94 7:26/M
88 Colin Rakolta WEST ALLEGHENY 400 11 M 23:50.47 7:41/M
89 Greg Croco WEST ALLEGHENY 390 9 M 23:52.91 7:42/M
90 Dominic Varley BISHOP CANEVIN 323 9 M 24:48.15 8:00/M
91 Aarav Surapaneni MOON 291 9 M 24:57.99 8:03/M
92 Mark Danna WEST ALLEGHENY 391 11 M 25:47.93 8:19/M
93 Joey Cicchino BISHOP CANEVIN 316 9 M 28:52.64 9:19/M