BTA XC INVITE DEVELOPMENTAL
Overall Finish List
September 19, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Jackson Chips ST KILIAN 241 4 M 9:12.38 7:40/M
2 Max Predis AQUINAS 8 3 M 9:20.38 7:47/M
3 Simeon Rhodaberger BUTLER CATHOLIC 178 3 M 9:31.34 7:56/M
4 Brennan Marek ALPHA 48 3 M 9:37.31 8:01/M
5 Tyler Kirsten ST KILIAN 245 4 M 9:37.72 8:01/M
6 Dylan Walsh SSPP 344 2 M 9:56.87 8:17/M
7 Greyson Miller SSPP 339 3 M 10:14.24 8:32/M
8 Aiden Kelley SSPP 335 4 M 10:23.30 8:39/M
9 Keegan McKee ALPHA 47 3 M 10:31.62 8:46/M
10 Andrew Deem ST GREGORY 302 4 M 10:34.12 8:48/M
11 Gabriel Wohar ST KILIAN 250 3 M 10:36.92 8:50/M
12 Teddy Burchill AQUINAS 24 2 M 10:48.31 9:00/M
13 John Paul Richthammer AQUINAS 9 2 M 10:48.51 9:00/M
14 Isaiah Thomas SEELOS 66 4 M 11:00.62 9:10/M
15 Liam Greene SEELOS 61 2 M 11:01.27 9:11/M
16 Maximilian Ceponis BLESSED TRINITY 115 2 M 11:01.47 9:11/M
17 Aiden Long BLESSED TRINITY 117 2 M 11:04.36 9:13/M
18 Jerry Porter ST GREGORY 307 1 M 11:20.30 9:27/M
19 John Norberg ST JAMES 202 3 M 11:34.29 9:38/M
20 Cory Galus ST KILIAN 243 3 M 11:38.36 9:42/M
21 Eric Wheeler ALPHA 46 4 M 11:39.36 9:43/M
22 Luke Schellhaas 376 3 M 11:40.87 9:43/M
23 Lucas Porter ST GREGORY 306 2 M 11:46.42 9:48/M
24 Thomas Baier ST KILIAN 240 4 M 11:52.26 9:53/M
25 Victor Montes SEELOS 65 3 M 12:13.36 10:11/M
26 Jack Ries SEELOS 62 2 M 12:18.75 10:15/M
27 Drew Frederick ALPHA 49 1 M 12:27.13 10:23/M
28 Matthew Kennedy SEELOS 63 3 M 12:27.61 10:23/M
29 Charlie Martin SEELOS 64 3 M 12:32.58 10:27/M
30 Hudson Feeney SEELOS 108 3 M 12:48.43 10:40/M
31 Sam Ivory CDCTA 166 3 M 12:48.60 10:40/M
32 Kayden Matic SSPP 336 4 M 12:57.26 10:48/M
33 Mateus Morgueta ST KILIAN 248 4 M 13:23.28 11:09/M
34 Jacob Aquino SSPP 347 1 M 13:29.76 11:14/M
35 Nathan David ST KILIAN 242 4 M 13:34.26 11:18/M
36 Samuel Stall ST KILIAN 249 3 M 13:36.52 11:20/M
37 Sam Staffen SSPP 350 1 M 13:42.81 11:25/M
38 Samuel Slagel BLESSED TRINITY 118 2 M 13:47.20 11:29/M
39 Andrew Beaman ALPHA 45 4 M 13:51.93 11:33/M
40 Marek Paull AQUINAS 7 3 M 14:02.25 11:42/M
41 Zekiah Patxot HOLY SPIRIT 373 4 M 17:21.31 14:28/M
42 Declan Minor ALPHA 50 1 M 19:12.98 16:00/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Kate Mulzett ALPHA 41 4 F 8:54.87 7:25/M
2 Annaliese Duchi SEELOS 55 4 F 8:58.83 7:28/M
3 Marika Measel HOLY SPIRIT 372 4 F 9:23.99 7:49/M
4 Kaylie Mitchell BLESSED TRINITY 123 4 F 9:28.26 7:53/M
5 Aislyn Schessler ST KILIAN 237 4 F 9:28.81 7:53/M
6 Jules Goshen SSPP 337 4 F 9:34.36 7:58/M
7 Caroline Tatar BLESSED TRINITY 126 4 F 9:36.74 8:00/M
8 Katie Miller SEELOS 59 4 F 9:37.86 8:01/M
9 Lexie Miller SEELOS 54 3 F 9:42.47 8:05/M
10 Claire Karsman SEELOS 58 4 F 9:48.86 8:10/M
11 Nora Narwold ST KILIAN 233 3 F 9:55.26 8:16/M
12 Josephine Donahue AQUINAS 16 4 F 9:55.26 8:16/M
13 Cecelia Chirdon ST KILIAN 219 4 F 10:02.45 8:22/M
14 Isabella Krahe BUTLER CATHOLIC 176 3 F 10:12.11 8:30/M
15 Callie Kandravy BLESSED TRINITY 122 4 F 10:15.29 8:33/M
16 Aria Keppler ST KILIAN 227 3 F 10:20.22 8:37/M
17 Tessa Liberati ALPHA 42 4 F 10:23.11 8:39/M
18 Alexandra Wagner SEELOS 60 4 F 10:23.32 8:39/M
19 Norah Stiger CDCTA 170 3 F 10:24.56 8:40/M
20 Caroline Opiela BLESSED TRINITY 124 4 F 10:28.33 8:43/M
21 Payton McElravy ST KILIAN 231 4 F 10:33.70 8:48/M
22 Audrey Byham ST KILIAN 217 4 F 10:35.57 8:49/M
23 Teagan Yakich SSPP 349 2 F 10:49.35 9:01/M
24 Annalise Good BLESSED TRINITY 121 4 F 10:56.32 9:07/M
25 Chloe Boosel ST GREGORY 294 3 F 11:02.72 9:12/M
26 Kenzie Downey SEELOS 109 4 F 11:09.32 9:18/M
27 Ashlyn Murray BLESSED TRINITY 120 3 F 11:13.60 9:21/M
28 Elle Degnan ST KILIAN 221 4 F 11:22.37 9:28/M
29 Kaitlyn Lindenfelser SEELOS 53 3 F 11:22.47 9:28/M
30 Alina Dudkowski SEELOS 56 4 F 11:24.33 9:30/M
31 Lucy Laubenthal ST KILIAN 228 3 F 11:24.59 9:30/M
32 Maria Hiserodt SEELOS 52 3 F 11:25.99 9:31/M
33 Anna Wishart ST KILIAN 239 4 F 11:26.99 9:32/M
34 Ella Shapiro BLESSED TRINITY 125 4 F 11:29.34 9:34/M
35 Claire Cummings SSPP 346 2 F 11:31.62 9:36/M
36 Charlotte Tedesco BLESSED TRINITY 114 2 F 11:44.99 9:47/M
37 Reagan Riley ST KILIAN 235 3 F 12:21.84 10:18/M
38 Emily Birchok ST GREGORY 291 4 F 12:25.90 10:21/M
39 Muriel Tunno CDCTA 171 0 F 12:26.48 10:22/M
40 Chloe Seybert BUTLER CATHOLIC 181 4 F 12:30.44 10:25/M
41 Molly Begley SEELOS 51 2 F 12:35.41 10:29/M
42 Gabby Keverline AQUINAS 18 4 F 12:35.82 10:29/M
43 Beckley Haught BLESSED TRINITY 127 5 F 12:37.67 10:31/M
44 Reagan Straub BLESSED TRINITY 113 2 F 12:45.84 10:38/M
45 Tristyn Walsh SSPP 340 3 F 12:54.78 10:45/M
46 Sammie Oeler ALPHA 40 4 F 12:56.61 10:47/M
47 Elianna Measel HOLY SPIRIT 371 2 F 13:02.87 10:52/M
48 Georgie Bowles SSPP 341 2 F 13:05.58 10:54/M
49 Evelyn Quinn BUTLER CATHOLIC 177 3 F 13:05.97 10:54/M
50 Brigid Boosel ST GREGORY 293 1 F 13:07.36 10:56/M
51 Reagan Large BUTLER CATHOLIC 180 4 F 13:11.83 10:59/M
52 Ellie Graeber BLESSED TRINITY 111 2 F 13:18.28 11:05/M
53 Joelle Berringer SSPP 348 2 F 13:19.80 11:06/M
54 Victoria Dlugosz BLESSED TRINITY 110 2 F 13:21.33 11:08/M
55 Haley Wozetek ALPHA 44 4 F 13:21.89 11:08/M
56 Olivia Clauss ST GREGORY 295 4 F 13:26.47 11:12/M
57 Madison Abbett CDCTA 162 3 F 13:26.47 11:12/M
58 Luciana Ganoza SEELOS 57 4 F 13:26.47 11:12/M
59 Allie Scheerbaum BLESSED TRINITY 112 2 F 13:28.80 11:13/M
60 Sage Liberati ALPHA 39 2 F 13:40.51 11:23/M
61 Evelyn Leddy ST JAMES 201 3 F 13:52.82 11:33/M
62 Adrianna Modro SSPP 343 2 F 13:53.57 11:34/M
63 Amelia Ondos ALPHA 43 4 F 14:08.67 11:47/M
64 Olivia Menz ST KILIAN 232 3 F 14:27.56 12:03/M
65 Chloe Cole ST KILIAN 220 4 F 14:46.69 12:18/M
66 Rachel Barry ST KILIAN 216 4 F 14:52.95 12:23/M
67 Jillian Surman ST KILIAN 238 4 F 15:48.56 13:10/M
68 Ariana Chappell ST KILIAN 218 4 F 15:48.81 13:10/M
69 Elizabeth Deem ST GREGORY 297 2 F 18:24.53 15:20/M