VA PRESEASON XC INVITE VARSITY
Overall Finish List
August 17, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Ryan Pajak ST THOMAS MORE 213 0 M 10:11.89 5:28/M
2 Kevin Mcloughlin PINE RICHLAND 27 0 M 11:21.93 6:06/M
3 Ben Papson JFK 112 0 M 11:27.16 6:09/M
4 Ben Ondrejko JFK 114 0 M 11:36.69 6:14/M
5 Matthew Lonergan ST THOMAS MORE 211 0 M 11:43.86 6:18/M
6 Robert Hoye PINE RICHLAND 22 0 M 11:45.90 6:19/M
7 Giacomo Lepore SEELOS ACADEMY 589 0 M 11:55.89 6:24/M
8 Emery Moye PINE RICHLAND 28 0 M 12:00.18 6:27/M
9 Donnie Schubert BLESSED TRINITY 186 0 M 12:06.68 6:30/M
10 Thomas Kapanowski PINE RICHLAND 24 0 M 12:06.92 6:30/M
11 Carson Lapina PINE RICHLAND 25 0 M 12:14.90 6:35/M
12 Hayden Conley PINE RICHLAND 20 0 M 12:14.90 6:35/M
13 Jake Jones PINE RICHLAND 23 0 M 12:24.77 6:40/M
14 Anand Karamcheti JFK 111 0 M 12:27.14 6:42/M
15 Cam Fettis BLESSED TRINITY 190 0 M 12:47.42 6:52/M
16 Justin Kontul ST KILIAN 648 0 M 13:06.93 7:03/M
17 Tommy Schafale ST KILIAN 651 0 M 13:09.82 7:04/M
18 Archer Mueller ST THOMAS MORE 219 0 M 13:10.86 7:05/M
19 James Farnan ST THOMAS MORE 210 0 M 13:17.43 7:08/M
20 Carter Robertson HOLY CROSS 118 0 M 13:36.10 7:19/M
21 John Caliguiri BLESSED TRINITY 183 0 M 13:38.14 7:20/M
22 Joseph Waskiewicz BLESSED TRINITY 189 0 M 13:39.93 7:20/M
23 Brendan Donnelly SEELOS ACADEMY 594 0 M 13:44.93 7:23/M
24 Ethan Gannon BLESSED TRINITY 184 0 M 13:47.91 7:25/M
25 Aidan Hicks ST KILIAN 647 0 M 13:59.91 7:31/M
26 Thomas Devito PINE RICHLAND 21 0 M 14:04.19 7:34/M
27 Noah Orellana PINE RICHLAND 29 0 M 14:09.68 7:36/M
28 Jack White SEELOS ACADEMY 593 0 M 14:10.75 7:37/M
29 Grayson Mizuk HOLY CROSS 117 0 M 14:12.38 7:38/M
30 Calvin Vento BLESSED TRINITY 188 0 M 14:15.62 7:40/M
31 Blake Thompson PINE RICHLAND 30 0 M 14:15.93 7:40/M
32 Noah Young ST THOMAS MORE 215 0 M 14:27.43 7:46/M
33 Brady Wolff HOLY CROSS 119 0 M 14:30.28 7:48/M
34 John Pontello SEELOS ACADEMY 591 0 M 14:35.60 7:50/M
35 Nicholas Stiehler JFK 110 0 M 14:38.18 7:52/M
36 Carter Warnes PINE RICHLAND 31 0 M 15:10.87 8:09/M
37 Michael Bridgeman BLESSED TRINITY 182 0 M 15:22.27 8:16/M
38 Finn Oneil ST THOMAS MORE 220 0 M 15:23.10 8:16/M
39 Lucas Gunther SEELOS ACADEMY 595 0 M 15:24.51 8:17/M
40 Justin Katz BLESSED TRINITY 185 0 M 16:14.94 8:44/M
41 Nolan Thiel BLESSED TRINITY 187 0 M 16:17.94 8:45/M
42 Luke Anderson PINE RICHLAND 19 0 M 16:20.39 8:47/M
43 Michael Murphy ST THOMAS MORE 212 0 M 16:34.44 8:54/M
44 Robert Staresinic ST KILIAN 653 0 M 16:41.37 8:58/M
45 Ethan Pilch ST THOMAS MORE 214 0 M 16:45.19 9:00/M
46 Reed Farmerie ST THOMAS MORE 216 0 M 17:00.33 9:08/M
47 Malcolm Lucas PINE RICHLAND 26 0 M 17:10.69 9:14/M
48 Anthony Kunsak ST KILIAN 649 0 M 17:18.93 9:18/M
49 Samuel Mcgowan BLESSED TRINITY 176 0 M 17:19.12 9:19/M
50 Thomas Kunz SEELOS ACADEMY 588 0 M 17:23.94 9:21/M
51 Niccola Johns SEELOS ACADEMY 587 0 M 17:32.94 9:26/M
52 Xavier West ST JAMES 47 0 M 20:06.93 10:48/M
53 David Thomas HOLY CROSS 116 0 M 20:07.93 10:49/M
54 Horton Michael ST GREGORY 202 0 M 21:01.92 11:18/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Sienna Cozza ST KILIAN 644 0 F 12:33.00 6:45/M
2 Alexandra Gongas ST KILIAN 646 0 F 13:00.94 6:59/M
3 Lily Flood PINE RICHLAND 13 0 F 13:04.44 7:02/M
4 Cheyenne Sahr BLESSED TRINITY 194 0 F 13:14.40 7:07/M
5 Alexis Abbett CDTCA 1 0 F 13:15.21 7:07/M
6 Katie Smith ST THOMAS MORE 225 0 F 13:27.70 7:14/M
7 Claudia Lerullo SSPP 107 0 F 13:40.95 7:21/M
8 Danielle Tomley ST THOMAS MORE 226 0 F 13:45.94 7:24/M
9 Libby Gallick ST JAMES 44 0 F 13:49.96 7:26/M
10 Mary Narvett SEELOS ACADEMY 563 0 F 14:07.66 7:35/M
11 Molly Burke ST KILIAN 643 0 F 14:44.58 7:55/M
12 Keelin Schessler ST KILIAN 652 0 F 15:06.44 8:07/M
13 Amanda Veazey AQUINAS 109 0 F 15:09.30 8:09/M
14 Margaret Mary Sweeney ST JAMES 45 0 F 15:12.59 8:10/M
15 Hannah Sahr BLESSED TRINITY 193 0 F 15:20.53 8:15/M
16 Hannah Putsure PINE RICHLAND 16 0 F 15:45.44 8:28/M
17 Kaitlyn Darcy CDTCA 2 0 F 15:47.17 8:29/M
18 Emily Fisher BLESSED TRINITY 191 0 F 16:04.94 8:38/M
19 Julia Schaarsmith ST KILIAN 650 0 F 16:07.40 8:40/M
20 Katherine Dudkowski SEELOS ACADEMY 551 0 F 16:09.69 8:41/M
21 Madison Adams ST THOMAS MORE 221 0 F 16:11.90 8:42/M
22 Emily Funka ALPHA 55 0 F 16:29.77 8:52/M
23 Madeline Slayton BLESSED TRINITY 195 0 F 16:59.87 9:08/M
24 Sydney Pensock ST THOMAS MORE 228 0 F 17:28.78 9:23/M
25 Maura Fugh BLESSED TRINITY 192 0 F 17:44.12 9:32/M
26 Colleen Fitzpatrick ALPHA 53 0 F 17:53.10 9:37/M
27 June Mccune PINE RICHLAND 15 0 F 18:32.50 9:58/M
28 Angelina Wilson ST THOMAS MORE 227 0 F 18:44.70 10:04/M
29 Fallon Bright ALPHA 54 0 F 18:59.66 10:12/M
30 Abby Feczko ST JAMES 46 0 F 19:13.34 10:20/M
31 Kaitlin Shute PINE RICHLAND 17 0 F 19:52.45 10:41/M
32 Mary Grace Gautner ST JAMES 43 0 F 20:06.13 10:48/M
33 Krisanda Kessler NORTHSIDE ACADEMY 73 0 F 20:15.20 10:53/M
34 Annelies Palombi ST THOMAS MORE 223 0 F 20:30.34 11:01/M
35 Emma Schidlmeier ST THOMAS MORE 229 0 F 20:34.41 11:03/M
36 Anna Hall ST THOMAS MORE 222 0 F 20:59.45 11:17/M
37 Mia Wickard PINE RICHLAND 18 0 F 21:55.38 11:47/M
38 Morgan Berger PINE RICHLAND 12 0 F 22:41.85 12:12/M
39 Rebecca Trelles NORTHSIDE ACADEMY 105 0 F 25:18.45 13:36/M