VA PRESEASON XC INVITE JV
Overall Finish List
August 17, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Gianni Varlotta GET FIT FAMILIES 600 0 M 12:03.11 6:29/M
2 Ben Kandravy BLESSED TRINITY 170 0 M 12:31.21 6:44/M
3 Jacob Pietrusinski GET FIT FAMILIES 604 0 M 12:33.84 6:45/M
4 Wills Kontul ST KILIAN 636 0 M 12:35.27 6:46/M
5 Brandon Szuch SEELOS ACADEMY 578 0 M 12:48.61 6:53/M
6 Lorenzo Rotelli GET FIT FAMILIES 603 0 M 12:58.95 6:58/M
7 Sebby Wolff HOLY CROSS 126 0 M 12:59.99 6:59/M
8 Bruce Goodman ST THOMAS MORE 231 0 M 13:02.45 7:00/M
9 Jude Rottmann BLESSED TRINITY 173 0 M 13:05.35 7:02/M
10 Erik Lindenfelser SEELOS ACADEMY 577 0 M 13:10.25 7:05/M
11 Justin Peoples SEELOS ACADEMY 582 0 M 13:23.30 7:12/M
12 Julian Varlotta GET FIT FAMILIES 599 0 M 13:34.10 7:18/M
13 Tyler Carroll ST KILIAN 632 0 M 13:38.86 7:20/M
14 William Franchek GET FIT FAMILIES 598 0 M 13:39.40 7:20/M
15 Will Waskiewicz BLESSED TRINITY 174 0 M 13:48.18 7:25/M
16 Grant Griesacker ST JAMES 41 0 M 13:49.81 7:26/M
17 Brady Wilson ST KILIAN 642 0 M 13:56.86 7:29/M
18 Jack Kandravy BLESSED TRINITY 169 0 M 14:01.32 7:32/M
19 Joshua Kuczma 108 0 M 14:03.50 7:33/M
20 Horton Patrick ST GREGORY 203 0 M 14:07.97 7:35/M
21 Hunter Petersen GET FIT FAMILIES 601 0 M 14:09.82 7:36/M
22 Nick Graper BLESSED TRINITY 168 0 M 14:22.89 7:43/M
23 Jackson Long HOLY CROSS 121 0 M 14:32.86 7:49/M
24 Paul Farnan ST THOMAS MORE 234 0 M 14:36.12 7:51/M
25 Dylan Wrabley HOLY CROSS 127 0 M 14:51.20 7:59/M
26 Lukas Duchi SEELOS ACADEMY 574 0 M 15:40.88 8:25/M
27 Gabe Nonino ST KILIAN 640 0 M 15:46.51 8:29/M
28 Mario Cercone GET FIT FAMILIES 602 0 M 16:04.22 8:38/M
29 Logan Lowry NORTHSIDE CATHOLIC 75 0 M 16:05.37 8:39/M
30 Liam Regan BLESSED TRINITY 172 0 M 16:33.87 8:54/M
31 Alexander Miros BLESSED TRINITY 171 0 M 16:34.21 8:54/M
32 Giovanni Studeny HOLY CROSS 122 0 M 16:35.62 8:55/M
33 Buchanan Henry ST GREGORY 197 0 M 16:49.37 9:02/M
34 John Giunta HOLY CROSS 124 0 M 17:20.14 9:19/M
35 Darcy James CDTCA 7 0 M 17:26.34 9:22/M
36 John Paul Porter BLESSED TRINITY 175 0 M 18:45.37 10:05/M
37 Lincoln Chips ST KILIAN 633 0 M 19:54.37 10:42/M
38 Ian Miller ST THOMAS MORE 232 0 M 21:23.88 11:30/M
39 Jackson Derda ST THOMAS MORE 233 0 M 21:35.12 11:36/M
40 Aiden Flaherty BLESSED TRINITY 167 0 M 22:00.13 11:50/M
41 Finian Cook-Baldauf HOLY CROSS 123 0 M 22:41.27 12:12/M
42 Giovanni Certa CDTCA 6 0 M 22:53.70 12:18/M
43 Shreve Sawyer ST GREGORY 208 0 M 25:53.36 13:55/M
44 Joshua White SEELOS ACADEMY 580 0 M 27:58.62 15:02/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Madeline Meeuf ST KILIAN 638 0 F 13:13.31 7:06/M
2 Audra Lazzara SEELOS ACADEMY 546 0 F 13:30.69 7:15/M
3 Bridget Burke ST KILIAN 631 0 F 13:51.68 7:27/M
4 Arden Flynn ST KILIAN 635 0 F 13:53.92 7:28/M
5 Tessa Driehorst ST KILIAN 634 0 F 13:55.96 7:29/M
6 Maria Depner ST JAMES 37 0 F 14:22.60 7:43/M
7 Alexa Stoltz ALPHA 62 0 F 14:24.60 7:45/M
8 Sarah Stevens BLESSED TRINITY 178 0 F 14:34.86 7:50/M
9 Charlotte Gautner ST JAMES 36 0 F 14:39.65 7:53/M
10 Eva Fardo ST JAMES 39 0 F 14:40.35 7:53/M
11 Anna Lazzara SEELOS ACADEMY 545 0 F 14:43.45 7:55/M
12 Rory O'connell HOLY CROSS 132 0 F 14:46.31 7:56/M
13 Maddie Huttmann GET FIT FAMILIES 611 0 F 15:17.60 8:13/M
14 Erika Mitchell BLESSED TRINITY 180 0 F 15:18.16 8:14/M
15 Cheyenne Smith ST KILIAN 641 0 F 15:36.73 8:23/M
16 Aundra Sheridan ST JAMES 38 0 F 15:42.25 8:26/M
17 Makayla Oneill ST THOMAS MORE 236 0 F 16:23.11 8:48/M
18 Gemma Spadecene CDTCA 5 0 F 16:37.80 8:56/M
19 Lillian Best SEELOS ACADEMY 548 0 F 16:41.86 8:58/M
20 Olivia Nelson ST KILIAN 639 0 F 16:43.86 8:59/M
21 Sanaa King NORTHSIDE CATHOLIC 74 0 F 16:46.77 9:01/M
22 Caitlyn Abbett CDTCA 3 0 F 16:47.58 9:01/M
23 Eva Dominic NORTHSIDE CATHOLIC 68 0 F 17:00.86 9:08/M
24 Lily Yester ST THOMAS MORE 238 0 F 17:02.51 9:09/M
25 Grace Chrobak SEELOS ACADEMY 541 0 F 17:11.63 9:14/M
26 Abigail Dudkowski SEELOS ACADEMY 549 0 F 17:16.76 9:17/M
27 Breanna Rock ST KILIAN 654 0 F 17:44.85 9:32/M
28 Chloe Fettis BLESSED TRINITY 179 0 F 17:47.61 9:34/M
29 Julianna Geyer HOLY CROSS 129 0 F 17:52.37 9:36/M
30 Lily Hunter NORTHSIDE CATHOLIC 71 0 F 18:48.99 10:06/M
31 Hailey Chase BLESSED TRINITY 177 0 F 18:55.52 10:10/M
32 Jayna Miller HOLY CROSS 130 0 F 19:01.61 10:13/M
33 Stella Kunz SEELOS ACADEMY 543 0 F 19:09.40 10:18/M
34 Ainsley Cook-Baldauf HOLY CROSS 131 0 F 19:32.62 10:30/M
35 Ava Dominic NORTHSIDE CATHOLIC 67 0 F 19:40.20 10:34/M
36 Gianna Fuller HOLY CROSS 128 0 F 19:50.61 10:40/M
37 Sasha Wozetek ALPHA 64 0 F 20:17.62 10:54/M
38 Alexa Risdon SEELOS ACADEMY 550 0 F 20:48.75 11:11/M
39 Maddie Hill BLESSED TRINITY 181 0 F 20:56.52 11:15/M
40 Lana Allen ST KILIAN 629 0 F 21:23.12 11:30/M
41 Abigail Bollman ST KILIAN 630 0 F 22:11.20 11:56/M
42 Anna Lapinsky SEELOS ACADEMY 544 0 F 24:08.37 12:58/M
43 Savana Mcdonald HOLY CROSS 133 0 F 24:24.52 13:07/M