P & LE EXPRESS
Overall Finish List
August 11, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
4 MILE
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Tina Seech Pittsburgh PA 855 58 F 1 Top Fin 27:57.8 6:59/M
2 Rich Sandala Venetia PA 322 57 M 1 Top Fin 28:09.2 7:02/M
3 Jim Alcorn Jeffferson Hills P 351 51 M 2 Top Fin 30:34.5 7:39/M
4 Mitch Radella Cranberry Twp PA 844 54 M 3 Top Fin 30:42.8 7:41/M
5 Jessica Gibson Irwin PA 334 18 F 2 Top Fin 30:59.7 7:45/M
6 Chen Lo Pittsburgh PA 1054 36 F 3 Top Fin 31:05.8 7:46/M
7 Alex Lauver Jefferson Hills PA 1333 8 M 1 1-14 31:39.1 7:55/M
8 Julie Dansak North Huntingdon P 16 44 F 1 Top Fin 32:41.4 8:10/M
9 Shane Brunazzi Boston PA 1000 38 M 1 35-39 33:59.7 8:30/M
10 Kristina Zack Greensburg PA 352 44 F 1 40-44 35:08.1 8:47/M
11 Brian Dzurenda Mckeesport PA 1198 47 M 1 Top Fin 35:37.9 8:54/M
12 Jenny Gruver Everson PA 353 45 F 1 45-49 35:52.4 8:58/M
13 Sandra Albers Pittsburgh PA 341 39 F 1 35-39 36:34.2 9:09/M
14 Jennifer Callear McKeesport PA 355 41 F 2 40-44 36:35.3 9:09/M
15 Margie Dicello North Versailles P 327 54 F 1 50-54 36:38.9 9:10/M
16 Gary Lorenzi Monongahela PA 993 63 M 1 60-64 36:39.9 9:10/M
17 Gage Luna Port Vue PA 1393 8 M 2 1-14 37:56.3 9:29/M
18 Gunnar Luna Port Vue PA 1394 9 M 3 1-14 37:57.4 9:29/M
19 Russell Luna Port Vue PA 1396 49 M 1 45-49 38:37.1 9:39/M
20 Paula Luna Port Vue PA 1395 45 F 2 45-49 39:07.8 9:47/M
21 Rie Lauver Jefferson Hills PA 1390 36 F 2 35-39 39:31.9 9:53/M
22 Teresa Stipkovits Elizabeth PA 1314 63 F 1 60-64 39:41.5 9:55/M
23 Laci Schwirian Elizabeth Forward 1222 15 F 1 15-19 40:18.0 10:05/M
24 Dan Halulko Washington PA 1106 53 M 1 50-54 40:35.6 10:09/M
25 Cara Group Pittsburgh PA 996 34 F 1 30-34 42:24.1 10:36/M
26 Carla Johnson Brackenridge PA 338 43 F 3 40-44 43:38.6 10:55/M
27 Linda Pilipovich Irwin PA 1397 68 F 1 65-69 44:42.6 11:11/M
28 Maryann Slafka Mckeesport PA 328 64 F 2 60-64 47:32.1 11:53/M
29 Killarney Cline 957 8 F 1 1-14 49:16.9 12:19/M
30 Kristina Buckmaster 956 31 F 2 30-34 49:33.5 12:23/M
31 Ashlyn Brunazzi 962 9 F 2 1-14 50:40.6 12:40/M
32 Kim Kenetz Cranberry Twp PA 325 53 F 2 50-54 50:43.1 12:41/M
33 Lisa Mccune Wilmerding PA 326 56 F 1 55-59 51:21.9 12:50/M
34 Barb Douglas Port Vue PA 329 65 F 2 65-69 57:44.5 14:26/M
35 Emily Czapko Pittsburgh PA 1293 39 F 3 35-39 58:25.2 14:36/M
36 Julie Pollack Belle Vernon PA 346 48 F 3 45-49 1:07:33.5 16:53/M
37 Stacy Phillips Bridgeport OH 1351 46 F 4 45-49 1:12:43.7 18:11/M
10 MILE
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Brian Benestad Wexford PA 349 36 M 1 Top Fin 1:01:22.5 6:08/M
2 Steve Speng Clairton PA 348 33 M 2 Top Fin 1:01:29.0 6:09/M
3 Kentaro Onishi Pittsburgh PA 1013 37 M 3 Top Fin 1:07:36.3 6:46/M
4 Mitch Mctavish Pittsburgh PA 343 28 M 1 25-29 1:14:45.6 7:29/M
5 Joseph Hill Greensburg PA 1357 61 M 1 Top Fin 1:14:49.8 7:29/M
6 Adam Resosky New Eagle PA 1399 43 M 1 40-44 1:15:25.8 7:33/M
7 Sharon Smith South Park PA 999 34 F 1 Top Fin 1:17:05.2 7:43/M
8 Angela Knipple Greensburg PA 1331 39 F 2 Top Fin 1:18:31.2 7:51/M
9 Tim Piper Monroeville PA 336 57 M 1 55-59 1:19:06.6 7:55/M
10 Brian Joy Westmoreland City 337 41 M 2 40-44 1:19:25.2 7:57/M
11 Jeffrey Ward Allison Park PA 1206 44 M 3 40-44 1:19:40.3 7:58/M
12 Jim Johnson Smock PA 350 59 M 2 55-59 1:22:17.0 8:14/M
13 Christopher Kania Elizabeth PA 1400 39 M 1 35-39 1:22:52.7 8:17/M
14 Kelly Gable New Stanton PA 339 38 F 3 Top Fin 1:23:26.5 8:21/M
15 Scott Blumenthal Pittsburgh PA 995 55 M 3 55-59 1:23:49.1 8:23/M
16 Miles Brkovich Pittsburgh PA 1367 25 M 2 25-29 1:24:05.6 8:25/M
17 Sarah Donley Bethesda OH 344 36 F 1 35-39 1:24:42.4 8:28/M
18 Robert Shick Kittanning PA 1392 55 M 4 55-59 1:24:56.4 8:30/M
19 Matthew Ptacek Connellsville PA 354 52 M 1 50-54 1:25:19.2 8:32/M
20 Douglas Basinski Pittsburgh PA 997 48 M 1 45-49 1:26:02.3 8:36/M
21 Miles, Sr. Brkovich Greensburg PA 332 58 M 5 55-59 1:26:09.7 8:37/M
22 Susan Huston Greensburg PA 1363 61 F 1 Top Fin 1:26:29.3 8:39/M
23 Michael Wherry Pittsburgh PA 342 52 M 2 50-54 1:26:44.9 8:40/M
24 Chuck Hull Crafton PA 345 46 M 2 45-49 1:30:14.6 9:01/M
25 Gina Dansak North Huntingdon P 331 38 F 2 35-39 1:32:43.2 9:16/M
26 Jeanine Brothers Pitcairn PA 1295 55 F 1 55-59 1:36:59.0 9:42/M
27 Deborah M Migyanko Uniontown PA 340 51 F 1 50-54 1:38:02.7 9:48/M
28 Stacey Patterson Rostraver Township 1150 32 F 1 30-34 1:40:03.9 10:00/M
29 Wendy Reynolds Irwin PA 356 55 F 2 55-59 1:40:05.6 10:01/M
30 Oliver Herndon Belle Vernon PA 1300 47 M 3 45-49 1:44:58.0 10:30/M
31 Steph Lafrankie Monongahela PA 1391 47 F 1 45-49 1:45:06.9 10:31/M
32 Joseph Bichsel Pittsburgh PA 1286 54 M 3 50-54 1:45:54.7 10:35/M
33 Edyta Williams Pittsburgh PA 335 41 F 1 40-44 1:50:26.7 11:03/M
34 Ashley Mowery Monroeville PA 347 36 F 3 35-39 1:51:32.1 11:09/M
35 Harry Dilisio Oakmont PA 1360 71 M 1 70-99 1:51:59.4 11:12/M
36 Conrad Uhric Jeannette PA 324 60 M 1 60-64 1:54:37.0 11:28/M
37 Amy Egan moon township PA 333 45 F 2 45-49 1:56:39.0 11:40/M