PINE RUN PARK XC MEET JV
Overall Finish List
September 13, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Gianni Varlotta GET FIT FAMILIES 188 6 M 12:37.40 6:54/M
2 Jacob Pietrusinski GET FIT FAMILIES 187 6 M 12:44.97 6:57/M
3 Victor Wagner SEELOS ACADEMY 66 5 M 12:57.31 7:05/M
4 Brandon Szuch SEELOS ACADEMY 65 5 M 12:59.56 7:06/M
5 Justin Peoples SEELOS ACADEMY 63 6 M 13:00.55 7:06/M
6 Erik Lindenfelser SEELOS ACADEMY 62 5 M 13:02.64 7:07/M
7 Brady Hunkele GET FIT FAMILIES 184 6 M 13:10.81 7:12/M
8 Mateo Saspe BUTLER CATHOLIC 153 5 M 13:15.31 7:14/M
9 Jude Rottmann BLESSED TRINITY 127 6 M 13:18.61 7:16/M
10 Nate Tunno CDTCA 168 5 M 13:21.32 7:18/M
11 Jack Kandravy BLESSED TRINITY 123 5 M 13:27.20 7:21/M
12 Nick Graper BLESSED TRINITY 121 6 M 13:36.88 7:26/M
13 Henrik Wright ST JAMES 291 5 M 13:38.75 7:27/M
14 Hunter Petersen GET FIT FAMILIES 186 6 M 13:39.31 7:28/M
15 Will Waskiewicz BLESSED TRINITY 128 5 M 13:39.57 7:28/M
16 Noah Weiland BUTLER CATHOLIC 155 5 M 13:52.84 7:35/M
17 Brendan Eicher BUTLER CATHOLIC 152 5 M 13:55.50 7:36/M
18 Julian Varlotta GET FIT FAMILIES 189 6 M 13:57.31 7:37/M
19 Sebby Wolff HOLY CROSS 223 6 M 14:02.31 7:40/M
20 Jackson Long HOLY CROSS 219 5 M 14:05.49 7:42/M
21 Alexander Miros BLESSED TRINITY 124 6 M 14:10.64 7:44/M
22 Zach Schellhaas AQUINAS 15 5 M 14:24.63 7:52/M
23 Lukas Duchi SEELOS ACADEMY 58 5 M 14:41.81 8:01/M
24 Jacob Boehm ST PHILIP 349 5 M 15:04.50 8:14/M
25 Henry Buchanan ST GREGORY 319 6 M 15:06.73 8:15/M
26 Patrick Horton ST GREGORY 322 6 M 15:15.81 8:20/M
27 William Franchek GET FIT FAMILIES 183 6 M 15:19.77 8:22/M
28 Dashiell Sargent ST PHILIP 350 5 M 15:26.34 8:26/M
29 Jonah Burchill AQUINAS 12 6 M 15:45.31 8:36/M
30 Dominic Killian ST JAMES 290 5 M 16:02.56 8:46/M
31 Tyler Cownie GET FIT FAMILIES 191 0 M 16:02.99 8:46/M
32 Dylan Wrabley HOLY CROSS 224 5 M 16:04.31 8:47/M
33 Adam Byers ST GREGORY 320 6 M 16:05.26 8:47/M
34 Max Colangelo GET FIT FAMILIES 182 6 M 16:11.55 8:51/M
35 Patrick Richthammer AQUINAS 14 6 M 16:17.50 8:54/M
36 Colin Campbell SEELOS ACADEMY 57 5 M 16:20.75 8:56/M
37 Dominic Shaffer BUTLER CATHOLIC 154 5 M 16:31.23 9:02/M
38 Ethan Hughes SEELOS ACADEMY 61 5 M 16:39.56 9:06/M
39 Logan Lowry NORTHSIDE CATHOLIC 250 6 M 16:41.48 9:07/M
40 Drew Haring SEELOS ACADEMY 60 6 M 16:54.62 9:14/M
41 Ryan Snyder ALPHA 275 5 M 17:11.56 9:23/M
42 John Giunta HOLY CROSS 218 6 M 17:13.20 9:24/M
43 Liam Regan BLESSED TRINITY 126 6 M 17:20.31 9:28/M
44 James Darcy CDTCA 166 6 M 17:25.45 9:31/M
45 Giovanni Studeny HOLY CROSS 222 5 M 18:05.48 9:53/M
46 Seamus Murphy HOLY CROSS 220 6 M 19:09.30 10:28/M
47 Colin Ziolkowski ST PHILIP 351 6 M 19:44.73 10:47/M
48 George Hromanik CDTCA 167 5 M 20:16.55 11:04/M
49 Finian Cook-Baldauf HOLY CROSS 217 5 M 20:32.57 11:13/M
50 John Paul Porter BLESSED TRINITY 125 6 M 21:14.30 11:36/M
51 Giovanni Certa CDTCA 165 5 M 23:27.30 12:49/M
52 Sawyer Shreve ST GREGORY 323 6 M 24:01.55 13:07/M
53 Gabriel Ganoza SEELOS ACADEMY 59 5 M 24:14.25 13:15/M
54 Joshua White SEELOS ACADEMY 67 5 M 25:44.51 14:04/M
55 Rowan Fischer ST GREGORY 321 6 M 27:26.71 14:59/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Maria Depner ST JAMES 284 6 F 13:47.53 7:32/M
2 Audra Lazzara SEELOS ACADEMY 55 5 F 13:48.31 7:32/M
3 Alexa Stoltz ALPHA 272 5 F 14:39.56 8:00/M
4 Eva Fardo ST JAMES 285 5 F 14:50.23 8:06/M
5 Charlotte Gauntner ST JAMES 286 6 F 14:54.33 8:09/M
6 Anna Palm ST JAMES 287 6 F 15:01.74 8:12/M
7 Sarah Stevens BLESSED TRINITY 118 6 F 15:07.31 8:16/M
8 Anna Lazzara SEELOS ACADEMY 54 5 F 15:12.81 8:18/M
9 Gemma Spadacene CDTCA 164 6 F 15:18.79 8:22/M
10 Rory O'connell HOLY CROSS 215 6 F 15:19.56 8:22/M
11 Lilyana Shoup GET FIT FAMILIES 178 6 F 15:19.81 8:22/M
12 Erika Mitchell BLESSED TRINITY 117 5 F 15:19.81 8:22/M
13 Keira Duffy HOLY CROSS 210 5 F 15:24.31 8:25/M
14 Aundra Sheridan ST JAMES 288 6 F 15:24.94 8:25/M
15 Grace Chrobak SEELOS ACADEMY 49 5 F 15:41.58 8:34/M
16 Shae Trombetta ST PHILIP 348 5 F 15:44.42 8:36/M
17 Addison Johns BUTLER CATHOLIC 150 6 F 15:52.23 8:40/M
18 Lillian Best SEELOS ACADEMY 48 6 F 15:58.30 8:43/M
19 Juliana Hunkele GET FIT FAMILIES 177 0 F 15:58.36 8:43/M
20 Sheridan Cunningham SEELOS ACADEMY 50 5 F 16:13.31 8:52/M
21 Ava Vangura AQUINAS 11 5 F 16:26.49 8:59/M
22 Sanaa King NORTHSIDE CATHOLIC 248 5 F 17:23.29 9:30/M
23 Caitlyn Abbett CDTCA 162 6 F 17:25.93 9:31/M
24 Chloe Fettis BLESSED TRINITY 115 6 F 17:54.22 9:47/M
25 Anna Stickman ST PHILIP 347 5 F 18:05.55 9:53/M
26 Lauren Becker SEELOS ACADEMY 47 6 F 18:06.73 9:53/M
27 Alexa Risdon SEELOS ACADEMY 56 6 F 18:52.66 10:19/M
28 Eva Dominic NORTHSIDE CATHOLIC 244 6 F 19:03.70 10:25/M
29 Ainsley Cook-Baldauf HOLY CROSS 209 5 F 19:10.80 10:28/M
30 Gianna Fuller HOLY CROSS 211 5 F 20:05.99 10:58/M
31 Bailey Heagy BLESSED TRINITY 116 5 F 20:06.39 10:59/M
32 Lily Hunter NORTHSIDE CATHOLIC 246 6 F 20:57.52 11:27/M
33 Brooklyn Dougherty BLESSED TRINITY 91 0 F 21:50.28 11:56/M
34 Olivia Robertson HOLY CROSS 216 5 F 22:16.52 12:10/M
35 Aurora Predis AQUINAS 10 5 F 22:44.21 12:25/M
36 Savana Mcdonald HOLY CROSS 213 5 F 25:29.52 13:56/M
37 Anna Lapinsky SEELOS ACADEMY 53 5 F 26:04.65 14:15/M
38 Ava Dominic NORTHSIDE CATHOLIC 243 6 F 28:11.39 15:24/M
39 Olivia Jackson NORTHSIDE CATHOLIC 247 6 F 28:20.63 15:29/M
40 Kathryn Freyvogel NORTHSIDE CATHOLIC 245 5 F 31:48.86 17:23/M