VA PRESEASON INVITE DEVELOPMENTAL
Overall Finish List
August 18, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Max Radzvin SEELOS ACADEMY 405 0 M 8:40.63 6:59/M
2 Thomas Rottmann BLESSED TRINITY 268 3 M 8:55.70 7:11/M
3 Andrew Spalvieri ST. KILIAN 148 0 M 9:03.20 7:18/M
4 Jack Steineman ST. KILIAN 147 0 M 9:12.63 7:25/M
5 Jack Davison SEELOS ACADEMY 401 0 M 9:15.88 7:28/M
6 Alexander Fellin THOMAS MORE 324 3 M 9:33.35 7:42/M
7 Judah Sauers ST. GREGORY 169 0 M 9:33.45 7:42/M
8 Nicholas Schindler SEELOS ACADEMY 406 0 M 9:41.90 7:49/M
9 J.J. Mccabe SEELOS ACADEMY 404 0 M 9:48.22 7:54/M
10 Gavin Walter SEELOS ACADEMY 407 0 M 9:50.26 7:56/M
11 Shane Sahr BLESSED TRINITY 269 3 M 9:53.92 7:58/M
12 Jackson Chips ST. KILIAN 155 0 M 9:56.96 8:01/M
13 Rylan Greene SEELOS ACADEMY 402 0 M 10:05.11 8:08/M
14 Liam Jones ALPHA 467 3 M 10:17.45 8:18/M
15 Ethan Hiserodt SEELOS ACADEMY 403 0 M 10:24.62 8:23/M
16 Jack Mondi ST. KILIAN 153 0 M 10:40.95 8:36/M
17 John Pensock THOMAS MORE 327 3 M 11:01.20 8:53/M
18 Alejandro Paredes ST. KILIAN 157 0 M 11:08.95 8:59/M
19 Christian Meyer ST. GREGORY 173 0 M 11:26.68 9:13/M
20 Dante Decaria ST. GREGORY 174 0 M 11:52.10 9:34/M
21 Nico Decaria ST. GREGORY 175 0 M 12:01.78 9:41/M
22 Connor Little BLESSED TRINITY 263 2 M 12:05.45 9:45/M
23 Leo Ivory CDTCA 203 3 M 12:08.46 9:47/M
24 Luke Daley THOMAS MORE 323 3 M 12:14.93 9:52/M
25 Haylan Haught BLESSED TRINITY 266 3 M 12:29.76 10:04/M
26 Breck Varrato BLESSED TRINITY 264 2 M 12:34.64 10:08/M
27 Kane Mckee ALPHA 466 3 M 12:44.96 10:16/M
28 Emerson Ochtun SSPP 178 0 M 13:01.61 10:30/M
29 Connor Mcclellan ST. GREGORY 162 0 M 13:03.50 10:31/M
30 Jaxson Russell ASSUMPTION 220 0 M 16:30.44 13:18/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Caroline Sell SEELOS ACADEMY 396 0 F 9:40.65 7:48/M
2 Abigail Papson JFK 198 3 F 9:51.41 7:57/M
3 Chelsea Geyer HOLY CROSS 122 3 F 9:54.99 7:59/M
4 Madison Fellin THOMAS MORE 313 3 F 9:58.15 8:02/M
5 Macy Thiel BLESSED TRINITY 243 3 F 10:00.40 8:04/M
6 Kaylie Mitchell BLESSED TRINITY 237 2 F 10:03.64 8:06/M
7 Emily Stevens BLESSED TRINITY 241 3 F 10:07.97 8:10/M
8 Madeline Sell SEELOS ACADEMY 397 0 F 10:08.64 8:10/M
9 Caroline Tatar BLESSED TRINITY 238 2 F 10:11.22 8:13/M
10 Anne Puhalla SEELOS ACADEMY 395 0 F 10:25.39 8:24/M
11 Lily Narvett SEELOS ACADEMY 394 0 F 10:25.44 8:24/M
12 Callie Kandravy BLESSED TRINITY 235 2 F 10:28.29 8:26/M
13 Vivienne Goshen SSPP 180 0 F 10:51.29 8:45/M
14 Georgie Guzzo ST. GREGORY 160 0 F 11:03.87 8:55/M
15 Erin Burke ST. KILIAN 156 0 F 11:13.84 9:03/M
16 Fiona Oneill THOMAS MORE 316 3 F 11:21.60 9:09/M
17 Ava Santora CDTCA 202 1 F 11:40.87 9:25/M
18 Liliana Silvis THOMAS MORE 318 3 F 11:41.70 9:25/M
19 Grace Kulbago THOMAS MORE 314 3 F 11:42.32 9:26/M
20 Stephanie Kulbieda THOMAS MORE 315 3 F 11:45.78 9:29/M
21 Emily Harmanos ST. GREGORY 166 0 F 12:11.35 9:50/M
22 Annaliese Duchi SEELOS ACADEMY 392 0 F 12:19.38 9:56/M
23 Jules Goshen SSPP 179 0 F 12:23.27 9:59/M
24 Faith Simon THOMAS MORE 319 3 F 12:26.52 10:02/M
25 Cassidy Seng JFK 199 3 F 12:27.13 10:02/M
26 Abigail Mcclellan ST. GREGORY 161 0 F 12:28.14 10:03/M
27 Norah Urrea THOMAS MORE 321 2 F 12:30.77 10:05/M
28 Tess Martin BLESSED TRINITY 236 2 F 12:55.68 10:25/M
29 Isabella Windfelder ST. KILIAN 151 0 F 13:33.92 10:56/M
30 Gina Talarico SEELOS ACADEMY 398 0 F 13:49.37 11:09/M
31 Leonie Haiback ST. KILIAN 150 0 F 14:20.14 11:34/M
32 Alexandra Wagner SEELOS ACADEMY 400 0 F 14:24.18 11:37/M
33 Haley Wozetek ALPHA 465 2 F 14:31.32 11:42/M
34 Taylor Bridge ASSUMPTION 221 0 F 15:12.19 12:15/M
35 Franka Picknell ASSUMPTION 219 0 F 15:12.90 12:15/M
36 Payton Pauley THOMAS MORE 317 3 F 16:17.23 13:08/M