MILL CREEK CLASSIC
Overall Finish List
March 04, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
HALF MARATHON
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Israel Merkle Akron OH 1122 29 M 1 Top Fin 1:13:02.24 5:35/M
2 Aaron Apathy Westlake OH 1211 32 M 2 Top Fin 1:15:24.91 5:45/M
3 Robert Vogt Jr. Altoona PA 1220 34 M 3 Top Fin 1:17:29.90 5:55/M
4 Erik Reed East Liverpool OH 1077 29 M 1 25-29 1:17:50.26 5:56/M
5 Cody Chabola Lakewood OH 1016 27 M 2 25-29 1:18:47.63 6:01/M
6 Jaron Martin Hookstown PA 1222 25 M 3 25-29 1:21:33.95 6:14/M
7 Rich Wisnesky Akron OH 1228 49 M 1 Top Fin 1:22:51.25 6:19/M
8 Chelsea Hall Medina OH 1035 27 F 1 Top Fin 1:23:29.57 6:22/M
9 Scooby Doo 1216 36 M 1 35-39 1:23:51.49 6:24/M
10 Taylor Sowers Canton OH 1090 28 M 4 25-29 1:24:21.96 6:26/M
11 John Schmalzried Niles OH 1279 29 M 5 25-29 1:24:36.60 6:27/M
12 Ben English Jackson Center PA 1239 33 M 1 30-34 1:25:28.50 6:31/M
13 Shanna Ailes-Istnick Kent OH 1262 39 F 2 Top Fin 1:28:38.76 6:46/M
14 Mike Pappas Boardman OH 1218 28 M 6 25-29 1:28:44.85 6:46/M
15 Tina Hunt Skaneateles NY 1040 31 F 3 Top Fin 1:28:49.26 6:47/M
16 Douglas Basinski Pittsburgh PA 1008 46 M 2 Top Fin 1:28:49.32 6:47/M
17 Brian Buchan Grove City PA 1013 44 M 3 Top Fin 1:29:35.26 6:50/M
18 Greg Dingey East Liverpool OH 1160 33 M 2 30-34 1:30:15.85 6:53/M
19 Jj Gobel Poland OH 1107 25 M 7 25-29 1:30:25.39 6:54/M
20 Ki Mixon Beachwood OH 1210 44 M 1 40-44 1:31:27.71 6:59/M
21 Adam Capretta Canfield OH 1133 35 M 2 35-39 1:31:55.76 7:01/M
22 Bob Floor Minerva OH 1114 47 M 1 45-49 1:32:10.39 7:02/M
23 Melissa Terwilliger Cleveland Heights 1196 34 F 1 30-34 1:32:21.15 7:03/M
24 Keegan Gallagher Medina OH 1190 21 M 1 20-24 1:32:25.87 7:03/M
25 Kenny Mayle Alliance OH 1057 33 M 3 30-34 1:32:34.41 7:04/M
26 Julio Hernandez Madison OH 1146 40 M 2 40-44 1:32:46.70 7:05/M
27 Kailey Johnson Ashtabula OH 1042 29 F 1 25-29 1:33:28.67 7:08/M
28 Ward Fremon North Canton OH 1137 45 M 2 45-49 1:34:07.87 7:11/M
29 Tristan Amell Coudersport PA 1282 24 F 1 20-24 1:34:22.10 7:12/M
30 Nick Cicerchi Cleveland OH 1263 36 M 3 35-39 1:34:26.98 7:13/M
31 Zachery Goist 1203 21 M 2 20-24 1:34:46.92 7:14/M
32 Lindsey Cornman Youngstown OH 1152 35 F 1 35-39 1:34:56.47 7:15/M
33 Tom Grantonic Boardman OH 1224 56 M 1 55-59 1:35:04.76 7:15/M
34 Andrew Fontanarosa Columbus OH 1027 31 M 4 30-34 1:35:42.27 7:18/M
35 Rose Nicastro Peninsula OH 1223 38 F 2 35-39 1:35:56.52 7:19/M
36 Joe Vanek Youngstown OH 1199 44 M 3 40-44 1:36:39.77 7:23/M
37 Ladd Clifford Medina OH 1168 49 M 3 45-49 1:37:35.85 7:27/M
38 Frank Dwyer Medina OH 1189 46 M 4 45-49 1:37:48.90 7:28/M
39 Kevin Meyer Chardon OH 1060 44 M 4 40-44 1:37:54.37 7:28/M
40 Jason Toot Warren OH 1184 35 M 4 35-39 1:38:42.52 7:32/M
41 Daniel Kysela Pittsburgh PA 1046 32 M 5 30-34 1:38:50.39 7:33/M
42 James Nichols Ravenna OH 1194 26 M 8 25-29 1:39:32.15 7:36/M
43 Amy Javens Hermitage PA 1212 45 F 1 Top Fin 1:39:45.94 7:37/M
44 Jim Crooks Berlin Center OH 1018 53 M 1 50-54 1:40:27.17 7:40/M
45 Jaclyn DiSibio Poland OH 1285 34 F 2 30-34 1:40:32.65 7:40/M
46 Pat Dillon Cortland OH 1020 39 M 5 35-39 1:40:37.94 7:41/M
47 Laura Pfahler Youngstown OH 1238 42 F 2 Top Fin 1:40:43.22 7:41/M
48 Terry Mccluskey Vienna OH 1109 69 M 1 65-69 1:40:54.63 7:42/M
49 Joe Sliman Youngstown OH 1181 63 M 1 60-64 1:41:11.28 7:43/M
50 Craig Golen Jefferson OH 1033 44 M 5 40-44 1:41:46.80 7:46/M
51 Kathy Huggins Ashtabula OH 1117 47 F 3 Top Fin 1:41:47.40 7:46/M
52 David Katz Moreland Hills OH 1108 50 M 2 50-54 1:42:05.65 7:48/M
53 Bob Gerdes Hubbard OH 1031 59 M 2 55-59 1:42:15.77 7:48/M
54 Caitlin Glenn Canfield OH 1161 29 F 2 25-29 1:42:27.63 7:49/M
55 Tim Green Mc Donald OH 1177 55 M 3 55-59 1:42:46.27 7:51/M
56 Todd Hanks Warren OH 1281 51 M 3 50-54 1:43:15.00 7:53/M
57 Bryan Kopachy Pittsburgh PA 1173 32 M 6 30-34 1:43:42.61 7:55/M
58 Kathy Boyarko Youngstown OH 1145 46 F 1 45-49 1:43:49.28 7:55/M
59 Mike Ciletti Warren OH 1134 54 M 4 50-54 1:44:05.17 7:57/M
60 Liz Vega Lakewood OH 1227 48 F 2 45-49 1:44:16.53 7:58/M
61 Ellie Rogenski Youngstown OH 1127 21 F 2 20-24 1:44:21.78 7:58/M
62 Rick Chambers Canfield OH 1286 33 M 7 30-34 1:44:29.49 7:59/M
63 Mark Volpe Moreland Hills OH 1097 33 M 8 30-34 1:44:41.47 7:59/M
64 Christian Grimme Hamel MN 1034 21 M 3 20-24 1:44:57.14 8:01/M
65 Gabby Kiefer Cleveland OH 1044 22 F 3 20-24 1:44:57.29 8:01/M
66 John Erme Canton OH 1185 53 M 5 50-54 1:45:20.89 8:02/M
67 Catherine Hrach Gibsonia PA 1287 47 F 3 45-49 1:45:29.29 8:03/M
68 Eric Slagle Allison Park PA 1088 49 M 5 45-49 1:45:36.77 8:04/M
69 Jennifer Steinhoff Beachwood OH 1188 35 F 3 35-39 1:45:41.22 8:04/M
70 Katie Biro North Ridgeville O 1111 34 F 3 30-34 1:45:47.28 8:05/M
71 Gary Peruchetti Leetonia OH 1225 41 M 6 40-44 1:46:37.51 8:08/M
72 Jeremy Smith Mercer PA 1209 40 M 7 40-44 1:47:03.27 8:10/M
73 Jim Johnstone Youngstown OH 1221 37 M 6 35-39 1:47:32.40 8:13/M
74 Isaac Woodward Youngstown OH 1183 19 M 1 1-19 1:47:34.43 8:13/M
75 Amanda McNinch 1198 38 F 4 35-39 1:47:46.42 8:14/M
76 Craeg Hunt Butler PA 1280 50 M 6 50-54 1:48:21.53 8:16/M
77 Paul Mallin Youngstown OH 1174 32 M 9 30-34 1:48:58.28 8:19/M
78 Joe Amann Erie PA 1157 43 M 8 40-44 1:49:06.47 8:20/M
79 Tom Walters Canfield OH 1099 64 M 2 60-64 1:49:10.32 8:20/M
80 John Pavlick Brunswick OH 1180 56 M 4 55-59 1:49:43.78 8:23/M
81 Stephen Mihalacki Cranberry Twp PA 1062 39 M 7 35-39 1:49:44.78 8:23/M
82 Geniene Hankey Youngstown OH 1115 44 F 1 40-44 1:49:50.96 8:23/M
83 Marissa Vasconi Hermitage PA 1154 31 F 4 30-34 1:49:53.53 8:23/M
84 Richard Blair Youngstown OH 1009 41 M 9 40-44 1:49:54.44 8:23/M
85 Jennifer Schibli Cleveland OH 1153 30 F 5 30-34 1:49:54.53 8:23/M
86 John Ebel North Canton OH 1021 58 M 5 55-59 1:50:54.12 8:28/M
87 Holly Jackson Sharpsville PA 1142 32 F 6 30-34 1:50:59.39 8:28/M
88 Kelly Parker Medina OH 1072 51 F 1 50-54 1:51:09.96 8:29/M
89 Bob George Leavittsburg OH 1029 60 M 3 60-64 1:51:20.75 8:30/M
90 Tracy Bovee Jefferson OH 1011 36 F 5 35-39 1:51:49.58 8:32/M
91 Martin Strong 1201 22 M 4 20-24 1:51:57.96 8:33/M
92 Sarah Donley Bethesda OH 1214 35 F 6 35-39 1:52:05.36 8:33/M
93 Shari Geiger Medina OH 1170 45 F 4 45-49 1:52:05.47 8:33/M
94 Carl Kondrach Barnesville OH 1213 45 M 6 45-49 1:52:06.36 8:33/M
95 Carly Greenwood Struthers OH 1192 21 F 4 20-24 1:52:29.28 8:35/M
96 Justin Zackal New Wilmington PA 1103 37 M 8 35-39 1:52:43.24 8:36/M
97 Amy Farmer Lisbon OH 1024 36 F 7 35-39 1:52:59.70 8:37/M
98 Genevieve Jerome Pittsburgh PA 1171 30 F 7 30-34 1:53:10.71 8:38/M
99 Rosa Hernandez Madison OH 1147 43 F 2 40-44 1:53:48.12 8:41/M
100 Terry A Putt Orwell OH 1126 65 M 2 65-69 1:53:52.28 8:42/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Heather Harmon Jefferson OH 1116 35 F 8 35-39 1:53:52.77 8:42/M
102 Alexander Lukic Cleveland OH 1049 26 M 9 25-29 1:54:58.20 8:47/M
103 Elizabeth Martin Cleveland OH 1053 37 F 9 35-39 1:55:03.28 8:47/M
104 Elizabeth Manners Brecksville OH 1052 30 F 8 30-34 1:55:03.48 8:47/M
105 Jinny Hertweck Renfrew PA 1036 45 F 5 45-49 1:55:59.79 8:51/M
106 Matthew Anderson Shaker Heights OH 1004 46 M 7 45-49 1:56:04.41 8:52/M
107 Kevin Yi Kent OH 1102 66 M 3 65-69 1:56:11.53 8:52/M
108 Michael Schaffer Mentor OH 1085 56 M 6 55-59 1:57:05.78 8:56/M
109 Candace Kesserling Moundsville WV 1215 22 F 5 20-24 1:57:07.47 8:56/M
110 Edward Novosel South Park PA 1071 49 M 8 45-49 1:57:07.67 8:56/M
111 Jamie Price Shaker Heights OH 1076 33 F 9 30-34 1:57:45.68 8:59/M
112 Jeff Davison Conneaut OH 1019 47 M 9 45-49 1:58:07.65 9:01/M
113 Pamela Zackal New Wilmington PA 1104 32 F 10 30-34 1:58:09.43 9:01/M
114 Gregory Mook Canfield OH 1067 31 M 10 30-34 1:58:27.98 9:03/M
115 Andrew Nocera New Castle PA 1163 41 M 10 40-44 1:58:44.62 9:04/M
116 Marlene Helsel Youngstown OH 1204 42 F 3 40-44 1:58:55.98 9:05/M
117 Steven Wilson Mc Donald OH 1131 34 M 11 30-34 1:59:10.35 9:06/M
118 Kattya Romero Mentor OH 1079 48 F 6 45-49 1:59:20.19 9:07/M
119 Meri Fetkovich Youngstown OH 1155 38 F 10 35-39 1:59:25.79 9:07/M
120 Dawn Gorman Hudson OH 1191 40 F 4 40-44 1:59:36.30 9:08/M
121 Elaine Cox Cleveland OH 1226 55 F 1 55-59 1:59:47.54 9:09/M
122 Stacy Sowers Mc Donald OH 1195 51 M 7 50-54 2:00:08.17 9:10/M
123 Hannah Gerdes Hubbard OH 1106 24 F 6 20-24 2:00:27.41 9:12/M
124 Sandy Manley Youngstown OH 1179 48 F 7 45-49 2:00:38.54 9:13/M
125 Heath Morgan Alliance OH 1219 46 M 10 45-49 2:00:42.64 9:13/M
126 Pav Llacer Lakewood OH 1240 25 F 3 25-29 2:00:59.53 9:14/M
127 Melissa Martin Strongsville OH 1284 44 F 5 40-44 2:01:01.36 9:14/M
128 Michael Knecht Ambridge PA 1139 56 M 7 55-59 2:01:03.38 9:14/M
129 Patricia Del Angel Reminderville OH 1156 40 F 6 40-44 2:01:20.69 9:16/M
130 Patrick Sirpilla Massillon OH 1150 54 M 8 50-54 2:01:22.93 9:16/M
131 Shawn Sauerwein Columbiana OH 1084 44 M 11 40-44 2:01:25.54 9:16/M
132 Sam Cotello Hubbard OH 1113 51 M 9 50-54 2:02:14.54 9:20/M
133 Sam Allen Warren OH 1002 32 M 12 30-34 2:02:25.53 9:21/M
134 Christine Mihalick Madison OH 1063 52 F 2 50-54 2:02:57.33 9:23/M
135 Patricia Sweeney Lakewood OH 1093 40 F 7 40-44 2:03:26.92 9:25/M
136 Hank Chambers Mantua OH 1017 46 M 11 45-49 2:03:41.98 9:26/M
137 Douglas Shirley Berlin Center OH 1165 33 M 13 30-34 2:03:58.80 9:28/M
138 Beckie Castell Madison OH 1167 42 F 8 40-44 2:04:08.99 9:29/M
139 Adrian Amedia Canfield OH 1003 42 M 12 40-44 2:04:13.79 9:29/M
140 Amy Broderick Youngstown OH 1012 42 F 9 40-44 2:04:17.47 9:29/M
141 Laura Ceville Beavercreek OH 1015 38 F 11 35-39 2:04:33.29 9:30/M
142 Moira Fair Canfield OH 1206 59 F 2 55-59 2:05:10.46 9:33/M
143 Daniel Sweeney Lakewood OH 1092 40 M 13 40-44 2:05:21.48 9:34/M
144 Chris Tress 1207 40 M 14 40-44 2:05:54.29 9:37/M
145 Al George 1200 62 M 4 60-64 2:06:01.93 9:37/M
146 Christine Russo Canfield OH 1197 52 F 3 50-54 2:06:06.62 9:38/M
147 Eric Hughes Pittsburgh PA 1039 61 M 5 60-64 2:07:19.57 9:43/M
148 Meghan Kifer Vienna OH 1045 39 F 12 35-39 2:07:21.54 9:43/M
149 Brian Bonhomme Youngstown OH 1010 55 M 8 55-59 2:07:42.74 9:45/M
150 Mary Reed Canton OH 1078 55 F 3 55-59 2:07:45.55 9:45/M
151 Liz Naylor Cleveland OH 1069 24 F 7 20-24 2:07:55.50 9:46/M
152 Jennifer Ridgway Medina OH 1175 43 F 10 40-44 2:07:57.78 9:46/M
153 Charles Cline Alliance OH 1217 62 M 6 60-64 2:07:58.79 9:46/M
154 Robert Todd Butler PA 1151 63 M 7 60-64 2:08:07.92 9:47/M
155 John Zack Columbiana OH 1141 60 M 8 60-64 2:08:12.55 9:47/M
156 Marni Horvat Cleveland OH 1037 46 F 8 45-49 2:08:30.29 9:49/M
157 Josellen Hrusosky Youngstown OH 1138 33 F 11 30-34 2:08:34.54 9:49/M
158 Curtis Masters Canfield OH 1162 46 M 12 45-49 2:08:34.92 9:49/M
159 Cynthia Kurty Austintown OH 1205 59 F 4 55-59 2:08:39.30 9:49/M
160 Angelo Lamarca 1278 35 M 9 35-39 2:08:52.15 9:50/M
161 Anthony Sweeney North Olmsted OH 1140 44 M 15 40-44 2:09:01.52 9:51/M
162 Emily Matejka Cleveland OH 1056 26 F 4 25-29 2:09:15.30 9:52/M
163 Paul Gerhardstein Canfield OH 1032 35 M 10 35-39 2:09:43.30 9:54/M
164 Terry Mcfeeders Newphiladelphia OH 1058 53 M 10 50-54 2:09:55.40 9:55/M
165 Jason Simons Youngstown OH 1187 41 M 16 40-44 2:10:33.74 9:58/M
166 Meghan Naylor Youngstown OH 1070 29 F 5 25-29 2:11:21.93 10:02/M
167 Mike George Brecksville OH 1030 57 M 9 55-59 2:12:05.30 10:05/M
168 Joe Vasil Broadview Heights 1096 49 M 13 45-49 2:12:14.30 10:06/M
169 Erica Mueller Youngstown OH 1123 38 F 13 35-39 2:12:21.80 10:06/M
170 Don Huber Pittsburgh PA 1038 59 M 10 55-59 2:12:45.30 10:08/M
171 Kevin Dominic Youngstown OH 1105 47 M 14 45-49 2:13:40.28 10:12/M
172 Patrick Holmes Twinsburg OH 1178 47 M 15 45-49 2:13:50.70 10:13/M
173 Robb Rast 1202 48 M 16 45-49 2:14:01.88 10:14/M
174 Bob Barr Madison OH 1208 64 M 9 60-64 2:14:49.71 10:17/M
175 Darrell Gammon Alliance OH 1028 65 M 4 65-69 2:14:59.43 10:18/M
176 Malv Campbell Bethesda OH 1014 54 M 11 50-54 2:15:27.59 10:20/M
177 Patti Sandlin Ravenna OH 1083 48 F 9 45-49 2:15:32.30 10:21/M
178 David Fair Pittsburgh PA 1023 64 M 10 60-64 2:15:40.33 10:21/M
179 Marilyn Frazier Cuyahoga Falls OH 1283 60 F 1 60-64 2:16:18.75 10:24/M
180 Andrew Rosebaugh Cuyahoga Falls OH 1081 36 M 11 35-39 2:16:50.20 10:27/M
181 Melissa Krager Akron OH 1119 43 F 11 40-44 2:16:50.80 10:27/M
182 Thomas Mangan Pittsburgh PA 1051 51 M 12 50-54 2:17:49.66 10:31/M
183 Dennis Parks Girard OH 1164 68 M 5 65-69 2:17:50.34 10:31/M
184 Rick Fawcett Youngstown OH 1026 42 M 17 40-44 2:19:20.52 10:38/M
185 Robert Tripi West Farmington OH 1182 55 M 11 55-59 2:20:41.36 10:44/M
186 Bruce Ingleright Strongsville OH 1041 53 M 13 50-54 2:21:01.74 10:46/M
187 Andy Rattray Willoughby OH 1149 61 M 11 60-64 2:21:18.45 10:47/M
188 John Davis Kinsman OH 1136 72 M 1 70-99 2:21:23.30 10:48/M
189 Becky Rudzik Youngstown OH 1129 47 F 10 45-49 2:22:06.78 10:51/M
190 Mark Rogenski Youngstown OH 1128 46 M 17 45-49 2:22:07.39 10:51/M
191 Olivia Murphy Youngstown OH 1068 24 F 8 20-24 2:22:59.83 10:55/M
192 Cheryl Pike Canfield OH 1074 66 F 1 65-69 2:24:57.46 11:04/M
193 Jason Kotarski Canfield OH 1118 44 M 18 40-44 2:25:36.84 11:07/M
194 Jill Wawrosch Alliance OH 1100 34 F 12 30-34 2:26:02.45 11:09/M
195 John Plough Ravenna OH 1075 70 M 2 70-99 2:28:29.36 11:20/M
196 Megan Ruhl Akron OH 1082 39 F 14 35-39 2:29:22.31 11:24/M
197 Lori Masters New Wilmongton PA 1054 50 F 4 50-54 2:29:54.20 11:27/M
198 Kathy Shaof New Castle PA 1086 71 F 1 70-99 2:29:54.32 11:27/M
199 Alyssa Angle Ravenna OH 1005 24 F 9 20-24 2:30:48.65 11:31/M
200 Rachel Kornbluth Beachwood OH 1143 17 F 1 1-19 2:33:21.82 11:42/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
201 Donna Danko Austintown OH 1135 51 F 5 50-54 2:33:58.75 11:45/M
202 Maria Matchett Cranberry Twp PA 1121 43 F 12 40-44 2:34:48.60 11:49/M
203 Evan Middleton Youngstown OH 1061 30 F 13 30-34 2:35:30.51 11:52/M
204 Rachel Elliott Cortland OH 1022 34 F 14 30-34 2:36:09.82 11:55/M
205 Ian Pierson Columbiana OH 1125 18 M 2 1-19 2:36:33.54 11:57/M
206 Darian Smith Salem OH 1089 18 M 3 1-19 2:36:33.76 11:57/M
207 John Ropelewski Zelienople PA 1080 47 M 18 45-49 2:38:19.24 12:05/M
208 Emily Artis Verona PA 1006 36 F 15 35-39 2:38:53.82 12:08/M
209 Naomi Tucker Pittsburgh PA 1094 50 F 6 50-54 2:39:26.12 12:10/M
210 Amanda Nyx Parma Hts OH 1148 32 F 15 30-34 2:39:52.32 12:12/M
211 Richard Albaugh New Philadelphia O 1001 80 M 3 70-99 2:41:06.79 12:18/M
212 Kimberly Major Rootstown OH 1050 44 F 13 40-44 2:41:48.56 12:21/M
213 Benedict Miralia Cleveland OH 1065 55 M 12 55-59 2:43:28.91 12:29/M
214 Diane Feckanin Madison OH 1169 43 F 14 40-44 2:44:43.81 12:34/M
215 Casey Steen Rock Creek OH 1176 41 F 15 40-44 2:44:44.82 12:35/M
216 Ron Kuzma Canfield OH 1120 71 M 4 70-99 2:45:46.43 12:39/M
217 Patrick Straker Meadville PA 1130 48 M 19 45-49 2:47:19.23 12:46/M
218 Donna Crooks Eastlake OH 1158 53 F 7 50-54 2:50:05.58 12:59/M
219 Sue Averill Kent OH 1007 65 F 2 65-69 3:00:00.34 13:44/M
220 Jerry McNally Youngstown OH 1277 73 M 5 70-99 3:03:54.26 14:02/M
221 Audra Masters/Petrony Canfield OH 1055 43 F 16 40-44 3:04:35.57 14:05/M
222 Nicole Phelps Niles OH 1073 29 F 6 25-29 3:05:04.23 14:08/M
223 Sarah Palagyi Cleveland Heights 1124 30 F 16 30-34 3:12:52.74 14:43/M
DNF Stephen Benesh North Ridgeville O 1132 38 M 35-39
DNF Beth Benesh North Ridgeville O 1110 32 F 30-34
DNF Brian Cheeks Youngstown OH 1112 40 M 40-44
DNF Nikki Derringer Pittsburgh PA 1159 42 F 40-44
DNF Peggy Faulkner Berlin Center OH 1025 50 F 50-54
DNF Cheri Goldner Canfield OH 1166 47 F 45-49
DNF Aj Kandel Strasburg OH 1043 41 M 40-44
DNF Heather Kilbride University Hts OH 1172 49 F 45-49
DNF Angelo Lamarca Canfield OH 1047 34 M 30-34
DNF William Lamont Erie PA 1048 66 M 65-69
DNF Tyler Mckitterick Canfield OH 1059 31 M 30-34
DNF Michael Mihalick Madison OH 1064 52 M 50-54
DNF Sherry Montell Youngstown OH 1066 43 F 40-44
DNF Margaret Morgan Rootstown OH 1193 61 F 60-64
DNF Tim Pepe Medina OH 1186 54 M 50-54
DNF Anna Shivers Salem OH 1087 21 F 20-24
DNF Sheila Stefansic Ravenna OH 1091 54 F 50-54
DNF Robin Swart Youngstown OH 1144 40 F 40-44
DNF Lisa Van Zuylen Chesterland OH 1095 40 F 40-44
DNF Tim Walsh Cleveland OH 1098 45 M 45-49
DNF Darla Williamson Warren OH 1101 51 F 50-54
5K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Ryan Roush Canfield OH 2081 23 M 1 Top Fin 15:47.47 5:05/M
2 Andrew Schach Columbiana OH 2059 16 M 2 Top Fin 21:10.92 6:50/M
3 David Fiser Cuyahoga Falls OH 2005 28 M 3 Top Fin 21:23.46 6:54/M
4 Brian Taylor Spencer WV 2083 46 M 1 45-49 21:35.67 6:58/M
5 Todd Baxter Warren OH 2091 39 M 1 35-39 22:12.46 7:10/M
6 Steve Lengel Hermitage PA 2078 60 M 1 60-64 22:20.46 7:12/M
7 Adam Petrovic Lakewood OH 2084 36 M 2 35-39 22:23.46 7:13/M
8 Morgan Ansell Greensburg PA 2064 20 F 1 Top Fin 22:29.96 7:15/M
9 Allie Anderson North Canton OH 2063 23 F 2 Top Fin 23:15.71 7:30/M
10 Robert Clark Boardman OH 2036 58 M 1 55-59 23:22.48 7:32/M
11 Brandon Hetherington Warren OH 2010 21 M 1 20-24 23:36.73 7:37/M
12 Mitch Radella Cranberry Twp PA 2021 52 M 1 50-54 23:39.38 7:38/M
13 Ian Hall Medina OH 2008 28 M 1 25-29 23:53.71 7:42/M
14 Aiden Davison Conneaut OH 2003 13 M 1 1-14 24:24.96 7:52/M
15 Dave Littler Canfield OH 2072 39 M 3 35-39 24:40.96 7:57/M
16 Megan Ferraro Youngstown OH 2046 32 F 3 Top Fin 24:44.96 7:59/M
17 Andrew Mcroberts Cortland OH 2035 13 M 2 1-14 25:46.46 8:19/M
18 Tim Powers Boardman OH 2020 53 M 2 50-54 25:55.62 8:22/M
19 Scott McMurray 2079 24 M 2 20-24 26:09.23 8:26/M
20 Gary Coleman Canfield OH 2080 44 M 1 40-44 26:19.96 8:29/M
21 Michelle Christy Youngstown OH 2067 41 F 1 40-44 26:50.35 8:39/M
22 David Komienic Finleyville PA 2047 58 M 2 55-59 26:56.49 8:41/M
23 Charles Boyer Girard OH 2088 29 M 2 25-29 27:19.70 8:49/M
24 David McMurray 2077 53 M 3 50-54 27:24.18 8:50/M
25 Richard Poland Berlin Center OH 2085 65 M 1 65-99 27:29.66 8:52/M
26 Larry Koval Warren OH 2014 70 M 2 65-99 27:30.67 8:52/M
27 Tara Santoro 2071 15 F 1 15-19 27:36.36 8:54/M
28 Danielle Buzzacco Canfield OH 2065 22 F 1 20-24 27:44.94 8:57/M
29 Craig Jordan Niles OH 2012 30 M 1 30-34 27:48.39 8:58/M
30 Julie Rudolph Youngstown OH 2070 38 F 1 35-39 27:58.14 9:01/M
31 Melinda Peretic Youngstown OH 2019 26 F 1 25-29 28:27.40 9:11/M
32 Rachel Gillern Boardman OH 2039 31 F 1 30-34 28:28.63 9:11/M
33 Renee Bodden Canfield OH 2028 60 F 1 60-99 28:48.18 9:17/M
34 Brian Spielvogel Boardman OH 2052 48 M 2 45-49 29:13.35 9:25/M
35 Rich Morgan Youngstown OH 2042 66 M 3 65-99 29:22.13 9:28/M
36 Lindsey Jordan Niles OH 2013 24 F 2 20-24 29:24.96 9:29/M
37 Tina Davison Conneaut OH 2004 45 F 1 45-49 29:27.41 9:30/M
38 Nicole Boyer Girard OH 2089 28 F 2 25-29 29:32.47 9:32/M
39 Alicia Cherry Middlefield OH 2031 27 F 3 25-29 29:59.97 9:40/M
40 Mckenzie Christie Berlin Center OH 2044 28 F 4 25-29 30:22.22 9:48/M
41 Marilyn Spencer Cortland OH 2051 59 F 1 55-59 30:44.64 9:55/M
42 Holly Haddle Vienna OH 2007 38 F 2 35-39 31:17.13 10:05/M
43 Thomas Christy Youngstown OH 2068 45 M 3 45-49 31:18.22 10:06/M
44 Dan Sahli Youngstown OH 2086 62 M 2 60-64 31:33.42 10:11/M
45 Nick Mckinney Houston PA 2017 33 M 2 30-34 31:40.12 10:13/M
46 Dennis Sarisky Youngstown OH 2043 52 M 4 50-54 31:42.75 10:14/M
47 Robert Markwell Sagamore Hills OH 2015 32 M 3 30-34 31:44.22 10:14/M
48 Jenna Kifer Cortland OH 2033 40 F 2 40-44 31:48.32 10:15/M
49 David Schnurrenberger Youngstown OH 2023 39 M 4 35-39 31:53.22 10:17/M
50 Lindsay Sinkovich Burghill OH 2024 39 F 3 35-39 32:08.88 10:22/M
51 Marie Voitus Columbiana OH 2027 26 F 5 25-29 32:18.72 10:25/M
52 Harley Carroll Youngstown OH 2087 27 F 6 25-29 32:58.97 10:38/M
53 Alisa Mcroberts Cortland OH 2034 47 F 2 45-49 33:22.72 10:46/M
54 Daniel Wakefield Youngstown OH 2090 36 M 5 35-39 33:38.94 10:51/M
55 Ashley Luthern Milwaukee WI 2048 30 F 2 30-34 33:47.97 10:54/M
56 Steve Luthern Poland OH 2049 55 M 3 55-59 33:48.46 10:54/M
57 Richard Hanks Niles OH 2009 77 M 4 65-99 33:59.42 10:58/M
58 Samantha Bonath Middlefield OH 2030 20 F 3 20-24 34:03.22 10:59/M
59 Amanda Bonath Middlefield OH 2029 20 F 4 20-24 34:16.32 11:03/M
60 Leslie Horvath Youngstown OH 2011 54 M 5 50-54 34:25.29 11:06/M
61 Jackie Leviseur Youngstown OH 2041 47 F 3 45-49 34:33.40 11:09/M
62 Anna Maszczak Canfield OH 2074 42 F 3 40-44 34:40.47 11:11/M
63 Roklyn Turner Poland OH 2075 41 F 4 40-44 34:47.20 11:13/M
64 Thomas Dugan Youngstown OH 2038 59 M 4 55-59 34:52.89 11:15/M
65 Sarah Greer Middlefield OH 2032 53 F 1 50-54 34:58.97 11:17/M
66 Joseph Turner Youngstown OH 2061 14 M 3 1-14 35:02.97 11:18/M
67 Kayelyn Crofford Youngstown OH 2069 14 F 1 1-14 35:03.70 11:18/M
68 Cindy Barnes Hermitage PA 2001 55 F 2 55-59 35:09.16 11:20/M
69 Jim Stambolia Warren OH 2026 60 M 3 60-64 35:26.72 11:26/M
70 Sara Siron Canfield OH 2050 40 F 5 40-44 35:45.36 11:32/M
71 Mary Pavkov Barberton OH 2057 59 F 3 55-59 37:34.11 12:07/M
72 Mandy Fehlbaum Austintown OH 2058 32 F 3 30-34 38:00.33 12:15/M
73 Melissa Fortune Mcdonald OH 2006 32 F 4 30-34 38:31.83 12:25/M
74 Elizabeth Smith Ball LA 2025 33 F 5 30-34 38:32.22 12:26/M
75 Air Kilgore Youngstown OH 2055 45 F 4 45-49 39:51.98 12:51/M
76 Karen Westfall Boardman OH 2066 56 F 4 55-59 39:52.23 12:52/M
77 Barbara Knecht Ambridge PA 2040 54 F 2 50-54 40:04.49 12:55/M
78 Candie Burbick Leetonia OH 2062 46 F 5 45-49 40:13.81 12:58/M
79 Kelly Schach Columbiana OH 2060 48 F 6 45-49 40:14.43 12:59/M
80 Linda Dugan Youngstown OH 2037 57 F 5 55-59 40:36.15 13:06/M
81 Teresa Mccombs Dover OH 2056 55 F 6 55-59 42:01.73 13:33/M
82 Mary Lou Safran Cortland OH 2022 73 F 2 60-99 42:25.23 13:41/M
83 Hillary Wisanuski Akron OH 2082 49 F 7 45-49 44:17.23 14:17/M
84 Robin Bresko Youngstown OH 2053 63 F 3 60-99 47:47.32 15:25/M
85 Tom Bresko Youngstown OH 2054 64 M 4 60-64 47:51.73 15:26/M
86 William Parker Medina OH 2018 53 M 6 50-54 47:51.73 15:26/M
87 Krista Mcfeeders New Philadelphia O 2016 25 F 7 25-29 48:00.73 15:29/M
88 Jessica Chisholm Youngstown OH 2002 41 F 6 40-44 49:44.77 16:03/M
89 Adrienne Poullas 2076 32 F 6 30-34 1:03:39.84 20:32/M
90 Courtney Poullas Youngstown OH 2073 31 F 7 30-34 1:03:40.45 20:32/M
DNF Melissa Cronin Warren OH 2045 37 F 35-39