KISKI AREA SHAMROCK 5K
Overall Finish List
March 17, 2018
Results By Race Management Systems, Inc.
5K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Samuel Cunkelman Homer City PA 1945 18 M 1 Top Fin 18:32.42 5:59/M
2 Sara Zambotti Shelocta PA 1936 37 F 1 Top Fin 19:12.66 6:12/M
3 Thomas Berzonsky Indiana PA 1674 43 M 2 Top Fin 20:08.52 6:30/M
4 Kierra Shreffler New Kensington PA 1876 16 F 2 Top Fin 20:36.58 6:39/M
5 Blair Beck Freeport PA 1667 14 M 3 Top Fin 21:16.21 6:52/M
6 Robert St. Laurent Ii Ford City PA 1887 32 M 1 30-39 21:20.71 6:53/M
7 Daniel Bender Spring Church PA 1671 13 M 1 11-14 22:15.58 7:11/M
8 Jonathan Cunkelman Homer City PA 1944 47 M 1 40-49 22:22.91 7:13/M
9 Wyatt Krogh Murrysville PA 1802 11 M 2 11-14 22:32.74 7:16/M
10 Jon Berzonsky Indiana PA 1673 13 M 3 11-14 22:43.13 7:20/M
11 Spencer Hepler Apollo PA 1770 18 F 3 Top Fin 22:44.95 7:20/M
12 Erin Jury Greensburg PA 1791 36 F 1 30-39 22:56.63 7:24/M
13 Benjamin Young Apollo PA 1932 12 M 4 11-14 23:34.75 7:36/M
14 Elijah Linhart Home PA 1805 15 M 1 15-18 23:41.96 7:38/M
15 Jennifer O'neil Jeannette PA 1838 36 F 2 30-39 23:43.18 7:39/M
16 Justin Gross Export PA 1751 11 M 5 11-14 23:47.24 7:40/M
17 William Berzonsky Indiana PA 1675 13 M 6 11-14 23:51.92 7:42/M
18 Tj Trozzi Tarentum PA 1895 30 M 2 30-39 23:53.34 7:42/M
19 Shane Brunazzi Boston PA 1688 37 M 3 30-39 24:21.72 7:51/M
20 Madeline Joyce Apollo PA 1789 11 F 1 11-14 24:30.24 7:54/M
21 Greg O'neil Jeannette PA 1837 44 M 2 40-49 24:34.74 7:55/M
22 Jason Buczak Avonmore PA 1690 11 M 7 11-14 24:38.45 7:57/M
23 Michelle Wissinger Laughlintown PA 1950 46 F 1 40-49 25:29.99 8:13/M
24 Jordan Fairman Leechburg PA 1731 15 F 1 15-18 25:30.73 8:14/M
25 Brittney Drobka Apollo PA 1729 18 F 2 15-18 25:30.88 8:14/M
26 Irving Sesmas Apollo PA 1869 17 M 2 15-18 25:30.88 8:14/M
27 Emily Schrag Apollo PA 1865 15 F 3 15-18 25:31.97 8:14/M
28 Don Jakubek Latrobe PA 1783 60 M 1 50-99 25:32.80 8:14/M
29 James Beck Freeport PA 1670 51 M 2 50-99 25:40.36 8:17/M
30 Devan Sonafelt Leechburg PA 1882 13 F 2 11-14 25:41.23 8:17/M
31 Patrick Reitz Sarver PA 1851 51 M 3 50-99 25:46.23 8:19/M
32 Liam Foley Leechburg PA 1742 8 M 1 1-10 25:54.15 8:21/M
33 Joshua Costanzo Leechburg PA 1705 30 M 4 30-39 26:01.23 8:24/M
34 Eric Perkins Home PA 1843 16 M 3 15-18 26:02.23 8:24/M
35 Melissa Milanak Vandergrift PA 1819 47 F 2 40-49 26:04.23 8:25/M
36 Olivia Schrag Apollo PA 1867 13 F 3 11-14 26:05.95 8:25/M
37 Emma Beck Apollo PA 1668 13 F 4 11-14 26:10.43 8:26/M
38 Ryan Witt Apollo PA 1925 41 M 3 40-49 26:11.46 8:27/M
39 Samuel Plazio Export PA 1847 10 M 2 1-10 26:21.72 8:30/M
40 Josette Plazio Export PA 1845 14 F 5 11-14 26:21.92 8:30/M
41 Nathan Witt Apollo PA 1924 11 M 8 11-14 26:23.23 8:31/M
42 Jackson Sandor Leechburgleechburg 1857 11 M 9 11-14 26:23.96 8:31/M
43 Morgan Hepler Leechburg PA 1768 17 F 4 15-18 26:30.85 8:33/M
44 Alexis Moyer Apollo PA 1823 18 F 5 15-18 26:31.25 8:33/M
45 Jessica Bruce New Kensington PA 1687 24 F 1 19-29 26:44.14 8:37/M
46 Dylan Matcho Apollo PA 1963 14 M 10 11-14 27:05.97 8:44/M
47 Brian Bigley New Kensington PA 1676 48 M 4 40-49 27:09.70 8:45/M
48 Rachel Faas Russellton PA 1730 29 F 2 19-29 27:14.99 8:47/M
49 Samuel Plazio Export PA 1846 40 M 5 40-49 27:15.26 8:47/M
50 Chloe Welshans Apollo PA 1910 11 F 6 11-14 27:23.13 8:50/M
51 Kimberly Sonafelt Leechburgurg PA 1883 50 F 1 50-99 27:23.94 8:50/M
52 Kim Poleski Apollo PA 1849 48 F 3 40-49 27:35.69 8:54/M
53 Michelle Jankosky Murrysville PA 1785 42 F 4 40-49 27:41.20 8:56/M
54 Jack Getty Apollo PA 1746 11 M 11 11-14 27:45.81 8:57/M
55 Brigid Foley Leechburg PA 1741 39 F 3 30-39 27:46.71 8:57/M
56 Matthew Grazulis Vandergrift PA 1749 16 M 4 15-18 27:52.47 8:59/M
57 Jadyn Mccleery Lower Burrell PA 1815 22 F 3 19-29 27:58.46 9:01/M
58 Cora Coleman Vandergrift PA 1700 11 F 7 11-14 28:02.88 9:03/M
59 Lila Welshans Apollo PA 1912 9 F 1 1-10 28:03.80 9:03/M
60 Matthew Young Apollo PA 1935 43 M 6 40-49 28:14.16 9:06/M
61 Ellie Hecker New Kensington PA 1759 11 F 8 11-14 28:14.16 9:06/M
62 Caden Witt Apollo PA 1922 10 M 3 1-10 28:17.97 9:07/M
63 Cameron Murphy Apollo PA 1828 10 M 4 1-10 28:19.44 9:08/M
64 Dan Hudak Vandergrift PA 1781 49 M 7 40-49 28:23.71 9:09/M
65 Philip Lynch Pittsburgh PA 1809 51 M 4 50-99 28:29.89 9:11/M
66 Addison Tursky Leechburg PA 1896 10 M 5 1-10 28:30.70 9:12/M
67 Candi Mcquiston Homer City PA 1818 58 F 2 50-99 28:46.21 9:17/M
68 Tina Kocan-Milby Shelocta PA 1798 49 F 5 40-49 28:49.55 9:18/M
69 Liz Ferris New Alexandria PA 1736 33 F 4 30-39 28:51.96 9:18/M
70 David Shero Export PA 1873 19 M 1 19-29 29:15.71 9:26/M
71 Autumn Craft Saltsburg PA 1706 37 F 5 30-39 29:27.45 9:30/M
72 Nicole Weaver Home PA 1908 40 F 6 40-49 29:50.75 9:37/M
73 Elizabeth Wilkinson Apollo PA 1919 23 F 4 19-29 29:52.19 9:38/M
74 Daniel Satler Saltsburg PA 1952 50 M 5 50-99 29:52.81 9:38/M
75 dAVID cOPE Vandergrift PA 1966 12 M 12 11-14 29:53.43 9:38/M
76 Duncan ? Apollo PA 1958 17 M 5 15-18 29:59.44 9:40/M
77 Michael Monstrola Pittsburgh PA 1822 30 M 5 30-39 30:00.63 9:41/M
78 Alexis Manifest Apollo PA 1810 29 F 5 19-29 30:02.12 9:41/M
79 August Manifest Apollo PA 1811 36 M 6 30-39 30:02.12 9:41/M
80 Zachary Hopkins Du Bois PA 1780 21 M 2 19-29 30:22.20 9:48/M
81 Jennifer Surratt Saltsburg PA 1890 36 F 6 30-39 30:25.71 9:49/M
82 Taylor Roland Apollo PA 1854 11 F 9 11-14 30:32.95 9:51/M
83 Timothy Welsh Robinson PA 1909 48 M 8 40-49 31:08.69 10:03/M
84 Tracy Gordish Creekside PA 1748 45 F 7 40-49 31:09.81 10:03/M
85 Roberta Namdy 1967 60 F 3 50-99 31:16.60 10:05/M
86 Ian Musco Leechburg PA 1968 29 M 3 19-29 31:17.62 10:05/M
87 Jenn Welshans Apollo PA 1911 39 F 7 30-39 31:39.36 10:13/M
88 Tessa Welshans Apollo PA 1913 7 F 2 1-10 31:39.56 10:13/M
89 Allan Jones Apollo PA 1959 50 M 6 50-99 31:43.42 10:14/M
90 Alyssa Poleski Apollo PA 1848 16 F 6 15-18 31:45.92 10:15/M
91 Carlee Kuhn Leechburg PA 1954 14 F 10 11-14 32:06.88 10:21/M
92 Erin Saxion Apollo PA 1861 38 F 8 30-39 32:15.94 10:24/M
93 Julianna Saxion Apollo PA 1862 10 F 3 1-10 32:16.36 10:25/M
94 Landon Newell Leechburg PA 1940 13 M 13 11-14 32:19.42 10:25/M
95 Aidan Dubos Leechburg PA 1942 14 M 14 11-14 32:24.30 10:27/M
96 Macey Hepler Leechburg PA 1766 14 F 11 11-14 32:27.16 10:28/M
97 Emily Kuntz Kittanning PA 1803 15 F 7 15-18 32:27.43 10:28/M
98 Bob Damico New Kensington PA 1719 57 M 7 50-99 32:32.85 10:30/M
99 Keeley Grguric Saltsburg PA 1750 37 F 9 30-39 32:34.68 10:30/M
100 Bryant Brzozowski New Kensington PA 1689 14 M 15 11-14 32:42.50 10:33/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Erin Gustavson Pittsburgh PA 1752 36 F 10 30-39 32:46.63 10:34/M
102 Melanie Dick Saltsburg PA 1724 34 F 11 30-39 32:54.98 10:37/M
103 Amanda Loscas Ebensburg PA 1949 23 F 6 19-29 32:59.86 10:38/M
104 Adam Matcho Apollo PA 1964 38 M 7 30-39 33:00.88 10:39/M
105 Danielle White Creekside PA 1914 35 F 12 30-39 33:08.33 10:41/M
106 Shannon Smith Saltsburg PA 1880 35 F 13 30-39 33:13.43 10:43/M
107 Luke Crider Apollo PA 1709 8 M 6 1-10 33:41.38 10:52/M
108 Angela Murphy Apollo PA 1827 44 F 8 40-49 33:49.68 10:55/M
109 Monica Crider Apollo PA 1710 48 F 9 40-49 33:49.68 10:55/M
110 Gavin Murphy Apollo PA 1829 7 M 7 1-10 33:49.68 10:55/M
111 Deanna Ulrich Pittsburgh PA 1897 45 F 10 40-49 34:00.60 10:58/M
112 Robert Moyer Greensburg PA 1826 45 M 9 40-49 34:00.92 10:58/M
113 Colin Saxion Apollo PA 1860 12 M 16 11-14 34:10.67 11:01/M
114 Grace Hill Leechburg PA 1772 12 F 12 11-14 34:12.57 11:02/M
115 Kelli Higgins Apollo PA 1771 38 F 14 30-39 34:28.11 11:07/M
116 Katie Curry New Kensington PA 1718 37 F 15 30-39 34:33.66 11:09/M
117 Tawnya Satler Saltsburg PA 1859 48 F 11 40-49 34:36.65 11:10/M
118 Jamie Conrad Leechburg PA 1957 43 F 12 40-49 34:49.66 11:14/M
119 Jason Murphy Apollo PA 1830 43 M 10 40-49 35:06.96 11:19/M
120 Stephanie Kennedy Vandergrift PA 1792 31 F 16 30-39 36:50.29 11:53/M
121 Mary Beth Rine Homer City PA 1852 53 F 4 50-99 36:57.15 11:55/M
122 Lisa Powers Saltsburg PA 1850 52 F 5 50-99 37:09.65 11:59/M
123 Katelyn Bradosky Greensburg PA 1684 27 F 7 19-29 37:31.89 12:06/M
124 Debbie Shook Delmont PA 1875 39 F 17 30-39 38:34.39 12:26/M
125 Amy Arduino Vandergrift PA 1662 47 F 13 40-49 38:36.87 12:27/M
126 Joe Toscano Allison Park PA 1893 44 M 11 40-49 39:27.81 12:44/M
127 Jennifer Alter Vandergrift PA 1660 36 F 18 30-39 39:31.42 12:45/M
128 Alysia Felker Shelocta PA 1732 36 F 19 30-39 39:50.55 12:51/M
129 Justine Damico New Kensington PA 1720 25 F 8 19-29 40:10.13 12:57/M
130 Erica Shamburg New Kensington PA 1872 11 F 13 11-14 40:15.54 12:59/M
131 Mario Vicola Saltsburg PA 1905 9 M 8 1-10 41:10.12 13:17/M
132 John Vicola Saltsburg PA 1904 57 M 8 50-99 41:11.59 13:17/M
133 Amy Wilkinson Apollo PA 1918 53 F 6 50-99 41:18.37 13:19/M
134 Rebecca Simpson Murrysville PA 1878 41 F 14 40-49 41:51.53 13:30/M
135 Alex Cupec Avonmore PA 1712 32 M 8 30-39 41:53.56 13:31/M
136 Trinity Bradosky Greensburg PA 1685 16 F 8 15-18 41:56.24 13:32/M
137 Maryann Hanno Murrysville PA 1757 51 F 7 50-99 42:16.11 13:38/M
138 Jolienne Himes Irwin PA 1778 35 F 20 30-39 42:16.58 13:38/M
139 Samantha Worthing New Kensington PA 1941 15 F 9 15-18 42:36.11 13:45/M
140 Jenny Young Vandergrift PA 1934 40 F 15 40-49 42:36.11 13:45/M
141 Thomas Stokum Claridge PA 1888 60 M 9 50-99 42:54.74 13:50/M
142 Conor Wolfgang Apollo PA 1927 12 M 17 11-14 42:56.11 13:51/M
143 Bella Uskuraitis Vandergrift PA 1899 13 F 14 11-14 42:57.83 13:51/M
144 Lizeth Sesmas Apollo PA 1870 13 F 15 11-14 42:57.83 13:51/M
145 Skylar Watterson Vandergrift PA 1907 11 M 18 11-14 42:59.49 13:52/M
146 Madalyn Billingsley New Kensington PA 1678 8 F 4 1-10 42:59.90 13:52/M
147 Melissa Billingsley New Kensington PA 1679 36 F 21 30-39 43:01.98 13:53/M
148 Kristy Long Glenshaw PA 1808 40 F 16 40-49 43:04.11 13:54/M
149 Ethan Long Glenshaw PA 1807 7 M 9 1-10 43:04.17 13:54/M
150 Jonathan Hoover Vandergrift PA 1779 12 M 19 11-14 43:05.44 13:54/M
151 Jerry Krajci New Kensington PA 1801 38 M 9 30-39 43:31.82 14:02/M
152 Kathleen Sturtevant Cambridge MA 1889 24 F 9 19-29 44:08.37 14:14/M
153 Mary Mcgrath Natrona Heights PA 1816 55 F 8 50-99 44:08.58 14:14/M
154 Cole Alter Vandergrift PA 1659 8 M 10 1-10 44:16.85 14:17/M
155 Cindy Trozzi New Kensington PA 1894 57 F 9 50-99 45:37.33 14:43/M
156 Charles Cramer Avonmore PA 1707 15 M 6 15-18 46:20.89 14:57/M
157 Sam Wigton Saltsburg PA 1917 15 M 7 15-18 46:21.58 14:57/M
158 Deanna Cupec Avonmore PA 1713 36 F 22 30-39 46:21.86 14:57/M
159 Katie Wigton Saltsburg PA 1916 13 F 16 11-14 46:55.33 15:08/M
160 Emilee Wallace Apollo PA 1956 15 F 10 15-18 46:55.78 15:08/M
161 Hannah Simpson Murrysville PA 1877 12 F 17 11-14 46:57.20 15:09/M
162 Hannah Hill Leechburg PA 1773 10 F 5 1-10 46:58.45 15:09/M
163 Max Sesmas Apollo PA 1943 7 M 11 1-10 47:25.48 15:18/M
164 Jennifer Hill Leechburg PA 1774 47 F 17 40-49 47:33.55 15:20/M
165 Michelle Schrag Apollo PA 1866 47 F 18 40-49 47:34.88 15:21/M
166 Michelle Huot Murrysville PA 1782 36 F 23 30-39 47:45.95 15:24/M
167 Catharina Monroe Leechburg PA 1821 11 F 18 11-14 48:23.57 15:36/M
168 Kyle Shirey New Kensington PA 1874 38 F 24 30-39 49:01.68 15:49/M
169 Dianah Sesmas Apollo PA 1868 33 F 25 30-39 49:43.90 16:02/M
170 Jeff Bindas Hermitage PA 1680 65 M 10 50-99 50:55.68 16:25/M
171 Tara Minik Vandergrift PA 1820 35 F 26 30-39 51:04.73 16:28/M
172 Sean Carlson Beaver PA 1692 30 M 10 30-39 51:23.99 16:35/M
173 Matt Clinger Apollo PA 1698 14 M 20 11-14 52:02.54 16:47/M
174 Calvin Heinle New Kensington PA 1761 14 M 21 11-14 52:03.18 16:47/M
175 Mike Passarelli Leechburg PA 1842 33 M 11 30-39 52:17.25 16:52/M
176 Jamie Cady Leechburg PA 1691 33 F 27 30-39 52:18.44 16:52/M
177 Ella Hainan Apollo PA 1755 12 F 19 11-14 52:28.23 16:55/M
178 Shaun Hainan Apollo PA 1955 39 M 12 30-39 52:28.85 16:55/M
179 Jamie Palumbo Slippery Rock PA 1840 39 F 28 30-39 53:26.78 17:14/M
180 Janene Krajci New Kensington PA 1800 40 F 19 40-49 53:27.49 17:15/M
181 Tim Lininger Leechburgleechburg 1806 37 M 13 30-39 53:54.19 17:23/M
182 Heather Sandor Leechburgleechburg 1856 41 F 20 40-49 53:55.90 17:24/M
183 Mary Yurasko Apollo PA 1961 0 F 1 0- 0 53:59.91 17:25/M
184 Danielle Colecchi Leechburg PA 1699 57 F 10 50-99 54:00.28 17:25/M
185 Carly Pasinski Murrysville PA 1841 26 F 10 19-29 54:14.27 17:30/M
186 Marian Bindas New Kensington PA 1681 52 F 11 50-99 54:14.58 17:30/M
187 Russell Wolfgang Avonmore PA 1929 42 M 12 40-49 54:22.44 17:32/M
188 Ella Wolfgang Avonmore PA 1928 8 F 6 1-10 54:25.11 17:33/M
189 Addison Uskuraitis Vandergrift PA 1898 9 F 7 1-10 54:27.29 17:34/M
190 Rylie Sandor Leechburgleechburg 1858 13 F 20 11-14 54:28.27 17:34/M
191 Chloe Young Vandergrift PA 1933 15 F 11 15-18 54:28.52 17:34/M
192 Riley Hanan Vandergrift PA 1756 13 F 21 11-14 54:30.16 17:35/M
193 Emerson Johngarlo Apollo PA 1786 14 F 22 11-14 54:30.23 17:35/M
194 Jack Crider Apollo PA 1708 12 M 22 11-14 54:32.89 17:35/M
195 Carla Roland Apollo PA 1965 40 F 21 40-49 55:01.83 17:45/M
196 Roger Crider Apollo PA 1960 48 M 13 40-49 55:01.97 17:45/M
197 Lori Bloomer Leechburg PA 1682 46 F 22 40-49 55:26.44 17:53/M
198 Brad Harrington Apollo PA 1962 0 M 1 0- 0 55:26.67 17:53/M
199 Patrick Ciriello Apollo PA 1694 52 M 11 50-99 56:27.34 18:13/M
200 Audrey Wolfgang Avonmore PA 1926 10 F 8 1-10 56:39.51 18:16/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
201 Anthony Joint Avonmore PA 1787 6 M 12 1-10 56:44.77 18:18/M
202 William Ferri Murrysville PA 1735 73 M 12 50-99 57:40.60 18:36/M
203 Hannah Spisak Murrysville PA 1885 10 F 9 1-10 57:41.42 18:36/M
204 Yvonne Vicola Saltsburg PA 1906 56 F 12 50-99 57:51.48 18:40/M
205 Elizabeth Hainan Apollo PA 1754 42 F 23 40-49 57:51.89 18:40/M
206 Avery Hainan Apollo PA 1753 9 F 10 1-10 57:52.50 18:40/M
207 Kim Baker Leechburg PA 1663 39 F 29 30-39 58:11.20 18:46/M
208 Connie Shanil New Kensington PA 1951 54 F 13 50-99 58:11.98 18:46/M
209 Allison Robb New Kensington PA 1953 47 F 24 40-49 58:44.52 18:57/M
210 Melissa Cortileso Vandergrift PA 1704 48 F 25 40-49 58:44.70 18:57/M
211 Hailey Spisak Murrysville PA 1884 8 F 11 1-10 58:47.24 18:58/M
212 Nicole Spisak Murrysville PA 1886 39 F 30 30-39 58:49.74 18:58/M
213 Susan Solomon Apollo PA 1881 50 F 14 50-99 59:43.28 19:16/M
214 Kathleen Ferri Murrysville PA 1734 68 F 15 50-99 1:00:55.40 19:39/M
215 Karen Schade Apollo PA 1863 67 F 16 50-99 1:00:55.40 19:39/M
216 Janet Nucci Murrysville PA 1836 68 F 17 50-99 1:00:55.47 19:39/M
217 Patty Hepler Vandergrift PA 1769 67 F 18 50-99 1:00:56.23 19:39/M
218 Michael Hepler Vandergrift PA 1767 68 M 13 50-99 1:00:59.51 19:40/M
219 Janet Curry Lower Burrell PA 1717 73 F 19 50-99 1:05:45.80 21:13/M
220 Adam Curry New Kensington PA 1714 44 M 14 40-49 1:05:45.80 21:13/M
221 Aleah Curry Lower Burrell PA 1715 9 F 12 1-10 1:05:45.80 21:13/M
RELAY
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Jeffrey Wilkinson Apollo PA 1920 18 M 1 Top Fin 16:56.55 5:28/M
2 Jake Folaron Murrysville PA 1740 14 M 2 Top Fin 18:34.13 5:59/M
3 Ben Sites Apollo PA 1946 8 M 3 Top Fin 19:04.12 6:09/M
4 Ethan Beck Apollo PA 1669 13 M 1 0-99 19:23.72 6:15/M
5 Andrew Corfield Clinton PA 1702 10 M 2 0-99 27:05.97 8:44/M
6 Zach Musco Leechburg PA 1834 24 M 3 0-99 29:42.31 9:35/M
7 Chloe Hilliard Natrona Heights PA 1775 8 F 1 0-99 31:39.36 10:13/M
8 Glendon Hilliard Natrona Heights PA 1776 42 M 4 0-99 31:41.39 10:13/M
9 Stella Mckenzie Apollo PA 1817 9 F 2 0-99 33:39.10 10:51/M
10 David Corfield Clinton PA 1703 13 M 5 0-99 33:39.10 10:51/M
11 Audry Scheer Leechburg PA 1864 14 F 3 0-99 34:26.44 11:06/M
12 Helena Zimmerman Apollo PA 1937 9 F 4 0-99 36:19.16 11:43/M
13 Kaylee Musco Leechburg PA 1833 12 F 5 0-99 45:16.33 14:36/M
14 Cathy Columbus Leechburg PA 1701 56 F 6 0-99 45:17.94 14:36/M