HOPE FOR YOUR FUTURE
Overall Finish List
June 22, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services
5K RUN
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Andrew Forrest Corsica PA 608 18 M 1 Top Fin 19:17.6 6:13/M
2 Carrie Onuffer Clarion PA 614 34 F 1 Top Fin 20:50.6 6:43/M
3 Hannah Rittenhouse Brookville PA 609 18 F 1 1-19 23:07.0 7:27/M
4 Ted Cobbett 510 37 M 1 30-39 24:04.7 7:46/M
5 Tonya Theuret 545 42 F 1 40-49 25:14.7 8:08/M
6 Hailey Theuret 542 13 F 2 1-19 25:37.8 8:16/M
7 Chase Cobbett 509 15 M 1 1-19 25:43.8 8:18/M
8 Patrick McMillen Summerville PA 531 55 M 1 50-59 27:21.7 8:49/M
9 Morgan King East Brady PA 622 13 F 3 1-19 28:06.3 9:04/M
10 Trent Fleming 515 10 M 2 1-19 29:28.8 9:30/M
11 Michael Theuret 544 9 M 3 1-19 29:55.2 9:39/M
12 Jason Theuret 543 43 M 1 40-49 29:56.5 9:39/M
13 Trey Fleming 516 12 M 4 1-19 30:07.2 9:43/M
14 Jody Shawley 540 54 F 1 50-59 30:47.8 9:56/M
15 Stacy Ginkel Knox PA 617 44 F 2 40-49 33:19.2 10:45/M
16 Ben Johns 520 18 M 5 1-19 34:41.9 11:11/M
17 Jill Johns` 521 49 F 3 40-49 34:46.2 11:13/M
18 Tonya Knebel Cabot PA 607 30 F 1 30-39 34:49.9 11:14/M
19 Vanessa Larson 611 25 F 1 20-29 35:25.0 11:25/M
20 Cammy Cobbett 508 12 F 4 1-19 36:36.6 11:48/M
21 Katie Getti RIMERSBURG PA 612 13 F 5 1-19 37:45.1 12:11/M
22 Paula Getti Rimersburg PA 610 52 F 2 50-59 37:51.3 12:13/M
23 Megan Lewis 527 39 F 2 30-39 38:26.1 12:24/M
24 Andrea Schreckengost 539 33 F 3 30-39 38:26.6 12:24/M
25 Kristin Shick Brookville PA 541 50 F 3 50-59 39:51.2 12:51/M
26 Kim Murray 536 55 F 4 50-59 40:24.9 13:02/M
27 LeAnn Cathcart Clarion PA 506 49 F 4 40-49 41:21.1 13:20/M
28 Kiara Ackerman 501 9 F 6 1-19 43:26.4 14:01/M
29 Kelli Kifer 620 33 F 4 30-39 43:26.9 14:01/M
30 Kristine Wegley New Bethlehem PA 615 32 F 5 30-39 43:31.5 14:02/M
31 Chalsea Wegley New Bethlehem PA 616 10 F 7 1-19 43:32.3 14:03/M
32 Sarah Kersey Sligo PA 523 39 F 6 30-39 44:11.9 14:15/M
33 Conner Kersey Sligo PA 522 9 M 6 1-19 44:13.4 14:16/M
34 Alana Kisey Sligo PA 618 19 F 8 1-19 44:14.3 14:16/M
35 Donna Campbell Sligo PA 504 53 F 5 50-59 45:16.3 14:36/M
36 Donna Leonard Rimersburg PA 604 64 F 1 60-99 46:00.0 14:50/M
2 MILE WALK
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Marty Best 502 47 F 1 Top Fin 32:29.0 16:15/M
2 Andi Edinger 513 18 F 1 0-99 33:03.9 16:32/M
3 Crissy Culbertson 512 30 F 2 0-99 33:05.0 16:33/M
4 Alicia Hetrick Rimersburg PA 519 39 F 3 0-99 37:07.1 18:34/M
5 Mare Morgan Sligo PA 533 46 F 4 0-99 37:08.2 18:34/M
6 Tenlee Tustin Myers 546 13 F 5 0-99 39:31.6 19:46/M
7 Cassidy McCullough RIMERSBURG PA 603 11 F 6 0-99 39:33.0 19:47/M
8 Mollee McCullough RIMERSBURG PA 602 13 F 7 0-99 39:34.5 19:47/M
9 Terry McCullough RIMERSBURG PA 601 47 M 1 Top Fin 39:35.9 19:48/M
10 Sylvia Craig 511 62 F 8 0-99 39:37.2 19:49/M
11 Daniel Craig Sligo PA 613 68 M 1 0-99 39:38.5 19:49/M
12 Cheri Lewis Sligo PA 526 57 F 9 0-99 39:39.7 19:50/M
13 Nancy Charmichael 507 61 F 10 0-99 39:40.9 19:50/M
14 Brenda Murray FeneltonFenelton P 534 56 F 11 0-99 39:42.6 19:51/M
15 Erin MacKinlay Rimersburg PA 528 21 F 12 0-99 39:43.8 19:52/M
16 Brooke Kriebel Rimersburg PA 525 21 F 13 0-99 39:44.9 19:52/M
17 Nicole Murray Rimersburg PA 537 21 F 14 0-99 39:45.9 19:53/M
18 Eiley McGregor Sligo PA 530 21 F 15 0-99 39:47.0 19:54/M
19 Kaylin Kinnan Rimersburg PA 524 21 F 16 0-99 39:47.9 19:54/M
20 Holly Murray 535 13 F 17 0-99 39:48.8 19:54/M
21 Claire DiGiammarino RIMERSBURG PA 605 13 F 18 0-99 39:49.5 19:55/M
22 Paula Eastman 626 41 F 19 0-99 41:01.5 20:31/M
23 Alyssa Wyant Rimersburg PA 548 21 F 20 0-99 41:26.9 20:43/M
24 Dawn Woods Emlenton PA 547 21 F 21 0-99 41:29.6 20:45/M
25 Belinda Runyan 538 52 F 22 0-99 41:32.6 20:46/M
26 Melissa Goodman 518 49 F 23 0-99 41:34.8 20:47/M
27 Sharon Fausnaught 514 52 F 24 0-99 42:22.4 21:11/M
28 Amy Foringer 517 52 F 25 0-99 42:26.0 21:13/M
29 Mason Grant 624 11 M 2 0-99 45:22.3 22:41/M
30 Kennedy Fukushima 629 6 F 26 0-99 45:23.6 22:42/M
31 Nathan Fukushima 627 9 M 3 0-99 45:33.8 22:47/M
32 Susan Fukushima 630 39 F 27 0-99 45:35.5 22:48/M
33 Erin Grant 623 36 F 28 0-99 45:38.1 22:49/M
34 Adeline Filbin 625 9 F 29 0-99 45:41.0 22:51/M
10K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Ean King East Brady PA 621 40 M 1 Top Fin 40:00.2 6:27/M
2 Michael Stitt East Brady PA 619 48 M 1 40-49 49:10.6 7:56/M
3 Steve Wiencek Rimersburg PA 606 59 M 1 50-59 52:44.9 8:30/M
4 Abbey Burns 503 26 F 1 Top Fin 53:43.4 8:40/M
5 Dennis Eastman 628 48 M 2 40-49 1:00:39.6 9:47/M