HARMONY SHAMROCK SHUFFLE 1 MILE
1 MILE
Overall Finish List
March 17, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Noah Petersen Washington PA 1368 14 M 1 Top Fin 5:43.55 5:43/M
2 Mark Edwards 1126 31 M 2 Top Fin 6:06.34 6:06/M
3 Eric Peirce 1359 27 M 3 Top Fin 6:07.13 6:07/M
4 David Decarlucci Pittsburgh PA 1110 43 M 1 40-49 6:12.34 6:12/M
5 Noah Bowser 1046 20 M 1 19-29 6:27.31 6:27/M
6 John Bielewicz 1039 34 M 1 30-39 6:36.88 6:36/M
7 Alexandra Gongas St. Kilian PA 1166 11 F 1 Top Fin 6:49.52 6:49/M
8 Jimmie Couch Freedom PA 1097 12 M 1 12-13 6:49.52 6:49/M
9 Jonathan Carter 1070 34 M 2 30-39 6:50.13 6:50/M
10 Eric Miller Martinsburg PA 1315 45 M 2 40-49 6:58.86 6:58/M
11 Don Fagley 1129 56 M 1 50-59 7:11.63 7:11/M
12 Chase Morrison 1329 6 M 1 6- 7 7:15.55 7:15/M
13 Stevie Collins 1084 5 M 1 4- 5 7:16.13 7:16/M
14 Matthew Slagle 1418 23 M 2 19-29 7:20.38 7:20/M
15 Sara Lander Fryburg PA 1258 24 F 2 Top Fin 7:21.63 7:21/M
16 Emmie Morrison 1330 9 F 3 Top Fin 7:23.87 7:23/M
17 Tonya Bond Punxsutawney PA 1044 45 F 1 40-49 7:24.38 7:24/M
18 Randall Bond Punxsutawney PA 1043 50 M 2 50-59 7:30.13 7:30/M
19 Maggie Collins 1083 8 F 1 8- 9 7:34.28 7:34/M
20 Jenna Moorehead 1322 17 F 1 16-18 7:35.30 7:35/M
21 Randy Blood 1041 36 M 3 30-39 7:37.12 7:37/M
22 Catherine Hrach Gibsonia PA 1589 47 F 2 40-49 7:41.22 7:41/M
23 Carmen Skai 1638 12 F 1 12-13 7:45.88 7:45/M
24 Cooper Skai 1639 10 M 1 10-11 7:45.90 7:45/M
25 Holly Matsko Cranberry Twp PA 1291 39 F 1 30-39 7:46.52 7:46/M
26 Christine McWilliams 1308 45 F 3 40-49 7:47.13 7:47/M
27 William McKenna 1307 45 M 3 40-49 7:50.80 7:50/M
28 Jacob Glath 1160 14 M 1 14-15 7:52.83 7:52/M
29 Franco Bonacchi Pittsburgh PA 1042 47 M 4 40-49 7:54.71 7:54/M
30 Mark Nader Pittsburgh PA 1336 42 M 5 40-49 7:54.88 7:54/M
31 Jeffrey Fisher 1635 14 M 2 14-15 7:56.63 7:56/M
32 Sara Teachout 1440 15 F 1 14-15 8:04.21 8:04/M
33 Ron Scheeser 1410 58 M 3 50-59 8:14.82 8:14/M
34 Eli Zini 1487 36 M 4 30-39 8:15.62 8:15/M
35 Alan Kuskil 1592 29 M 3 19-29 8:16.38 8:16/M
36 Anna Cantella St Gregory PA 1064 13 F 2 12-13 8:17.63 8:17/M
37 Lucas Rendulic 1393 37 M 5 30-39 8:20.63 8:20/M
38 Ann Croop 1101 47 F 4 40-49 8:25.80 8:25/M
39 Hunter Petersen 1366 9 M 1 8- 9 8:25.88 8:25/M
40 Megan Cantella 1066 50 F 1 50-59 8:27.25 8:27/M
41 Justin McGinnis 1305 8 M 2 8- 9 8:29.86 8:29/M
42 Bill Thomson 1444 60 M 1 60-69 8:32.72 8:32/M
43 Tara Mooney Hermitage PA 1321 32 F 2 30-39 8:33.88 8:33/M
44 John Grenci 1171 56 M 4 50-59 8:37.82 8:37/M
45 Daniel J Kendra 1236 54 M 5 50-59 8:54.49 8:54/M
46 Charles Cantella 1065 48 M 6 40-49 9:05.26 9:05/M
47 Corey Cooper 1090 13 M 2 12-13 9:05.63 9:05/M
48 Laurie Laurenti Pittsburgh PA 1260 47 F 5 40-49 9:05.65 9:05/M
49 John Collins 1082 10 M 2 10-11 9:17.88 9:17/M
50 Zac Baker Harmony PA 1014 14 M 3 14-15 9:23.84 9:23/M
51 Tim Paul 1353 58 M 6 50-59 9:24.13 9:24/M
52 Sarah Lee-Faulkner 1266 44 F 6 40-49 9:24.38 9:24/M
53 Bodey Balfour Mars PA 1015 13 M 3 12-13 9:24.46 9:24/M
54 Jeremy Stevenson 1433 13 M 4 12-13 9:25.64 9:25/M
55 Julia Zalenski St. Kilian 1484 13 F 3 12-13 9:27.27 9:27/M
56 Alaina Hicks St. Kilian 1577 13 F 4 12-13 9:27.63 9:27/M
57 Emmy Fisher 1636 14 F 2 14-15 9:28.49 9:28/M
58 Sydney Perry Cranberry Township 1364 13 F 5 12-13 9:28.67 9:28/M
59 Jenna Allman 1637 14 F 3 14-15 9:31.33 9:31/M
60 Abby Kreber Cranberry Township 1606 12 F 6 12-13 9:32.18 9:32/M
61 Jessica Weis 1467 14 F 4 14-15 9:32.35 9:32/M
62 Eden Peffer 1354 5 F 1 4- 5 9:53.95 9:53/M
63 Corey Walker Zelienople PA 1456 31 M 6 30-39 9:54.36 9:54/M
64 Nate Peffer 1357 31 M 7 30-39 9:54.36 9:54/M
65 Nick Golio 1165 23 M 4 19-29 9:56.59 9:56/M
66 Samuel Batchelder Pittsburgh PA 1021 23 M 5 19-29 9:57.19 9:57/M
67 Izzy Skai 1640 9 F 2 8- 9 9:58.40 9:58/M
68 Alexandra Potock 1372 32 F 3 30-39 10:14.28 10:14/M
69 Nicholas Christian Pittsburgh PA 1076 35 M 8 30-39 10:17.88 10:17/M
70 James Christian Pittsburgh PA 1075 6 M 2 6- 7 10:18.88 10:18/M
71 Tara Garczewski 1643 39 F 4 30-39 10:23.13 10:23/M
72 Tammy Iwanejko 1641 43 F 7 40-49 10:23.26 10:23/M
73 Tina Tumpak 1642 36 F 5 30-39 10:23.26 10:23/M
74 Gavin Croop 1104 10 M 3 10-11 10:25.31 10:25/M
75 Jenn McAffe 1583 41 F 8 40-49 10:26.52 10:26/M
76 John Glath 1161 46 M 7 40-49 10:33.40 10:33/M
77 John Davis Kinsman OH 1108 72 M 1 70-99 10:40.66 10:40/M
78 David Murray 1334 52 M 7 50-59 10:42.39 10:42/M
79 Michael Zucatti 1489 33 M 9 30-39 10:42.64 10:42/M
80 Dana Evans 1575 34 F 6 30-39 10:43.39 10:43/M
81 Roscoe Litchfield 1273 8 M 3 8- 9 10:43.45 10:43/M
82 Simon Svitelc 1631 8 M 4 8- 9 10:43.55 10:43/M
83 Jason Randle 1382 42 M 8 40-49 10:44.54 10:44/M
84 Rachael Woldoff 1478 44 F 9 40-49 10:46.76 10:46/M
85 Donna Joyner 1228 62 F 1 60-69 10:56.91 10:56/M
86 Shannon Cain 1060 25 F 1 19-29 10:59.35 10:59/M
87 Renee Gillpatrick 1158 45 F 10 40-49 11:13.64 11:13/M
88 Elliott Whiteside 1471 11 M 4 10-11 11:17.50 11:17/M
89 Sarah Munko 1333 10 F 1 10-11 11:43.97 11:43/M
90 Anna Munko 1332 13 F 7 12-13 11:44.59 11:44/M
91 Leigh Riemer 1396 63 F 2 60-69 12:38.89 12:38/M
92 Gabriel Hershberger 1202 19 M 6 19-29 12:41.64 12:41/M
93 Alina Glath 1159 20 F 2 19-29 12:42.39 12:42/M
94 Joy Glath 1162 45 F 11 40-49 13:07.39 13:07/M
95 Meg West 1469 39 F 7 30-39 13:59.39 13:59/M
96 Nader Nickole 1339 42 F 12 40-49 14:02.20 14:02/M
97 Beth Jacot Pittsburgh PA 1217 40 F 13 40-49 14:04.41 14:04/M
98 Walter Whiteside 1472 42 M 9 40-49 14:05.17 14:05/M
99 Rayleigh Peffer 1358 8 F 3 8- 9 15:03.51 15:03/M
100 Joshua Mester 1632 15 M 4 14-15 15:04.73 15:04/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Marissa Roberts 1401 19 F 3 19-29 15:20.78 15:20/M
102 Sabine Sinning-Kane 1417 58 F 2 50-59 17:19.85 17:19/M
103 Heather Heitzenrater 1196 42 F 14 40-49 18:18.52 18:18/M
104 Brent Heitzenrater 1195 45 M 10 40-49 18:20.36 18:20/M