GABRIEL LEE FRIEDLINE MEMORIAL
Overall Finish List
May 27, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
5K RUN
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Douglas Basinski Pittsburgh PA 1297 47 M 1 Top Fin 21:50.57 7:03/M
2 Grant Browell Bedford PA 1340 19 M 1 13-19 22:45.89 7:20/M
3 Todd Runk Altoona PA 1329 38 M 1 30-39 23:18.80 7:31/M
4 Ellen Gruesen Columbus OH 1322 27 F 1 Top Fin 23:37.10 7:37/M
5 Burton Monsour Bedford PA 1324 34 M 2 30-39 24:16.62 7:50/M
6 Amy O'Donnell Ebensburg PA 1338 33 F 1 30-39 25:21.31 8:11/M
7 David Ford Pittsburgh PA 1318 34 M 3 30-39 25:28.42 8:13/M
8 Corry B. Manns Choice PA 1350 17 M 2 13-19 26:16.61 8:28/M
9 Molly Sambor Windberwindber PA 1330 27 F 1 20-29 26:45.86 8:38/M
10 Roger Weiler Bedford PA 1336 52 M 1 50-59 28:07.36 9:04/M
11 Tracy Fitzpatrick Imler PA 1317 39 F 2 30-39 28:16.77 9:07/M
12 Blair Leydig Bedford PA 1343 39 M 4 30-39 28:56.87 9:20/M
13 Bret Shaffer Pittsburgh PA 1331 32 F 3 30-39 30:03.15 9:42/M
14 Codey Vargo Windber PA 1333 29 M 1 20-29 30:03.87 9:42/M
15 Amanda Struky Central City PA 1332 23 F 2 20-29 30:04.62 9:42/M
16 Tyler Friedline Johnstown PA 1320 31 M 5 30-39 31:01.87 10:00/M
17 Joelle Morgart Bedford PA 1325 22 F 3 20-29 31:23.61 10:07/M
18 Onora Cable Hollsopple PA 1315 33 F 4 30-39 31:28.68 10:09/M
19 Aaron Weiler Bedford PA 1334 11 M 1 1-12 31:30.52 10:10/M
20 Brad Westhafer Mechanicsburg PA 1354 66 M 1 60-99 31:47.36 10:15/M
21 Jon Walk Spring TX 1341 51 M 2 50-59 32:23.87 10:27/M
22 David Addison Norman OK 1215 43 M 1 40-49 33:01.51 10:39/M
23 John Fitzpatrick Imler PA 1316 42 M 2 40-49 34:52.88 11:15/M
24 Alex Fitzpatrick Imler PA 1355 9 M 2 1-12 35:32.35 11:28/M
25 Megan Houts Bedford PA 1323 25 F 4 20-29 35:52.62 11:34/M
26 Mary Whitcomb Stewartstown PA 1337 25 F 5 20-29 36:12.55 11:41/M
27 Dawn Addison Norman OK 1242 43 F 1 40-49 37:08.84 11:59/M
28 Patricia Gray Stewartstown PA 1321 53 F 1 50-59 37:11.47 12:00/M
29 Darby Leydig Bedford PA 1344 16 F 1 13-19 38:22.37 12:23/M
30 Bonnie Friedline Johnstown PA 1319 33 F 5 30-39 43:23.94 14:00/M
31 Ben Weiler Bedford PA 1335 12 M 3 1-12 45:03.84 14:32/M
32 Laila Borrini Johnstown PA 1309 11 F 1 1-12 46:07.62 14:53/M
33 Evaley Cable Hollsopple PA 1310 3 F 2 1-12 47:37.63 15:22/M
34 Mitchell Cable Hollsopple PA 1311 36 M 6 30-39 47:37.65 15:22/M
35 Jessalyn Shook Bedford PA 1342 16 F 2 13-19 51:25.47 16:35/M
5K WALK
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Brannon Isenberger Bedford PA 1352 18 M 1 Top Fin 39:58.87 12:54/M
2 Sherry Obert Bedford PA 1427 62 F 1 Top Fin 40:33.27 13:05/M
3 William Obert Bedford PA 1428 71 M 2 Top Fin 45:38.87 14:43/M
4 Kinlee Barnes Stoystown PA 1401 6 F 2 Top Fin 47:09.82 15:13/M
5 Jeannie Fleegle Stoystown PA 1408 40 F 3 Top Fin 47:12.87 15:14/M
6 Julie Browell Bedford PA 1339 41 F 1 0-99 51:24.38 16:35/M
7 Nash Eagleson Bedford PA 1353 30 F 2 0-99 51:50.62 16:43/M
8 Trish Morningstar Imler PA 1351 33 F 3 0-99 53:06.46 17:08/M
9 Joni Hershberger Bedford PA 1411 51 F 4 0-99 56:34.34 18:15/M
10 Jessica Hershberger Bedford PA 1410 21 F 5 0-99 56:35.55 18:15/M
11 Vance Hensler Huntingdon PA 1347 35 M 3 Top Fin 57:42.87 18:37/M
12 Andrew Brode Saxton PA 1345 35 M 1 0-99 57:43.29 18:37/M
13 Erin Hensler Huntingdon PA 1346 34 F 6 0-99 57:43.49 18:37/M
14 Amanda Brumbaugh Everett PA 1349 34 F 7 0-99 57:43.87 18:37/M
15 DJ Smith New Paris PA 1348 34 M 2 0-99 57:45.74 18:38/M
16 Cynthia Fochtman Schellsburg PA 1409 52 F 8 0-99 58:27.12 18:51/M
17 Beth Hullihen Bedford PA 1412 56 F 9 0-99 58:28.21 18:52/M
18 Christopher Jones New York NY 1413 6 M 3 0-99 1:02:37.31 20:12/M
19 Darren Jones New York NY 1414 40 M 4 0-99 1:02:48.79 20:15/M
20 Gavin Stout Stoystown PA 1431 9 M 5 0-99 1:02:53.12 20:17/M
21 Brittany Stout Stoystown PA 1430 30 F 10 0-99 1:03:14.41 20:24/M
incomplete course
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Laura Runk Altoona PA 1429 35 F 1 0-99 33:18.36 10:45/M