BUTLER ROAD RACE 2018
Age Group Results
June 23, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
5 MILER
Female OVERALL 5 MILE Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Tina Seech 1676 56 17 33:14.22 6:39/M
2 Mckenna Bowes 1718 15 18 33:23.88 6:41/M
3 Tammy Slusser 1684 53 21 33:45.46 6:45/M
4 Camille Bromley 1721 17 22 34:30.70 6:54/M
5 Maddie Gagnon 1739 15 30 35:38.11 7:08/M
Female 1 to 11
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cara Roxberry 1671 11 132 59:35.96 11:55/M
Female 12 to 15
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ansley Haught 1729 15 55 40:01.84 8:00/M
2 Katerina Menchyk 1740 13 146 1:09:52.28 13:58/M
Female 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Brittni Geibel 1608 29 49 39:11.83 7:50/M
2 Rachel Konieczny 1627 23 59 40:34.29 8:07/M
3 Katie Amerson 1553 24 64 42:16.76 8:27/M
4 Taylor Amerson 1554 25 65 42:17.70 8:27/M
5 Allison Miller 1649 22 70 43:26.49 8:41/M
6 Melody Childs 1580 29 86 46:08.92 9:14/M
7 Shannon Gallagher 1605 26 102 49:10.33 9:50/M
8 Rochelle Bowen 1570 29 134 1:01:22.98 12:16/M
Female 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Elizabeth Maskal 1642 34 35 36:41.34 7:20/M
2 Kristina Souders 1686 37 38 37:52.26 7:34/M
3 Evonne Patterson 1658 39 40 37:57.74 7:35/M
4 Shana Hutchins 1622 37 93 47:55.71 9:35/M
5 Lana Kramer 1629 36 98 48:23.29 9:41/M
6 Dixie Perrine 1663 33 100 48:49.52 9:46/M
7 Krista Geagan 1607 32 101 49:07.79 9:49/M
8 Wendy Denny 1593 33 104 49:32.55 9:54/M
9 Melissa Beeman 1736 36 108 50:16.11 10:03/M
10 Katie Ellis 1595 37 115 53:12.84 10:38/M
11 Ciara Spence 1689 33 124 57:57.40 11:35/M
12 Mary Kreisberg 1630 39 133 1:00:55.22 12:11/M
13 Libby Gribik Butler PA 1611 37 140 1:04:13.10 12:51/M
14 Desiree Pannier Butler PA 1712 37 141 1:04:13.34 12:51/M
15 Tori Sypulski 1699 35 143 1:05:53.56 13:11/M
16 Michelle Benko 1567 31 144 1:05:53.99 13:11/M
Female 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Connie Hoffer Chicora PA 1619 43 46 38:36.30 7:43/M
2 Wendy McCulley 1643 45 53 39:20.82 7:52/M
3 Crystal Wonderling 1707 40 67 42:41.59 8:32/M
4 Holly Depew 1744 46 68 42:45.51 8:33/M
5 Sara McGee 1725 42 72 43:45.20 8:45/M
6 Leah Rapp 1667 41 73 43:59.29 8:48/M
7 Nicole Khoury 1624 47 82 45:39.76 9:08/M
8 Julie Skal 1681 40 83 45:59.34 9:12/M
9 Lesley Bachman 1557 43 87 46:21.59 9:16/M
10 Amanda Rekich 1668 43 89 47:28.34 9:30/M
11 Sarah Beneigh 1566 42 90 47:35.99 9:31/M
12 Suzzanne Freeze 1601 47 112 52:08.34 10:26/M
13 Laura Augustine 1733 48 113 52:15.34 10:27/M
14 Jolene Covert 1737 40 117 53:49.81 10:46/M
15 Elo Pranno 1742 40 128 58:27.84 11:41/M
16 Allie Smith 1685 42 131 59:34.32 11:55/M
17 Sharon Menchyk 1648 46 145 1:09:52.28 13:58/M
Female 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sharyl Relic 1716 59 58 40:14.82 8:03/M
2 Valorie Andreassi 1556 55 77 44:28.59 8:54/M
3 Natalie Franko 1599 55 105 49:47.76 9:57/M
4 Jennifer Cadamore 1575 51 126 58:11.81 11:38/M
5 Peg Harper 1615 51 130 58:32.96 11:42/M
6 Diane Hanchosky 1724 51 136 1:02:45.84 12:33/M
7 Robin Trinko 1702 53 139 1:04:01.60 12:48/M
8 Carole Hall 1614 55 147 1:31:48.31 18:22/M
Female 60 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Debbie Deddo 1592 60 52 39:19.20 7:52/M
2 Jocelyn Shetter 1678 64 84 46:03.70 9:13/M
3 Peggy Sibenac 1679 62 119 53:51.96 10:46/M
4 Carol English 1596 62 127 58:19.55 11:40/M
5 Sonja Crawford 1589 69 135 1:01:37.51 12:19/M
6 Vickie Turner 1703 65 138 1:04:00.39 12:48/M
Female 70 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Patricia Offstein 1655 70 116 53:19.85 10:40/M
Male OVERALL 5 MILE Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Nick Edinger 1720 26 1 26:26.82 5:17/M
2 Theo Reynolds 1669 25 2 26:48.75 5:22/M
3 Daniel Spaulding 1723 31 3 27:22.39 5:28/M
4 Owen Venesky 1726 27 4 28:07.90 5:37/M
5 Zach Leachman 1727 16 5 28:46.46 5:45/M
Male 12 to 15
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Noah Peterson 1734 14 9 31:21.94 6:16/M
2 Owen Schessler 1674 13 13 32:57.87 6:35/M
3 Zachary Baker 1558 15 16 33:11.33 6:38/M
4 Benjamin Capozzi 1577 14 19 33:31.23 6:42/M
5 Ryan Steigerwald 1695 13 27 35:14.77 7:03/M
6 Layne Haught 1728 12 28 35:21.25 7:04/M
7 Elijah Ruediger 1738 12 44 38:17.58 7:39/M
8 Ben Cadamore 1574 15 76 44:17.91 8:51/M
9 Gage Campbell 1576 14 96 48:11.10 9:38/M
10 Josh Boettner 1717 13 99 48:42.59 9:44/M
Male 16 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Steven Patterson 1659 18 6 29:28.84 5:54/M
2 Timothy Patterson 1660 16 10 31:43.84 6:21/M
3 Chad Pakozdi 1657 19 23 34:41.56 6:56/M
4 Noah Platt 1743 17 34 36:39.59 7:20/M
Male 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jacob Taciuch 1730 22 14 32:58.33 6:36/M
2 Ryan Hughes 1620 20 15 32:59.78 6:36/M
3 Evan Miller 1713 23 25 34:53.32 6:59/M
4 David Voland 1704 22 91 47:47.98 9:33/M
Male 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Michael Fagan 1597 34 12 32:50.73 6:34/M
2 Zachary Best 1568 31 26 35:07.84 7:01/M
3 Anthony Beilstein 1564 33 43 38:16.45 7:39/M
4 Corey Savannah 1672 31 45 38:20.70 7:40/M
5 Jonathan Kolbe 1741 39 61 41:44.86 8:21/M
6 Brian Beals 1563 36 94 47:57.91 9:35/M
7 Jeff Mechling 1646 38 120 54:25.96 10:53/M
8 Matt Nocera 1653 36 121 55:16.67 11:03/M
9 Tyler Spence 1690 33 125 57:57.41 11:35/M
Male 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Gar Bercury 1722 44 7 30:16.95 6:03/M
2 Douglas Basinski Pittsburgh PA 1560 47 11 32:33.96 6:31/M
3 Scott Bowes 1719 47 29 35:22.83 7:04/M
4 Tim Souders 1687 45 32 35:48.68 7:10/M
5 Jeremy Rock 1670 45 37 37:43.84 7:33/M
6 Bill Schessler 1673 49 47 38:38.75 7:44/M
7 Andrew Menchyk 1647 43 50 39:13.52 7:51/M
8 Michael Grossman 1613 47 51 39:14.55 7:51/M
9 Sean Hutchins 1621 42 60 41:15.28 8:15/M
10 Bryan Thompson 1700 49 63 42:11.80 8:26/M
11 Vincent Moore 1651 44 66 42:38.84 8:32/M
12 Donald Crawford 1585 41 74 44:03.69 8:49/M
13 Ryan Helsel 1617 40 103 49:23.59 9:53/M
14 Scott Baker Butler PA 1708 46 107 50:13.54 10:03/M
15 Matt Peterson 1732 45 110 50:58.81 10:12/M
Male 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Greg Mussitsch Venetia PA 1714 52 8 31:09.36 6:14/M
2 Vernon Morrow 1652 55 20 33:31.58 6:42/M
3 John Armstrong 1735 52 24 34:46.73 6:57/M
4 Joseph Beilstein 1565 58 31 35:46.40 7:09/M
5 Brian Phipps 1665 55 33 36:12.33 7:14/M
6 Steve Knoll 1626 53 36 36:52.33 7:22/M
7 Al King 1625 58 39 37:52.84 7:34/M
8 Kevin Condon 1582 55 41 38:05.58 7:37/M
9 Jim Gallagher 1603 52 42 38:10.84 7:38/M
10 Jeffrey Cypher 1591 58 54 39:52.94 7:58/M
11 R Colin Hays 1711 53 56 40:05.28 8:01/M
12 Rick McKain 1645 57 62 41:55.84 8:23/M
13 Bruce Soule 1688 50 69 43:17.66 8:39/M
14 Christopher Capozzi 1578 54 71 43:28.34 8:42/M
15 James Hixon 1618 50 78 44:51.84 8:58/M
16 Bill May Butler PA 1709 59 88 47:20.84 9:28/M
17 John Miller 1650 56 109 50:29.82 10:06/M
18 Michael Gannon 1606 52 111 51:06.84 10:13/M
19 Mike Freeze 1600 59 123 56:50.96 11:22/M
20 Jeffrey Burtner 1573 59 129 58:32.23 11:42/M
21 Buddy Segal 1677 53 137 1:03:02.81 12:36/M
Male 60 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 John Ciafre 1581 66 48 39:01.52 7:48/M
2 Patrick Pagano Wexford PA 1715 63 57 40:12.57 8:02/M
3 Frank Tarantine Youngstown OH 1731 60 75 44:09.79 8:50/M
4 Gary Sutton 1697 62 79 44:56.52 8:59/M
5 Tom Heisey 1616 66 80 45:11.52 9:02/M
6 Bob Pakozdi 1656 60 81 45:20.65 9:04/M
7 Tony Sunseri 1696 69 92 47:50.83 9:34/M
8 Don Slusse 1683 66 95 48:03.84 9:37/M
9 Guiseppe Mascari Jr 1641 65 114 53:03.24 10:37/M
10 Rich Rodgers 1710 69 118 53:50.92 10:46/M
11 Jerry Schwab 1675 66 122 56:12.55 11:14/M
Male 70 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lou Alaksin New Galilee PA 1552 77 85 46:05.87 9:13/M
2 Robert Crawford East Brady PA 1588 71 97 48:22.85 9:40/M
3 Alan Offstein Butler PA 1654 71 106 49:59.73 10:00/M
4 Dezso Csizmadia 1590 79 142 1:04:20.39 12:52/M
2 K
Female OVERALL 2 K Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Emily Lamb 924 24 7 7:54.57 6:22/M
2 Jennifer Cichra 656 14 10 8:04.51 6:30/M
3 Mackenzie Fagan 249 27 11 8:17.11 6:41/M
Female 0 and under
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Patti Knoll 282 ** 146 23:22.53 18:51/M
Female 1 to 11
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lissy Cornell 232 10 20 9:11.60 7:24/M
2 Madison Mcgarrah 367 11 24 9:25.57 7:36/M
3 Makayla Mclister 389 11 36 10:48.69 8:43/M
4 Addyson Traggiai 459 10 38 10:50.78 8:44/M
5 Emily Hoffer 273 10 39 10:50.78 8:44/M
6 Macie Mclister 392 9 40 10:54.78 8:47/M
7 Alexa Rodgers 432 8 43 11:08.32 8:59/M
8 Isabella Skal 659 9 49 11:45.49 9:29/M
9 Alexis Menchyk 403 11 57 12:54.57 10:24/M
10 Emerson McGarrah 682 8 59 13:00.82 10:29/M
11 Arabella Savannah 440 10 69 13:40.22 11:01/M
12 Gianna Jungling 678 6 108 19:02.78 15:21/M
13 Brook Ellis 245 10 120 20:32.33 16:34/M
14 Teagan Unik 463 8 161 27:26.58 22:07/M
Female 12 to 15
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Samantha Cornell 231 13 12 8:50.97 7:07/M
2 Kara Kemple 657 14 13 8:58.49 7:14/M
3 Marissa Traggiai 458 13 14 9:00.70 7:15/M
4 Carmen Skal 660 13 18 9:09.74 7:23/M
5 Brooke Bowes 658 12 23 9:24.26 7:35/M
6 Chiara Sloboda 443 13 27 9:43.16 7:50/M
7 Jessica Weis 469 14 28 9:50.45 7:56/M
8 Liz Patterson 416 12 33 10:38.12 8:35/M
9 Lexi Soule 447 14 44 11:10.57 9:00/M
10 Elaina Rodgers 431 12 46 11:29.82 9:16/M
11 Marni Ferver 252 14 50 11:46.83 9:29/M
12 Anastasia Menchyk 404 15 63 13:07.56 10:35/M
13 Abigayle Mccandless 351 15 65 13:19.82 10:44/M
14 Madison Parker 414 12 81 14:29.58 11:41/M
15 Julia Andreassi 204 14 126 20:59.18 16:55/M
Female 16 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Hailee Mccandless 340 19 96 16:18.33 13:09/M
2 Livia Andreassi 203 18 128 20:59.99 16:55/M
Female 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Elizabeth Reynolds 923 25 22 9:21.32 7:32/M
2 Krista Snyder 922 24 26 9:40.85 7:48/M
3 Leah Garrity 926 25 30 10:01.32 8:05/M
4 Jackelyn Hamilton 264 26 62 13:02.83 10:31/M
5 Amy Mccoy 358 26 88 15:06.32 12:11/M
6 Raycine Mccandless 341 22 97 16:19.61 13:10/M
7 Kaitlin Rauschenberger 421 27 103 18:18.43 14:45/M
8 Molly Stauffer 450 24 133 21:12.10 17:06/M
9 Chelsea Mcclure 352 25 147 23:31.61 18:58/M
10 Karlee Wilbert 646 21 152 23:44.83 19:08/M
11 Amber Felmlee 251 29 153 23:45.66 19:09/M
12 Kelsey Engles 246 23 156 24:00.83 19:21/M
13 Alyssa Whitman 644 24 158 24:06.33 19:26/M
Female 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Carla Funfer 921 36 51 11:52.40 9:34/M
2 Rachel Spinetti 448 33 66 13:21.54 10:46/M
3 Tyler Large 290 38 67 13:25.81 10:49/M
4 Jennifer Campbell 224 35 71 13:42.64 11:03/M
5 Rachelle Haberberger 263 38 74 13:50.57 11:09/M
6 Michelle Clark 229 31 101 17:13.58 13:53/M
7 Jessica Johns 652 30 105 18:23.58 14:50/M
8 Missy Jungling 676 38 109 19:03.79 15:22/M
9 Lauren Early 243 30 116 20:00.71 16:08/M
10 Heather Snow 446 39 145 23:22.53 18:51/M
11 Tiffany Crotzer 234 38 155 23:58.00 19:20/M
12 Jennifer Lawrence 292 32 157 24:05.58 19:25/M
13 Alica Zabelsky 650 37 160 24:30.00 19:45/M
Female 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Melinda Wang 465 47 34 10:41.80 8:37/M
2 Belinda Sloboda 442 45 37 10:48.84 8:43/M
3 Tracy Traggiai 457 44 41 11:02.32 8:54/M
4 Christine Grossman 262 47 54 12:09.29 9:48/M
5 Colleen Rodgers 429 44 55 12:11.53 9:50/M
6 Kerri Herold 271 42 86 14:56.33 12:03/M
7 Shawna Littlejohn 294 43 90 15:10.58 12:14/M
8 Wendy Roxberry 436 49 91 15:35.82 12:34/M
9 Christine Bagley 206 47 92 15:35.98 12:34/M
10 Kimberly Hostetler 276 42 99 17:00.84 13:43/M
11 Karen Watterson 467 47 102 17:50.57 14:23/M
12 Molly Crawford 929 43 110 19:14.58 15:31/M
13 Kim Mechling 401 40 111 19:22.84 15:37/M
14 Kristine Donaldson 241 41 118 20:27.90 16:30/M
15 Loretta Crawford 233 42 139 22:34.00 18:12/M
16 Cindi Reynolds 425 48 140 22:49.19 18:24/M
17 Courtney Gillette 257 41 142 22:51.50 18:26/M
18 Janna Unik 461 40 162 27:26.83 22:07/M
Female 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Donna Eshenbaugh 247 54 42 11:07.75 8:58/M
2 Debbie Kuminkoski 288 57 56 12:34.82 10:08/M
3 Colby Bayne Imbrie 212 58 75 13:58.33 11:16/M
4 Elizabeth Rupp 437 57 78 14:00.76 11:17/M
5 Kathleen Gallagher Butler PA 1000 55 79 14:05.23 11:21/M
6 Valerie Mosley 408 51 87 15:04.91 12:09/M
7 Lisa Miler 654 53 93 15:51.38 12:47/M
8 Christina Reamer 422 57 94 16:13.75 13:05/M
9 Lois Swigart 454 53 95 16:14.80 13:05/M
10 Cathy Mccadless 300 51 98 16:20.57 13:10/M
11 Lisa Williamson 648 56 100 17:01.46 13:43/M
12 Kathy Weiland 651 52 104 18:23.43 14:50/M
13 Tracey Fisher 254 54 107 18:56.50 15:16/M
14 Lucy Amerson 202 56 112 19:35.50 15:48/M
15 Ann Snodgrass 445 59 114 19:58.33 16:06/M
16 Nancy Gross 261 54 115 19:58.83 16:06/M
17 Sharon Hopper 275 56 123 20:49.44 16:47/M
18 Cindy Mckain 381 58 129 21:08.54 17:03/M
19 Nancy Smith Oakdale PA 444 55 132 21:11.78 17:05/M
20 Dena Hays 268 51 135 22:07.57 17:50/M
21 Kathy Bresnahan 220 59 137 22:17.14 17:58/M
22 Denise Kremmel 284 54 138 22:17.33 17:58/M
23 Donna Hays 266 56 141 22:50.61 18:25/M
24 Tana Webb 468 52 150 23:41.60 19:06/M
25 Beth Wilbert 647 52 151 23:43.23 19:08/M
Female 60 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ann Cheman 228 67 68 13:33.32 10:56/M
2 Jane Rekich 928 64 85 14:50.81 11:58/M
3 Joanne Schwab 441 64 113 19:56.62 16:05/M
4 Susan Baughman 211 64 121 20:35.79 16:36/M
5 Kathy Rogerson 435 62 125 20:58.58 16:55/M
6 Theresa Beck 213 61 144 23:09.10 18:40/M
7 Cheryl Capuano 225 61 154 23:45.86 19:09/M
Female 70 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Valerie Sands 438 73 84 14:41.76 11:50/M
2 Antoinette Knoll 283 77 122 20:36.20 16:37/M
3 Nancy Pistorius 418 75 127 20:59.59 16:55/M
Male OVERALL 2 K Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Tim Flynn 667 24 1 6:04.50 4:54/M
2 Nick Gentile 666 26 2 6:35.97 5:19/M
3 Robert Reichenbaugh 424 19 3 6:36.78 5:19/M
Male 1 to 11
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Zane Campbell 223 10 25 9:27.69 7:37/M
2 Brynn Kuchta 287 5 72 13:43.48 11:04/M
3 Justin Parker 413 8 82 14:32.60 11:43/M
4 David Fisher 255 9 106 18:52.58 15:13/M
5 Reegan Donaldson 242 8 117 20:13.53 16:18/M
6 Remington Ritenour 427 4 148 23:31.81 18:58/M
Male 12 to 15
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Dakota Funfer 920 15 5 7:29.21 6:02/M
2 Michael Braun 219 12 8 8:00.57 6:27/M
3 Reid Campbell 222 12 48 11:40.43 9:25/M
4 Drew Menchyk 402 12 53 11:55.82 9:37/M
5 Jason Hoffer 272 12 61 13:02.83 10:31/M
6 Nicholas Rodgers 430 14 77 13:59.77 11:17/M
7 Evan Ellis 244 12 83 14:37.50 11:47/M
Male 16 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Travis Domhoff 238 17 16 9:06.76 7:20/M
2 Malachi Stephenson 451 16 32 10:12.94 8:14/M
Male 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Anthony Miller 655 26 4 7:08.22 5:45/M
2 Tony Sicrzegn 925 25 6 7:30.82 6:03/M
3 Ben Swigart 456 28 21 9:17.79 7:29/M
4 Mike Perdew 417 27 60 13:01.57 10:30/M
5 Craig Stauffer 449 26 134 21:12.94 17:06/M
Male 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Thomas Large 291 33 35 10:46.45 8:41/M
2 Brian Barnhart 208 34 58 12:54.76 10:24/M
3 Jason Kuchta 286 37 70 13:40.83 11:01/M
Male 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Michael Fiorina 253 49 15 9:05.75 7:20/M
2 John Rodgers 428 45 29 9:56.55 8:01/M
3 Chad MacDonald 653 48 45 11:23.98 9:11/M
4 Peter Donaldson 240 42 119 20:28.31 16:30/M
Male 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kevin Allen 665 53 9 8:02.73 6:29/M
2 Chuck Domaracki 237 51 17 9:09.61 7:23/M
3 John Swigart 455 54 73 13:44.82 11:05/M
Male 60 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Derrick Henderson 270 61 19 9:11.57 7:24/M
2 David Guo 661 66 31 10:05.84 8:08/M
3 Gary Aldrich 201 64 76 13:59.76 11:17/M
4 Thomas Turner 460 62 89 15:08.80 12:12/M
5 Mark Rogerson 434 62 124 20:55.97 16:52/M
6 Jim Nocera 411 64 130 21:09.85 17:03/M
7 Steve Karls 280 62 131 21:11.51 17:05/M
8 Dan Defoggi 236 67 136 22:12.66 17:54/M
9 Robert Beck 214 64 143 23:08.90 18:39/M
10 Mike Lindquist 293 62 149 23:38.94 19:04/M
Male 70 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Robert Sands 439 75 47 11:40.33 9:25/M
2 Frank Prazenica Jr 927 71 52 11:53.41 9:35/M
3 John Patrus 415 70 64 13:13.33 10:40/M
4 Rick Booth 218 70 80 14:18.43 11:32/M
5 James Barnett 691 76 159 24:17.72 19:35/M
Wheelchair
Male 0-99
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 David Convery 1583 60 1 44:15.10 8:51/M