BOSTON HALF MARATHON / 10K / 5K
Age Group Results
September 16, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services
HALF MARATHON
Female OVERALL HALF Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Caitlin Rushlander Mars PA 1158 31 4 1:29:41.20 6:51/M
2 Amy Koontz Monongahela PA 1131 42 11 1:38:29.20 7:31/M
3 Jeanine Mcguire Pittsburgh PA 1134 31 13 1:38:54.60 7:33/M
Female MASTERS Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Leslie Kramer Slippery Rock PA 1226 41 18 1:39:49.40 7:37/M
Female 15 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Julia Waldon Mc Lean VA 1120 19 46 1:53:28.40 8:40/M
2 Natalie Cornely Willow Grove PA 1102 19 47 1:53:34.60 8:40/M
3 Daniela Paxman Media PA 1094 18 48 1:53:34.70 8:40/M
4 Gabby Mcgillin Swarthmore PA 1095 19 69 1:59:33.10 9:08/M
5 Jenny Sutorius Doylestown PA 1096 19 106 2:27:45.60 11:17/M
Female 20 to 24
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jen Brown Latrobe PA 1117 24 26 1:42:35.70 7:50/M
2 Crystal Brenneman Pittsburgh PA 1148 24 70 1:59:42.60 9:08/M
3 Dannielle Parsons Irwin PA 1100 24 74 2:00:40.40 9:13/M
4 Sarah Lavelle Mckeesport PA 1164 21 78 2:05:06.90 9:33/M
5 Megan Riemer Pittsburgh PA 1217 22 83 2:07:39.60 9:45/M
6 Emily Farbacher Harrison City PA 1140 24 86 2:09:06.70 9:51/M
Female 25 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jamie Piotrowski Pittsburgh PA 1105 25 21 1:41:50.20 7:46/M
2 Emily Peduto Sewickley PA 1130 27 25 1:42:31.50 7:50/M
3 Leigh Serroka Arlington VA 1187 26 38 1:48:46.00 8:18/M
4 Nikki Stavile Roanoke VA 1138 25 63 1:57:02.60 8:56/M
5 Rebecca Riemer Pittsburgh PA 1192 26 84 2:07:39.70 9:45/M
6 Sarah Farbacher Trafford PA 1126 26 96 2:17:55.10 10:32/M
7 Kerry Katz Pittsburgh PA 1167 27 102 2:24:18.20 11:01/M
8 Anna Skop Mount Pleasant PA 1118 28 107 2:28:43.70 11:21/M
9 Maggie Kedzie North Chicago IL 1085 26 108 2:28:57.30 11:22/M
10 Victoria Hassett Eighty Four PA 1242 29 134 3:02:21.40 13:55/M
Female 30 to 34
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sharon Smith South Park PA 1186 33 32 1:46:53.00 8:10/M
2 Christine Nguyen 1265 33 36 1:48:31.70 8:17/M
3 Rosalind Songer Bridgeville PA 1127 30 51 1:54:43.30 8:45/M
4 Hannah Camic Elizabeth PA 1159 34 77 2:02:56.70 9:23/M
5 Marie Palmer Finleyville PA 1215 33 88 2:10:35.70 9:58/M
6 Stacey Patterson Rostraver Township 1136 31 94 2:15:15.00 10:19/M
7 Marian Myers Scottdale PA 1097 33 97 2:20:29.50 10:43/M
8 Megan Myers Belle Vernon PA 1224 33 119 2:38:39.20 12:07/M
9 Emilee Pereira Washington DC 1161 30 120 2:40:28.70 12:15/M
10 Kris Mccormick Pittsburgh PA 1220 34 125 2:43:23.60 12:28/M
Female 35 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Colleen Brasacchio Pittsburgh PA 1205 36 15 1:39:29.50 7:36/M
2 Kelly Gable New Stanton PA 1190 37 27 1:43:44.30 7:55/M
3 Katie Wymard Allison Park PA 1108 38 66 1:59:16.60 9:06/M
4 Tara Shea Pittsburgh PA 1193 37 79 2:05:23.10 9:34/M
5 Gina Dansak North Huntingdon P 1089 37 87 2:09:53.90 9:55/M
6 Kellee Wheeler Manor PA 1171 35 90 2:14:16.70 10:15/M
7 Diana Cannon 1258 37 91 2:14:36.10 10:16/M
8 Joyleene Baldonieri Pittsburgh PA 1214 38 113 2:36:07.80 11:55/M
9 Stephanie D'abarno Cranberry Twp PA 1137 38 123 2:43:18.10 12:28/M
10 Erin Breid Pittsburgh PA 1110 35 136 3:20:09.50 15:17/M
Female 40 to 44
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Rachel Bankaci Latrobe PA 1128 40 23 1:42:07.31 7:48/M
2 Dawn Rhee Pittsburgh PA 1143 42 24 1:42:20.90 7:49/M
3 Anne Flynn Schlicht Sewickley PA 1168 43 45 1:53:20.10 8:39/M
4 Laura Silverman Sewickley PA 1166 44 75 2:00:41.50 9:13/M
5 Andrea Shafran Irwin PA 1107 42 81 2:06:49.60 9:41/M
6 Amy Egan Moon Township PA 1228 44 112 2:36:07.70 11:55/M
7 Dezza Colby Jeannett PA 1180 41 115 2:36:34.70 11:57/M
8 Edyta Williams Pittsburgh PA 1232 40 117 2:38:03.20 12:04/M
9 Carrie Frohnapfel Allison Park PA 1207 42 131 3:00:24.50 13:46/M
Female 45 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jennifer Foster Washington PA 1235 48 50 1:54:39.00 8:45/M
2 Sherri Fulton Cheswick PA 1238 46 64 1:59:08.70 9:06/M
3 Nicole Edwards Morgantown WV 1188 48 104 2:26:08.10 11:09/M
4 Mary Siegel Saxonburg PA 1172 46 105 2:26:08.10 11:09/M
5 Katherine Colton Mars PA 1178 45 110 2:31:40.80 11:35/M
6 Amy Colaizzi Murrysville PA 1179 48 118 2:38:07.40 12:04/M
7 Amy Ammerman Clearfield PA 1154 46 130 2:59:14.70 13:41/M
8 Kendra Bittner Irwin PA 1201 45 132 3:00:24.60 13:46/M
Female 50 to 54
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cathy Connor Pittsburgh PA 1182 53 39 1:49:50.60 8:23/M
2 Laura Bakewell Greenock PA 1145 50 99 2:21:58.90 10:50/M
Female 55 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Francine Rosborough West Mifflin PA 1157 56 122 2:43:13.40 12:28/M
2 Diana Vaughan Eighty Four PA 1155 56 133 3:02:20.50 13:55/M
Female 60 to 64
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cynthia Sanchas South Park PA 1245 63 65 1:59:13.60 9:06/M
2 Susan Huston Greensburg PA 1209 60 76 2:00:51.40 9:14/M
3 Cynthia Rosequist Cranberry Twp PA 1132 62 135 3:13:31.90 14:46/M
Female 65 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Linda Pilipovich Irwin PA 1101 68 127 2:49:40.40 12:57/M
Female 70 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Maureen Mcgrogan Pittsburgh PA 1236 71 121 2:42:17.70 12:23/M
Male OVERALL HALF Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Justin Grubisha 1252 31 1 1:19:55.90 6:06/M
2 Matthew Tarin Mc Donald PA 1195 39 2 1:28:10.40 6:44/M
3 Keith Balkey Pittsburgh PA 1216 36 3 1:28:16.60 6:44/M
Male MASTERS Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Douglas Basinski Pittsburgh PA 1151 47 6 1:33:17.60 7:07/M
Male 20 to 24
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Miles Brkovich Latrobe PA 1229 24 19 1:40:51.00 7:42/M
2 Luke Albu Pittsburgh PA 1174 22 52 1:55:28.10 8:49/M
3 Will Kreutter North Chicago IL 1087 23 59 1:56:21.60 8:53/M
4 AJ May 1247 22 67 1:59:20.50 9:07/M
Male 25 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 August Sander Pittsburgh PA 1191 27 14 1:38:58.80 7:33/M
2 Carl Sutherland Monongahela PA 1233 28 16 1:39:44.20 7:37/M
3 Alexander Kabusk New Cumberland PA 1165 25 37 1:48:36.30 8:17/M
4 Jason Turner Irwin PA 1152 29 103 2:25:10.20 11:05/M
5 Christopher Kedzie North Chicago IL 1084 28 109 2:28:57.80 11:22/M
6 Mattew McKinney 1257 27 128 2:55:06.50 13:22/M
Male 30 to 34
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Andrew Rimer Pittsburgh PA 1116 30 7 1:34:13.70 7:12/M
2 Jeff Harmon Pittsburgh PA 1160 32 10 1:38:18.80 7:30/M
3 Ron Liscio 1173 34 17 1:39:48.60 7:37/M
4 Hunter Korchak South Park PA 1176 32 29 1:45:32.80 8:03/M
5 Thomas Sutherland Monroeville PA 1113 31 73 2:00:26.60 9:12/M
6 Dave Preston Latrobe PA 1170 34 89 2:14:16.60 10:15/M
7 Ryan Miller Pittsburgh PA 1129 30 116 2:37:09.50 12:00/M
Male 35 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Don Knight Pittsburgh PA 1124 37 5 1:31:45.50 7:00/M
2 Jared Deible 1246 35 40 1:50:40.70 8:27/M
3 Alan Whittington 1267 38 49 1:53:48.00 8:41/M
4 Christopher Kania Elizabeth PA 1104 38 60 1:56:23.90 8:53/M
5 Richard Briley Pittsburgh PA 1111 35 61 1:56:43.30 8:55/M
6 Mark Chamberlin 1256 38 71 1:59:54.80 9:09/M
7 Jon Caldwell Mckeesport PA 1240 38 72 2:00:03.90 9:10/M
8 Jonathan Hearn Somerville MA 1135 35 98 2:21:53.40 10:50/M
Male 40 to 44
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Brandon Vick Indiana PA 1149 41 30 1:45:42.30 8:04/M
2 Adam Resosky New Eagle PA 1091 42 35 1:47:21.10 8:12/M
3 Don Dudas Homestead PA 1133 44 54 1:55:40.10 8:50/M
4 Leonid Boytsov Pittsburgh PA 1162 43 57 1:56:15.50 8:52/M
5 Matt Smith Van Voorhis PA 1141 40 68 1:59:26.90 9:07/M
Male 45 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 John Koontz 1270 45 12 1:38:29.40 7:31/M
2 John Rhee Pittsburgh PA 1142 45 28 1:45:20.60 8:02/M
3 Mike Ryan Oakdale PA 1112 47 33 1:46:57.20 8:10/M
4 Anthony Monahan Pittsburgh PA 1234 46 55 1:55:53.40 8:51/M
5 Dan Hampton Pittsburgh PA 1175 45 80 2:06:42.80 9:40/M
6 Ed Koontz 1268 47 85 2:08:26.50 9:48/M
7 Jason Smith Greenock PA 1144 47 100 2:21:59.10 10:50/M
8 Keith Mccrory Valencia PA 1185 48 124 2:43:23.00 12:28/M
9 Kenneth Mccrory Valencia PA 1184 48 126 2:43:24.10 12:28/M
10 Mark Onofrey 1183 45 137 3:20:11.60 15:17/M
Male 50 to 54
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 John Armstrong Grove City PA 1266 53 8 1:36:29.60 7:22/M
2 Mike Klier Allison Park PA 1181 54 9 1:36:59.20 7:24/M
3 Jim Alcorn Jefferson Hills PA 1194 50 53 1:55:30.10 8:49/M
4 David West New Stanton PA 1088 50 56 1:56:02.50 8:51/M
5 Sam Waldon Mc Lean VA 1121 51 58 1:56:15.60 8:52/M
6 Dan Lorigan Worthington PA 1227 50 93 2:14:46.20 10:17/M
7 Joseph Roots 1249 52 101 2:23:41.50 10:58/M
8 William Leydic Irwin PA 1153 51 129 2:59:14.50 13:41/M
Male 55 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Edward May 1276 55 22 1:42:01.10 7:47/M
2 Joe Foster 1260 55 31 1:45:46.20 8:04/M
3 Ron Burket 1251 58 34 1:47:18.20 8:11/M
4 Chris Buckley Monongahela PA 1208 57 43 1:52:13.40 8:34/M
5 Tom Lavelle Mckeesport PA 1163 55 82 2:07:16.50 9:43/M
6 Paul Hafner Sarasota FL 1146 55 92 2:14:36.20 10:16/M
7 Thomas Vater Pittsburgh PA 1147 58 111 2:33:09.20 11:41/M
Male 60 to 64
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Joseph Hill Greensburg PA 1156 60 20 1:41:25.60 7:45/M
2 Stush Sadowski 1269 60 42 1:51:41.30 8:32/M
Male 65 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Chris Gibson 1272 65 41 1:51:34.80 8:31/M
2 Steven Reinen Verona WI 1169 67 44 1:53:06.30 8:38/M
3 Darrell Gammon Alliance OH 1090 65 62 1:56:53.20 8:55/M
Male 70 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lou Alaksin New Galilee PA 1237 78 95 2:17:00.00 10:27/M
2 Richard Parsons 1271 72 114 2:36:32.70 11:57/M
10K
Female OVERALL 10K Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Amy O'donnell Ebensburg PA 1072 33 3 49:57.40 8:03/M
2 Emily Shimko Glenshaw PA 1073 36 4 50:55.20 8:13/M
3 Grace Bond Sewickley PA 1231 11 6 51:22.00 8:17/M
Female MASTERS Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Erica Callahan Sewickley PA 1230 41 9 52:16.00 8:26/M
Female 20 to 24
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Heidi Chester Eighty Four PA 1261 22 12 54:28.50 8:47/M
2 Alyssa Kearns 1279 22 16 57:35.40 9:17/M
Female 25 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lexie Nieri Evans City PA 1070 25 7 51:32.40 8:19/M
2 Stephanie Sciulli Pittsburgh PA 1057 27 10 53:09.00 8:34/M
3 Kelly Williams Pittsburgh PA 1059 29 21 1:00:59.70 9:50/M
4 Laura Fragnito Pittsburgh PA 1075 25 23 1:02:09.70 10:01/M
5 Athena Wintruba White Oak PA 1239 28 33 1:16:54.20 12:24/M
Female 30 to 34
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sara Angelilli Pittsburgh PA 1244 34 19 1:00:07.70 9:42/M
2 Betsy Reese Salt Lake City UT 1061 33 24 1:03:38.50 10:16/M
3 Anne Allison 1248 31 34 1:16:54.70 12:24/M
Female 35 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Theresa Yanosko Mckeesport PA 1071 36 26 1:05:23.60 10:33/M
2 Erin McCurdy 1284 37 31 1:13:45.60 11:54/M
3 Jamie Baney White Oak PA 1076 36 35 1:18:36.20 12:41/M
Female 40 to 44
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kristina Zack Greensburg PA 1189 43 11 53:14.90 8:35/M
2 Carla Johnson Brackenridge PA 1063 42 36 1:19:27.30 12:49/M
Female 45 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Chrystal Browning Homestead PA 1079 45 27 1:06:39.70 10:45/M
2 Cindy Dulak West Mifflin PA 1065 46 38 1:22:02.00 13:14/M
Female 50 to 54
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Margie Dicello North Versailles P 1055 53 13 56:49.90 9:10/M
2 Denise Mccloskey Pittsburgh PA 1200 50 29 1:10:22.40 11:21/M
3 Georgia Unkovic Greensburg PA 1218 53 30 1:11:30.30 11:32/M
4 Kim Kenetz Cranberry Twp PA 1052 52 37 1:20:25.10 12:58/M
Female 55 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lisa Mccune Wilmerding PA 1060 56 39 1:24:10.60 13:35/M
Female 60 to 64
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Carol Taylor Monongahela PA 1067 62 18 59:46.10 9:38/M
Male OVERALL 10K Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Greg Pate South Park PA 1068 40 1 43:34.30 7:02/M
2 Tim Piper 1278 56 2 49:25.50 7:58/M
3 Chad Hensler Irwin PA 1062 44 5 50:56.70 8:13/M
Male MASTERS Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jonathan Shimko Glenshaw PA 1074 41 8 52:07.20 8:24/M
Male 25 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jim Doman Bentleyville PA 1262 28 20 1:00:58.70 9:50/M
Male 30 to 34
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Gregory Furer Pittsburgh PA 1058 34 22 1:00:59.80 9:50/M
Male 40 to 44
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mike Reposky 1255 42 15 57:35.20 9:17/M
2 Scott Senay 1283 42 32 1:13:47.10 11:54/M
Male 45 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ralph Browning Homestead PA 1078 49 17 59:01.40 9:31/M
2 Kwadwo Joyner Pittsburgh PA 1077 47 40 1:30:08.20 14:32/M
Male 55 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 John Taylor Iii Monongahela PA 1066 57 28 1:08:52.40 11:06/M
Male 60 to 64
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Gary Lorenzi Monongahela PA 1064 62 14 57:02.10 9:12/M
2 Mark Hospodar Pittsburgh PA 1219 64 25 1:03:52.50 10:18/M
5K
Female OVERALL 5K Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mackenzie Hirt Pittsburgh PA 1241 12 5 24:17.30 7:50/M
2 Jaminique Milliren Eighty Four PA 1048 34 7 24:28.00 7:54/M
3 Cathy Loos Eighty Four PA 1051 59 11 25:25.90 8:12/M
Female MASTERS Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Eva Jiraskova 1282 53 14 25:44.30 8:18/M
Female 1 to 10
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Killarney Cline 1027 7 44 39:27.50 12:44/M
2 Ashlyn Brunazzi 1023 8 50 49:26.40 15:57/M
Female 11 to 14
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lacy Schwirian 1033 14 13 25:42.70 8:17/M
2 Gurchak Katrina 1254 13 16 25:58.50 8:23/M
3 Alexis Rodriguez 1024 14 21 27:33.10 8:53/M
4 Cordelia Zack Greensburg PA 1037 13 37 35:32.10 11:28/M
5 Samantha Hanawalt Greensburg PA 1040 11 49 43:57.70 14:11/M
Female 20 to 24
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 kate Mishkin 1250 23 26 30:37.10 9:53/M
Female 25 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Hankan Rydl 1281 28 12 25:42.00 8:17/M
2 Stacey Miller Bridgeport OH 1032 29 23 29:34.70 9:32/M
3 Nicole Partyka Elizabeth PA 1019 29 39 36:41.70 11:50/M
Female 30 to 34
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Chantal Germek North Huntingdon P 1029 34 15 25:56.20 8:22/M
2 Alandra Kahl Monroeville PA 1021 34 22 28:57.00 9:20/M
3 Caitlin Mckelvey Mckeesport PA 1223 30 27 31:19.60 10:06/M
4 Tanya St. Angelo Elizabeth PA 1020 32 31 33:27.10 10:47/M
5 Karen Johnson Charleroi PA 1225 33 35 35:09.40 11:20/M
6 Lacy Birkheimer Bridgeport OH 1031 34 42 38:43.50 12:29/M
7 Kristina Buckmaster 1026 30 46 39:58.20 12:54/M
Female 35 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Nicole Moses Pittsburgh PA 1046 39 36 35:19.50 11:24/M
Female 40 to 44
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jennifer Callear Mckeesport PA 1041 40 19 27:04.50 8:44/M
2 Paula Luna Mckeesport PA 1005 44 25 30:13.90 9:45/M
3 Deanna Hager Monongahela PA 1047 44 32 33:56.30 10:57/M
4 Amber Lawson Port Vue PA 1003 43 48 42:53.00 13:50/M
5 Jonelle Hanawalt Greensburg PA 1039 44 54 52:13.60 16:51/M
Female 45 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Judy Gurchak 1253 48 30 32:59.50 10:38/M
Female 50 to 54
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kimberly Schwirian Elizabeth PA 1034 52 40 37:43.10 12:10/M
Female 55 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Martha Hatner 1277 55 52 49:55.20 16:06/M
2 Melinda Brown Elizabeth PA 1016 55 55 53:53.80 17:23/M
Female 60 to 64
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Maryann Slafka Mckeesport PA 1010 63 38 36:35.60 11:48/M
2 Barbara Douglas Port Vue PA 1006 64 47 40:24.70 13:02/M
Female 65 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Andrea Brunazzi 1022 68 51 49:42.80 16:02/M
2 Kerry Dibattista North Huntingdon P 1002 65 56 55:17.80 17:50/M
Male OVERALL 5K Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Emery Strotman Bunola PA 1025 40 1 18:09.40 5:51/M
2 Jonathon Rhjchel 1259 19 2 20:06.20 6:29/M
3 Rich Sandala Venetia PA 1012 56 3 21:22.50 6:54/M
Male MASTERS Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Edward Surrena Pittsburgh PA 1036 41 6 24:22.10 7:52/M
Male 1 to 10
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Gunnar Luna Mckeesport PA 1008 9 33 34:41.30 11:11/M
2 Gage Luna Mckeesport PA 1007 7 45 39:36.70 12:46/M
Male 11 to 14
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Thomas Fine 1285 11 4 24:09.00 7:47/M
2 Zachary Hanawalt 1280 14 34 34:58.20 11:17/M
Male 25 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Christopher Nevill Pittsburgh PA 1030 25 18 26:59.00 8:42/M
Male 35 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Nathan Milliren Eighty Four PA 1049 37 8 24:30.20 7:54/M
2 Shane Brunazzi 1014 37 10 25:12.30 8:08/M
3 Brian Pope North Huntingdon P 1028 38 17 26:17.00 8:29/M
4 Patrick Dooen Irwin PA 1042 38 41 38:26.60 12:24/M
Male 40 to 44
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Billy Myers Scottdale PA 1011 41 28 32:35.70 10:31/M
Male 45 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Russell Luna Mckeesport PA 1009 48 20 27:25.40 8:51/M
2 Shane Lawson Port Vue PA 1004 45 24 29:54.70 9:39/M
3 Michael Hanawalt Greensburg PA 1038 47 53 52:13.20 16:51/M
Male 50 to 54
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Scott Schwirian Elizabeth PA 1035 54 9 24:55.30 8:02/M
Male 55 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mark Balogh North Versailles P 1243 58 43 39:17.90 12:40/M
Male 60 to 64
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jim Loos Eighty Four PA 1050 62 29 32:43.80 10:33/M
Pacers
Female 0-99
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Stacey Falk 1273 37 2 1:43:47.10 7:55/M
2 Ali Ewig Venetia PA 1204 43 3 1:49:14.90 8:20/M
3 Jessica Furnier 1275 34 4 1:56:37.70 8:54/M
4 Kim Mangan Pittsburgh PA 1197 47 6 2:23:24.30 10:57/M
5 Kara Volk Pittsburgh PA 1210 36 8 2:37:08.30 12:00/M
Male 0-99
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Elijah Shekinah Pittsburgh PA 1196 40 1 1:37:30.00 7:27/M
2 Chuck Hull Pittsburgh PA 1203 45 5 2:12:48.10 10:08/M
3 Aaron Angelilli Pittsburgh PA 1199 37 7 2:25:54.10 11:08/M
4 Victor Siclari Pittsburgh PA 1213 56 9 2:48:41.80 12:53/M