MERCER CO. REGIONALS JR. HIGH GIRLS
GIRLS
Overall Finish List
October 21, 2017
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Anijha Foust LAKEVIEW 833 7 F 11:57.16 6:17/M
2 Abby Douglas SHARON 622 7 F 12:06.42 6:22/M
3 Lily Smith SHARPSVILLE 614 8 F 12:16.92 6:27/M
4 Lia Bartholomew WEST MIDDLESEX 778 7 F 12:19.63 6:29/M
5 Olivia Murray GROVE CITY 539 7 F 12:26.36 6:33/M
6 Alissa Loeblein LAKEVIEW 836 8 F 12:30.60 6:35/M
7 Chasie Fry SHARPSVILLE 613 7 F 12:31.63 6:35/M
8 Rebecca Krenzer GROVE CITY 517 8 F 12:33.42 6:36/M
9 Natalie Ostheimer SHARON 621 7 F 12:34.27 6:37/M
10 Emma Mason WILMINGTON 726 7 F 12:40.42 6:40/M
11 Marie Bickel SLIPPERY ROCK 883 8 F 12:40.58 6:40/M
12 Abigail Steffler GROVE CITY 525 8 F 12:46.10 6:43/M
13 Hannah Busi HICKORY 639 7 F 12:47.48 6:44/M
14 Sarah Daly GREENVILLE 909 7 F 12:54.63 6:47/M
15 Willow Myers MERCER 759 7 F 12:57.28 6:49/M
16 Sarah Graham GROVE CITY 508 8 F 13:01.75 6:51/M
17 Abby Mellon LAKEVIEW 838 8 F 13:02.37 6:52/M
18 Monica DePew GROVE CITY 533 7 F 13:03.39 6:52/M
19 Becka Book WILMINGTON 722 8 F 13:03.59 6:52/M
20 Lyndzie Springer SHARPSVILLE 615 7 F 13:04.92 6:53/M
21 Camryn Kollar WILMINGTON 721 8 F 13:24.17 7:03/M
22 Kendall McLaughlin REYNOLDS 829 0 F 13:26.39 7:04/M
23 Samantha Gioan WILMINGTON 720 7 F 13:29.66 7:06/M
24 Aubrey Hogue LAKEVIEW 835 8 F 13:31.89 7:07/M
25 Erika Ulan HICKORY 645 7 F 13:33.10 7:08/M
26 Zoey Beck GROVE CITY 498 8 F 13:35.13 7:09/M
27 Mikayla Montgomery GROVE CITY 519 8 F 13:38.67 7:11/M
28 Abagail Geiger GROVE CITY 507 8 F 13:39.61 7:11/M
29 Lexi Doerflinger SLIPPERY ROCK 890 7 F 13:41.63 7:12/M
30 Sophia Gill HICKORY 653 8 F 13:44.89 7:14/M
31 Maddie DiMuccio WILMINGTON 723 7 F 13:46.68 7:15/M
32 Sidney Urey LAKEVIEW 842 8 F 13:47.14 7:15/M
33 Grace Johnston MERCER 758 7 F 14:03.17 7:24/M
34 Libby Kent GROVE CITY 536 7 F 14:06.27 7:25/M
35 Lia Vastano WILMINGTON 728 8 F 14:08.20 7:26/M
36 Avery Teasdale WEST MIDDLESEX 781 7 F 14:08.50 7:26/M
37 Ainsley Howard GROVE CITY 513 8 F 14:09.11 7:27/M
38 Carly Amon LAKEVIEW 832 7 F 14:09.51 7:27/M
39 Savanna Welch HICKORY 659 8 F 14:09.71 7:27/M
40 Beletu Kelliher WILMINGTON 740 8 F 14:14.45 7:29/M
41 Savannah Pottinger GROVE CITY 540 7 F 14:15.67 7:30/M
42 Paige Doyle SHARPSVILLE 612 7 F 14:22.68 7:34/M
43 Hannah Hohman GROVE CITY 512 8 F 14:25.18 7:35/M
44 Jamie Maxwell LAKEVIEW 837 8 F 14:28.18 7:37/M
45 Gianna Bedel SLIPPERY ROCK 887 8 F 14:31.68 7:38/M
46 Brooke Schreiber COMMODORE PERRY 575 7 F 14:32.17 7:39/M
47 Maggie Rumelfanger HICKORY 657 8 F 14:43.67 7:45/M
48 Natalie Mantzell WEST MIDDLESEX 774 8 F 14:49.16 7:48/M
49 Carissa Ayers WEST MIDDLESEX 777 7 F 14:52.18 7:49/M
50 Cassandra Dancak SHARPSVILLE 611 7 F 14:55.43 7:51/M
51 Arianna Ruiz GREENVILLE 929 8 F 14:56.86 7:52/M
52 Sonja Bowser GROVE CITY 499 8 F 15:00.11 7:54/M
53 Jenna Kalp WEST MIDDLESEX 772 8 F 15:04.58 7:56/M
54 Adriana Delgros HICKORY 651 8 F 15:14.94 8:01/M
55 Riley Criss GROVE CITY 529 7 F 15:16.61 8:02/M
56 Leah Buchan GROVE CITY 500 8 F 15:17.41 8:03/M
57 Cheyenne Clyde REYNOLDS 830 0 F 15:20.46 8:04/M
58 Nicole Hughes GROVE CITY 514 8 F 15:22.32 8:05/M
59 Jazmine Jones SLIPPERY ROCK 886 8 F 15:23.73 8:06/M
60 Laural St. John LAKEVIEW 841 7 F 15:23.93 8:06/M
61 Lauren Oliver LAKEVIEW 839 7 F 15:26.17 8:07/M
62 Addison Coburn REYNOLDS 831 0 F 15:26.56 8:07/M
63 Emily Barborak HICKORY 637 7 F 15:27.77 8:08/M
64 Anna Schiller SLIPPERY ROCK 888 7 F 15:28.18 8:08/M
65 Samantha Frazier SLIPPERY ROCK 884 8 F 15:33.29 8:11/M
66 Kayla Blanchard JAMESTOWN 952 8 F 15:43.54 8:16/M
67 Hannah Beighly HICKORY 638 7 F 15:47.93 8:18/M
68 Brianna Stafford JAMESTOWN 951 8 F 15:48.14 8:19/M
69 Amelia Schwarz SLIPPERY ROCK 885 8 F 15:48.93 8:19/M
70 Abby Bull HICKORY 648 8 F 15:52.93 8:21/M
71 Beverley Carpec WEST MIDDLESEX 779 7 F 16:02.39 8:26/M
72 Abby Keckler WEST MIDDLESEX 780 7 F 16:06.89 8:28/M
73 Kaleigh Miller HICKORY 656 8 F 16:14.38 8:33/M
74 Caitlin Sindlinger GROVE CITY 524 8 F 16:21.89 8:36/M
75 Sarah Lewis WILMINGTON 719 7 F 16:24.37 8:38/M
76 Abbey Krivosh WEST MIDDLESEX 773 8 F 16:25.68 8:38/M
77 Libby Babcock JAMESTOWN 958 7 F 16:35.14 8:44/M
78 Dolce Ortiz GREENVILLE 926 8 F 16:43.68 8:48/M
79 Destiny Morley GROVE CITY 520 8 F 16:47.55 8:50/M
80 Jackie Smith GREENVILLE 930 8 F 16:52.22 8:53/M
81 Hannah Evans HICKORY 652 8 F 16:52.29 8:53/M
82 Christina Dunkerley GROVE CITY 534 7 F 17:06.25 9:00/M
83 Abbie Samoros HICKORY 658 8 F 17:14.20 9:04/M
84 Samantha Gracenin HICKORY 654 8 F 17:15.44 9:05/M
85 Lillian Thomas JAMESTOWN 950 8 F 17:21.69 9:08/M
86 Brynn Heckman LAKEVIEW 834 8 F 17:28.93 9:12/M
87 Lily Widmyer WEST MIDDLESEX 782 7 F 17:42.69 9:19/M
88 Chloe Dunn GROVE CITY 505 8 F 17:43.29 9:19/M
89 Ava McLughlin SHARON 623 8 F 18:04.48 9:31/M
90 Fiona Ischo-Germadnik HICKORY 646 7 F 18:07.34 9:32/M
91 Sylvia Novak GREENVILLE 925 7 F 18:08.94 9:33/M
92 Samantha Vaslperga SHARON 620 7 F 18:10.17 9:34/M
93 Jackie Wildauer WILMINGTON 727 8 F 18:16.69 9:37/M
94 Malaya Clay SHARON 619 7 F 18:42.44 9:51/M
95 Eleanor Furimsky WILMINGTON 725 7 F 18:58.14 9:59/M
96 Carley Wright GROVE CITY 541 7 F 19:20.88 10:11/M
97 Dominque Mathieson GROVE CITY 537 7 F 19:28.40 10:15/M
98 Ciara Burns HICKORY 649 8 F 19:39.95 10:21/M
99 Quinnlyn Reaver WEST MIDDLESEX 775 8 F 23:20.45 12:17/M
100 Danielle Anderson GROVE CITY 496 8 F 24:56.12 13:07/M