TRI COUNTY VARSITY
Overall Finish List
October 01, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Matt Salem SHENANGO 1089 11 M 17:00.7 5:29/M
2 Billy Lott ELLWOOD CITY 1097 0 M 17:15.5 5:34/M
3 Chase Waldschmidt SHENANGO 1087 12 M 17:35.4 5:40/M
4 Ethan Stroebel MOHAWK 1156 0 M 17:36.7 5:41/M
5 Chris Noga NESHANNOCK 1043 0 M 17:40.7 5:42/M
6 Ian Jackson NESHANNOCK 1042 0 M 17:46.8 5:44/M
7 Lucas Olcott SHENANGO 1094 10 M 17:48.5 5:45/M
8 Jack Isaac MOHAWK 1153 0 M 17:48.7 5:45/M
9 Jackson Coyne RIVERSIDE 1140 10 M 17:49.0 5:45/M
10 Arthur Tanyel NESHANNOCK 1045 0 M 17:49.3 5:45/M
11 Tristan Fanks RIVERSIDE 1141 11 M 17:57.5 5:47/M
12 John Maloney SHENANGO 1096 9 M 17:58.9 5:48/M
13 Ty Kent SHENANGO 1091 10 M 18:09.1 5:51/M
14 Ari Kendra RIVERSIDE 1139 11 M 18:21.5 5:55/M
15 Christian Covert ELLWOOD CITY 1100 0 M 18:31.8 5:58/M
16 Jakob Seman NESHANNOCK 1044 0 M 18:36.3 6:00/M
17 Nathan Kraus SHENANGO 1088 11 M 18:40.6 6:01/M
18 Danny Falk RIVERSIDE 1143 11 M 18:46.3 6:03/M
19 Sam Craigh NESHANNOCK 1047 0 M 19:05.9 6:09/M
20 Robert Kwiat NESHANNOCK 1046 0 M 19:07.3 6:10/M
21 Joe Eyerman RIVERSIDE 1147 9 M 19:07.7 6:10/M
22 Jensen Lewis SHENANGO 1093 10 M 19:37.2 6:20/M
23 Payton Harris RIVERSIDE 1148 9 M 19:41.0 6:21/M
24 Ethan French MOHAWK 1151 0 M 20:00.3 6:27/M
25 Matt Rudesill MOHAWK 1154 0 M 20:11.1 6:31/M
26 Tyler Braho MOHAWK 1150 0 M 20:13.4 6:31/M
27 Scott Shoaff MOHAWK 1155 0 M 20:27.4 6:36/M
28 Carson Akin ELLWOOD CITY 1103 0 M 20:28.9 6:36/M
29 Michael Harding MOHAWK 1152 0 M 21:39.3 6:59/M
30 Tomas Maielli ELLWOOD CITY 1104 0 M 21:45.2 7:01/M
31 Cole McClaren LAUREL 1027 12 M 22:09.7 7:09/M
32 Noah Burchett NESHANNOCK 1048 0 M 22:57.1 7:24/M
33 Adam Telez LAUREL 1028 12 M 24:11.7 7:48/M
34 Nicholas Capezio LAUREL 1029 11 M 24:45.2 7:59/M
35 Brent Bergbauer LAUREL 1030 9 M 27:35.4 8:54/M
36 Elliott Armstrong UNION 1180 10 M 33:57.8 10:57/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Abby Hutchison NESHANNOCK 1051 0 F 19:43.2 6:22/M
2 Sabrina McClain MOHAWK 1165 0 F 20:13.9 6:31/M
3 Abbey Salamon NESHANNOCK 1050 0 F 20:42.1 6:41/M
4 Kathryn McClelland LAUREL 1006 12 F 21:17.8 6:52/M
5 Kayla McConahy LAUREL 1012 11 F 21:26.7 6:55/M
6 Madeline Spadasfore ELLWOOD CITY 1109 0 F 21:28.9 6:55/M
7 Karen Dice LAUREL 1004 12 F 21:31.2 6:56/M
8 Marlee Bell LAUREL 1001 12 F 21:40.8 6:59/M
9 Haley Earl SHENANGO 1077 10 F 21:51.4 7:03/M
10 Amanda Urban NESHANNOCK 1053 0 F 21:53.5 7:04/M
11 Hannah Shaner NESHANNOCK 1052 0 F 21:55.6 7:04/M
12 Micaela Stover RIVERSIDE 1134 12 F 22:05.8 7:07/M
13 Shannon Stover RIVERSIDE 1135 10 F 22:45.3 7:20/M
14 Shelby Scott MOHAWK 1166 0 F 22:56.5 7:24/M
15 Rebecca Parry NESHANNOCK 1054 0 F 23:25.5 7:33/M
16 Megan Johnson MOHAWK 1164 0 F 23:33.8 7:36/M
17 Sofia Na NESHANNOCK 1056 0 F 23:48.2 7:41/M
18 Amanda Tedrow RIVERSIDE 1138 10 F 24:37.0 7:56/M
19 Katie Coyne RIVERSIDE 1136 9 F 24:38.3 7:57/M
20 Caitlyn Garcewski NESHANNOCK 1055 0 F 24:47.4 8:00/M
21 Ali Bredl MOHAWK 1162 0 F 25:30.9 8:14/M
22 Alissa Young MOHAWK 1168 0 F 26:12.3 8:27/M
23 MacKenzie Shay MOHAWK 1167 0 F 26:14.1 8:28/M
24 Annaliese Stone LAUREL 1016 9 F 26:17.3 8:29/M
25 Alea Lewis ELLWOOD CITY 1111 0 F 27:34.8 8:54/M
26 Haylie Voorhees LAUREL 1010 12 F 28:48.1 9:17/M
27 McKenna Richards RIVERSIDE 1137 9 F 29:59.1 9:40/M
28 Isabella Williams UNION 1183 10 F 31:01.6 10:00/M
29 Mercedes Shaner UNION 1182 10 F 32:43.5 10:33/M
30 Brooke Heaberlin UNION 1181 10 F 34:51.4 11:15/M
31 Caitlyn Stitt UNION 1178 12 F 41:14.2 13:18/M