TRI COUNTY JR. HIGH
October 01, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services
Detail Team Results - Boys
BOYS
LAUREL Finish Position - 1
Team Score (places): 38 Team Score (times): 51:11.1 Average Time: 10:14.2
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1037 Bryce Patterson 2 2 9:50.1 9:50.1 0:00.0
2 1032 Anthony Conti 6 8 10:01.8 19:51.9 0:11.7
3 1033 Andrew Daugherty 8 16 10:19.6 30:11.5 0:29.5
4 1034 Robert Dicks III 9 25 10:23.2 40:34.8 0:33.1
5 1035 Reed Kissick 13 38 10:36.2 51:11.1 0:46.1
6 1036 Brayden Niles 21 59 11:48.4 1:02:59.6 1:58.3
7 1040 Christopher Stone 22 81 11:54.8 1:14:54.4 2:04.7
8 1039 Kyle Saylor More Than 7 17:03.0 1:31:57.5 7:12.9
9 1038 Shawn Redmond More Than 7 17:17.0 1:49:14.5 7:26.9
SHENANGO Finish Position - 2
Team Score (places): 51 Team Score (times): 52:35.3 Average Time: 10:31.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1079 Nick Pindel 1 1 9:48.2 9:48.2 0:00.0
2 1085 Thomas Presnar 4 5 9:57.0 19:45.2 0:08.7
3 1078 Christian Maxwell 11 16 10:30.3 30:15.6 0:42.0
4 1082 Noah Delo 16 32 10:52.0 41:07.6 1:03.8
5 1081 Josh Bruce 19 51 11:27.6 52:35.3 1:39.3
6 1086 Aaron Sarbo 23 74 12:01.3 1:04:36.6 2:13.0
7 1080 Jeremy Smith 24 98 12:08.0 1:16:44.6 2:19.7
8 1084 Alex Pindel More Than 7 12:30.8 1:29:15.5 2:42.5
9 1083 Jackson Kretz More Than 7 12:31.0 1:41:46.5 2:42.8
MOHAWK Finish Position - 3
Team Score (places): 59 Team Score (times): 52:35.7 Average Time: 10:31.1
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1160 Kaleb Blake 5 5 9:58.6 9:58.6 0:00.0
2 1161 Anthony Quear 7 12 10:08.7 20:07.4 0:10.0
3 1159 Blake Lloyd 14 26 10:37.3 30:44.8 0:38.6
4 1158 Ayden Leslie 15 41 10:43.3 41:28.1 0:44.6
5 1157 Noah Kolat 18 59 11:07.5 52:35.7 1:08.8
RIVERSIDE Finish Position - 4
Team Score (places): 81 Team Score (times): 59:00.3 Average Time: 11:48.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1121 Colby Belczyk 3 3 9:55.9 9:55.9 0:00.0
2 1122 Ty Fluharty 12 15 10:31.9 20:27.8 0:36.0
3 1123 Caleb Kendra 17 32 10:55.2 31:23.1 0:59.3
4 1133 Sam Tweed 20 52 11:46.5 43:09.6 1:50.6
5 1124 Joe Tritt 29 81 15:50.7 59:00.3 5:54.8
NESHANNOCK Finish Position - 5
Team Score (places): 116 Team Score (times): 1:01:22.8 Average Time: 12:16.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1062 Lorenzo Scarnati 10 10 10:25.9 10:25.9 0:00.0
2 1060 Jack Wardman 25 35 12:23.6 22:49.5 1:57.7
3 1064 Salvatore D'antonio 26 61 12:44.0 35:33.6 2:18.1
4 1061 Ben Razzano 27 88 12:52.6 48:26.2 2:26.7
5 1059 Joshua Urban 28 116 12:56.6 1:01:22.8 2:30.7
6 1063 Christian Golub 30 146 16:41.7 1:18:04.6 6:15.8
ELLWOOD CITY Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1114 Joe Cioffi Less Than 5 11:25.0 11:25.0 0:00.0
UNION Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1186 Sullivan Egbert Less Than 5 12:16.6 12:16.6 0:00.0
2 1184 Anthony Apodaca Less Than 5 12:26.9 24:43.5 0:10.3
3 1185 Samuel Egbert Less Than 5 13:55.6 38:39.1 1:39.0