ST. ROSALIA/EAST END XC MEET VARSITY
Overall Finish List
October 09, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Gus Robinson CARLOW 611 8 M 9:25.74 5:53/M
2 Nate Steitz ST. BEDE 733 8 M 9:36.93 6:00/M
3 Nick Korb ST. BEDE 696 8 M 9:44.23 6:05/M
4 Gregory Parrish EAST END 525 8 M 10:01.36 6:16/M
5 Blake Hammer EAST END 517 7 M 10:05.23 6:18/M
6 Jake Signorella CARLOW 607 7 M 10:11.52 6:22/M
7 Tommy Barmen ST. EDMUNDS 841 8 M 10:12.74 6:23/M
8 Aleff Teshome SACRED HEART 566 7 M 10:17.78 6:26/M
9 Jasper Shelly ECS 825 6 M 10:23.55 6:29/M
10 Julius DiSilvio SACRED HEART 568 7 M 10:23.67 6:29/M
11 Hooper Hanna ECS 819 8 M 10:36.27 6:38/M
12 Enzo Figalo ST. BEDE 689 6 M 10:37.79 6:38/M
13 John Schroeder CARLOW 612 8 M 10:48.05 6:45/M
14 Patrick Scabora ST. THERESE 666 7 M 10:52.80 6:48/M
15 Bill Capp ST. THERESE 668 8 M 10:53.75 6:48/M
16 Sam Kuzmishin WINCHESTER THURSTON 621 6 M 11:04.30 6:55/M
17 Cameron Annear CARLOW 608 8 M 11:04.93 6:55/M
18 Anthony Gatti CARLOW 610 8 M 11:08.80 6:58/M
19 Natan Marcus HILLEL ACADEMY 198 7 M 11:10.80 6:59/M
20 Langston White PUCS 779 8 M 11:16.05 7:03/M
21 Andy Patton ST. BEDE 717 8 M 11:18.30 7:04/M
22 Henry Shaver ST. BEDE 729 8 M 11:20.19 7:05/M
23 Wyatt Murphy ECS 823 6 M 11:20.60 7:05/M
24 Tyler Donovan MARY OF NAZARETH 866 7 M 11:21.55 7:06/M
25 Colm Deasy ST. THERESE 665 7 M 11:34.78 7:14/M
26 Lang Hanna ECS 820 6 M 11:38.90 7:16/M
27 Joey Evans CARLOW 602 6 M 11:38.90 7:16/M
28 Trent Hammer EAST END 518 7 M 11:39.05 7:17/M
29 Harris Woodward SACRED HEART 565 6 M 11:42.30 7:19/M
30 Owen Kostandinu EAST END 523 8 M 11:50.29 7:24/M
31 Otto Gianakas ECS 818 6 M 11:53.74 7:26/M
32 Colton Baker ECS 815 6 M 11:58.56 7:29/M
33 Dylan Folan ECS 817 6 M 12:01.98 7:31/M
34 Julian Hebert CARLOW 603 6 M 12:05.80 7:33/M
35 Luke Jordan ST. THERESE 664 7 M 12:08.98 7:35/M
36 Alex Ribnicky ST. BEDE 723 8 M 12:22.63 7:44/M
37 Jacob Fisher MARY OF NAZARETH 867 7 M 12:33.30 7:51/M
38 Nolan Cynkar CARLOW 601 6 M 12:36.73 7:53/M
39 Christopher Cromer SACRED HEART 567 7 M 12:51.94 8:02/M
40 John Evans CARLOW 609 8 M 12:52.55 8:03/M
41 Konrad Holland ECS 822 7 M 12:54.17 8:04/M
42 Alexander Busch EAST END 508 7 M 12:59.80 8:07/M
43 Jonathan Sedlak MARY OF NAZARETH 863 8 M 13:09.39 8:13/M
44 Phillip Osborn MARY OF NAZARETH 864 8 M 13:11.81 8:14/M
45 Morris Turner ST. BEDE 734 6 M 13:19.30 8:19/M
46 Sam Rockwell WINCHESTER THURSTON 616 7 M 13:38.06 8:31/M
47 Heath Chase ST. BURNADETTE 747 7 M 13:58.03 8:44/M
48 Quetzal Machado WINCHESTER THURSTON 622 6 M 15:07.07 9:27/M
49 Javier Drahnak WINCHESTER THURSTON 619 6 M 15:12.39 9:30/M
50 Jackson Majewski ST. BEDE 699 8 M 15:17.28 9:33/M
51 Casey Forst WINCHESTER THURSTON 620 6 M 15:19.56 9:34/M
52 Alex Smith ST. JOHNS 892 6 M 15:28.56 9:40/M
53 Andrew Hrinda MARY OF NAZARETH 865 8 M 16:52.98 10:33/M
54 Marley Saal ST. BEDE 724 7 M 17:19.31 10:49/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Anna Reynolds ST. BURNADETTE 765 7 F 10:15.80 6:24/M
2 Lauren Olson ST. ROSALIA 915 8 F 10:32.57 6:35/M
3 Ava Dzurenda MARY OF NAZARETH 853 8 F 10:52.47 6:48/M
4 Mitra Nourbakhsh WINCHESTER THURSTON 615 7 F 10:56.56 6:50/M
5 Maria Brush ST. BURNADETTE 761 8 F 10:56.56 6:50/M
6 Jacqueline Moon ST. BURNADETTE 763 8 F 11:01.65 6:53/M
7 Anna Penrod ST. BURNADETTE 764 8 F 11:06.52 6:56/M
8 Ella Maier ST. BEDE 697 7 F 11:07.54 6:57/M
9 Larkin Begley SACRED HEART 549 8 F 11:11.81 6:59/M
10 Halena Hill SACRED HEART 543 6 F 11:12.41 7:00/M
11 Alyse Fay ST. JOHNS 881 8 F 11:13.34 7:01/M
12 Molly Gatesman ST. JOHNS 884 6 F 11:16.28 7:03/M
13 Sydney Tomman SACRED HEART 552 8 F 11:17.59 7:03/M
14 Tijana Slepcev SACRED HEART 553 8 F 11:20.55 7:05/M
15 Trinity Lockwood-Morris SACRED HEART 548 7 F 11:24.24 7:08/M
16 Christen Olson ST. ROSALIA 913 6 F 11:25.59 7:08/M
17 Abby Patterson CARLOW 585 6 F 11:26.59 7:09/M
18 Micaiah Collins PUCS 793 8 F 11:35.21 7:14/M
19 Grace Boyer PUCS 792 6 F 11:41.97 7:18/M
20 Bridget Shaver ST. BEDE 728 6 F 11:42.94 7:19/M
21 Faith Whitley ST. ROSALIA 914 7 F 11:49.34 7:23/M
22 Caroline Malandra ST. BURNADETTE 766 6 F 11:50.59 7:24/M
23 Mary Sedlak MARY OF NAZARETH 857 6 F 12:00.82 7:30/M
24 Adela Holland ECS 821 6 F 12:04.66 7:33/M
25 Maria Schroeder CARLOW 586 6 F 12:06.97 7:34/M
26 Mia Wahila ECS 826 7 F 12:18.92 7:41/M
27 Isabel Snyder ST. JOHNS 883 8 F 12:24.60 7:45/M
28 Bella Stillo MARY OF NAZARETH 858 6 F 12:27.24 7:47/M
29 Sophia Yaniga ST. BURNADETTE 767 6 F 12:29.47 7:48/M
30 Gwen Havern ST. BEDE 694 8 F 12:30.70 7:49/M
31 Lianna Rishel EAST END 528 8 F 12:30.85 7:49/M
32 Scout Conley SACRED HEART 551 8 F 12:49.60 8:01/M
33 Lindsey Bonavita ST. BEDE 676 8 F 12:55.30 8:04/M
34 Maya Giurgi SACRED HEART 547 7 F 12:58.97 8:06/M
35 Francesca DiVito CARLOW 588 7 F 13:07.84 8:12/M
36 Alex Westray CARLOW 591 7 F 13:09.94 8:13/M
37 Julia Stern CARLOW 590 7 F 13:18.68 8:19/M
38 Havana Gomez EAST END 516 7 F 13:22.59 8:21/M
39 Tali Itskowitz HILLEL ACADEMY 928 6 F 13:23.56 8:22/M
40 Julia Mollen ST. BEDE 705 8 F 13:28.26 8:25/M
41 Mary Knecht SACRED HEART 550 8 F 13:29.34 8:26/M
42 Elizabeth Oakley ST. BEDE 708 8 F 13:36.81 8:30/M
43 Margot Haller SACRED HEART 544 6 F 13:40.71 8:33/M
44 Ava Maglin SACRED HEART 539 6 F 13:40.84 8:33/M
45 Grace Kaczmarek SACRED HEART 541 6 F 13:45.75 8:36/M
46 Grace Walsh CARLOW 587 6 F 13:56.32 8:43/M
47 Marigrace Murphy SACRED HEART 545 6 F 14:02.80 8:46/M
48 Morgan Mollen ST. BEDE 702 6 F 14:11.78 8:52/M
49 Elise Trautman EAST END 531 7 F 14:12.82 8:53/M
50 Mary Elizabeth Malandra ST. BURNADETTE 762 8 F 14:22.99 8:59/M
51 Dana Weber ST. THERESE 673 6 F 14:35.10 9:07/M
52 Maria Cooley ST. JOHNS 879 7 F 15:03.67 9:24/M
53 Maggie Messina ST. JOHNS 880 6 F 15:11.20 9:29/M
54 Harleen Kaur CARLOW 589 7 F 15:41.78 9:48/M
55 Abby Powell ECS 824 7 F 15:45.85 9:51/M
56 Mary Kate Monroe ST. THERESE 672 6 F 15:59.34 9:59/M
57 Gabby Poillucci SACRED HEART 540 6 F 16:01.79 10:01/M
58 Alison Sinicki SACRED HEART 546 7 F 16:17.86 10:11/M
59 Shoshana Levari HILLEL ACADEMY 927 6 F 16:24.36 10:15/M
60 Madison Brush EAST END 505 6 F 17:31.65 10:57/M