ST. ROSALIA/EAST END XC MEET NOVICE
Overall Finish List
October 09, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Landen Green ST. BEDE 692 3 M 5:46.19 6:24/M
2 Coby Shaw HILLEL ACADEMY 919 2 M 6:14.94 6:56/M
3 Sam Levis ST. EDMUNDS 832 3 M 6:16.69 6:58/M
4 David Depner EAST END 511 3 M 6:16.77 6:58/M
5 Will Schroeder CARLOW 594 3 M 6:26.94 7:09/M
6 Evan Burns WINCHESTER THURSTON 639 3 M 6:28.79 7:11/M
7 Boden Moraski WINCHESTER THURSTON 652 2 M 6:28.95 7:11/M
8 Teddy Lettan WINCHESTER THURSTON 651 2 M 6:33.19 7:17/M
9 Lukas Stead ST. ROSALIA 902 3 M 6:34.44 7:18/M
10 Aurick Izzo ST. JOHNS 889 2 M 6:36.69 7:20/M
11 Ryan White ST. ROSALIA 896 1 M 6:41.73 7:26/M
12 Jack Iyer WINCHESTER THURSTON 648 2 M 6:45.60 7:30/M
13 Jonathon Sassic ST. BEDE 726 2 M 6:52.94 7:38/M
14 Declan O'Toole ST. BEDE 713 2 M 6:55.19 7:41/M
15 Caleb Myers ECS 814 3 M 6:56.81 7:42/M
16 Zach Werstil ST. EDMUNDS 833 3 M 7:01.69 7:48/M
17 Matthew Love PUCS 776 3 M 7:02.31 7:49/M
18 Najih Haider ST. EDMUNDS 834 3 M 7:08.20 7:56/M
19 Jayan Shah WINCHESTER THURSTON 655 1 M 7:13.20 8:01/M
20 Noah Fisher MARY OF NAZARETH 875 3 M 7:13.20 8:01/M
21 Henry Dudek WINCHESTER THURSTON 644 2 M 7:16.11 8:04/M
22 Henry Barmen ST. EDMUNDS 828 2 M 7:17.32 8:06/M
23 Jason Peyton ST. THERESE 658 1 M 7:18.36 8:07/M
24 Octavius Doherty ECS 812 2 M 7:25.95 8:14/M
25 Robert Felter PUCS 775 3 M 7:30.14 8:20/M
26 Matthew Brozek ST. JOHNS 885 1 M 7:30.54 8:20/M
27 Huxley Lackner ECS 813 1 M 7:34.38 8:24/M
28 Dimitrios Avgerinos ST. EDMUNDS 831 3 M 7:35.94 8:26/M
29 Ray Porter PUCS 777 3 M 7:41.50 8:32/M
30 Michael Scott PUCS 778 3 M 7:42.70 8:33/M
31 Santino Strobel ST. THERESE 659 2 M 7:43.95 8:34/M
32 Nathan Whitlatch WINCHESTER THURSTON 656 1 M 7:51.67 8:43/M
33 Lucas Kakay EAST END 521 1 M 7:54.31 8:47/M
34 Akiva Sunshine HILLEL ACADEMY 917 3 M 7:54.93 8:47/M
35 Marco Petrucci ST. THERESE 661 3 M 7:57.36 8:50/M
36 Joey Hardy MARY OF NAZARETH 873 3 M 8:37.16 9:34/M
37 Jacob Matthews ST. JOHNS 887 1 M 8:51.20 9:50/M
38 Kiran Pai ST. EDMUNDS 830 2 M 8:54.43 9:53/M
39 Ben Gimbel ST. EDMUNDS 829 2 M 8:56.45 9:56/M
40 Jack Dunhoff ST. EDMUNDS 827 2 M 9:00.20 10:00/M
41 Daniel Osuagwu ST. THERESE 660 2 M 9:12.12 10:13/M
42 Owen Mcenaney ST. ROSALIA 897 1 M 9:16.59 10:18/M
43 Sean Goetzman ST. ROSALIA 899 2 M 9:17.40 10:19/M
44 Luke Hrinda MARY OF NAZARETH 874 3 M 9:17.40 10:19/M
45 Nicholas Hatala ST. ROSALIA 901 2 M 9:28.78 10:31/M
46 Evan Hogle ST. ROSALIA 895 1 M 9:31.73 10:34/M
47 Aiden Piemme WINCHESTER THURSTON 642 3 M 10:12.90 11:20/M
48 Joseph Hosteny CARLOW 593 3 M 10:37.67 11:48/M
49 Loukas Nyapas ST. THERESE 657 1 M 10:47.82 11:59/M
50 Charlton Wright ST. ROSALIA 894 1 M 11:34.71 12:51/M
51 Brian Hogle ST. ROSALIA 893 0 M 11:46.65 13:04/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Leena Birchard ST. EDMUNDS 843 2 F 5:52.58 6:31/M
2 Bailey White ST. ROSALIA 909 3 F 5:54.61 6:33/M
3 Abby Weinstein WINCHESTER THURSTON 613 3 F 6:24.68 7:07/M
4 Virginia Burkley CARLOW 569 3 F 6:33.84 7:17/M
5 Hope Stiteler ST. EDMUNDS 844 2 F 6:41.18 7:26/M
6 Becca Busch EAST END 509 3 F 6:48.67 7:33/M
7 Lucy Bindewald PUCS 786 3 F 6:49.29 7:34/M
8 Melina Bui ST. BURNADETTE 748 3 F 6:51.43 7:37/M
9 Sima Reinherz HILLEL ACADEMY 920 3 F 7:00.75 7:47/M
10 Addison Thomas ST. BURNADETTE 750 3 F 7:01.89 7:48/M
11 Elena Penrod ST. BURNADETTE 749 3 F 7:06.59 7:53/M
12 Annabel Johnson EAST END 520 3 F 7:08.19 7:56/M
13 Riley Joyce WINCHESTER THURSTON 649 2 F 7:09.44 7:57/M
14 Currie Bigham WINCHESTER THURSTON 653 1 F 7:11.69 7:59/M
15 Natalie Moore PUCS 789 3 F 7:14.56 8:02/M
16 Sophia Oakley ST. BEDE 710 2 F 7:19.44 8:08/M
17 Gianna Yorio ST. BURNADETTE 752 2 F 7:25.58 8:14/M
18 Avi Keller WINCHESTER THURSTON 650 2 F 7:32.71 8:22/M
19 Lucy Hine WINCHESTER THURSTON 647 2 F 7:35.94 8:26/M
20 Mackenzie Muir ST. JOHNS 877 2 F 7:39.81 8:30/M
21 Abby Walsh CARLOW 572 3 F 7:41.65 8:32/M
22 Ellie Junker PUCS 788 3 F 7:50.59 8:42/M
23 Delaney Elias ST. THERESE 670 3 F 7:54.87 8:47/M
24 Charlie Thomas ST. BURNADETTE 751 2 F 7:55.72 8:48/M
25 Maya Plummer ECS 811 2 F 7:57.50 8:50/M
26 Mia Dzurenda MARY OF NAZARETH 862 3 F 8:02.18 8:56/M
27 Lilliana Figalo ST. BEDE 690 3 F 8:03.19 8:57/M
28 Ava Jenesky EAST END 519 2 F 8:07.44 9:01/M
29 Sadie Mollen ST. BEDE 703 3 F 8:15.19 9:10/M
30 Lucy Muzurek ST. JOHNS 876 2 F 8:15.69 9:10/M
31 Alonna Mcenaney ST. ROSALIA 908 3 F 8:19.67 9:14/M
32 Ella Fineburg WINCHESTER THURSTON 646 2 F 8:38.58 9:36/M
33 Layla Gibson PUCS 787 3 F 8:38.69 9:36/M
34 Mia Fischetti EAST END 514 3 F 8:56.62 9:56/M
35 Kylie Fettis ST. JOHNS 878 1 F 8:58.66 9:58/M
36 Mia Brush EAST END 506 2 F 9:09.67 10:10/M
37 Greta Trautman EAST END 532 2 F 9:12.71 10:13/M
38 Ivy Lamitina WINCHESTER THURSTON 640 3 F 9:25.52 10:28/M
39 Juliette Styers CARLOW 571 3 F 9:37.44 10:41/M
40 Gabriela Prada ST. ROSALIA 906 1 F 9:40.21 10:44/M
41 Alexis Lupinacci ST. ROSALIA 907 1 F 10:04.44 11:11/M
42 Lucia Pelling PUCS 790 3 F 10:04.94 11:11/M
43 Allison Ruckert PUCS 791 3 F 10:13.87 11:21/M
44 Elizabeth Osuagwu ST. THERESE 671 3 F 11:17.87 12:32/M
45 Khloey Adametz EAST END 502 1 F 13:29.14 14:59/M