GOBBLER'S GALLOP
Age Group Results
November 24, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services
10K
Female OVERALL 10K Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jen Priest Beaver PA 38 41 13 43:39.20 7:02/M
2 Julie Patterson 287 29 17 44:53.70 7:14/M
3 Bonnie Smerk Ellwood City PA 46 29 18 44:55.00 7:15/M
Female 14 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Godieann Bookamer 312 19 28 48:01.00 7:45/M
2 Jodi Patterson Aliquippa PA 296 14 30 48:26.60 7:49/M
Female 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Katie Roitz 295 25 24 47:30.40 7:40/M
2 Beth Roitz 297 25 34 49:04.80 7:55/M
3 Sarah Miller 33 26 38 50:37.50 8:10/M
4 Marlee Manuel 30 21 43 51:16.60 8:16/M
5 Amanda Koon 244 29 47 53:04.30 8:34/M
6 Liz Tapyrik 54 29 52 54:36.20 8:48/M
7 Nicole Hogue 274 28 55 55:43.80 8:59/M
8 Andrea Lippman 299 20 59 56:18.40 9:05/M
9 Brittamy Sismour 45 25 66 57:29.00 9:16/M
10 Ashley Foshaught 286 29 78 1:02:27.10 10:04/M
11 Emily McCormick 270 29 86 1:08:33.90 11:03/M
12 Sarah Zielinski 269 25 88 1:11:16.10 11:30/M
13 Jesse Flaherty 305 29 95 1:23:56.90 13:32/M
Female 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lisa Davidson 307 37 37 50:03.30 8:04/M
2 Carrie Smith 48 38 44 51:28.80 8:18/M
3 Kylee Kaszer 268 36 45 52:19.20 8:26/M
4 Jayla Keller 22 34 51 53:42.10 8:40/M
5 Carol Hare 12 37 58 56:06.90 9:03/M
6 Vanessa Venezie Ellwood City PA 59 30 65 57:27.00 9:16/M
7 Amy Nester 316 33 70 59:43.60 9:38/M
8 Tracy Hartwick 15 31 72 1:00:41.70 9:47/M
9 Erin Jonas 20 30 77 1:01:43.60 9:57/M
10 Jacquie Zona 290 39 79 1:02:56.50 10:09/M
11 Jamie Knauff 153 36 80 1:03:26.50 10:14/M
12 Cindy Thompson 58 30 81 1:04:41.30 10:26/M
13 Kira Smiley 273 32 85 1:06:45.30 10:46/M
14 Jamie Baird 2 32 89 1:11:16.20 11:30/M
15 Shari Masters 31 36 91 1:16:23.20 12:19/M
16 Michelle Steffler 51 38 93 1:16:42.70 12:22/M
Female 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kelly Teapole 57 42 20 46:01.20 7:25/M
2 Sharon Smilek-Knott 47 40 26 47:59.50 7:44/M
3 Debbie Burry 304 43 42 51:10.10 8:15/M
4 Krista Novak Evans City PA 35 45 62 56:41.20 9:09/M
5 Sarah Antal 247 48 69 59:03.40 9:31/M
6 Gwen Nulph New Brighton PA 291 48 71 1:00:04.50 9:41/M
7 Sandy Radmanich 39 44 90 1:12:55.60 11:46/M
Female 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kristen Kelosky Fombell PA 23 50 48 53:13.10 8:35/M
2 Michelle Pekich 282 50 57 56:06.20 9:03/M
3 Kathie Blinn Harmony PA 3 57 64 56:59.60 9:11/M
4 Sherree May Ellwood City PA 32 59 82 1:05:34.00 10:35/M
5 Linda Fredo Aliquippa PA 10 50 84 1:05:58.20 10:38/M
Male OVERALL 10K Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jacob Morrida 264 25 1 34:16.80 5:32/M
2 Doug Petrik Ellwood City PA 37 35 2 35:05.30 5:40/M
3 Billy Lott Ellwood City PA 29 18 3 36:08.20 5:50/M
Male 14 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jarrett Boyd New Brighton PA 257 17 5 38:11.40 6:10/M
2 Adam Hessler New Brighton 271 14 6 39:12.10 6:19/M
3 Jonah Kingston Riverside 24 17 12 43:22.30 7:00/M
4 Jalen Newton Zelienople PA 34 14 23 47:25.40 7:39/M
5 Spenser Mason 288 15 33 49:03.50 7:55/M
Male 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Maxwell Henderson Zelienople PA 137 23 22 47:05.80 7:36/M
2 Cody McElwain 310 20 27 48:00.90 7:45/M
3 Dan Hogue 275 27 46 52:55.70 8:32/M
4 Matt Reed 298 22 60 56:18.70 9:05/M
5 Benjamin Sepe 44 24 67 57:39.50 9:18/M
6 Matt Seger 43 25 94 1:18:04.60 12:35/M
7 Brad Seger 42 23 96 1:24:44.50 13:40/M
Male 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Steve Tapyrik 55 30 11 41:55.70 6:46/M
2 Josh Haydo 16 31 36 49:41.50 8:01/M
3 Dennis wilson 284 39 40 50:51.20 8:12/M
4 Brian Czarnecki 7 30 41 51:01.20 8:14/M
5 Jermiah Friday 253 38 74 1:00:55.00 9:50/M
6 Dave Steffler 50 39 92 1:16:42.60 12:22/M
Male 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Patrick Moran 321 41 4 36:47.80 5:56/M
2 Craig Caylor New Castle PA 5 43 8 41:09.80 6:38/M
3 Jim Carr 249 44 9 41:28.80 6:41/M
4 Richard Colonello Cranberry Township 6 40 10 41:45.80 6:44/M
5 Jason Knott New Brighton PA 26 44 14 43:51.00 7:04/M
6 Jeff Gonzales 11 41 15 44:02.20 7:06/M
7 Mike Yankel 254 46 16 44:40.20 7:12/M
8 Jason Streckeisen 52 47 21 46:43.10 7:32/M
9 Chris Romito 40 43 25 47:33.00 7:40/M
10 Mike Harich Monaca PA 14 45 32 48:47.70 7:52/M
11 John Hindman 279 40 53 55:05.30 8:53/M
12 Steve Roitz 306 49 68 58:59.70 9:31/M
Male 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Leslie Perry 267 58 7 40:19.00 6:30/M
2 Jeff Wiley 255 59 19 45:07.50 7:17/M
3 Tim Weil 251 57 29 48:24.40 7:48/M
4 Jack Patterson Aliquippa PA 293 58 31 48:27.40 7:49/M
5 Jeff Syphrit Ellwood City PA 53 55 39 50:45.10 8:11/M
6 Kent Staneart 49 50 49 53:39.70 8:39/M
7 john Brenner 277 56 50 53:40.50 8:39/M
8 Mark Pekich 278 52 56 56:04.90 9:03/M
9 Kurt Novak 36 52 61 56:41.00 9:09/M
10 Frank Tarantine Youngstown OH 56 58 63 56:56.90 9:11/M
11 Richard Hare 13 52 73 1:00:48.50 9:48/M
12 Dave Anney 1 52 75 1:01:02.80 9:51/M
13 Michael Gannon 262 50 76 1:01:26.20 9:55/M
14 Lenny Yensull Ellwood City PA 61 53 83 1:05:34.20 10:35/M
Male 60 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Bob Hardman 256 63 35 49:23.30 7:58/M
2 Timothy Slavic 285 64 87 1:10:26.80 11:22/M
Male 70 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lou Alaksin New Galilee PA 276 76 54 55:23.00 8:56/M
5K
Female OVERALL 5K Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Alyssa Campbell 424 16 10 19:33.00 6:18/M
2 Karla Durnell 405 39 27 22:03.20 7:07/M
3 Jen Priest Beaver PA 187 41 28 22:06.60 7:08/M
Female 0 and under
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cindy Daniels 384 0 199 42:09.30 13:36/M
Female 1 to 13
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sianna Falk Ellwood City PA 116 9 41 23:22.20 7:32/M
2 emily Borroni 389 13 58 24:16.00 7:50/M
3 Emma Thellman 243 11 64 24:56.30 8:03/M
4 Dante Venezie 353 7 77 25:40.00 8:17/M
5 Sydney Monit Beaver PA 261 13 98 26:54.60 8:41/M
6 Natalie Priest 265 13 99 26:54.90 8:41/M
7 Hope Stiteler Pittsburgh PA 206 7 117 28:32.60 9:12/M
8 Rylie Teapole Beaver PA 221 8 132 30:04.40 9:42/M
9 Emily Gallenz Riverside 419 13 134 30:14.70 9:45/M
10 Victoria Eyerman Ellwood City PA 113 12 135 30:15.20 9:45/M
11 Sage Martin Ellwood City PA 171 11 162 33:34.70 10:50/M
12 Grace Churovia Beaver PA 89 7 170 36:18.10 11:43/M
13 Bella Churovia Beaver PA 87 7 171 36:18.20 11:43/M
14 Caelyn Ludwig 355 9 185 38:05.70 12:17/M
15 Jordan Koon 385 6 198 41:56.30 13:32/M
Female 14 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Madeline Spadafore 371 15 36 22:38.50 7:18/M
2 Lexie Arkwright Mercer PA 62 19 50 23:45.20 7:40/M
3 Melaina Kirschner 422 16 56 24:09.10 7:47/M
4 Jordan Mann Westminster MD 167 18 94 26:47.70 8:38/M
5 Bria Braddock 309 19 101 26:59.50 8:42/M
6 Hayley Streckeisen 289 19 187 38:08.50 12:18/M
Female 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Emily Kohlman 339 21 46 23:36.50 7:37/M
2 Kelli Hartman 359 29 52 23:50.10 7:41/M
3 Valenie Herrero 302 25 72 25:17.30 8:09/M
4 Molly Duffy 326 23 73 25:23.30 8:11/M
5 Marlee Manuel 168 21 79 25:53.00 8:21/M
6 Kristi Colangelo 381 29 89 26:26.80 8:32/M
7 Logan Petrak 429 21 91 26:32.50 8:34/M
8 Vanessa Oh 322 23 116 28:27.50 9:11/M
9 DeDei Evans 433 24 124 29:21.50 9:28/M
10 Kathleen Adair 408 23 136 30:24.30 9:48/M
11 Jordan Hunkler 373 22 140 31:07.30 10:02/M
12 Chriistina McCullough 379 29 141 31:09.80 10:03/M
13 Mallory Meehan State Colege PA 179 28 144 31:37.60 10:12/M
14 Sara Sutter Ellwood City PA 214 20 153 32:18.60 10:25/M
15 Lauren Pearce 430 22 155 32:39.00 10:32/M
16 Maggie Rupp 410 22 156 32:39.90 10:32/M
17 Ellen Glenn 428 23 158 32:43.80 10:33/M
18 Kate Bender Ellwood City PA 69 28 167 34:28.50 11:07/M
19 Jaime Tupino 390 29 180 37:21.20 12:03/M
20 Ashley McCullough 378 24 188 38:20.50 12:22/M
21 Jessie Crane 396 23 195 41:43.70 13:27/M
22 Amanda Koon 245 29 207 56:06.05 18:06/M
Female 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Amanda Venezie 354 32 76 25:39.70 8:16/M
2 Hannah Hogue 328 30 80 25:54.40 8:21/M
3 Melanie Emler New Brighton PA 106 36 90 26:29.10 8:33/M
4 Carrie Smith 199 38 95 26:49.00 8:39/M
5 Maggie Ewing 260 39 108 27:31.00 8:53/M
6 Autumn Heinz Ellwood City PA 136 37 114 28:24.70 9:10/M
7 Melissa Stiteler Pittsburgh PA 207 35 118 28:33.10 9:13/M
8 Chelsea Kordecki 407 32 119 28:42.80 9:15/M
9 Amy Nester 315 33 125 29:21.70 9:28/M
10 Stacy Eyerman Ellwood City PA 112 39 130 29:50.90 9:37/M
11 Amy Friday Ellwood City PA 124 37 145 31:39.50 10:13/M
12 Kelly Moody Fombell PA 181 37 157 32:42.30 10:33/M
13 Kristin McKelvey 394 37 183 37:37.10 12:08/M
14 Claire Wal 368 30 204 43:48.20 14:08/M
15 Jacquie Zona 294 39 206 48:23.40 15:36/M
Female 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sharon Smilek-Knott 197 40 54 24:02.50 7:45/M
2 Susan Arkwright Mercer PA 63 47 82 26:03.50 8:24/M
3 Cornelia Gallenz 420 44 107 27:26.00 8:51/M
4 Natalie Pularski 387 44 120 28:43.20 9:16/M
5 Athena Kirachner 426 40 121 28:56.10 9:20/M
6 Michele Terracio 344 47 123 29:17.30 9:27/M
7 Linda Staneart Winchester VA 205 44 129 29:36.40 9:33/M
8 Tammy Sutter Ellwood City PA 215 49 148 31:56.60 10:18/M
9 Gwen Nulph 292 48 152 32:18.20 10:25/M
10 Christine Grefka 415 44 163 33:42.70 10:52/M
11 Kelly Teapole 219 42 165 34:11.50 11:02/M
12 Jodi Mcelwain New Brighton PA 393 47 166 34:15.40 11:03/M
13 Allison Churovia Beaver PA 86 47 173 36:21.00 11:44/M
14 Carla Young New Brighton PA 402 47 175 36:34.60 11:48/M
15 Kristen Rocco 318 41 191 39:18.10 12:41/M
16 Deborah Williams 406 48 200 42:11.30 13:36/M
17 Trisha Martino 412 47 202 43:35.60 14:04/M
Female 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Dawn Smith Mc Donald PA 345 50 75 25:32.90 8:14/M
2 Renee Duffy 325 54 96 26:50.00 8:39/M
3 Debra Kuminkoski Butler PA 160 54 147 31:53.60 10:17/M
4 Kim Kenetz Cranberry PA 324 51 169 36:17.30 11:42/M
5 Lisa Jurick New Brighton PA 330 52 174 36:34.00 11:48/M
6 Julie Simmons 413 50 176 36:35.10 11:48/M
7 Barb Hartman 361 56 192 39:19.10 12:41/M
8 Kristen Kelosky Fombell PA 145 50 201 42:12.30 13:37/M
9 Crystal Welsh 417 54 205 48:22.50 15:36/M
Female 60 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sarah Petrik 352 64 193 39:28.80 12:44/M
Male OVERALL 5K Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jacob Morrida 263 25 1 16:27.40 5:18/M
2 Doug Petrik Ellwood City PA 185 35 2 17:22.50 5:36/M
3 Justin Lubecki 301 31 3 18:04.50 5:50/M
Male 0 and under
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Joey Eyerman Ellwood City PA 427 0 21 21:19.50 6:53/M
2 Jesse Doitt 416 0 128 29:35.70 9:33/M
Male 1 to 13
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Colby Belczyk Beaver Falls PA 68 12 17 20:48.80 6:43/M
2 Chase Bowen 348 11 24 21:26.90 6:55/M
3 Caleb Kendra Beaver Falls PA 147 11 33 22:30.80 7:15/M
4 Colin Staneart 300 13 37 22:42.50 7:19/M
5 Evan Blirry 303 12 45 23:36.40 7:37/M
6 Dylan Barber 432 13 49 23:43.60 7:39/M
7 Johnathon Nelson 338 10 55 24:06.10 7:46/M
8 Sam Tweed Riverside 349 13 57 24:12.40 7:48/M
9 Damenik Hogue 327 8 66 25:09.70 8:07/M
10 Kaysen Conver Beaver Falls PA 94 12 69 25:15.80 8:09/M
11 Logan Ewing 259 13 71 25:16.60 8:09/M
12 Colton Staneart Winchester VA 203 9 78 25:45.90 8:18/M
13 Joseph Cioffi Ellwood City PA 90 12 113 28:20.90 9:08/M
14 Lucas Moody Fombell PA 182 9 150 32:03.60 10:20/M
15 Peyton Teapole Beaver PA 220 6 164 34:11.10 11:02/M
16 Jonah Bookamon 314 13 168 34:37.10 11:10/M
17 Logan Pelley 350 12 194 40:21.30 13:01/M
18 Alex Koon 246 7 208 56:07.68 18:06/M
Male 14 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Andrew Gonzales New Castle PA 129 16 4 18:52.40 6:05/M
2 Jackson Coyne Ellwood City PA 95 15 8 19:24.50 6:15/M
3 Dennis Whalen 423 16 9 19:25.20 6:16/M
4 Ari Kendra Beaver Falls PA 146 15 12 19:47.90 6:23/M
5 Christian Covert 272 18 13 19:52.70 6:25/M
6 Tristan Fanks Fombell PA 118 16 14 19:55.30 6:25/M
7 Darry Falk 397 16 15 20:21.60 6:34/M
8 Nathan Bron 369 18 20 21:11.30 6:50/M
9 Kristian Sosa 376 15 22 21:20.00 6:53/M
10 Andrew Zilavy Fombell PA 238 14 26 21:41.50 7:00/M
11 Harold Domville Prospect PA 341 14 31 22:17.00 7:11/M
12 Hunter Best Harmony PA 70 16 34 22:32.60 7:16/M
13 Alex Scott 372 16 35 22:35.80 7:17/M
14 Wade Martin Ellwood City PA 172 15 38 22:49.10 7:22/M
15 Aaron Falk 398 14 60 24:30.30 7:54/M
16 Mitchell McCleary 340 15 74 25:30.10 8:14/M
17 Griffen Ewing 258 16 84 26:08.10 8:26/M
18 Ethan Pilarski 388 14 88 26:24.30 8:31/M
19 Samuel Sepe Beaver Falls PA 193 16 92 26:42.00 8:37/M
20 Sam Markowitz 334 16 110 28:00.50 9:02/M
21 Durke Martin Ellwood City PA 169 15 154 32:35.80 10:31/M
22 Joe Rubic 431 19 159 32:53.10 10:36/M
23 Jack Markowitz 332 16 197 41:52.00 13:30/M
Male 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Dan Spiker 409 21 6 19:08.60 6:10/M
2 Jake Cambell 425 20 7 19:20.00 6:14/M
3 Clint Glenn 362 21 11 19:35.80 6:19/M
4 Anthony Colangelo 382 29 18 20:50.70 6:43/M
5 Connor Fanks Fombell PA 117 21 19 21:04.30 6:48/M
6 Nico Baldelli 434 26 23 21:25.40 6:55/M
7 Kyle Braddock 308 25 29 22:12.30 7:10/M
8 Sam Zilary 392 21 32 22:27.00 7:15/M
9 Rob Boucher 358 26 51 23:48.80 7:41/M
10 Eric Herrmann 383 22 61 24:32.90 7:55/M
11 Doug Hogue 329 29 67 25:10.00 8:07/M
12 Cody McElwain 311 20 81 26:01.40 8:24/M
13 Garrett McCollough 380 28 93 26:44.70 8:37/M
14 Ryan Thomas 280 24 100 26:57.80 8:42/M
15 Michael Meehan Lake City SC 180 25 143 31:34.90 10:11/M
16 Cameron Yard Brookville PA 237 21 149 32:02.50 10:20/M
17 Franco Zello 399 24 182 37:32.10 12:06/M
Male 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Eric Venezie Ellwood City PA 227 32 59 24:24.10 7:52/M
2 Josh Haydo 135 31 62 24:41.60 7:58/M
3 Matt Flynn 360 30 103 27:03.00 8:44/M
4 Darin Sharek 421 30 105 27:09.90 8:45/M
5 Ben Minett Canonsburg PA 401 37 109 28:00.30 9:02/M
6 Frank Pisano 366 38 115 28:25.30 9:10/M
7 Gary Williams 342 32 131 29:56.30 9:39/M
8 Tim Sullivan Winston-Salem NC 212 33 137 30:24.90 9:48/M
9 Josh Friday Ellwood City PA 125 34 146 31:39.60 10:13/M
10 Chuck Masters West Pittsburg PA 173 38 151 32:05.30 10:21/M
11 Brian Bairs 266 34 177 36:50.00 11:53/M
12 Bryan Nester 317 31 179 37:17.20 12:02/M
13 Dustin Tritt 391 33 181 37:22.20 12:03/M
Male 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Patrick Moran 320 41 5 18:57.20 6:07/M
2 Craig Caylor New Castle PA 84 43 16 20:36.90 6:39/M
3 Jeff Gonzales 130 41 30 22:13.40 7:10/M
4 Jason Knott New Brighton PA 154 44 40 23:15.00 7:30/M
5 Brian Emler 404 45 44 23:36.39 7:37/M
6 Mike Harich Monaca PA 133 45 53 23:52.90 7:42/M
7 James Pope New Castle PA 186 47 63 24:50.70 8:01/M
8 Jim Carr 248 44 65 25:03.70 8:05/M
9 Robert Sforza Moon Twp PA 194 45 68 25:13.10 8:08/M
10 Joe Conver Beaver Falls PA 93 45 70 25:16.40 8:09/M
11 Shane Terracio 343 47 86 26:21.70 8:30/M
12 J Mann Westminster MD 166 43 102 27:02.00 8:43/M
13 zelch Dan 370 48 104 27:04.20 8:44/M
14 Jonathon Sogg 375 44 133 30:10.20 9:44/M
15 Mike Gibson 363 40 142 31:30.60 10:10/M
16 Mike Bloce 367 44 160 33:14.80 10:43/M
17 Frank JR Beachly 414 42 161 33:32.40 10:49/M
18 Brian Churovia Beaver PA 88 42 172 36:19.50 11:43/M
19 Ray Nelson 337 40 178 37:01.70 11:56/M
20 Joey Carvsore 418 41 184 37:57.30 12:15/M
21 Jason Streckeisen 210 47 186 38:08.30 12:18/M
Male 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Frank Dambrosio 365 51 25 21:40.40 6:59/M
2 Robert Miller 395 50 39 22:57.90 7:24/M
3 Dean Fletcher 351 56 47 23:40.80 7:38/M
4 Daniel Kendra 364 53 48 23:40.90 7:38/M
5 Ike Eisenbrown 411 51 83 26:06.50 8:25/M
6 Mike Thomas 281 55 85 26:11.20 8:27/M
7 Greg Fox 335 57 111 28:03.40 9:03/M
8 Wes Hunkler 374 52 112 28:18.50 9:08/M
9 Frank Tarantine Youngstown OH 218 58 122 28:56.90 9:20/M
10 Kent Staneart 204 50 126 29:22.40 9:28/M
11 John Sepe Beaver Falls PA 192 53 127 29:25.20 9:29/M
12 Len Gratteri 403 52 139 30:26.60 9:49/M
13 Dean Fletcher 357 56 190 39:00.30 12:35/M
14 Jeff Markowitz 347 50 196 41:46.70 13:28/M
15 Tim Weil 250 57 203 43:48.00 14:08/M
Male 60 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 David Adams 283 67 42 23:24.50 7:33/M
2 Warren Smith Mc Donald PA 346 63 43 23:35.30 7:36/M
3 Dennis Arndt Ellwood City PA 64 60 87 26:23.90 8:31/M
4 Boone Weatherly Aliquippa PA 231 62 97 26:54.40 8:41/M
5 Steve Day Trinity 386 60 106 27:17.20 8:48/M
6 David Sullivan Beaver Falls PA 211 64 138 30:25.20 9:49/M
7 Jeff McCollough 377 64 189 38:23.40 12:23/M