PYMATUNING LAKE MUSKIE 5K
5K
Overall Finish List
May 11, 2016
Results By Race Management Systems, Inc.
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Matthew Puleio Meadville PA 223 11 M 1 Top Fin 16:56.5 5:28/M
2 Christian McElhaney 655 37 M 1 35-39 19:20.4 6:14/M
3 Mark Osborne Hermitage PA 228 58 M 1 50-59 21:45.5 7:01/M
4 Dennis Diodati 531 54 M 2 50-59 22:30.8 7:15/M
5 Mitch Radella Cranberry Township 233 50 M 3 50-59 22:34.2 7:17/M
6 Kenneth Bickel Jamestown PA 514 12 M 1 11-14 22:40.3 7:19/M
7 Dan Bickel Jamestown PA 425 43 M 1 40-49 22:49.5 7:22/M
8 JoAnna Frew 564 31 F 1 Top Fin 23:39.7 7:38/M
9 Randy Brown Hermitage PA 226 58 M 4 50-59 23:40.6 7:38/M
10 David Donahue Conneaut Lake PA 535 63 M 1 60-69 23:52.7 7:42/M
11 Rod Brest Meadville PA 220 68 M 2 60-69 24:39.6 7:57/M
12 Heather Harmon 650 33 F 1 30-34 24:48.4 8:00/M
13 Karis McElhaney 806 8 F 1 1-10 25:31.5 8:14/M
14 Colleen Griggs Conneaut Lake PA 648 46 F 1 40-49 25:43.3 8:18/M
15 Sam Enterline Jamestown PA 235 42 M 2 40-49 26:26.8 8:32/M
16 Marie Bickel Jamestown PA 519 11 F 1 11-14 26:29.8 8:33/M
17 Lou Alaskin 420 75 M 1 70-79 26:45.5 8:38/M
18 Jered McElhaney 745 20 M 1 20-24 27:00.9 8:43/M
19 Hannah Fuller 573 33 F 2 30-34 27:14.7 8:47/M
20 Lynn Renwick Greenville PA 895 28 F 1 25-29 27:56.6 9:01/M
21 Jason Liszka Jamestown PA 237 18 M 1 15-19 28:13.6 9:06/M
22 Jennifer Bickel Jamestown PA 513 43 F 2 40-49 28:19.0 9:08/M
23 John Davis Kinsman OH 227 70 M 2 70-79 28:25.6 9:10/M
24 Kari McGranahan 820 26 F 2 25-29 28:26.9 9:10/M
25 Julie Brown Hermitage PA 225 22 F 1 20-24 28:36.8 9:14/M
26 Jodi Banas Hermitage PA 229 56 F 1 50-59 28:48.1 9:17/M
27 Madilyn Enterline Jamestown PA 234 10 F 2 1-10 28:56.6 9:20/M
28 Dottie Quillen Stoneboro PA 839 53 F 2 50-59 28:59.1 9:21/M
29 Ron Bennett Waterford PA 219 69 M 3 60-69 30:33.6 9:51/M
30 Mary Gander Greenville PA 231 66 F 1 60-69 30:47.8 9:56/M
31 Julie DeMarco Jamestown PA 239 41 F 3 40-49 30:48.8 9:56/M
32 Kaitlin Liszka Jamestown PA 238 20 F 2 20-24 30:54.8 9:58/M
33 Bobbi Macri 230 56 F 3 50-59 31:01.1 10:00/M
34 Dirk Arkwright Hartstown PA 221 52 M 5 50-59 32:11.6 10:23/M
35 Vicki Brendlinger Slippery Rock PA 241 57 F 4 50-59 32:51.4 10:36/M
36 Martha Milliren Greenville PA 232 68 F 2 60-69 33:03.2 10:40/M
37 Rory Tiedemann Tallmadge OH 243 29 M 1 25-29 33:21.2 10:45/M
38 Allison Gordon 647 32 F 3 30-34 34:01.5 10:58/M
39 Brandy Hammerschmidt 649 37 F 1 35-39 35:07.5 11:20/M
40 Candace Bozzo Transfer PA 523 46 F 4 40-49 35:35.2 11:29/M
41 Erica Gillispie 593 18 F 1 15-19 36:01.8 11:37/M
42 Jan Tiedemann 898 56 F 5 50-59 36:26.4 11:45/M
43 Peter Wrinkler 919 63 M 4 60-69 36:43.8 11:51/M
44 Evan Gault 585 24 M 2 20-24 36:49.9 11:53/M
45 Judy Lewis 653 67 F 3 60-69 37:40.4 12:09/M
46 Melinda Rostron 896 51 F 6 50-59 38:58.5 12:34/M
47 Brenda Liszka Jamestown PA 236 49 F 5 40-49 39:51.5 12:51/M
48 Ronald Brendlinger Slippery Rock PA 240 60 M 5 60-69 41:42.2 13:27/M
49 Bonita Meszaros 821 61 F 4 60-69 58:56.0 19:01/M