MERCER CO. REGIONAL JV
Overall Finish List
October 22, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Bryce Lowe GROVE CITY 472 11 M 19:01.97 6:08/M
2 Braydon Metheny GROVE CITY 446 9 M 19:13.68 6:12/M
3 Jacob Rumelfanger HICKORY 525 0 M 19:20.97 6:14/M
4 Toby Jones GROVE CITY 442 9 M 19:24.65 6:15/M
5 Ramsey Saltrik GROVE CITY 462 10 M 19:38.18 6:20/M
6 Brandon Craig LAKEVIEW 609 0 M 19:41.86 6:21/M
7 Zach Smith GROVE CITY 479 11 M 19:49.15 6:24/M
8 Clark Schwarz SLIPPERY ROCK 737 9 M 19:59.75 6:27/M
9 Max Boshaw GROVE CITY 469 11 M 20:01.78 6:27/M
10 Brandon Cross GROVE CITY 481 12 M 20:07.56 6:29/M
11 Riley Lewis SLIPPERY ROCK 735 9 M 20:07.65 6:29/M
12 Adam Beck GROVE CITY 468 11 M 20:19.68 6:33/M
13 Zach Knaby GROVE CITY 444 9 M 20:26.36 6:35/M
14 Trent Donaldson SLIPPERY ROCK 729 10 M 20:27.58 6:36/M
15 Evan Maxwell SLIPPERY ROCK 718 12 M 20:35.32 6:38/M
16 Harold Domville SLIPPERY ROCK 732 9 M 20:37.94 6:39/M
17 Wyatt Kay GROVE CITY 443 9 M 20:57.69 6:45/M
18 Aaron Kelly GROVE CITY 485 12 M 20:58.37 6:46/M
19 Ben Wilcox REYNOLDS 633 0 M 20:59.36 6:46/M
20 Logan Taylor HICKORY 527 0 M 21:16.67 6:52/M
21 Eric Meyerowich HICKORY 509 0 M 21:22.94 6:54/M
22 Kyle Whiteman GROVE CITY 463 10 M 21:24.21 6:54/M
23 Mark Armour GROVE CITY 456 10 M 21:26.26 6:55/M
24 Zander Winkle REYNOLDS 646 0 M 21:35.90 6:58/M
25 Collin Meals GROVE CITY 473 11 M 21:43.87 7:00/M
26 Hunter Davidson GREENVILLE 349 0 M 21:45.44 7:01/M
27 Ben Smith GROVE CITY 491 12 M 21:47.53 7:02/M
28 Colton Packard GROVE CITY 476 11 M 21:51.18 7:03/M
29 Luke Scott COMMODORE PERRY 332 0 M 22:30.42 7:15/M
30 Nathanial Yoas HICKORY 516 0 M 22:43.19 7:20/M
31 Gage Bayless REYNOLDS 630 0 M 22:48.15 7:21/M
32 Taylor Gruzca GROVE CITY 457 10 M 22:49.59 7:22/M
33 Noah Stevenson HICKORY 496 0 M 22:59.20 7:25/M
34 Chase Munson REYNOLDS 643 0 M 23:06.64 7:27/M
35 Zane Tralick REYNOLDS 638 0 M 23:23.19 7:33/M
36 Emory Shrock REYNOLDS 632 0 M 23:31.47 7:35/M
37 Jimmy Timko GROVE CITY 450 9 M 23:36.94 7:37/M
38 Noah Reilly SLIPPERY ROCK 719 12 M 23:46.94 7:40/M
39 Josh Tingley LAKEVIEW 618 0 M 23:54.16 7:43/M
40 Nickolas Joanow HICKORY 520 0 M 24:00.10 7:45/M
41 Jordan Quinn GROVE CITY 461 10 M 24:09.83 7:47/M
42 Anthony Bedel SLIPPERY ROCK 731 9 M 24:13.37 7:49/M
43 Jacob Kytchak GREENVILLE 356 0 M 24:19.68 7:51/M
44 Alex Foltz REYNOLDS 671 0 M 24:21.20 7:51/M
45 Mitchell McCleary SLIPPERY ROCK 736 9 M 24:21.31 7:51/M
46 Nate Allan GROVE CITY 455 10 M 24:40.95 7:57/M
47 Cole Bayless REYNOLDS 639 0 M 24:44.28 7:59/M
48 Ben Elverson GROVE CITY 441 9 M 24:46.92 7:59/M
49 Anthony Louise GROVE CITY 458 10 M 25:06.92 8:06/M
50 Zak Wilson GREENVILLE 365 0 M 25:11.70 8:07/M
51 Devin Mork SHARON 688 0 M 25:12.20 8:08/M
52 Jacob Matta SHARPSVILLE 855 0 M 25:43.57 8:18/M
53 Josh Hoobler LAKEVIEW 605 0 M 25:54.70 8:21/M
54 Wyatt Engstrom GREENVILLE 351 0 M 26:29.41 8:33/M
55 Brandon Williams LAKEVIEW 619 0 M 27:14.96 8:47/M
56 Ryan Jones GREENVILLE 355 0 M 27:27.40 8:51/M
57 Cory Guthrie SHARON 681 0 M 27:44.45 8:57/M
58 Lee Walter REYNOLDS 644 0 M 27:46.71 8:57/M
59 Clayton Sheasley HICKORY 532 0 M 27:53.45 9:00/M
60 Devin Lenzi HICKORY 521 0 M 28:56.46 9:20/M
61 Matthew Redfoot GREENVILLE 361 0 M 29:19.77 9:27/M
62 Kyle Strawbridge GROVE CITY 492 12 M 29:20.18 9:28/M
63 Morgan Kordes GROVE CITY 486 12 M 31:20.44 10:06/M
64 Tyler Kosiba HICKORY 504 0 M 31:44.90 10:14/M
65 Tyler Molton GREENVILLE 358 0 M 33:00.88 10:39/M
66 Johnathan Buynak COMMODORE PERRY 335 0 M 33:13.49 10:43/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Abby Beggs LAKEVIEW 580 0 F 22:53.19 7:23/M
2 Bethanie Slagle LAKEVIEW 591 0 F 23:35.35 7:36/M
3 Paige Oliver LAKEVIEW 587 0 F 23:54.95 7:43/M
4 Bailey Kasbee LAKEVIEW 574 0 F 23:57.65 7:44/M
5 Madelyn Lattyak GROVE CITY 453 10 F 24:30.22 7:54/M
6 Brianna Yeager HICKORY 533 0 F 24:49.95 8:00/M
7 Alaina Barrick LAKEVIEW 579 0 F 25:01.20 8:04/M
8 Grace McNeil HICKORY 523 0 F 25:10.57 8:07/M
9 Aleyna Russell GREENVILLE 380 0 F 25:16.88 8:09/M
10 Rebecca Kifer HICKORY 503 0 F 25:17.90 8:09/M
11 Cynthia Walker LAKEVIEW 589 0 F 25:20.70 8:10/M
12 Lydia Liszewski HICKORY 522 0 F 25:45.39 8:18/M
13 Rachael Jones GREENVILLE 373 0 F 25:50.68 8:20/M
14 Taylor Persinger GROVE CITY 465 11 F 25:59.95 8:23/M
15 Elizabeth Hamilton HICKORY 518 0 F 26:05.92 8:25/M
16 Hannah Robinson LAKEVIEW 588 0 F 26:06.94 8:25/M
17 Kylie Kalac LAKEVIEW 581 0 F 26:22.82 8:30/M
18 AnnieRose Sheasley HICKORY 513 0 F 26:27.14 8:32/M
19 Lyndsey Mellon LAKEVIEW 590 0 F 26:43.55 8:37/M
20 Anna Schmid GROVE CITY 454 10 F 26:47.21 8:38/M
21 Susannah Jackson GROVE CITY 437 9 F 26:54.73 8:41/M
22 Exie Mouck LAKEVIEW 586 0 F 26:59.20 8:42/M
23 Lexi Banic GREENVILLE 367 0 F 27:00.46 8:43/M
24 Iris Costar HICKORY 500 0 F 27:22.46 8:50/M
25 Haylee Stoker HICKORY 526 0 F 27:37.17 8:55/M
26 Ashley Crothers GROVE CITY 451 10 F 27:45.94 8:57/M
27 Rachel Cramer HICKORY 530 0 F 27:51.46 8:59/M
28 Mazzy Roberston HICKORY 524 0 F 28:06.71 9:04/M
29 Izzy Voltz GROVE CITY 439 9 F 28:15.53 9:07/M
30 Annabelle Morrill GREENVILLE 378 0 F 28:47.33 9:17/M
31 Nicole Diegan HICKORY 501 0 F 29:05.71 9:23/M
32 Kiernan Coburn REYNOLDS 653 0 F 29:20.18 9:28/M
33 Jenny Warchol REYNOLDS 658 0 F 29:20.96 9:28/M
34 Kyle Gelvin GREENVILLE 371 0 F 29:26.96 9:30/M
35 Ashley Burt HICKORY 517 0 F 30:22.46 9:48/M
36 Calla Martin SLIPPERY ROCK 710 9 F 30:23.46 9:48/M
37 Allison Black HICKORY 528 0 F 30:36.27 9:52/M
38 Abby Wagner HICKORY 497 0 F 31:03.10 10:01/M
39 Ella Williams REYNOLDS 662 0 F 31:54.22 10:17/M
40 Liza Buerkle HICKORY 499 0 F 32:14.25 10:24/M
41 Naomi Martin GREENVILLE 376 0 F 33:59.11 10:58/M
42 Karina Rodgers SHARPSVILLE 842 0 F 34:04.98 10:59/M
43 Abby Bravenic GREENVILLE 368 0 F 34:37.73 11:10/M
44 Candis Pickard HICKORY 531 0 F 38:02.74 12:16/M
45 Kayla Tralick REYNOLDS 663 0 F 38:55.99 12:33/M