HORNET HARRIER INVITE BOYS JR. HIGH
BOYS
Overall Finish List
September 03, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Cole Frazier HICKORY 208 0 M 9:41.95 5:32/M
2 Matthew Jordan HICKORY 195 0 M 10:03.77 5:45/M
3 Jackson Doyle SHARPSVILLE 138 0 M 10:17.42 5:53/M
4 Bryce Patterson LAUREL 122 8 M 10:23.52 5:56/M
5 Nick Pindel SHENANGO 501 8 M 10:26.17 5:58/M
6 Thomas Presnar SHENANGO 507 7 M 10:27.46 5:58/M
7 Riley Runyon JAMESTOWN 354 7 M 10:28.40 5:59/M
8 Anthony Conti LAUREL 117 8 M 10:28.61 5:59/M
9 Kyle Uber LAKEVIEW 410 0 M 10:31.86 6:01/M
10 Jimmy Kalp WEST MIDDLESEX 485 8 M 10:38.39 6:05/M
11 Magnum Vincent ROCKY GROVE 319 8 M 10:39.97 6:05/M
12 George Mehler SHARPSVILLE 140 0 M 10:46.70 6:09/M
13 Robert Dicks III LAUREL 119 8 M 10:46.90 6:09/M
14 Christian Maxwell SHENANGO 500 8 M 10:47.51 6:10/M
15 Isaac Lightcap LAKEVIEW 411 0 M 10:47.71 6:10/M
16 Andrew Daugherty LAUREL 118 8 M 10:52.59 6:13/M
17 Brian Shaw WILMINGTON 585 0 M 10:53.71 6:13/M
18 Christian Dosch LAKEVIEW 409 0 M 10:58.31 6:16/M
19 Drake Muir WEST MIDDLESEX 486 8 M 10:58.71 6:16/M
20 Lance Axton COCHRANTON 44 0 M 10:59.21 6:17/M
21 Greyson Jackson COCHRANTON 48 0 M 10:59.72 6:17/M
22 Jacob Epply GREENVILLE 522 8 M 11:06.46 6:21/M
23 Sean Kosmowski HICKORY 210 0 M 11:06.47 6:21/M
24 Cade Conners WEST MIDDLESEX 483 8 M 11:06.68 6:21/M
25 Clay Kelliher WILMINGTON 587 0 M 11:06.86 6:21/M
26 Brett Stevenson ROCKY GROVE 324 7 M 11:16.40 6:26/M
27 Ryan Bromley GREENVILLE 592 0 M 11:23.54 6:30/M
28 Jarrett Porterfield WEST MIDDLESEX 487 8 M 11:25.98 6:31/M
29 Bill Clark ROCKY GROVE 318 8 M 11:25.98 6:31/M
30 Issac Clayton ROCKY GROVE 323 7 M 11:27.40 6:33/M
31 Noah Mehler SHARPSVILLE 141 0 M 11:28.21 6:33/M
32 Reed Kissick LAUREL 120 8 M 11:34.71 6:37/M
33 Karson Cropp COMMODORE PERRY 81 0 M 11:36.34 6:38/M
34 Jacob Lyon COCHRANTON 49 0 M 11:36.96 6:38/M
35 Lorenzo Scarnati NESHANNOCK 445 8 M 11:38.72 6:39/M
36 Evan Reichard LAKEVIEW 415 0 M 11:39.37 6:39/M
37 Sebastian Stull WEST MIDDLESEX 488 8 M 11:47.30 6:44/M
38 Ethan Barrick LAKEVIEW 412 0 M 11:48.93 6:45/M
39 Johnny Bresnan REYNOLDS 287 0 M 11:48.93 6:45/M
40 Tommy Hunyadi HICKORY 222 0 M 11:57.21 6:50/M
41 Will Anderson WILMINGTON 593 0 M 12:00.13 6:51/M
42 Justin Wade REYNOLDS 289 0 M 12:00.95 6:51/M
43 Aden Bozell ROCKY GROVE 321 8 M 12:01.15 6:52/M
44 Kyle Wareham SHARON 258 8 M 12:01.15 6:52/M
45 Gage McGlaughlin REYNOLDS 285 0 M 12:01.96 6:52/M
46 Anthony Chiavzza SHARPSVILLE 137 0 M 12:02.36 6:53/M
47 Michael Brenneman SHARPSVILLE 136 0 M 12:02.71 6:53/M
48 Brayden Fusco LAKEVIEW 413 0 M 12:05.71 6:54/M
49 Tyler Miodrag SHARPSVILLE 142 0 M 12:08.46 6:56/M
50 Josh Bruce SHENANGO 503 7 M 12:14.18 6:59/M
51 Trevor Sturgeon WILMINGTON 589 0 M 12:16.45 7:01/M
52 Noah Delo SHENANGO 504 7 M 12:17.64 7:01/M
53 Dietrich Williams REYNOLDS 286 0 M 12:23.11 7:05/M
54 Kenyon Vogt KENNEDY 207 8 M 12:24.32 7:05/M
55 Christopher Stone LAUREL 125 7 M 12:27.17 7:07/M
56 Zak Ramsey SHARPSVILLE 143 0 M 12:36.35 7:12/M
57 Austin Carothers REYNOLDS 284 0 M 12:38.97 7:13/M
58 Dante Currie SHARON 266 7 M 12:39.71 7:14/M
59 Arick Samoros HICKORY 214 0 M 12:42.22 7:15/M
60 Carter Williams LAKEVIEW 416 0 M 12:42.84 7:15/M
61 Dylan Lynch WILMINGTON 591 0 M 12:44.69 7:17/M
62 Brayden Sample LAKEVIEW 417 0 M 12:50.18 7:20/M
63 Jonathan Wareham SHARON 259 8 M 12:52.62 7:21/M
64 Cody Sloan WEST MIDDLESEX 490 7 M 12:55.22 7:23/M
65 Alex Pindel SHENANGO 506 7 M 12:55.47 7:23/M
66 James Bizjak COCHRANTON 45 0 M 12:55.68 7:23/M
67 Salvatore D'Antonio NESHANNOCK 441 8 M 12:56.89 7:23/M
68 Ian Rickert GREENVILLE 532 8 M 13:05.22 7:29/M
69 Logan Phillips HICKORY 213 0 M 13:05.28 7:29/M
70 Jeremy Smith SHENANGO 502 8 M 13:08.22 7:30/M
71 Ethan Winters WILMINGTON 586 0 M 13:16.97 7:35/M
72 Jackson Kretz SHENANGO 505 7 M 13:20.47 7:37/M
73 Derrick Hassell WEST MIDDLESEX 489 7 M 13:25.72 7:40/M
74 Vincent Wolf HICKORY 227 0 M 13:27.72 7:41/M
75 Tucker Amon LAKEVIEW 418 0 M 13:27.73 7:41/M
76 Dawson Ghely GREENVILLE 524 8 M 13:31.36 7:43/M
77 Max Adams COCHRANTON 42 0 M 13:33.27 7:45/M
78 Aaron Sarbo SHENANGO 508 7 M 13:34.29 7:45/M
79 Justin Winslow HICKORY 226 0 M 13:34.70 7:45/M
80 Clayton Smith COMMODORE PERRY 84 0 M 13:37.95 7:47/M
81 Camaron Waid COMMODORE PERRY 85 0 M 13:39.16 7:48/M
82 EVAN ALSDORF CONNEAUT 1 0 M 13:44.72 7:51/M
83 Logan Danielson COCHRANTON 46 0 M 13:47.73 7:53/M
84 Collin Wilson JAMESTOWN 356 7 M 13:50.19 7:54/M
85 Douglas Robinson LAKEVIEW 414 0 M 13:50.38 7:54/M
86 Tyler Vasconi SHARON 256 8 M 13:51.98 7:55/M
87 Alex Walker SHARPSVILLE 144 0 M 13:54.64 7:57/M
88 Andrew Volkay KENNEDY 262 8 M 13:56.46 7:58/M
89 JORDAN KULLEN CONNEAUT 15 0 M 13:57.89 7:58/M
90 Andy Keating WILMINGTON 590 0 M 13:59.48 7:59/M
91 Joshua Urban NESHANNOCK 443 8 M 14:00.47 8:00/M
92 Jack Wardman NESHANNOCK 444 8 M 14:06.64 8:03/M
93 Ben Razzano NESHANNOCK 442 8 M 14:10.31 8:06/M
94 Sam Ault COCHRANTON 43 0 M 14:12.12 8:07/M
95 Sam McKay JAMESTOWN 359 7 M 14:15.47 8:09/M
96 Brayden Miller COCHRANTON 50 0 M 14:24.22 8:14/M
97 Sam Chlpka HICKORY 218 0 M 15:02.72 8:35/M
98 Erik Thomas LAKEVIEW 407 8 M 15:16.97 8:43/M
99 Jesse Kalp WEST MIDDLESEX 484 8 M 15:28.97 8:50/M
100 Keaton Walberg GREENVILLE 534 8 M 15:33.72 8:53/M
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
101 Connor Fritch SHARON 235 8 M 17:08.46 9:47/M
102 DYLAN FLETCHER CONNEAUT 7 0 M 17:23.48 9:56/M
103 Christian Golub NESHANNOCK 446 7 M 18:37.73 10:38/M
104 Shawn Redmond LAUREL 123 8 M 19:16.64 11:01/M
105 Kyle Saylor LAUREL 124 8 M 20:39.98 11:48/M