GET FIT FAMILIES REINDEER 5K
5K
Overall Finish List
December 03, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Zach Leachman Mars PA 67 15 M 1 Top Fin 17:16.82 5:34/M
2 Sam Owori Harmony PA 2610 15 M 2 Top Fin 17:31.58 5:39/M
3 Mark Hunkele 50 45 M 3 Top Fin 19:07.19 6:10/M
4 C J Singleton Butler PA 2615 12 M 1 11-12 19:09.31 6:11/M
5 Douglas Basinski Pittsburgh PA 4 45 M 1 40-49 19:13.79 6:12/M
6 Mike Fugate Sewickley PA 33 26 M 1 19-29 19:27.33 6:16/M
7 Jerod Witwicki 138 16 M 1 13-18 19:42.77 6:21/M
8 Tara Lucot St. Alexis Stars 69 13 F 1 Top Fin 19:45.58 6:22/M
9 Leslie Perry Edinburg PA 94 58 M 1 50-59 19:52.74 6:25/M
10 Troy Zangaro 150 23 M 2 19-29 20:21.80 6:34/M
11 Chris Irwin 2628 34 M 1 30-39 20:30.54 6:37/M
12 Matthew Opdyke 88 41 M 2 40-49 21:02.83 6:47/M
13 Courtney Miller 79 25 M 3 19-29 21:27.52 6:55/M
14 Zac Baker Harmony PA 2 13 M 2 13-18 21:38.48 6:59/M
15 Alaina Hicks St. Kilian 42 12 F 2 Top Fin 21:39.69 6:59/M
16 David Fugate Cabot PA 31 55 M 2 50-59 21:41.31 7:00/M
17 Owen Schessler Mars PA 116 12 M 2 11-12 21:47.40 7:02/M
18 Maddie Gagnon Mars PA 34 13 F 3 Top Fin 21:59.58 7:05/M
19 Peter Kaup 2604 54 M 3 50-59 22:07.71 7:08/M
20 Daniel Zangaro Greensburg PA 148 32 M 2 30-39 22:39.58 7:18/M
21 Elizabeth Hunkele 49 12 F 1 11-12 22:41.26 7:19/M
22 Aaron Depew 2625 45 M 3 40-49 22:42.47 7:19/M
23 Ryan Steigerwald Get Fit Families 123 12 M 3 11-12 22:43.58 7:20/M
24 Joel Lopez 68 28 M 4 19-29 22:46.33 7:21/M
25 Noah Petersen 98 12 M 4 11-12 23:08.58 7:28/M
26 Julia Zalenski Cranberry Township 144 11 F 2 11-12 23:08.69 7:28/M
27 Bill Schessler Mars PA 114 48 M 4 40-49 23:11.54 7:29/M
28 Abby Kreber Get Fit Families 65 11 F 3 11-12 23:18.25 7:31/M
29 Sam West Get Fit Families 2601 10 M 1 9-10 23:45.39 7:40/M
30 Angelina Hunkele 47 10 F 1 9-10 23:47.73 7:40/M
31 Adam Zalenski Cranberry Township 141 15 M 3 13-18 23:56.58 7:43/M
32 Enrique Garcia-Lamelas 37 49 M 5 40-49 24:03.17 7:45/M
33 Aidan Hicks St. Kilian 41 10 M 2 9-10 24:09.44 7:47/M
34 David Suber Portersville PA 129 59 M 4 50-59 24:10.58 7:48/M
35 Canaan Sauers St. Gregory 107 10 M 3 9-10 24:23.84 7:52/M
36 Elise Hilton 2623 13 F 1 13-18 24:25.27 7:53/M
37 Bodey Balfour 3 12 M 5 11-12 24:34.85 7:55/M
38 Debbie Fugate Cabot PA 32 50 F 1 50-59 24:36.81 7:56/M
39 Koven Johnson 57 10 M 4 9-10 24:52.78 8:01/M
40 Sydney Perry Get Fit Families P 96 12 F 4 11-12 25:06.83 8:06/M
41 Jenna Moorehead 83 16 F 2 13-18 25:10.25 8:07/M
42 Jeremy Jarrell Cranberry Twp PA 2620 37 M 3 30-39 25:13.58 8:08/M
43 Max Colangelo 16 8 M 1 7- 8 25:20.34 8:10/M
44 Jaime Kreber 66 52 M 5 50-59 25:20.40 8:10/M
45 Tisha Frederick 30 44 F 1 40-49 25:21.87 8:11/M
46 Adam Keffer 60 34 M 4 30-39 25:22.30 8:11/M
47 Chris Yohe 139 38 M 5 30-39 25:27.31 8:13/M
48 Colton McGuire 75 19 M 5 19-29 25:48.84 8:19/M
49 Terry McGhee Beaver Falls PA 73 67 M 1 60-69 25:54.83 8:21/M
50 Dianne Zalenski Cranberry Township 142 43 F 2 40-49 25:55.97 8:22/M
51 Jon Zalenski Cranberry Township 143 46 M 6 40-49 25:55.97 8:22/M
52 Brady Hunkele 48 8 M 2 7- 8 25:58.59 8:23/M
53 Jackson Huttman 52 3 M 1 1- 4 25:59.45 8:23/M
54 Taylor Huttman 55 5 F 1 5- 6 25:59.45 8:23/M
55 Madeline Huttman 54 7 F 1 7- 8 25:59.84 8:23/M
56 Amy Cravotta 18 41 F 3 40-49 25:59.84 8:23/M
57 Cara Zangaro 147 30 F 1 30-39 26:19.14 8:29/M
58 Gary Gegick Carnegie PA 2612 57 M 6 50-59 26:22.58 8:30/M
59 Jesse Wisinski 137 35 M 6 30-39 26:25.84 8:31/M
60 Mark Eschenfelder Beaver PA 28 61 M 2 60-69 26:28.27 8:32/M
61 David Miller 80 48 M 7 40-49 26:30.71 8:33/M
62 Laura Hillock Gibsonia PA 45 50 F 2 50-59 26:32.83 8:34/M
63 Ariel Orr Wexford PA 89 10 F 2 9-10 26:34.33 8:34/M
64 Crystal Orr Wexford PA 91 37 F 2 30-39 26:34.87 8:34/M
65 Lenna Birchard 5 8 F 2 7- 8 26:43.53 8:37/M
66 Sydney Birchard Pittsburgh PA 6 10 F 3 9-10 27:00.34 8:43/M
67 Craig McLane Cranberry Township 77 44 M 8 40-49 27:08.90 8:45/M
68 Megan Crawford Butler PA 22 21 F 1 19-29 27:19.84 8:49/M
69 Cindy Suber Portersville PA 128 57 F 3 50-59 27:21.54 8:49/M
70 Erin Kling 2622 34 F 3 30-39 27:27.84 8:51/M
71 Rachel Rutkoski Cranberry Twp PA 2605 40 F 4 40-49 27:47.91 8:58/M
72 Mary Ann Savage Cranberry Twp PA 2611 56 F 4 50-59 27:53.24 9:00/M
73 Frank Tarantine Youngstown OH 132 58 M 7 50-59 27:53.44 9:00/M
74 Shawna Johnson 58 43 F 5 40-49 28:02.34 9:03/M
75 Denny Crawford Butler PA 21 49 M 9 40-49 28:06.10 9:04/M
76 Dennis Murcko Beaver Falls PA 85 57 M 8 50-59 28:12.71 9:06/M
77 Frank Yohe Meadville PA 140 64 M 3 60-69 28:27.34 9:11/M
78 Zac Burns 8 22 M 6 19-29 28:32.83 9:12/M
79 Krista Hoebel 46 29 F 2 19-29 28:52.91 9:19/M
80 Jill Hanna 40 40 F 6 40-49 28:56.98 9:20/M
81 Derek Hicks St. Kilian 43 43 M 10 40-49 28:59.23 9:21/M
82 David Colangelo 15 46 M 11 40-49 29:04.12 9:23/M
83 Lou Alaksin New Galilee PA 1 76 M 1 70-99 29:14.34 9:26/M
84 Lori McClafferty Mars PA 70 44 F 7 40-49 29:26.27 9:30/M
85 Jim Sutterfield 2606 49 M 12 40-49 29:38.70 9:34/M
86 Miriam Ortiz Edinburgh PA 2614 58 F 5 50-59 29:51.71 9:38/M
87 Kathy Shoaf New Castle PA 121 70 F 1 70-99 30:00.44 9:41/M
88 Melissa Dykstra Cranberry Twp PA 26 38 F 4 30-39 30:41.72 9:54/M
89 Andrew Pier 100 23 M 7 19-29 30:43.96 9:55/M
90 Robb Kipp 62 56 M 9 50-59 30:51.59 9:57/M
91 Matt Petersen 97 43 M 13 40-49 30:56.33 9:59/M
92 Laurel Sutterfield 2607 37 F 5 30-39 31:08.34 10:03/M
93 Owen Dressler 23 10 M 5 9-10 31:14.42 10:05/M
94 Katie Jamison 56 58 F 6 50-59 31:18.97 10:06/M
95 Mary Eschenfelder 29 22 F 3 19-29 31:32.12 10:10/M
96 Lucien Gullion Murrysville PA 2619 10 M 6 9-10 31:41.85 10:13/M
97 Matthieu Gullion Murrysville PA 2616 38 M 7 30-39 31:42.29 10:14/M
98 Lindsay Stack 122 31 F 6 30-39 31:50.34 10:16/M
99 Tori Kachick 2602 26 F 4 19-29 32:04.84 10:21/M
100 Aaron Kachick 2603 26 M 8 19-29 32:05.25 10:21/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Madeline Gullion Murrysville PA 2618 8 F 3 7- 8 32:30.59 10:29/M
102 Stephanie Gullion Murrysville PA 2617 41 F 8 40-49 32:32.28 10:30/M
103 Matthew Sauers 109 35 M 8 30-39 32:34.29 10:30/M
104 Keelin Schessler Mars PA 115 9 F 4 9-10 32:46.32 10:34/M
105 Tom Raidna Allison Park PA 101 53 M 10 50-59 32:54.22 10:37/M
106 Amber Scholl 119 38 F 7 30-39 32:54.34 10:37/M
107 Dennis Hill 44 42 M 14 40-49 32:54.62 10:37/M
108 Alexis Ropelewski Zelienople PA 104 13 F 3 13-18 33:46.59 10:54/M
109 John Ropelewski Zelienople PA 105 46 M 15 40-49 33:46.70 10:54/M
110 Deborah Takacs 131 51 F 7 50-59 34:05.57 11:00/M
111 Alicia Strope 127 51 F 8 50-59 34:05.77 11:00/M
112 Denise Phipps 99 52 F 9 50-59 34:23.61 11:05/M
113 Jesse Gahring Butler PA 35 9 M 7 9-10 35:09.19 11:20/M
114 Megan Gahring Butler PA 36 42 F 9 40-49 35:09.31 11:20/M
115 Anna Cantella St. Gregory 10 12 F 5 11-12 35:17.71 11:23/M
116 Charles Cantella 11 47 M 16 40-49 35:28.10 11:26/M
117 Cambria Drewry 2624 5 F 2 5- 6 36:11.10 11:40/M
118 Kayci Clouse 14 18 F 4 13-18 36:41.85 11:50/M
119 Cindy Clouse 13 54 F 10 50-59 36:55.30 11:55/M
120 Sarah Rattigan 103 34 F 8 30-39 36:55.30 11:55/M
121 Kim Kenetz Cranberry Township 61 51 F 11 50-59 38:03.79 12:16/M
122 Curtis Graf 2626 30 M 9 30-39 38:15.35 12:20/M
123 Laura Graf Harmony PA 2627 30 F 9 30-39 38:15.58 12:20/M
124 Bailey Kondes Evans City PA 64 16 F 5 13-18 38:26.34 12:24/M
125 Melissa Gettel Baden PA 38 48 F 10 40-49 38:54.56 12:33/M
126 Chris Brunsgeard 2608 13 M 4 13-18 39:04.34 12:36/M
127 Zachary Mulford 2609 14 M 5 13-18 39:04.34 12:36/M
128 Ellen Stickles 126 60 F 1 60-69 41:23.60 13:21/M
129 Julie Miller 81 44 F 11 40-49 42:22.35 13:40/M
130 Dane Schmidt 117 10 M 8 9-10 43:50.74 14:08/M
131 Robert Schmidt 118 43 M 17 40-49 43:51.10 14:09/M
132 Shelly Boord 7 27 F 5 19-29 45:58.33 14:50/M
133 Matthew McGowan 74 27 M 9 19-29 45:58.60 14:50/M
134 Katie Vukich 135 28 F 6 19-29 47:45.57 15:24/M
135 Bradley Vukich 134 28 M 10 19-29 47:46.18 15:25/M