DARLINGTON 5K
5K
Overall Finish List
October 08, 2016
Results By Race Management Systems, Inc.
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Reese O'Leary 1311 14 M 1 Top Fin 18:52.0 6:05/M
2 Max Miller New Galilee PA 577 14 M 2 Top Fin 20:41.3 6:40/M
3 Si Akin 1310 34 M 3 Top Fin 22:01.0 7:06/M
4 Lloyd Ray 1305 50 M 1 41-50 22:47.9 7:21/M
5 Nick Miller New Galilee PA 578 12 M 1 11-20 23:08.6 7:28/M
6 Jamie Goodwald Beaver Falls PA 151 35 F 1 Top Fin 23:35.9 7:36/M
7 Dan Reed New Castle PA 1309 53 M 1 51-60 24:12.0 7:48/M
8 Louis Farkas Beaver Falls PA 147 50 M 2 41-50 25:17.0 8:09/M
9 Spencer Miller New Galilee PA 579 11 M 2 11-20 25:35.4 8:15/M
10 Jan Jumet Darlington PA 166 50 M 3 41-50 25:44.6 8:18/M
11 Samuel Farkas Beaver Falls PA 146 34 M 1 31-40 26:08.3 8:26/M
12 Mark Eschenfelder 1308 61 M 1 61-99 26:19.3 8:29/M
13 Louis Alaksin New Galilee PA 52 76 M 2 61-99 26:26.2 8:32/M
14 Shayla Hubbard New Waterford OH 153 27 F 2 Top Fin 26:34.6 8:34/M
15 Jamie Graham Beaver Falls PA 152 50 M 4 41-50 27:37.0 8:55/M
16 Mark Vogel Enon Valley PA 590 50 M 5 41-50 28:28.1 9:11/M
17 Rosa Giordani Baden PA 150 41 F 3 Top Fin 28:48.4 9:17/M
18 Beth Albers 1307 54 F 1 51-60 29:05.7 9:23/M
19 Corrina Haught 593 25 F 1 21-30 29:20.0 9:28/M
20 Gaylen Miller Darlington PA 576 55 F 2 51-60 29:51.5 9:38/M
21 Stephanie Bruce Darlington PA 59 33 F 1 31-40 30:12.4 9:45/M
22 Andi Lee-Marnicio New Galilee PA 265 58 F 3 51-60 30:33.1 9:51/M
23 Mary Matthews East Palestine OH 575 34 F 2 31-40 31:26.0 10:08/M
24 Adrienne Peck 1301 27 F 2 21-30 31:33.3 10:11/M
25 Linda Foley New Brighton PA 149 55 F 4 51-60 31:47.5 10:15/M
26 Elizabeth Powers 597 25 F 3 21-30 31:52.3 10:17/M
27 Dan Matthews East Palestine OH 574 38 M 2 31-40 32:00.1 10:19/M
28 Sarah Downey East Palestine OH 144 27 F 4 21-30 32:32.7 10:30/M
29 Bill Moore New Galilee PA 583 76 M 3 61-99 33:23.1 10:46/M
30 Bridget James Pittsburgh PA 158 32 F 3 31-40 33:25.2 10:47/M
31 Sean James Pittsburgh PA 157 32 M 3 31-40 33:27.1 10:47/M
32 Katie Burkhead Beaver Falls PA 62 33 F 4 31-40 33:57.3 10:57/M
33 Christopher Knight 1304 11 M 3 11-20 35:51.1 11:34/M
34 Bandit Number 9001 9001 M 1 0- 0 35:52.6 11:34/M
35 Logan Cooper Enon Valley PA 77 9 M 1 1-10 36:35.1 11:48/M
36 Richard Todd Beaver Falls PA 588 60 M 2 51-60 36:51.4 11:53/M
37 Kelly Todd Beaver Falls PA 589 54 F 5 51-60 37:53.8 12:13/M
38 George Lyons Wexford PA 269 58 M 3 51-60 38:56.3 12:34/M
39 Carly Vogel Enon Valley PA 591 17 F 1 11-20 39:14.3 12:39/M
40 Jennifer Hunt Negley OH 154 48 F 1 41-50 39:53.4 12:52/M
41 Walt Izzo Eastvale PA 156 61 M 4 61-99 40:09.9 12:57/M
42 Samantha Knight 1303 9 F 1 1-10 40:48.8 13:10/M
43 Frances Taylor New Galilee PA 587 52 F 6 51-60 42:59.1 13:52/M
44 Jesse Flaherty 592 29 F 5 21-30 43:39.5 14:05/M
45 Darlene Kohn East Palestine OH 263 60 F 7 51-60 46:28.7 14:59/M
46 Wendy Pander East Palestine OH 585 45 F 2 41-50 46:31.7 15:00/M
47 Gretchen Cendroski New Castle PA 69 42 F 3 41-50 48:40.2 15:42/M
48 Michelle Joy Darlington PA 159 45 F 4 41-50 48:42.6 15:43/M
49 Steve Peck 1302 60 M 4 51-60 50:24.7 16:15/M
50 Theresa Edwards Wampum PA 145 38 F 5 31-40 50:30.2 16:17/M
51 Ruth Lyons Wexford PA 273 54 F 8 51-60 50:48.9 16:23/M
52 Jim Lyons Wexford PA 266 30 M 1 21-30 50:54.0 16:25/M
53 Tish Cooper Enon Valley PA 76 41 F 5 41-50 52:13.3 16:51/M
54 Kim Peters New Castle PA 586 41 F 6 41-50 52:16.0 16:52/M
55 Pam Omler Darlington PA 584 60 F 9 51-60 54:09.8 17:28/M
56 Peggy Izzo 1306 62 F 1 61-99 54:12.6 17:29/M
57 Sally Moore New Galilee PA 582 72 F 2 61-99 59:15.0 19:07/M
58 Meghan Crawford Darlington PA 142 18 F 2 11-20 1:04:07.1 20:41/M
59 Ed Farkas Darlington PA 148 63 M 5 61-99 1:04:25.3 20:47/M