TWAS THE NIGHT BEFORE 5K
Overall Finish List
December 15, 2012
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
5K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Justin Boggs Alliance OHIO 1909 30 M ***** 30-34 16:40.40 5:23/M
2 Mister Grinch Whoville PA 1900 23 M ***** 20-24 18:16.80 5:54/M
3 Doug Basinski Pittsburgh PA 1473 41 M ***** 40-44 18:28.00 5:57/M
4 Rob Sassa 1966 20 M 1 20-24 18:47.10 6:04/M
5 Stephanie Case Columbiana OHIO 1496 21 F ***** 20-24 18:55.70 6:06/M
6 Bob Floor Minerva OHIO 1723 42 M ***** 40-44 19:39.90 6:20/M
7 Jaclyn DiSibio 1926 29 F ***** 25-29 19:49.80 6:24/M
8 Greg Kibler Poland OHIO 1768 28 M 1 25-29 20:08.00 6:30/M
9 Drew Fountain 1967 16 M 1 15-19 20:09.60 6:30/M
10 Amanda Fire Girard OH 1918 30 F ***** 30-34 20:11.30 6:31/M
11 Robert Younger Warren OH 1869 48 M ***** 45-49 20:11.80 6:31/M
12 STEVE LENGEL HERMITAGE PA 1890 55 M ***** 55-59 20:17.60 6:33/M
13 Donny Bailey Kent OH 1912 39 M 1 35-39 20:28.10 6:36/M
14 LEROY CLARK NEW CASTLE PA 1954 44 M 1 40-44 20:30.60 6:37/M
15 Robert Fickert Wadsworth OHIO 1721 42 M 2 40-44 20:32.50 6:37/M
16 Tim Green McDonald OHIO 1735 49 M 1 45-49 20:37.20 6:39/M
17 Jamiel Radman Boardman OHIO 1815 29 M 2 25-29 20:43.10 6:41/M
18 Terry Kenney Leetonia OHIO 1932 54 M ***** 50-54 20:46.30 6:42/M
19 Anna Baltputnis North Canton OHIO 1467 28 F 1 25-29 20:52.50 6:44/M
20 Justin Kelly Wellsville OHIO 1764 26 M 3 25-29 21:12.40 6:50/M
21 Rob Young Chagrin Falls OHIO 1865 49 M 2 45-49 21:13.00 6:51/M
22 Devin Pancake Columbiana OHIO 1806 12 M 1 1-14 21:13.10 6:51/M
23 Joel McBurney Mineral Ridge OH 1891 42 M 3 40-44 21:44.70 7:01/M
24 J C Siembida 1965 35 M 2 35-39 21:56.20 7:05/M
25 Brittany McMullin 1939 22 F 1 20-24 22:00.80 7:06/M
26 Jeff Hertzler Beaver Falls PA 1751 46 M 3 45-49 22:05.10 7:07/M
27 STEVE CLARY Salem OH 1923 54 M ***** 50-54 22:11.20 7:09/M
28 Mark Scheel Canfield OH 1896 52 M ***** 50-54 22:27.70 7:15/M
29 ALLISON BALDWIN Columbiana OH 1880 15 F 1 15-19 22:28.20 7:15/M
30 Bob George Leavittsburg OHIO 1731 55 M 1 55-59 22:38.40 7:18/M
31 Steve Hoffmaster 1945 44 M 4 40-44 22:43.40 7:20/M
32 Carter Wisser East Palestine OHI 1861 13 M 2 1-14 22:45.80 7:20/M
33 Michael Bezon Salem OHIO 1476 39 M 3 35-39 22:55.10 7:24/M
34 Jeff Estep West Columbia SC 1910 22 M 2 20-24 23:02.00 7:26/M
35 Glenn Gailey East Canton OH 1876 65 M 1 65-99 23:07.90 7:27/M
36 Steve Burbick Columbiana OHIO 1490 55 M 2 55-59 23:14.70 7:30/M
37 Nathan Shadle 1937 36 M 4 35-39 23:18.00 7:31/M
38 Haley Ward Leetonia OH 1872 12 F 1 1-14 23:20.70 7:32/M
39 Meredith Deichler Columbiana OH 1706 30 F 1 30-34 23:21.80 7:32/M
40 Brittany Richter 1916 22 F 2 20-24 23:24.70 7:33/M
41 CHRIS CLARK NEW CASTLE PA 1951 16 M 2 15-19 23:27.30 7:34/M
42 Rick Hart Columbiana OHIO 1744 57 M 3 55-59 23:34.00 7:36/M
43 Jimmy Francis Darlington PA 1727 13 M 3 1-14 23:36.50 7:37/M
44 Dan Reed New Castle PA 1990 49 M 4 45-49 23:38.50 7:37/M
45 Christina Toth Austintown OHIO 1847 33 F 2 30-34 23:47.30 7:40/M
46 Joshua Showeller 1975 26 M 4 25-29 23:55.60 7:43/M
47 TED DENNEY 1935 41 M 5 40-44 24:05.70 7:46/M
48 Dennis Jaques Salem OH 1899 51 M 1 50-54 24:09.90 7:47/M
49 Frank Tarantine Youngstown OHIO 1841 54 M 2 50-54 24:19.20 7:51/M
50 Keily Patrick Salem OH 1898 13 F 2 1-14 24:21.40 7:51/M
51 Mark Eschenfelder Beaver PA 1718 57 M 4 55-59 24:24.40 7:52/M
52 Rylee Pancake Columbiana OHIO 1808 13 F 3 1-14 24:28.70 7:54/M
53 TIM POWERS Boardman OH 1936 47 M 5 45-49 24:33.90 7:55/M
54 Lou Alaksin New Galilee PA 1449 72 M 2 65-99 24:35.50 7:56/M
55 Jeff Baco Youngstown OHIO 1457 50 M 3 50-54 24:38.50 7:57/M
56 Bruce Barnes Butler PA 1471 54 M 4 50-54 24:42.60 7:58/M
57 Ralph Wolford 1402 62 M 1 60-64 24:43.10 7:58/M
58 John Antinossi Ellwood PA 1451 68 M 3 65-99 24:49.70 8:00/M
59 Danielle Ramus 1978 24 F 3 20-24 25:02.10 8:05/M
60 Jason Trolio 1989 30 M 1 30-34 25:05.40 8:05/M
61 Tim Crouse 1977 26 M 5 25-29 25:05.80 8:05/M
62 Jennifer Dunn Youngstown OH 1904 56 F ***** 55-59 25:09.20 8:07/M
63 David Padgett Youngstown OH 1902 46 M 6 45-49 25:12.10 8:08/M
64 Melina Lerch East Liverpool OHI 1775 34 F 3 30-34 25:23.00 8:11/M
65 Gretchen Scheel Canfield OH 1897 20 F 4 20-24 25:25.00 8:12/M
66 FRED LOVE 1982 55 M 5 55-59 25:33.20 8:15/M
67 Brian Beighley Hermitage PA 1474 37 M 5 35-39 25:52.70 8:21/M
68 Janie Crowl Salem OHIO 1707 54 F ***** 50-54 25:57.40 8:22/M
69 Jamie Sanor 1986 36 M 6 35-39 26:00.80 8:23/M
70 Randi Dangerfield Boardman OHIO 1709 21 F 5 20-24 26:06.50 8:25/M
71 Mick Snider Carrollton OHIO 1832 49 M 7 45-49 26:08.70 8:26/M
72 Makenzie Jeric 1950 11 F 4 1-14 26:10.40 8:26/M
73 Hollie Webb East Liverpool OHI 1852 28 F 2 25-29 26:12.00 8:27/M
74 Lucy Baer Leetonia OHIO 1460 14 F 5 1-14 26:12.50 8:27/M
75 Michelle Tomhave Hermitage PA 1845 48 F ***** 45-49 26:12.80 8:27/M
76 TERRY BROWN New Waterford OH 1881 39 M 7 35-39 26:12.90 8:27/M
77 Tab Bailey Leetonia OHIO 1465 47 M 8 45-49 26:14.60 8:28/M
78 Francis Best 1969 27 M 6 25-29 26:17.30 8:29/M
79 Lacey Archer Steubenville OH 1871 28 F 3 25-29 26:20.10 8:30/M
80 Doug Dauka Lisbon OHIO 1710 53 M 5 50-54 26:22.10 8:30/M
81 Sara Saverko Columbiana OHIO 1827 17 F 2 15-19 26:33.00 8:34/M
82 Liza Berger Salem OH 1888 29 F 4 25-29 26:38.60 8:35/M
83 Megan Beighley Hermitage PA 1475 35 F 1 35-39 26:40.50 8:36/M
84 Anthony Boninsegna Youngstown OHIO 1479 42 M 6 40-44 26:51.50 8:40/M
85 Dan Deskin Youngstown OH 1906 56 M 6 55-59 26:53.20 8:40/M
86 Jodi Baer Leetonia OHIO 1459 38 F 2 35-39 26:54.30 8:41/M
87 Matt Hill Salem OHIO 1752 33 M 2 30-34 27:01.00 8:43/M
88 Joshua Martin Negley OH 1878 35 M 8 35-39 27:02.10 8:43/M
89 Marissa Martin Negley OH 1877 29 F 5 25-29 27:02.20 8:43/M
90 Edward Kandray Boardman OHIO 1761 50 M 6 50-54 27:03.60 8:44/M
91 Savannah Smith East Liverpool OH 1886 18 F 3 15-19 27:05.70 8:44/M
92 Tara Kennedy Ellwood City PA 1765 31 F 4 30-34 27:07.90 8:45/M
93 Ryan Pike Columbiana OHIO 1963 37 M 9 35-39 27:08.60 8:45/M
94 Donell Miller Leetonia OHIO 1797 38 F 3 35-39 27:10.20 8:46/M
95 Brian Blevins Canfield OH 1908 31 M 3 30-34 27:10.50 8:46/M
96 Linda Rein 1971 42 F 1 40-44 27:11.40 8:46/M
97 Emma Dankin 1930 16 F 4 15-19 27:11.80 8:46/M
98 Laura Lytle Farmdale OHIO 1786 44 F 2 40-44 27:12.60 8:46/M
99 Ryan Pastore 1919 35 M 10 35-39 27:13.80 8:47/M
100 Heather Bishop Salem OHIO 1477 34 F 5 30-34 27:16.80 8:48/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Haley Trolio Poland OHIO 1851 10 F 6 1-14 27:19.50 8:49/M
102 Richard Pitts Salem OH 1870 66 M 4 65-99 27:20.00 8:49/M
103 Deborah Ferranti Youngstown OHIO 1720 53 F ***** 50-54 27:21.20 8:49/M
104 Emily Eckman Poland OH 1961 16 F 5 15-19 27:21.90 8:49/M
105 Brian Keifer Massilon OHIO 1917 38 M 11 35-39 27:21.90 8:49/M
106 Alex Floor Minerva OHIO 1722 13 M 4 1-14 27:23.30 8:50/M
107 Amy Geiser Wadsworth OHIO 1730 49 F 1 45-49 27:23.60 8:50/M
108 Carole Spooner Salem OHIO 1833 55 F ***** 55-59 27:26.90 8:51/M
109 Mark Blevins Lansing MI 1907 27 M 7 25-29 27:31.50 8:53/M
110 Teddy Zmuda Austintown OHIO 1868 32 M 4 30-34 27:35.80 8:54/M
111 Jean Dillon Warren OHIO 1716 54 F ***** 50-54 27:44.80 8:57/M
112 Lenny Yensull Ellwood City PA 1864 50 M 7 50-54 27:48.90 8:58/M
113 Ashley Smith Homeworth OHIO 1830 30 F 6 30-34 27:49.20 8:58/M
114 Caroline Stone Salem OHIO 1834 51 F 1 50-54 27:52.80 8:59/M
115 David Getway Sharpsville PA 1732 46 M 9 45-49 27:56.90 9:01/M
116 Robyn Stewart Evans city PA 1924 29 F 6 25-29 28:01.20 9:02/M
117 Natalie Lucas Stow OHIO 1785 25 F 7 25-29 28:01.90 9:02/M
118 Kathy Shoaf New Castle PA 1828 66 F 1 65-99 28:03.40 9:03/M
119 Dennis Murcko Beaver Falls PA 1799 53 M 8 50-54 28:03.50 9:03/M
120 Brian Butler New Middletown OHI 1493 35 M 12 35-39 28:06.10 9:04/M
121 Sarah Denkin 1929 15 F 6 15-19 28:07.30 9:04/M
122 Jessica Bailey Hudson OHIO 1463 21 F 6 20-24 28:10.00 9:05/M
123 Amy Blakeman Leetonia OHIO 1478 32 F 7 30-34 28:14.40 9:06/M
124 Carol Podratsky Hanoverton OHIO 1813 49 F 2 45-49 28:16.60 9:07/M
125 Melissa Padgett Youngstown OH 1901 35 F 4 35-39 28:17.70 9:07/M
126 Bethany Gump Warren OHIO 1739 19 F 7 15-19 28:20.80 9:08/M
127 Sherree May Ellwood City PA 1788 55 F 1 55-59 28:27.20 9:11/M
128 Renee Whippo Boardman OHIO 1853 31 F 8 30-34 28:36.90 9:14/M
129 Celeste Baronzzi Salem OHIO 1472 47 F 3 45-49 28:41.10 9:15/M
130 Amy Farmer Lisbon OHIO 1719 31 F 9 30-34 28:41.80 9:15/M
131 Gale Mussey Ellwood City PA 1800 62 M 2 60-64 28:46.20 9:17/M
132 Chezney Clemens 1938 26 F 8 25-29 28:48.90 9:17/M
133 Rachel Long Sewickley PA 1784 24 F 7 20-24 28:51.70 9:18/M
134 JANET CLARK NEW CASTLE PA 1952 44 F 3 40-44 28:58.30 9:21/M
135 Michelle Pascale Youngstown OHIO 1810 44 F 4 40-44 28:59.60 9:21/M
136 Linda Case Columbiana OHIO 1495 49 F 4 45-49 28:59.70 9:21/M
137 Mickey Buck Columbiana OHIO 1488 59 F 2 55-59 29:03.70 9:22/M
138 Kristine Hodge Columbiana OHIO 1753 47 F 5 45-49 29:11.50 9:25/M
139 Alen Clark 1953 13 M 5 1-14 29:17.30 9:27/M
140 Beth Poling 1931 40 F 5 40-44 29:32.60 9:32/M
141 Brittany Barnes Bradford PA 1469 25 F 9 25-29 29:33.70 9:32/M
142 Brooke Barnes Butler PA 1470 22 F 8 20-24 29:34.20 9:32/M
143 Jackie Grisdale Poland OHIO 1737 10 F 7 1-14 29:35.00 9:33/M
144 Barbara Coffey Hanoverton OHIO 1702 58 F 3 55-59 29:36.10 9:33/M
145 Linda Hart Columbiana OHIO 1743 54 F 2 50-54 29:37.50 9:33/M
146 Ella Harrell Poland OHIO 1742 10 F 8 1-14 29:41.00 9:35/M
147 Bob Johnson Girard OHIO 1759 58 M 7 55-59 29:41.70 9:35/M
148 Troy Miloshosk 1991 38 M 13 35-39 29:42.10 9:35/M
149 Kim Grisdale Poland OHIO 1738 37 F 5 35-39 29:43.50 9:35/M
150 Paula Rubenstahl North Jackson OHIO 1818 48 F 6 45-49 29:47.50 9:36/M
151 Edward Butch Salem OHIO 1492 28 M 8 25-29 29:52.30 9:38/M
152 Teddi Frazzubu Canfield OHIO 1728 19 F 8 15-19 29:54.70 9:39/M
153 Tess Liggett Columbiana OHIO 1777 11 F 9 1-14 29:56.80 9:39/M
154 Natalie Larkin 1979 35 F 6 35-39 29:59.90 9:40/M
155 CHLOE SMITH Columbiana OH 1968 11 F 10 1-14 30:00.90 9:41/M
156 Karissa Tringhese Columbiana OHIO 1850 10 F 11 1-14 30:01.80 9:41/M
157 RaeAnn Stoy 1934 41 F 6 40-44 30:04.10 9:42/M
158 Matt Liggett Columbiana OHIO 1776 40 M 7 40-44 30:04.20 9:42/M
159 Autumn Heinz Ellwood City PA 1749 34 F 10 30-34 30:07.10 9:43/M
160 Kathy Deskin Youngstown OH 1905 56 F 4 55-59 30:12.20 9:45/M
161 Blake Headen Wellsburg WV 1748 45 M 10 45-49 30:15.30 9:45/M
162 David King Boardman OHIO 1769 32 M 5 30-34 30:17.80 9:46/M
163 Joe Martin 1922 28 M 9 25-29 30:18.50 9:46/M
164 Jackie Mercer Columbiana OHIO 1795 25 F 10 25-29 30:21.90 9:47/M
165 Clayton Brightwell East Liverpool OHI 1484 17 M 3 15-19 30:23.50 9:48/M
166 Molly Kapusta Hermitage PA 1762 30 F 11 30-34 30:25.70 9:49/M
167 Ashley Anderson Warren OHIO 1450 27 F 11 25-29 30:25.70 9:49/M
168 Dan Linden Sarver PA 1781 22 M 3 20-24 30:32.30 9:51/M
169 Andrea Reiss Ravenna OHIO 1816 38 F 7 35-39 30:33.10 9:51/M
170 Al Toth Salem OHIO 1846 57 M 8 55-59 30:33.30 9:51/M
171 Michelle Templeton Berlin Center OHIO 1842 27 F 12 25-29 30:33.80 9:51/M
172 Becky DiFrango 1942 31 F 12 30-34 30:36.00 9:52/M
173 Brian DiFreango 1943 33 M 6 30-34 30:36.30 9:52/M
174 Amy Corriher Beaver Falls PA 1705 31 F 13 30-34 30:37.20 9:53/M
175 Jennifer Mazanowski Leetonia OHIO 1789 32 F 14 30-34 30:38.60 9:53/M
176 Alicia Smith Moon Township PA 1829 27 F 13 25-29 30:40.00 9:54/M
177 Laurie Camp Salem OHIO 1494 45 F 7 45-49 30:42.00 9:54/M
178 Rylee Hardy Damascus OHIO 1741 24 F 9 20-24 30:42.30 9:54/M
179 Caryan Martin 1921 27 F 14 25-29 30:47.70 9:56/M
180 Corinne Dicesare Boardman OHIO 1715 17 F 9 15-19 30:53.10 9:58/M
181 Bruce McIntosh Boardman OHIO 1792 47 M 11 45-49 30:53.30 9:58/M
182 Mimi Kim Boardman OH 1987 56 F 5 55-59 30:59.60 10:00/M
183 Jolene Strohecker 1973 37 F 8 35-39 31:00.20 10:00/M
184 Jodi Haylett New Middletown OHI 1746 46 F 8 45-49 31:09.00 10:03/M
185 Lisa Miner Columbiana OHIO 1798 47 F 9 45-49 31:18.00 10:06/M
186 IAN CHAMBERLAIN Columbiana OH 1401 56 M 9 55-59 31:18.10 10:06/M
187 Mary Ann McGuire Lisbon OHIO 1791 58 F 6 55-59 31:19.90 10:06/M
188 James Constas Canfield OHIO 1703 56 M 10 55-59 31:20.40 10:06/M
189 Barbara Ford Gibsonia PA 1725 53 F 3 50-54 31:21.10 10:07/M
190 Natalie Reese 1962 23 F 10 20-24 31:27.50 10:09/M
191 Jeremy Hulick Lisbon OH 1894 37 M 14 35-39 31:28.40 10:09/M
192 Mandy McCoisin 1915 35 F 9 35-39 31:30.30 10:10/M
193 CAROL BAILLIE Salem OH 1925 59 F 7 55-59 31:42.70 10:14/M
194 Beth Santimauro Sharon PA 1826 27 F 15 25-29 31:50.40 10:16/M
195 Katherine Lau Moon Township PA 1773 29 F 16 25-29 31:51.00 10:16/M
196 Emma Bailey Leetonia OHIO 1462 14 F 12 1-14 31:51.40 10:16/M
197 Jami Erjavic 1914 36 F 10 35-39 31:54.60 10:17/M
198 Gina Augustein Alliance OHIO 1456 38 F 11 35-39 32:05.10 10:21/M
199 Danielle McClain 1927 31 F 15 30-34 32:07.70 10:22/M
200 \Leslie Core Mineral Ridge OH 1879 42 F 7 40-44 32:13.80 10:24/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
201 Wendi Pancake Columbiana OHIO 1809 37 F 12 35-39 32:21.20 10:26/M
202 Caleb Satterfield 1940 7 M 6 1-14 32:24.40 10:27/M
203 Steve Satterfield 1941 42 M 8 40-44 32:25.40 10:27/M
204 Brian Patrick Salem OH 1893 15 M 4 15-19 32:26.50 10:28/M
205 Logan Rance 1980 18 F 10 15-19 32:30.30 10:29/M
206 Libby Gribik Butler PA 1736 31 F 16 30-34 32:52.50 10:36/M
207 Linda Linebaugh Boardman OHIO 1782 32 F 17 30-34 32:56.50 10:37/M
208 Meredith McGinnis Louisville OHIO 1790 28 F 17 25-29 32:59.20 10:38/M
209 Matthew Musil 1970 24 M 4 20-24 33:05.70 10:40/M
210 Kathy Keaggy-Smith Columbiana OHIO 1763 39 F 13 35-39 33:22.00 10:46/M
211 Cathy Hugli Lake Milton OHIO 1755 55 F 8 55-59 33:49.20 10:55/M
212 Shamus Gibson 1996 9 M 7 1-14 34:10.30 11:01/M
213 Richard Gibson 1994 40 M 9 40-44 34:11.00 11:02/M
214 Nikki Cooper Wampum PA 1933 37 F 14 35-39 34:32.30 11:08/M
215 Donna Johnson Girard OHIO 1760 59 F 9 55-59 34:39.00 11:11/M
216 Leslie Garrity Columbiana OHIO 1729 28 F 18 25-29 34:46.20 11:13/M
217 Megan Osborn 1913 25 F 19 25-29 34:46.60 11:13/M
218 Kayla Elser Boardman OHIO 1717 29 F 20 25-29 34:47.10 11:13/M
219 Trisha Harding Boardman OHIO 1740 34 F 18 30-34 34:53.10 11:15/M
220 Amanda Miller Columbiana OHIO 1796 26 F 21 25-29 34:53.90 11:15/M
221 Dyane Bratkovich Butler PA 1481 32 F 19 30-34 35:04.50 11:19/M
222 Barb Barnes Butler PA 1468 54 F 4 50-54 35:20.80 11:24/M
223 Jennifer Bugno Boardman OHIO 1489 35 F 15 35-39 35:21.20 11:24/M
224 Richard Hodge Columbiana OHIO 1754 58 M 11 55-59 35:22.90 11:25/M
225 Taylor Sassa 1920 24 F 11 20-24 35:33.60 11:28/M
226 Ashleigh Davis East Palestine OHI 1713 29 F 22 25-29 35:34.20 11:28/M
227 Gina Armeni Lowellville OHIO 1453 13 F 13 1-14 35:41.90 11:31/M
228 Alana Armeni Lowellville OHIO 1452 15 F 11 15-19 35:43.00 11:31/M
229 Melissa Booksing New Springfield OH 1480 36 F 16 35-39 35:58.00 11:36/M
230 Mimi Vass Youngstown OH 1984 27 F 23 25-29 36:06.40 11:39/M
231 Natasha Salmen Leetonia OHIO 1822 11 F 14 1-14 36:25.00 11:45/M
232 Sherry Salmen Leetonia OHIO 1824 49 F 10 45-49 36:25.60 11:45/M
233 Carrie Sturgeon Youngstown OHIO 1840 39 F 17 35-39 36:33.50 11:47/M
234 Robert Lohr Canfield OHIO 1783 54 M 9 50-54 36:33.50 11:47/M
235 Carla Touville New Middletown OHI 1848 32 F 20 30-34 36:34.40 11:48/M
236 Barry Haylett New Middletown OHI 1745 51 M 10 50-54 36:34.60 11:48/M
237 Curt Touville New Middletown OHI 1849 32 M 7 30-34 36:35.40 11:48/M
238 Melissa Fortune McDonald OHIO 1726 27 F 24 25-29 36:51.50 11:53/M
239 Don McCaughtey Columbiana OH 1892 62 M 3 60-64 37:14.40 12:01/M
240 Stephanie Patrick Columbiana OHIO 1811 36 F 18 35-39 37:20.60 12:03/M
241 Kennedy Fullum 1956 11 F 15 1-14 37:22.80 12:03/M
242 Jane Buckingham Columbiana OH 1875 35 F 19 35-39 37:25.60 12:04/M
243 Anne Dillion Youngstown OH 1874 47 F 11 45-49 37:30.80 12:06/M
244 Kelly Anzevino 1948 35 F 20 35-39 37:34.20 12:07/M
245 Tracy McQuillan Youngstown OHIO 1794 44 F 8 40-44 37:43.90 12:10/M
246 Charlie McQuillan Youngstown OHIO 1793 43 M 10 40-44 37:44.50 12:10/M
247 Kevin Pancake Columbiana OHIO 1807 37 M 15 35-39 37:50.20 12:12/M
248 Audrey Zimbardi Berlin Center OHIO 1866 38 F 21 35-39 37:53.80 12:13/M
249 Alex Sturgeon Youngstown OHIO 1839 8 M 8 1-14 38:05.50 12:17/M
250 Dan Anzevino 1949 34 M 8 30-34 38:12.30 12:19/M
251 Charly Gibson 1992 11 F 16 1-14 38:15.90 12:20/M
252 Melinda Gibson 1993 36 F 22 35-39 38:17.20 12:21/M
253 James Smith Salineville OHIO 1831 22 M 5 20-24 38:24.40 12:23/M
254 Cristin Manson Boardman OHIO 1787 30 F 21 30-34 38:32.00 12:26/M
255 Michelle Baker East Palestine OHI 1466 30 F 22 30-34 38:35.90 12:27/M
256 Clayton Kerrigan Butler PA 1766 29 M 10 25-29 38:56.30 12:34/M
257 DENISE VITKO Columbiana OH 1988 57 F 10 55-59 39:19.50 12:41/M
258 Tom Gerner East Palestine OH 1889 53 M 11 50-54 39:27.00 12:44/M
259 Joe Salmen Leetonia OHIO 1819 53 M 12 50-54 39:27.60 12:44/M
260 Kami Snow East Liverpool OH 1884 18 F 12 15-19 39:36.30 12:46/M
261 Jordan Reinke East Liverpool OH 1883 17 F 13 15-19 39:36.40 12:46/M
262 Cindy Bussard Negley OHIO 1491 50 F 5 50-54 39:40.20 12:48/M
263 Anna Forbes Akron OHIO 1724 22 M 6 20-24 40:49.60 13:10/M
264 N E Nillson 1976 64 M 4 60-64 41:05.50 13:15/M
265 Kerri Pruitt Columbiana OHIO 1814 36 F 23 35-39 41:12.70 13:17/M
266 Sarah Bacon Columbiana OHIO 1458 33 F 23 30-34 41:13.50 13:18/M
267 Shirley Brinker Salem OH 1903 31 F 24 30-34 41:16.90 13:19/M
268 Lori Buck Lisbon OHIO 1487 48 F 12 45-49 41:40.80 13:26/M
269 Harmony Offenburg Columbiana OHIO 1803 12 F 17 1-14 41:58.20 13:32/M
270 Gina DeMain Boardman OHIO 1714 38 F 24 35-39 42:02.50 13:34/M
271 Carrie Huff 1999 35 F 25 35-39 42:37.10 13:45/M
272 Barb Bailey Leetonia OHIO 1461 46 F 13 45-49 42:57.00 13:51/M
273 Toni Iacobacci Campbell OHIO 1757 39 F 26 35-39 43:08.50 13:55/M
274 Helen Dauka Lisbon OHIO 1711 21 F 12 20-24 43:09.70 13:55/M
275 Kelly Dauka Lisbon OHIO 1712 52 F 6 50-54 43:09.70 13:55/M
276 Izabella Strohecker 1974 13 F 18 1-14 43:22.10 13:59/M
277 Mike Strohecker 1972 38 M 16 35-39 43:23.50 14:00/M
278 Christine Blevins Lansing MI 1911 27 F 25 25-29 43:48.20 14:08/M
279 Sheri Lamanah 1985 54 F 7 50-54 44:19.90 14:18/M
280 Amy Arthurs Columbiana OHIO 1455 37 F 27 35-39 45:27.10 14:40/M
281 Yvonne Hulick Lisbon OH 1895 35 F 28 35-39 45:40.40 14:44/M
282 Jack Anman 1964 64 M 5 60-64 45:47.00 14:46/M
283 Gary Williams Ellwood City PA 1854 28 M 11 25-29 46:06.10 14:52/M
284 Baglie Battera 1955 12 F 19 1-14 46:12.40 14:54/M
285 Lexi Breinz Leetonia OHIO 1483 11 F 20 1-14 46:29.00 15:00/M
286 Megan Williams Ellwood City PA 1855 27 F 26 25-29 46:53.20 15:07/M
287 Linda Reiss Kent OHIO 1817 62 F 1 60-64 47:12.00 15:14/M
288 Krystal Brown New Waterford OH 1882 40 F 9 40-44 47:18.60 15:15/M
289 Martin Matyas Charleroi PA 1885 14 M 9 1-14 47:34.00 15:21/M
290 Luke Beneh Charleroi PA 1887 19 M 5 15-19 47:34.30 15:21/M
291 Danielle Brown Salem OHIO 1485 27 F 27 25-29 47:44.80 15:24/M
292 Lisa Wilms Salem OHIO 1856 37 F 29 35-39 47:45.40 15:24/M
293 Connie Light New Waterford OHIO 1778 51 F 8 50-54 48:00.00 15:29/M
294 Rebecca Wilms Columbiana OHIO 1857 17 F 14 15-19 48:08.20 15:32/M
295 Jennifer Pike Columbiana OHIO 1812 30 F 25 30-34 48:26.00 15:37/M
296 Sarah Wilsford 1981 12 F 21 1-14 51:01.90 16:27/M
297 KJ Bailey Kent OHIO 1464 60 F 2 60-64 51:02.80 16:28/M
298 Jen Ilg Akron OHIO 1758 35 F 30 35-39 51:03.30 16:28/M
299 Mindy Wilsford Carrollton OHIO 1858 49 F 14 45-49 51:13.10 16:31/M
300 Connor Gibson 1995 9 F 22 1-14 52:10.80 16:50/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
301 James Witherow 1997 59 M 12 55-59 52:12.60 16:50/M
302 Karen Witherow 1998 60 F 3 60-64 52:14.00 16:51/M
303 Evelyn Kerrigan Columbiana OHIO 1767 58 F 11 55-59 52:18.40 16:52/M
304 Christine Breinz Leetonia OHIO 1482 41 F 10 40-44 52:56.40 17:05/M
305 Connie Offenburg Columbiana OHIO 1802 46 F 15 45-49 52:56.60 17:05/M
306 Michael Stratton Salem OHIO 1838 21 M 7 20-24 53:30.20 17:15/M
307 Hunter Stratton Salem OHIO 1836 13 M 10 1-14 54:45.10 17:40/M
308 Brenda Goughenour East Palestine OHI 1733 53 F 9 50-54 55:55.20 18:02/M
309 Michael Goughenour East Palestine OHI 1734 55 M 13 55-59 55:57.30 18:03/M
310 Amanda Thompson Salem OHIO 1843 28 F 28 25-29 57:40.40 18:36/M
311 Christina Zmuda Youngstown OHIO 1867 28 F 29 25-29 57:40.80 18:36/M
312 Charmaine Lamoncha Columbiana OHIO 1770 60 F 4 60-64 58:41.20 18:56/M
313 Trixie Taucher Salem OH 1873 20 F 13 20-24 58:41.90 18:56/M
314 Cassandra Stratton Salem OHIO 1835 19 F 15 15-19 58:42.20 18:56/M
315 Cheri Love 1983 54 F 10 50-54 1:00:10.70 19:25/M
316 Criss Lamoncha Columbiana OHIO 1771 60 M 6 60-64 1:04:26.40 20:47/M
317 Neal Crowl Salem OHIO 1708 68 M 5 65-99 1:04:57.70 20:57/M
318 Andy Wyenandt 1957 41 M 11 40-44 1:05:02.10 20:59/M