PENN TRAFFORD TRIATHLON
combined
June 16, 2012
Results by Miles of Smiles Timing Services
Female 1 to 6
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 5 Regan Reilly 6 1 00:43.00 1 03:40.00 1 02:03.60 06:26.60
2 7 Gabriella Sukay 6 2 00:54.40 2 03:47.60 2 02:06.80 06:48.80
3 20 Robin Reilly 5 3 00:56.30 3 04:26.00 4 02:39.20 08:01.50
4 24 Kassidy Grantham 6 4 01:12.20 4 04:32.30 3 02:30.00 08:14.50
Female 7 to 7
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 12 Allyson Horner 7 1 01:31.50 1 03:29.20 1 02:08.20 07:08.90
2 27 Summer Federovich 7 2 02:24.90 2 04:24.30 2 02:21.00 09:10.20
Female 8 to 8
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 1 Morgan Reilly 8 1 00:37.20 1 02:50.90 6 02:11.00 05:39.10
2 3 LAUREN TRAVLAND 8 4 00:44.70 4 03:32.30 2 01:58.20 06:15.20
3 6 Chloe Bonson 8 10 01:17.80 2 03:14.20 4 02:03.30 06:35.30
4 10 Sarah Eisenhuth 8 2 00:41.70 6 04:18.10 1 01:58.00 06:57.80
5 11 Sasha Hainan 8 5 00:52.60 5 03:58.20 7 02:15.20 07:06.00
6 16 LAURIN SUKAY 8 9 01:10.00 3 03:14.40 9 03:00.30 07:24.70
7 19 Samantha Fersch 8 3 00:43.90 8 05:11.70 3 02:01.80 07:57.40
8 22 Bailey Walker 8 6 00:55.80 10 46:20.10 08:10.00
9 23 Kendall Grantham 8 8 01:00.60 7 04:42.60 8 02:28.80 08:12.00
10 25 Rosalynd Lingg 8 7 00:57.30 9 05:18.10 5 02:06.20 08:21.60
Female 9 to 9
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 44 ANNA BUTLER 9 2 01:11.60 2 05:42.30 2 04:22.00 11:15.90
2 46 Emily Morrissey 9 1 01:02.90 1 05:34.90 3 04:49.60 11:27.40
3 58 Kendra Winkleblech 9 3 01:13.00 4 07:22.60 1 04:18.30 12:53.90
4 63 EMMA DOONAN 9 4 05:19.80 3 06:17.10 4 05:21.00 16:57.90
Female 10 to 10
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 29 Corina Paszek 10 1 00:59.90 2 04:38.50 2 03:44.40 09:22.80
2 34 Sarah Nguyen 10 9 02:04.60 1 04:21.20 1 03:33.70 09:59.50
3 37 Natalia Hainan 10 2 01:03.40 3 05:00.60 3 04:07.80 10:11.80
4 50 Alyssa Tomb 10 6 01:14.40 4 05:41.50 9 05:08.30 12:04.20
5 52 Anna Johnston 10 5 01:12.70 5 06:07.80 7 04:57.70 12:18.20
6 53 Kathryn Walpole 10 8 01:34.50 6 06:16.00 5 04:41.80 12:32.30
7 57 BELLA LONG 10 7 01:26.90 7 06:52.50 4 04:26.80 12:46.20
8 59 Madeline Dooley 10 3 01:04.20 8 07:03.80 8 05:00.50 13:08.50
9 61 Haley Tomb 10 4 01:05.10 9 07:53.60 6 04:49.20 13:47.90
Female 11 to 11
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 30 RACHEL NOLFE 11 5 01:12.90 2 04:26.50 2 04:00.40 09:39.80
2 35 Shaleigh Lingg 11 1 01:02.50 8 10:10.90 10:10.90
3 36 EMMA BUTLER 11 4 01:07.80 4 05:15.50 1 03:47.80 10:11.10
4 41 Anna Choi 11 6 01:20.10 5 05:30.70 3 04:01.40 10:52.20
5 42 Keri Cortnage 11 7 01:23.20 3 04:56.70 5 04:38.50 10:58.40
6 49 Anna Grendys 11 2 01:03.80 6 05:38.60 6 05:21.30 12:03.70
7 60 Brenna Keating 11 3 01:06.80 7 05:46.70 7 06:36.20 13:29.70
8 174 Natalie Wilson-DISQUAL 11 8 1:41:02.90 1 04:24.10 4 04:10.00 1:49:37.00
Female 12 to 12
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 64 Hannah Nguyen 12 6 02:46.70 2 09:43.80 1 06:53.50 19:24.00
2 67 Aurora Lingg 12 8 02:57.40 1 08:02.40 4 09:49.80 20:49.60
3 71 SPENCER TINSMAN 12 5 02:20.50 3 10:48.10 2 09:00.20 22:08.80
4 73 MILHAYLA BISIGNANI 12 1 01:37.10 4 10:54.30 6 10:06.60 22:38.00
5 76 Olivia Printz 12 3 01:44.40 6 12:34.80 5 10:03.90 24:23.10
6 77 Lauren Eisenhuth 12 2 01:44.30 7 12:54.30 3 09:44.90 24:23.50
7 80 Lindsay Johnston 12 4 02:06.10 5 12:13.70 8 10:35.20 24:55.00
8 82 GRACE SCHERPEREEL 12 9 05:08.00 8 14:57.00 7 10:16.00 30:21.00
9 83 DELANEY SULLIVAN 12 7 02:55.40 9 15:14.60 9 14:50.00 33:00.00
Female 13 to 13
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 72 ABBIE HUTCHINS 13 1 01:37.30 1 10:50.80 1 09:50.00 22:18.10
Female 14 to 17
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 66 BRIENNA ROYS 14 1 01:44.80 1 09:07.50 2 09:53.60 20:45.90
2 69 Arianne Winkleblech 14 2 01:50.90 2 10:51.90 1 08:47.50 21:30.30
3 78 Abby Printz 14 5 03:14.20 3 11:07.40 3 10:08.80 24:30.40
4 79 MCKENNA TINSMAN 14 3 02:22.40 4 11:23.60 5 10:54.70 24:40.70
5 81 Rachel Rizzardi 14 4 02:42.80 5 12:18.30 4 10:23.70 25:24.80
Female 18 to 29
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 85 Alison Jaskiewicz 24 1 1 21:25.20 6 38:02.80 59:28.00
2 113 Megan Cala 20 3 03:38.40 2 45:26.70 1 23:02.10 1:12:07.20
3 136 Amy Wroblewski 25 2 03:37.70 5 50:31.60 2 26:50.60 1:20:59.90
4 148 Annette Miaczynski 26 7 04:56.90 3 47:51.50 3 32:41.60 1:25:30.00
5 152 Nicole Bruno 22 8 1:28:23.30 1:28:23.30
6 167 CHELSEA WATKINS 29 6 04:31.40 4 49:19.90 7 45:02.40 1:38:53.70
7 170 Elisa Falvo 22 4 04:00.10 6 1:04:32.30 4 33:13.50 1:41:45.90
8 183 Maggie Fenstemaker 24 5 04:22.70 7 1:24:48.60 5 33:56.50 2:03:07.80
Female 30 to 39
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 109 Erin Cummings 30 1 03:40.00 1 40:49.60 3 26:21.70 1:10:51.30
2 112 Cari Horner 38 7 05:03.90 3 44:35.70 1 22:17.40 1:11:57.00
3 130 Stephanie McDonough 34 4 03:53.50 2 44:21.90 5 30:58.00 1:19:13.40
4 132 Kim Ford 37 6 04:59.50 5 52:14.00 2 22:46.20 1:19:59.70
5 138 Jennifer Tinsman 39 2 03:46.90 4 48:10.60 4 29:40.10 1:21:37.60
6 159 Shannon Winkleblech 38 3 03:48.00 6 52:30.20 6 33:40.40 1:29:58.60
7 169 Rebecca Sullivan 36 8 05:20.60 7 59:49.10 7 36:25.70 1:41:35.40
8 175 Pam Roudeski 30 9 06:12.00 8 1:05:54.20 8 39:29.10 1:51:35.30
DNF DNF Jennifer Scarmack 34 5 04:42.20
Female 40 to 49
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 89 Debbie Conner-DQ 42 9 05:51.80 1 36:27.10 1 22:39.90 1:04:58.80
2 98 Annah Sukay 41 5 04:42.30 2 39:32.80 2 23:35.60 1:07:50.70
3 125 Jackie Hooper 45 2 04:20.00 3 43:16.70 6 30:40.30 1:18:17.00
4 126 Susan Wright 46 3 04:22.80 4 44:50.00 3 29:23.10 1:18:35.90
5 151 Cathy Sudo 43 7 05:15.50 5 50:50.20 5 30:14.20 1:26:19.90
6 157 Katherine Sekera 44 6 04:54.60 7 53:38.80 4 30:09.80 1:28:43.20
7 162 Paula Grendys 43 4 04:30.90 6 51:27.00 7 36:30.90 1:32:28.80
8 166 Cinde Grantham 44 8 05:19.80 8 54:29.20 8 38:30.10 1:38:19.10
9 180 Tina Monroe 40 1 03:57.30 9 1:07:20.90 9 50:50.50 2:02:08.70
Female 50 to 59
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 153 Diana Bruno 51 3 05:16.60 1 47:49.70 2 35:21.70 1:28:28.00
2 160 Jan Wroblewski 50 1 03:46.10 3 54:39.10 1 32:55.00 1:31:20.20
3 163 Janice Rindfuss 50 2 05:09.60 2 52:22.60 3 35:39.80 1:33:12.00
4 176 Mariann C. Hawkins 55 5 06:20.90 4 1:03:36.60 4 42:24.60 1:52:22.10
5 179 Pat McRichard 56 4 05:37.60 6 1:10:34.50 5 42:51.70 1:59:03.80
6 181 Debbie Venditti 52 6 06:57.10 5 1:08:29.50 6 47:13.60 2:02:40.20
Female 60 and over
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 158 Team Weber 98 1 03:59.70 1 47:37.40 2 37:27.00 1:29:04.10
2 161 team-Leslie Evans 63 2 05:05.40 2 50:35.30 1 35:56.90 1:31:37.60
Male 1 to 6
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 15 Antonio Walker 6 1 00:52.80 2 04:29.60 1 02:00.80 07:23.20
2 26 Matthew Sarnowski 6 2 02:17.30 1 03:46.00 2 02:24.10 08:27.40
Male 7 to 7
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 2 Teko Angelecchio, Jr 7 1 00:38.30 3 03:03.70 5 02:13.70 05:55.70
2 4 Jacob Otto 7 6 01:45.20 1 02:32.50 1 02:03.10 06:20.80
3 13 Adam Grendys 7 3 00:59.20 4 04:02.70 3 02:07.50 07:09.40
4 17 Zane Ford 7 4 01:05.80 5 04:15.10 2 02:04.30 07:25.20
5 18 Luke Murray 7 7 02:18.50 2 02:54.30 6 02:15.80 07:28.60
6 28 Nick Snyder 7 2 00:55.10 6 06:15.30 4 02:07.50 09:17.90
7 38 SAM SCHERPEREEL 7 5 01:20.10 7 06:33.40 7 02:22.00 10:15.50
Male 8 to 8
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 8 NATE RATICA 8 2 00:52.70 3 03:51.40 2 02:10.80 06:54.90
2 9 Joey Sides 8 1 00:44.80 4 04:14.70 1 01:55.70 06:55.20
3 14 ETHAN BOWSER 8 3 01:44.40 1 03:04.00 3 02:25.90 07:14.30
4 21 RICH BUTLER 8 4 02:04.70 2 03:21.00 4 02:38.10 08:03.80
Male 9 to 9
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 32 Jack Keane-Lizano 9 3 01:23.40 1 04:09.10 2 04:11.50 09:44.00
2 33 Lucas Paszek 9 1 01:14.90 2 04:56.00 1 03:34.80 09:45.70
3 54 Alex Kana 9 2 01:22.30 3 06:17.10 4 04:54.60 12:34.00
4 62 Jonah Murray 9 4 02:58.80 4 06:40.90 3 04:46.40 14:26.10
Male 10 to 10
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 31 Matt Federovich 10 5 01:30.00 1 04:37.60 1 03:36.30 09:43.90
2 40 Tony Zona 10 3 01:23.70 5 05:31.40 2 03:36.80 10:31.90
3 43 Zack Snyder 10 4 01:27.20 3 05:05.70 3 04:27.80 11:00.70
4 45 Kristopher Sekera 10 1 01:07.80 4 05:24.10 5 04:50.20 11:22.10
5 47 Andy Fetch 10 2 01:11.20 6 05:41.80 6 04:56.70 11:49.70
6 178 Jacob Horner 10 6 1:46:18.60 2 05:03.20 4 04:43.50 1:56:05.30
Male 11 to 11
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 39 Elias Holm 11 1 00:58.90 3 05:23.70 1 03:54.40 10:17.00
2 48 Kurtis Sekera 11 2 01:11.90 2 05:11.10 5 05:34.80 11:57.80
3 51 Jonny Rizzardi 11 3 01:53.70 4 05:32.90 3 04:40.10 12:06.70
4 55 TYLER BOWSER 11 5 02:29.20 5 05:34.00 2 04:32.40 12:35.60
5 56 Dominic Barchiesi 11 4 02:06.30 1 04:58.80 4 05:31.30 12:36.40
Male 12 to 12
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 74 John Sandala 12 1 02:20.00 2 10:39.30 1 10:11.70 23:11.00
2 75 Matt Walpole 12 2 03:05.30 1 10:27.50 2 10:33.10 24:05.90
Male 13 to 13
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 70 Evan Grendys 13 1 02:21.30 1 10:55.40 1 08:36.80 21:53.50
Male 14 to 17
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 65 KYLE EISENHUTH 14 1 01:37.90 2 11:01.50 1 06:55.20 19:34.60
2 68 Dante Botti 15 2 02:12.40 1 10:57.30 2 07:52.50 21:02.20
Male 18 to 29
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 88 Ryan Boccabella 18 5 03:35.30 6 42:25.70 1 18:36.70 1:04:37.70
2 90 Justin Hopkins 23 3 03:33.00 1 36:22.60 7 25:11.10 1:05:06.70
3 92 Nick Maise 26 7 03:58.80 3 38:29.20 4 23:06.00 1:05:34.00
4 94 Andrew Cala 25 2 03:26.70 4 40:39.70 2 22:35.80 1:06:42.20
5 96 RJ Jackson 29 1 03:02.40 2 37:26.60 8 26:47.40 1:07:16.40
6 104 Tim Flynn 18 6 03:44.50 5 42:13.10 3 23:02.60 1:09:00.20
7 120 Michael Venditti 25 12 04:32.70 7 43:07.50 9 27:33.00 1:15:13.20
8 123 Keith Revak 29 14 05:09.40 8 46:23.50 5 24:43.20 1:16:16.10
9 131 Dominic Venditti 19 10 04:21.00 11 50:19.40 6 24:54.80 1:19:35.20
10 135 Mitch Butker 18 4 03:34.10 10 48:54.90 11 28:11.50 1:20:40.50
11 143 Joel Vodila 25 13 04:53.80 13 50:39.00 10 27:38.20 1:23:11.00
12 145 Perry J. Bruno, Jr. 25 8 04:01.80 9 46:34.70 12 33:26.60 1:24:03.10
13 156 Daniel R. Daugherty 18 9 04:09.80 12 50:37.30 13 33:53.80 1:28:40.90
14 168 Zach Metzler 18 15 05:51.40 14 55:09.70 14 38:02.10 1:39:03.20
DNF DNF Jeff Law 24 11 04:27.40
Male 30 to 39
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 95 Sanjeev Singh 39 7 03:43.70 1 38:47.80 1 24:38.40 1:07:09.90
2 99 Jim Donnelly 33 9 03:49.90 5 39:58.00 2 24:45.60 1:08:33.50
3 100 BRIAN WALKER 32 8 03:45.00 4 39:52.30 3 25:00.60 1:08:37.90
4 106 FJ Mannella 31 4 03:32.90 2 38:53.00 9 27:18.40 1:09:44.30
5 108 Brian Kosoglow 39 1 02:57.30 6 41:15.40 5 26:14.40 1:10:27.10
6 115 Gregg Wade 32 2 03:14.50 9 43:02.90 6 26:55.90 1:13:13.30
7 117 Dan Brottholle 31 6 03:43.40 8 42:40.90 8 27:18.10 1:13:42.40
8 118 Jason Osekowski 37 11 04:10.40 3 39:09.60 12 30:31.50 1:13:51.50
9 124 Todd Jones 33 5 03:36.80 10 45:47.50 10 27:38.90 1:17:03.20
10 128 Teko M. Angelecchio, S 37 12 04:12.30 11 46:59.80 11 27:45.60 1:18:57.70
11 129 Dan Pruzinsky 36 3 03:14.80 7 42:22.80 14 33:22.90 1:19:00.50
12 134 Carl Heller, Sr. 35 14 05:53.70 12 48:59.50 4 25:44.60 1:20:37.80
13 149 Joe Sides 37 13 05:08.50 13 53:38.20 7 27:09.00 1:25:55.70
14 155 Robert A. Rodrigues 35 10 04:04.90 14 53:47.70 13 30:46.70 1:28:39.30
Male 40 to 49
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 84 Jim Elsenheimer 49 3 03:13.50 2 34:13.10 2 21:27.00 58:53.60
2 86 Gerry Perez 47 10 04:21.30 1 33:30.80 3 22:13.00 1:00:05.10
3 87 Peter Buss 42 4 03:14.70 3 35:50.00 4 22:53.20 1:01:57.90
4 91 Doug Siler 40 5 03:42.90 6 38:33.80 5 23:01.50 1:05:18.20
5 93 Ron Memije 43 8 04:15.20 11 42:32.00 1 19:50.80 1:06:38.00
6 97 EDWARD BOCKMAN 44 2 03:13.40 5 37:39.90 9 26:34.10 1:07:27.40
7 102 Dean Brandt 43 9 04:15.90 4 36:57.10 10 27:31.80 1:08:44.80
8 105 Jeff Gaul-DQ 48 12 04:33.00 10 41:57.50 6 23:07.90 1:09:38.40
9 107 Joe Fischetti 41 7 03:55.90 7 39:32.10 8 26:21.40 1:09:49.40
10 114 Eric Pucek 42 11 04:27.00 9 41:48.50 7 26:16.80 1:12:32.30
11 122 Jeffrey Keating 40 6 03:48.90 8 41:11.60 13 31:11.10 1:16:11.60
12 133 Karl Savereisen 43 12 48:57.10 12 31:06.00 1:20:03.10
13 144 James Nolfi 45 13 05:19.20 13 49:50.80 11 28:30.40 1:23:40.40
14 154 Gregory Johnston 46 1 03:10.10 14 52:24.20 14 32:55.60 1:28:29.90
Male 50 to 59
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 101 Greg Zamule 57 9 04:50.60 1 37:30.20 2 26:21.10 1:08:41.90
2 111 Ronald Gdovic 51 3 04:28.40 2 41:01.30 1 26:15.50 1:11:45.20
3 119 Chris Colley 56 6 04:44.40 4 42:30.00 3 27:46.30 1:15:00.70
4 121 Bob Griffith 50 1 03:57.20 6 43:55.40 4 27:52.20 1:15:44.80
5 127 Michael Priola 54 4 04:35.10 5 43:43.90 5 30:24.80 1:18:43.80
6 137 Scott Weaver 54 10 04:51.70 7 44:32.80 7 31:57.70 1:21:22.20
7 140 Keith Impink 57 11 06:03.60 9 45:42.90 6 31:02.80 1:22:49.30
8 146 Joseph D. Mascari, Jr. 59 2 03:59.80 3 42:23.40 13 38:22.90 1:24:46.10
9 150 Perry Bruno, Sr. 50 8 04:47.60 8 45:15.90 10 35:58.10 1:26:01.60
10 164 Robert Owens 56 5 04:43.70 11 52:11.20 11 36:35.90 1:33:30.80
11 165 Brian Boggs 54 12 06:12.50 10 49:33.20 14 39:21.10 1:35:06.80
12 171 Rich Albert 50 7 04:47.20 13 1:06:22.40 9 33:06.70 1:44:16.30
13 172 Rich Mazza 55 13 06:15.10 14 1:08:22.30 8 32:00.60 1:46:38.00
14 173 Mike Venditti, Sr. 51 15 08:27.90 12 1:00:08.40 12 38:05.40 1:46:41.70
15 182 Jim McRickard 56 14 07:08.40 15 1:08:50.50 15 46:59.40 2:02:58.30
Male 60 and over
Overall ----- SWIM ----- ----- BIKE ----- ----- RUN ----- Total
Place Place Name Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 103 Team Hainan 92 2 03:54.60 1 35:47.40 3 29:07.40 1:08:49.40
2 110 Team Reilly 99 1 03:51.20 3 41:14.00 1 25:57.10 1:11:02.30
3 116 Terrence Timko 67 4 04:48.50 2 38:25.40 5 30:14.50 1:13:28.40
4 139 John Jadlocki 63 5 04:51.40 6 47:05.40 4 29:44.20 1:21:41.00
5 141 George Roskos 64 7 06:03.60 5 44:45.40 6 32:03.10 1:22:52.10
6 142 Jim Claudias 61 3 04:40.90 4 41:42.40 7 36:41.50 1:23:04.80
7 147 Dean Rowland 61 6 05:35.30 7 52:15.40 2 27:02.60 1:24:53.30
8 177 William McLain 71 8 06:16.20 8 1:05:12.10 8 43:22.30 1:54:50.60