N AREA CATHOLIC CHAMPIONSHIPS DEVELOPMENTAL
Overall Finish List
October 04, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Max Radzvin SEELOS ACADEMY 447 4 M 9:39.54 6:26/M
2 Nicholas Schindler SEELOS ACADEMY 448 4 M 9:46.23 6:31/M
3 Tom Rottmann BLESSED TRINITY 514 4 M 10:22.28 6:55/M
4 Rylan Greene SEELOS ACADEMY 441 4 M 10:30.19 7:00/M
5 Jack Davison SEELOS ACADEMY 440 4 M 10:36.19 7:04/M
6 Liam Jones ALPHA 707 4 M 10:43.16 7:09/M
7 Jack Steineman ST KILIAN 772 0 M 10:44.17 7:09/M
8 Judah Sauers ST GREGORY 796 4 M 10:54.30 7:16/M
9 Gunner Kopriva SEELOS ACADEMY 444 4 M 10:58.44 7:19/M
10 Charlie McSorley CDTCA 671 4 M 10:59.86 7:19/M
11 Ethan Hiserodt SEELOS ACADEMY 442 4 M 11:09.43 7:26/M
12 Jack Mondi ST KILIAN 748 0 M 11:11.24 7:27/M
13 J.J. Mccabe SEELOS ACADEMY 445 4 M 11:11.41 7:27/M
14 Shane Sahr BLESSED TRINITY 515 4 M 11:20.78 7:33/M
15 Greyson Miller SSPP 609 2 M 11:20.98 7:33/M
16 Gabe Urban ST GREGORY 797 1 M 11:21.19 7:34/M
17 Richie Kinney ST VITUS 836 4 M 11:26.80 7:37/M
18 Cooper Goeller BLESSED TRINITY 509 3 M 11:31.55 7:41/M
19 Jackson Chips ST KILIAN 726 0 M 11:31.60 7:41/M
20 Andrew Spalvieri ST KILIAN 768 0 M 11:34.79 7:43/M
21 William Meeuf ST KILIAN 746 0 M 11:37.44 7:45/M
22 Christian Meyer ST GREGORY 794 3 M 11:40.98 7:47/M
23 Drew Weifenbaugh BUTLER CATHOLIC 651 4 M 11:49.21 7:53/M
24 Nicholas Grayson SSPP 614 1 M 11:54.54 7:56/M
25 Cayson Dougherty BLESSED TRINITY 516 4 M 11:57.38 7:58/M
26 Jude Caliguiri BLESSED TRINITY 508 4 M 12:06.55 8:04/M
27 George Cataloglu ALPHA 705 3 M 12:09.17 8:06/M
28 Santino Studeny HOLY CROSS 574 3 M 12:18.69 8:12/M
29 Greyson Measel ST VITUS 837 4 M 12:18.69 8:12/M
30 Matthew Madonna ST KILIAN 742 0 M 12:21.15 8:14/M
31 Kane Mckee ALPHA 708 4 M 12:47.59 8:31/M
32 Dylan Walsh SSPP 615 1 M 12:53.44 8:35/M
33 Braydon Walsh SSPP 605 4 M 12:54.45 8:36/M
34 Anthony Frisco HOLY CROSS 573 3 M 12:54.98 8:36/M
35 Raymond Sefscik ALPHA 710 3 M 12:57.56 8:38/M
36 Emerson Ochtun SSPP 616 1 M 13:21.47 8:54/M
37 Shaun Jr. Guyton ST KILIAN 735 0 M 13:36.62 9:04/M
38 Ryan Sharpe HOLY CROSS 578 4 M 13:36.93 9:04/M
39 Carson Eckert HOLY CROSS 577 4 M 13:40.60 9:07/M
40 Linus Burchill AQUINAS 626 4 M 13:54.31 9:16/M
41 Jacob Birchok ST GREGORY 790 4 M 13:56.56 9:17/M
42 Luke Kovacic ST GREGORY 792 2 M 14:08.62 9:25/M
43 Caleb Sutton NORTHSIDE CATHOLIC 681 3 M 14:13.52 9:29/M
44 Michael Mielke ST VITUS 833 2 M 14:14.54 9:29/M
45 Nico Guzzo ST GREGORY 784 1 M 14:26.44 9:37/M
46 Kaden Matic SSPP 606 3 M 14:27.91 9:38/M
47 Connor Mcclellan ST GREGORY 793 2 M 14:38.44 9:45/M
48 Mac Mckee BLESSED TRINITY 512 2 M 14:44.99 9:49/M
49 James Urban ST GREGORY 798 1 M 14:49.94 9:53/M
50 Jacob Liller SSPP 608 2 M 15:11.19 10:07/M
51 Isaiah Thomas HOLY CROSS 575 3 M 15:28.69 10:19/M
52 Matthew Kennedy SEELOS ACADEMY 443 2 M 15:42.45 10:28/M
53 Victor Montes SEELOS ACADEMY 446 2 M 15:43.30 10:29/M
54 Luke Bandura NORTHSIDE CATHOLIC 679 2 M 15:53.86 10:35/M
55 Haylan Haught BLESSED TRINITY 510 4 M 15:59.45 10:39/M
56 Coleman Joyce NORTHSIDE CATHOLIC 680 2 M 16:01.70 10:41/M
57 Rodrigo Perez-Vasquez HOLY CROSS 572 4 M 16:24.33 10:56/M
58 Evan Lutz ST GREGORY 786 4 M 16:52.96 11:15/M
59 Lucas Porter ST GREGORY 795 1 M 17:30.20 11:40/M
60 Keegan Mckee ALPHA 709 2 M 18:05.86 12:03/M
61 Nathan Mccormick BLESSED TRINITY 511 4 M 19:57.57 13:18/M
62 Joe Carbone SSPP 617 1 M 22:22.96 14:55/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Caroline Sell SEELOS ACADEMY 436 4 F 10:46.14 7:11/M
2 Anne Puhalla SEELOS ACADEMY 435 4 F 11:00.30 7:20/M
3 Madeline Sell SEELOS ACADEMY 437 4 F 11:00.39 7:20/M
4 Lily Narvett SEELOS ACADEMY 434 4 F 11:11.87 7:27/M
5 Kate Mulzet ALPHA 700 3 F 11:24.46 7:36/M
6 Chelsea Geyer HOLY CROSS 579 4 F 11:35.21 7:43/M
7 Jocelyn Long HOLY CROSS 580 3 F 11:36.81 7:44/M
8 Riley Kontul ST KILIAN 738 0 F 11:43.75 7:49/M
9 Macy Thiel BLESSED TRINITY 507 4 F 11:45.31 7:50/M
10 Callie Kandravy BLESSED TRINITY 495 3 F 11:45.78 7:50/M
11 Eve Wrabley HOLY CROSS 585 3 F 11:45.81 7:50/M
12 Marika Measel ST VITUS 829 3 F 11:52.31 7:55/M
13 Lila Miros BLESSED TRINITY 501 3 F 11:53.72 7:55/M
14 Annaliese Duchi SEELOS ACADEMY 427 3 F 11:55.14 7:57/M
15 Lexie Miller SEELOS ACADEMY 433 2 F 11:56.89 7:57/M
16 Tessa Liberati ALPHA 699 3 F 12:01.32 8:01/M
17 Emily Harmanos ST GREGORY 785 4 F 12:02.39 8:01/M
18 Emily Stevens BLESSED TRINITY 504 4 F 12:10.21 8:07/M
19 Morgan Kane ALPHA 696 3 F 12:11.81 8:07/M
20 Leah Miros BLESSED TRINITY 500 3 F 12:14.68 8:09/M
21 Kaylie Mitchell BLESSED TRINITY 502 3 F 12:16.50 8:11/M
22 Vivienne Goshen SSPP 610 4 F 12:30.32 8:20/M
23 Avery Straub BLESSED TRINITY 505 4 F 12:31.95 8:21/M
24 Maitlyn Assegai ST VITUS 831 4 F 12:37.38 8:25/M
25 Erin Burke ST KILIAN 722 0 F 12:50.31 8:33/M
26 Aislyn Schessler ST KILIAN 765 0 F 12:51.27 8:34/M
27 Claire Karsman SEELOS ACADEMY 430 3 F 12:57.36 8:38/M
28 Alexandra Wagner SEELOS ACADEMY 439 3 F 13:01.56 8:41/M
29 Sofie Rentz ST KILIAN 760 0 F 13:08.30 8:45/M
30 Jules Goshen SSPP 611 3 F 13:14.14 8:49/M
31 Elie Green NORTHSIDE CATHOLIC 678 0 F 13:16.58 8:51/M
32 Isabella Windfelder ST KILIAN 776 0 F 13:18.47 8:52/M
33 Mary Kennedy SEELOS ACADEMY 431 4 F 13:21.30 8:54/M
34 Abby Mcclellan ST GREGORY 787 4 F 13:23.45 8:55/M
35 Payton Mcelravy ST KILIAN 743 0 F 13:28.22 8:59/M
36 Kaitlyn Lindenfelser SEELOS ACADEMY 432 2 F 13:28.63 8:59/M
37 Alina Dudkowski SEELOS ACADEMY 428 3 F 13:40.82 9:07/M
38 Mia Carbone SSPP 619 3 F 13:41.16 9:07/M
39 Lydia Pierce ST GREGORY 789 4 F 13:41.64 9:07/M
40 Sara Palmer ST GREGORY 788 4 F 13:42.95 9:08/M
41 Addison Thiel ST KILIAN 774 0 F 13:44.95 9:09/M
42 Anna Morris ST KILIAN 749 0 F 13:49.28 9:13/M
43 Sofia Matonak BUTLER CATHOLIC 650 4 F 13:56.19 9:17/M
44 Haley Wozetek ALPHA 704 3 F 13:58.21 9:19/M
45 Molly Gauntner ST JAMES 809 4 F 13:59.65 9:19/M
46 Chloe Boosel ST GREGORY 781 2 F 14:04.91 9:23/M
47 Gertrude Davis ALPHA 694 2 F 14:06.25 9:24/M
48 Anna Wishart ST KILIAN 777 0 F 14:07.45 9:25/M
49 Kathryn Rechtorik HOLY CROSS 581 3 F 14:12.20 9:28/M
50 Tess Martin BLESSED TRINITY 499 3 F 14:15.70 9:30/M
51 Gina Talarico SEELOS ACADEMY 438 4 F 14:19.45 9:33/M
52 Chloe Dorcy BUTLER CATHOLIC 648 4 F 14:20.29 9:33/M
53 Annalise Good BLESSED TRINITY 493 3 F 14:27.91 9:38/M
54 Madelyn Staiger ALPHA 702 2 F 14:28.70 9:39/M
55 Brielle Colafella ST KILIAN 728 0 F 14:32.27 9:41/M
56 Macaria Stall ST KILIAN 770 0 F 14:32.73 9:41/M
57 Ella Shapiro BLESSED TRINITY 503 3 F 14:37.43 9:45/M
58 Makayla Silbaugh SSPP 618 4 F 14:49.46 9:53/M
59 Abby Diamond HOLY CROSS 583 3 F 15:06.91 10:04/M
60 Olivia Clauss ST GREGORY 782 3 F 15:07.92 10:05/M
61 Quinn Orr ST KILIAN 753 0 F 15:07.92 10:05/M
62 Luciana Ganoza SEELOS ACADEMY 429 3 F 15:21.29 10:14/M
63 Aine' Corrigan ALPHA 693 4 F 15:21.71 10:14/M
64 Maranatha Kinney ST VITUS 826 2 F 15:23.32 10:15/M
65 Paige Rotondo CDTCA 670 2 F 15:26.70 10:17/M
66 Tonilynn Mielke ST VITUS 830 3 F 15:39.76 10:26/M
67 Mackenzie Macom ST VITUS 832 4 F 15:47.74 10:31/M
68 Alaina Long BLESSED TRINITY 496 2 F 15:49.36 10:33/M
69 Emily Birchok ST GREGORY 779 3 F 15:53.64 10:35/M
70 Morgan Long BLESSED TRINITY 497 4 F 15:55.54 10:37/M
71 Leslie Best BUTLER CATHOLIC 646 4 F 15:55.95 10:37/M
72 Elianna Measel ST VITUS 825 1 F 15:58.10 10:39/M
73 Vivienne Clark NORTHSIDE CATHOLIC 673 2 F 16:09.67 10:46/M
74 Lila Martin BLESSED TRINITY 498 2 F 16:12.12 10:48/M
75 Cameron Dorcy BUTLER CATHOLIC 647 4 F 16:25.45 10:57/M
76 Reagan Bayne ALPHA 692 1 F 16:31.21 11:01/M
77 Beckley Haught BLESSED TRINITY 494 2 F 16:45.64 11:10/M
78 Tristyn Walsh SSPP 612 2 F 17:02.21 11:21/M
79 Chloe Cole SEELOS ACADEMY 426 3 F 17:08.38 11:25/M
80 Reagan Large BUTLER CATHOLIC 649 3 F 17:14.46 11:29/M
81 Leilani Mckee ST KILIAN 744 0 F 17:16.50 11:31/M
82 Larkin Deinhammer ALPHA 695 4 F 17:35.46 11:43/M
83 Ainsley Kelman ALPHA 697 4 F 17:35.71 11:43/M
84 Hailey Robinson HOLY CROSS 586 3 F 17:43.22 11:49/M
85 Brooklyn Elsesser HOLY CROSS 584 3 F 17:47.96 11:51/M
86 Brigi Boosel ST GREGORY 780 1 F 17:48.17 11:52/M
87 Georgie Bowles SSPP 622 1 F 18:29.21 12:19/M
88 Violet Kelman ALPHA 698 1 F 18:33.95 12:22/M
89 Michelle Grayson SSPP 613 4 F 18:50.18 12:33/M
90 Taylor Bridge NORTHSIDE CATHOLIC 672 1 F 21:09.71 14:06/M
91 Franka Pickell NORTHSIDE CATHOLIC 675 1 F 21:10.54 14:07/M
92 Sophia Roberts NORTHSIDE CATHOLIC 676 2 F 27:41.20 18:27/M