GRANDPARENTS 10 MILE RUN
10 MILE RUN
Overall Finish List
August 22, 2015
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Brian Damaska 704 32 M 1 Top Fin 1:03:26.36 6:21/M
2 Gregory A. Banyay Ellwood City PA 1731 34 M 2 Top Fin 1:04:08.52 6:25/M
3 Chris Albrecht Triadelphia WV 1190 44 M 3 Top Fin 1:05:21.67 6:32/M
4 Jeff Harmon Pittsburgh PA 1825 29 M 1 25-29 1:08:38.56 6:52/M
5 John Armstrong Grove City PA 1209 50 M 1 50-54 1:14:05.93 7:25/M
6 Kelly Dworak Carlisle PA 1802 53 F 1 Top Fin 1:17:42.75 7:46/M
7 William C. Marsh Emlenton PA 1840 49 M 1 45-49 1:17:46.83 7:47/M
8 Karen Lyle 1867 38 F 2 Top Fin 1:17:57.81 7:48/M
9 Bob Baierl Bradford Woods PA 1701 44 M 1 40-44 1:18:28.75 7:51/M
10 David Fugate Cabot PA 1807 53 M 2 50-54 1:18:28.93 7:51/M
11 Susan Moury 711 45 F 3 Top Fin 1:19:39.59 7:58/M
12 Chad Coblitz Zelienople PA 1793 40 M 2 40-44 1:19:40.39 7:58/M
13 Tim Weil 710 56 M 1 55-59 1:19:50.68 7:59/M
14 Greg Sines Mercer PA 2415 37 M 1 35-39 1:21:39.28 8:10/M
15 Matt Kilmer Edinburg PA 1834 37 M 2 35-39 1:21:39.43 8:10/M
16 Jace Wallace Cranberry Twp PA 2483 36 M 3 35-39 1:22:19.78 8:14/M
17 Matt Antinossi 707 41 M 3 40-44 1:23:41.56 8:22/M
18 Laurie Laurenti Pittsburgh PA 1838 44 F 1 40-44 1:24:33.65 8:27/M
19 Wendy Wick Butler PA 2484 36 F 1 35-39 1:24:43.62 8:28/M
20 Noelle Sequite Butler PA 2401 38 F 2 35-39 1:24:45.44 8:29/M
21 Beth Sauers Evans City PA 2501 31 F 1 30-34 1:32:43.66 9:16/M
22 Sarah Lee-Faulkner Allison Park PA 1839 42 F 2 40-44 1:32:50.94 9:17/M
23 Stephanie Porcello Cranberry Twp PA 2139 33 F 2 30-34 1:33:22.97 9:20/M
24 Nancy Thenthongkham 714 47 F 1 45-49 1:33:25.79 9:21/M
25 Jim Sutterfield 706 47 M 2 45-49 1:33:56.36 9:24/M
26 Rachel Rutkoski Cranberry Twp PA 2351 38 F 3 35-39 1:34:15.27 9:26/M
27 Laurel Sutterheld 705 36 F 4 35-39 1:36:10.32 9:37/M
28 Suzanne Leonberg 713 60 F 1 60-64 1:37:59.88 9:48/M
29 Carol Hare Fombell PA 1823 36 F 5 35-39 1:39:00.19 9:54/M
30 Richard Hare Fombell PA 1824 51 M 3 50-54 1:39:02.44 9:54/M
31 Michael Gannon Cranberry Twp PA 1813 49 M 3 45-49 1:41:05.38 10:07/M
32 Briana Dugan 701 35 F 6 35-39 1:43:31.30 10:21/M
33 Robinson Ocampo Aspinwall PA 1856 39 M 4 35-39 1:48:25.50 10:51/M
34 Caleb Rauscher Harmony PA 2143 33 M 1 30-34 1:49:22.49 10:56/M
35 Jim Rauscher 716 61 M 1 60-64 1:49:23.51 10:56/M
36 Joey Jones New Brighton PA 1831 45 M 4 45-49 1:50:11.89 11:01/M
37 Carol English Evans City PA 1805 59 F 1 55-59 1:52:17.14 11:14/M
38 Matt Smith Cheswick PA 2429 26 M 2 25-29 1:55:00.00 11:30/M
39 Tony Kovatch 715 64 M 2 60-64 2:22:30.00 14:15/M
40 Danielle Saunier Sewickley PA 2393 37 F 7 35-39 2:23:06.00 14:19/M
41 Angela Hall 1858 33 F 3 30-34 2:26:18.00 14:38/M