OIL CREEK TRAIL RUNS 100K
Overall Finish List
October 16, 2010
Results by Miles of Smiles Timing Services
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
1 Jeff Nelson Titusville PA 636 46 ***** M 40-49 10:15:06.87 9:55/M
2 John Sporer York PA 619 35 ***** M 30-39 11:11:14.30 10:50/M
3 Andrew Brosius Oil City PA 635 32 ***** M 30-39 11:26:34.93 11:04/M
4 Alex Papadopoulos Woodbridge VA 671 36 1 M 30-39 11:38:09.30 11:16/M
5 Andrew Holland New York NY 634 31 2 M 30-39 11:55:52.39 11:33/M
6 Ted Niemann Columbus OH 622 47 1 M 40-49 12:42:42.76 12:18/M
7 Kimberly Boner Mount Vernon OH 626 42 ***** F 40-49 13:02:20.01 12:37/M
8 Rick Freeman South Park PA 625 52 1 M 50-59 13:22:21.60 12:56/M
9 Robert Struble Jefferson Hills PA 627 60 1 M 60-99 13:22:22.30 12:56/M
10 Rob Truscott Cleveland OH 664 47 2 M 40-49 13:51:53.26 13:25/M
11 Shaun Huppertz New Castle PA 607 44 3 M 40-49 14:08:48.03 13:41/M
12 Alexander Hall Dumfries VA 670 29 1 M 20-29 14:11:58.20 13:44/M
13 Sheri Fiolek Harpers Ferry WV 603 32 ***** F 30-39 14:19:08.16 13:51/M
14 Jeff Lynn Slippery Rock PA 642 42 4 M 40-49 14:29:37.73 14:02/M
15 Jenny Motway York PA 632 35 ***** F 30-39 14:31:47.10 14:04/M
16 Rick Moyer Reading PA 629 50 2 M 50-59 14:59:50.98 14:31/M
17 Roy Heger Medina OH 673 56 3 M 50-59 15:20:17.54 14:51/M
18 Theresa Lyon Manassas VA 615 47 1 F 40-49 15:32:37.58 15:03/M
19 Gene Connell Erie PA 667 56 4 M 50-59 15:47:44.10 15:17/M
20 Bob Baldwin South Euclid OH 624 34 3 M 30-39 15:48:20.44 15:18/M
21 Mark Anson South Euclid OH 617 57 5 M 50-59 15:49:55.50 15:19/M
22 Norm Stephen Stoney Creek ON 674 39 4 M 30-39 15:55:26.83 15:25/M
23 Paul Grove Kent WA 652 32 5 M 30-39 15:55:29.99 15:25/M
24 Brian Hart Pepper Pike OH 662 43 5 M 40-49 16:12:14.96 15:41/M
25 David Janosko Mentor OH 653 52 6 M 50-59 16:47:21.39 16:15/M
26 Kurt Byrnes Upper St. Clair PA 604 47 6 M 40-49 16:48:57.11 16:16/M
27 Gailanne Joachim Mississauga ON 657 35 1 F 30-39 16:49:22.80 16:17/M
28 Clyde Ferguson Lockport NY 601 59 7 M 50-59 17:15:35.79 16:42/M
29 Lucas Hardbarger Newark OH 648 32 6 M 30-39 17:19:04.92 16:46/M
30 Mick Quen Franklin PA 631 33 7 M 30-39 17:44:24.07 17:10/M
31 John Pope Hudson OH 608 51 8 M 50-59 17:44:51.58 17:11/M
32 Dan Prichard Titusville PA 638 36 8 M 30-39 17:48:16.44 17:14/M
33 Stacie Stevenson Titusville PA 656 24 1 F 20-29 17:48:16.75 17:14/M
34 Jim Konopack Howell NJ 611 31 9 M 30-39 17:48:34.88 17:14/M
35 Suzanne Pokorny Medina OH 620 43 2 F 40-49 18:13:26.06 17:38/M
36 Susan Jennings Bluemont VA 647 49 3 F 40-49 18:25:31.87 17:50/M
37 Joie Gambino Thorofare NJ 643 41 4 F 40-49 18:31:12.06 17:55/M
38 Matthew Johnson Pittsburgh PA 654 30 10 M 30-39 18:51:12.00 18:15/M
39 Eva Basehart Amherst NY 602 42 5 F 40-49 18:53:45.87 18:17/M
40 Sharon Seslar Columbus OH 628 36 2 F 30-39 19:23:26.41 18:46/M
41 Scott McCray Titusville PA 605 62 2 M 60-99 19:25:38.50 18:48/M
42 Rick Weaver Venetia PA 668 54 9 M 50-59 19:38:27.49 19:00/M
43 Harald Vaessin Columbus OH 621 55 10 M 50-59 19:40:04.43 19:02/M
44 Regan Tanner North East PA 659 44 6 F 40-49 19:45:33.70 19:07/M
45 David Rodgers North East PA 644 59 11 M 50-59 19:45:34.20 19:07/M
46 Amy Formica BUTLER PA 672 37 3 F 30-39 20:02:30.46 19:24/M
47 Tom Parenti SARVER PA 609 34 11 M 30-39 20:02:32.46 19:24/M
48 Stephen Taylor Glenshaw PA 612 47 7 M 40-49 23:51:25.08 23:05/M
49 Laurence L. Homich Baden PA 637 49 8 M 40-49 23:51:25.59 23:05/M