VENANGO COUNTY CASA SUPERHERO 5K
5K RUN
Overall Finish List
April 06, 2024
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Matt Reagle Oil City PA 809 39 M 1 30-39 22:02.74 7:05/M
2 Timothy Kahle Oil City PA 744 14 M 1 1-17 22:29.45 7:14/M
3 Jamie Cubbon Oil City PA 719 53 M 1 50-59 23:01.73 7:24/M
4 Nathan Koble Erie PA 724 47 M 1 40-49 23:29.45 7:33/M
5 Morris Woodhouse, Jr. Oil City PA 450 14 M 2 1-17 23:53.95 7:41/M
6 Kasey Kriebel Kennerdell PA 725 34 M 2 30-39 24:34.75 7:54/M
7 Jordan Armagost Grove City PA 711 21 M 1 18-29 24:59.91 8:02/M
8 Danielle Payne Franklin PA 731 39 F 1 30-39 25:07.63 8:05/M
9 Eli Cooley Oil City PA 820 48 M 2 40-49 25:26.20 8:11/M
10 Cory Jacoby Oil City PA 753 40 M 3 40-49 25:38.70 8:15/M
11 Karey Mallory Oil City PA 726 47 F 1 40-49 26:00.35 8:22/M
12 Samantha Heller Knox PA 722 19 F 1 18-29 26:11.91 8:25/M
13 Michael Sandrock Clintonville PA 735 60 M 1 60-99 26:12.31 8:25/M
14 James Payne Franklin PA 730 40 M 4 40-49 26:33.96 8:32/M
15 Lindsey Berg Warren PA 712 33 F 2 30-39 26:47.95 8:37/M
16 Robin Stevenson Oil City PA 737 49 F 2 40-49 27:17.84 8:46/M
17 Dane Dombrosky Oil City PA 720 34 M 3 30-39 27:25.63 8:49/M
18 Tammy Powell Cochranton PA 734 56 F 1 50-59 28:00.88 9:00/M
19 Noah Lucarelli Oil City PA 745 15 M 3 1-17 28:32.96 9:10/M
20 Ian Brumbaugh Oil City PA 747 15 M 4 1-17 28:38.22 9:12/M
21 Amunique Satter Oil City PA 749 16 M 5 1-17 29:16.47 9:25/M
22 Michele Tucker Franklin PA 740 44 F 3 40-49 30:33.41 9:49/M
23 Liam Yeager Franklin PA 743 11 M 6 1-17 31:13.97 10:02/M
24 Zachary Bish Oil City PA 794 27 M 2 18-29 32:42.73 10:31/M
25 Hope Faunce Oil City PA 721 11 F 1 1-17 33:27.62 10:45/M
26 Lee Pears Cooperstown PA 732 26 M 3 18-29 33:28.46 10:46/M
27 Anthony Sunseri Grove City PA 738 75 M 2 60-99 33:30.26 10:46/M
28 Madeline Anderson Sheffield PA 710 27 F 2 18-29 34:03.48 10:57/M
29 Joe Jones Oil City PA 723 56 M 2 50-59 34:24.87 11:04/M
30 Jessica McKiernan Seneca PA 729 35 F 3 30-39 35:31.19 11:25/M
31 Cinda Walentoski Oil City PA 741 52 F 2 50-59 35:52.11 11:32/M
32 Kayla Swartz Oil City PA 739 33 F 4 30-39 37:18.22 12:00/M
33 Nathan Wilson Kennerdell PA 742 13 M 7 1-17 40:21.47 12:58/M
34 Marcus Scurry Oil City PA 808 35 M 4 30-39 41:05.90 13:13/M
35 Jolene Cauffield Oil City PA 716 35 F 5 30-39 42:24.40 13:38/M
36 Missy Cozad Grove City PA 718 44 F 4 40-49 43:02.51 13:50/M
37 Mike Markiewicz Erie PA 727 60 M 3 60-99 44:41.48 14:22/M
38 Kayla Porter Sugar Grove PA 733 26 F 3 18-29 45:56.82 14:46/M
39 Samantha Sloane Oil City PA 736 34 F 6 30-39 47:43.66 15:21/M
40 Jonathan Waybright Oil City PA 750 16 M 8 1-17 51:35.54 16:35/M
41 Ridge Moore Oil City PA 746 16 M 9 1-17 51:36.28 16:35/M
42 Stacy Bruestle Franklin PA 713 53 F 3 50-59 57:46.25 18:34/M
43 Kenneth Cloonan Grove City PA 717 36 M 5 30-39 59:00.54 18:58/M
44 Larry Cassedy Polk PA 715 72 M 4 60-99 1:01:15.33 19:42/M