TSTCA XC MEET A BOYS
BOYS
Overall Finish List
October 21, 2021
Results By Miles of Smiles Timing Services smileymiles.com
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Lance Nicholls WINCHESTER THURSTON 2936 12 M 17:11.96 5:33/M
2 Ty Fluharty RIVERSIDE 1196 12 M 17:27.75 5:38/M
3 Parker Steele RIVERVIEW 1327 12 M 18:05.99 5:50/M
4 Ty Laughlin RIVERVIEW 1318 12 M 18:09.00 5:51/M
5 Thompson Lau SHADY SIDE 2165 12 M 18:11.13 5:52/M
6 Amberson Bauer RIVERVIEW 1308 11 M 18:19.74 5:55/M
7 Tucker Klotz LIGONIER VALLEY 637 12 M 18:29.92 5:58/M
8 Brendan Burns NESHANNOCK 806 9 M 18:33.75 5:59/M
9 Peter Heintzleman WINCHESTER THURSTON 2926 9 M 18:37.00 6:00/M
10 Kailen Spears BISHOP CANEVIN 153 12 M 18:40.49 6:01/M
11 Lucas Wilton RIVERVIEW 1330 12 M 18:46.67 6:03/M
12 Rj Ashcroft SOUTH SIDE 2249 10 M 18:50.99 6:05/M
13 John Griffith AQUINAS 32 12 M 18:57.72 6:07/M
14 Eli Desimone WINCHESTER THURSTON 2922 9 M 18:57.88 6:07/M
15 Charlie Routledge WINCHESTER THURSTON 2939 9 M 18:58.88 6:07/M
16 Ramaniah Karamcheti WASHINGTON 2891 11 M 19:03.69 6:09/M
17 Holden Deasy RIVERVIEW 1312 9 M 19:06.64 6:10/M
18 Thomas Presnar SHENANGO 2214 12 M 19:06.67 6:10/M
19 Braden Donovan SERRA CATHOLIC 2107 10 M 19:06.86 6:10/M
20 Liam Atkinson SHADY SIDE 2153 10 M 19:07.27 6:10/M
21 Christopher Barnes RIVERVIEW 1307 9 M 19:11.70 6:11/M
22 Jonah Keller WINCHESTER THURSTON 2928 12 M 19:13.61 6:12/M
23 Patrick Veazey AQUINAS 38 12 M 19:14.64 6:12/M
24 Tomas Nelson TRINITY CHRISTIAN 2817 12 M 19:18.77 6:14/M
25 Trey Varley BISHOP CANEVIN 155 12 M 19:20.23 6:14/M
26 Jamie Rhoades SHADY SIDE 2174 10 M 19:21.98 6:15/M
27 John Ridilla BISHOP CANEVIN 152 12 M 19:36.46 6:19/M
28 Cohen Hoolahan RIVERVIEW 1315 10 M 19:37.00 6:20/M
29 Connor Jeffcoat SHENANGO 2207 11 M 19:51.13 6:24/M
30 Ben Ondrejko BISHOP CANEVIN 151 10 M 19:52.23 6:25/M
31 Alexander Brown STEEL VALLEY 2257 9 M 19:55.81 6:25/M
32 Jack Betler RIVERVIEW 1310 11 M 20:02.97 6:28/M
33 Koehler Berman WINCHESTER THURSTON 2916 11 M 20:04.21 6:28/M
34 Brady Ellis SETON LASALLE 2123 10 M 20:07.69 6:29/M
35 Travis Tedrow WAYNESBURG 2905 10 M 20:10.29 6:30/M
36 Sam Kuzmishin WINCHESTER THURSTON 2931 11 M 20:13.15 6:31/M
37 Anthony Mancino SHENANGO 2210 12 M 20:17.86 6:33/M
38 Jonah Sackrowitz SHADY SIDE 2176 10 M 20:18.47 6:33/M
39 Luke Migely RIVERVIEW 1321 11 M 20:21.72 6:34/M
40 Mathew Long SHADY SIDE 2170 10 M 20:26.66 6:35/M
41 Eion Mckernan AQUINAS 33 11 M 20:30.14 6:37/M
42 Gabe Feinstein SHADY SIDE 2158 10 M 20:31.16 6:37/M
43 Owne Dumbroski SERRA CATHOLIC 2108 9 M 20:34.43 6:38/M
44 Jesse Van Wyk REDEEMER LUTHERAN 1169 10 M 20:41.72 6:40/M
45 Daniel Roupas RIVERVIEW 1325 11 M 20:44.21 6:41/M
46 Micah Ivy RIVERVIEW 1316 9 M 20:54.41 6:45/M
47 Ryan Zimmerman LIGONIER VALLEY 647 12 M 20:57.96 6:45/M
48 Austin Stewart SERRA CATHOLIC 2118 11 M 20:58.67 6:46/M
49 Theo Austin AQUINAS 28 12 M 21:00.01 6:46/M
50 Christian Palochik RIVERVIEW 1324 11 M 21:02.17 6:47/M
51 Ethan Krouse SHENANGO 2209 11 M 21:02.22 6:47/M
52 Marco Yanerella SHENANGO 2221 9 M 21:02.57 6:47/M
53 Rami Shaw HILLEL 577 9 M 21:07.22 6:49/M
54 Tyler Wittmann SHENANGO 2219 11 M 21:08.83 6:49/M
55 Ben Clarke SERRA CATHOLIC 2104 12 M 21:09.10 6:49/M
56 Jonathan Parsons SOUTH SIDE 2253 12 M 21:14.64 6:51/M
57 Lincoln Riddle SEWICKLEY 2146 12 M 21:17.10 6:52/M
58 Archer Mueller SETON LASALLE 2133 9 M 21:17.21 6:52/M
59 Alex Liebmann SETON LASALLE 2132 10 M 21:17.40 6:52/M
60 Michael Bruni WINCHESTER THURSTON 2919 12 M 21:21.37 6:53/M
61 Mike Styn RIVERSIDE 1303 9 M 21:23.80 6:54/M
62 Orlando Watson SERRA CATHOLIC 2119 11 M 21:24.41 6:54/M
63 Adam Rickel NESHANNOCK 813 9 M 21:24.46 6:54/M
64 Nick Bender NESHANNOCK 805 9 M 21:24.62 6:54/M
65 Alex Pappa REDEEMER LUTHERAN 1167 10 M 21:25.00 6:55/M
66 Kyle Pester WAYNESBURG 2902 11 M 21:27.62 6:55/M
67 Cooper D'antonio SEWICKLEY 2141 9 M 21:30.71 6:56/M
68 Geoffrey Measel NESHANNOCK 811 9 M 21:37.67 6:58/M
69 Dominic Varley BISHOP CANEVIN 154 10 M 21:40.10 6:59/M
70 Lorenzo Scarnati NESHANNOCK 814 12 M 21:42.93 7:00/M
71 Anthony George SETON LASALLE 2126 12 M 21:48.21 7:02/M
72 Nate Fox WAYNESBURG 2899 9 M 21:48.88 7:02/M
73 Gavin Taylor SHENANGO 2217 9 M 21:49.88 7:02/M
74 Ziad Jaafar RIVERVIEW 1317 11 M 21:59.54 7:05/M
75 Declan Hawk RIVERVIEW 1314 11 M 21:59.71 7:05/M
76 Joe Pietro RIVERSIDE 1302 9 M 22:00.96 7:06/M
77 Brian Mcconahy NESHANNOCK 810 10 M 22:19.14 7:12/M
78 Levi Roupas RIVERVIEW 1326 9 M 22:20.20 7:12/M
79 Jermaine Taylor SHADY SIDE 2179 10 M 22:20.95 7:12/M
80 Will Orbin RIVERVIEW 1323 9 M 22:23.32 7:13/M
81 Trent Guerrieri SOUTH SIDE 2250 10 M 22:25.46 7:14/M
82 Jacob Bupp SHENANGO 2201 9 M 22:30.57 7:15/M
83 Luc Normandy SERRA CATHOLIC 2114 11 M 22:30.70 7:15/M
84 Austin Hruby SETON LASALLE 2129 9 M 22:35.45 7:17/M
85 Aidan Brisendine LIGONIER VALLEY 634 11 M 22:37.12 7:18/M
86 Patrick Guinee SETON LASALLE 2127 12 M 22:39.80 7:18/M
87 Zach Chrobek SHENANGO 2203 11 M 22:40.00 7:19/M
88 Hunter Haun SHENANGO 2206 10 M 22:41.70 7:19/M
89 August Ralston WASHINGTON 2893 10 M 22:44.90 7:20/M
90 Felix Gamper WINCHESTER THURSTON 2924 10 M 22:47.45 7:21/M
91 Jason Straw RIVERVIEW 1328 12 M 22:53.20 7:23/M
92 Ben Hails SERRA CATHOLIC 2110 9 M 22:59.46 7:25/M
93 Evan Hendry NESHANNOCK 808 10 M 22:59.95 7:25/M
94 Leo Farmerie SEWICKLEY 2142 12 M 23:02.28 7:26/M
95 Tony Cicchino BISHOP CANEVIN 145 12 M 23:05.95 7:27/M
96 James Dong SHENANGO 2205 11 M 23:14.70 7:30/M
97 Owen Glover RIVERSIDE 1197 10 M 23:17.58 7:31/M
98 Josh Bruce SHENANGO 2197 12 M 23:18.81 7:31/M
99 Cole Bennett SHADY SIDE 2155 11 M 23:41.90 7:38/M
100 Donnie Taylor RIVERSIDE 1304 12 M 23:45.77 7:40/M
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
101 Jackson Kretz SHENANGO 2208 12 M 23:47.94 7:40/M
102 Jason Xie SHADY SIDE 2181 11 M 23:53.74 7:42/M
103 Christopher Burgman STEEL VALLEY 2258 9 M 23:56.63 7:43/M
104 Ethan Kolek SHADY SIDE 2163 9 M 24:04.75 7:46/M
105 Joseph Oconnell RIVERSIDE 1200 11 M 24:13.00 7:49/M
106 Alexander Sayette WINCHESTER THURSTON 2940 11 M 24:17.19 7:50/M
107 Kasen Killen SETON LASALLE 2130 11 M 24:19.44 7:51/M
108 Elliot Grinnen RIVERSIDE 1199 11 M 24:22.11 7:52/M
109 Gio Vella AQUINAS 39 12 M 24:27.68 7:53/M
110 Andrew Park SEWICKLEY 2145 10 M 24:32.98 7:55/M
111 Cameron Sickafuse SHENANGO 2216 10 M 24:52.48 8:01/M
112 Murphy Sofranko SETON LASALLE 2136 10 M 25:03.36 8:05/M
113 Demetrius Broadnax REDEEMER LUTHERAN 1166 11 M 25:05.61 8:05/M
114 Nyjair Wilkerson STEEL VALLEY 2267 12 M 25:19.43 8:10/M
115 Daniel Kochupura WINCHESTER THURSTON 2930 11 M 25:43.33 8:18/M
116 Christopher Kirchner SETON LASALLE 2131 10 M 25:50.85 8:20/M
117 Harrison Lee SHADY SIDE 2166 10 M 25:58.66 8:23/M
118 Harold Tarr AQUINAS 35 9 M 26:28.16 8:32/M
119 Grant Cummings SHADY SIDE 2157 11 M 26:44.73 8:37/M
120 David Zuluaga SEWICKLEY 2152 9 M 26:49.37 8:39/M
121 Ethan Wells LIGONIER VALLEY 646 9 M 26:50.44 8:39/M
122 Brandon Mains STEEL VALLEY 2264 12 M 26:57.34 8:42/M
123 David Weidaw SETON LASALLE 2138 12 M 27:51.46 8:59/M
124 David Packer STEEL VALLEY 2265 11 M 28:02.65 9:03/M
125 Zain Palmer RIVERSIDE 1301 9 M 28:04.61 9:03/M
126 John Shillingsburg SEWICKLEY 2148 11 M 28:29.15 9:11/M
127 Simon Gazarik SETON LASALLE 2125 12 M 28:38.46 9:14/M
128 Isiah Petty SERRA CATHOLIC 2116 10 M 28:44.16 9:16/M
129 Justin Chau STEEL VALLEY 2259 12 M 29:38.11 9:34/M
130 Ferdinand Martinez WAYNESBURG 2901 9 M 29:57.93 9:40/M
131 Dylan Cade SHENANGO 2202 12 M 30:10.36 9:44/M
132 Walter Scheri SHADY SIDE 2177 11 M 30:25.90 9:49/M
133 Brennen Hanscak SERRA CATHOLIC 2111 12 M 30:58.74 9:59/M
134 Lex Ortego LIGONIER VALLEY 639 12 M 31:12.82 10:04/M
135 Henry Fried SHADY SIDE 2159 11 M 31:23.39 10:07/M
136 Damion Luczak SERRA CATHOLIC 2113 9 M 32:18.71 10:25/M
137 Mark Fulmore STEEL VALLEY 2261 12 M 33:32.60 10:49/M