EAST END CHAMPIONSHIPS JV
Overall Finish List
October 10, 2021
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Ben Radelet RIVERVIEW 433 5 M 9:32.78 6:21/M
2 John Haller SACRED HEART 824 5 M 9:39.02 6:26/M
3 Harvey Coleman SACRED HEART 818 4 M 9:42.87 6:28/M
4 Greyson Pegher ST THERESE 930 5 M 9:44.49 6:29/M
5 Andrew Pawlowski ST EDMONDS 969 5 M 9:49.99 6:33/M
6 Emmanuel Tesome SACRED HEART 815 4 M 9:53.86 6:35/M
7 Jack Earley ST BEDE 1215 3 M 10:09.37 6:46/M
8 Andrew Nadarajan DIVINE MERCY 357 4 M 10:18.24 6:52/M
9 CJ Rodriguez ST BEDE 1229 5 M 10:22.28 6:55/M
10 Ben Lacey RIVERVIEW 432 4 M 10:30.63 7:00/M
11 Beau Peterson ST THERESE 931 5 M 10:31.64 7:01/M
12 Abe Smith RIVERVIEW 430 5 M 10:36.94 7:04/M
13 Lorenzo Restropo ST EDMONDS 964 4 M 10:37.34 7:05/M
14 Hunter Peterson ST THERESE 932 4 M 10:40.28 7:07/M
15 Kellan Logan ST THERESE 927 4 M 10:41.80 7:07/M
16 Liam Lawson ST THERESE 926 5 M 10:42.41 7:08/M
17 Ashton Anderson ST EDMONDS 967 5 M 10:44.03 7:09/M
18 Zachary Price SACRED HEART 822 5 M 10:45.78 7:10/M
19 Louis Walker ST THERESE 933 5 M 10:49.03 7:13/M
20 Logan Parker ST EDMONDS 968 5 M 10:58.80 7:19/M
21 Sam Litster SHADY SIDE 889 4 M 11:11.90 7:27/M
22 Xavier Toland RIVERVIEW 443 4 M 11:15.13 7:30/M
23 Sean White ST THERESE 934 4 M 11:24.10 7:36/M
24 Miles Baldwin RIVERVIEW 440 5 M 11:28.78 7:39/M
25 Michael Eid SHADY SIDE 896 5 M 11:29.00 7:39/M
26 Michael Richards ST EDMONDS 970 5 M 11:29.08 7:39/M
27 Connor Brown RIVERVIEW 436 4 M 11:29.53 7:39/M
28 Sean Mullin SHADY SIDE 890 4 M 11:35.09 7:43/M
29 Owen Brown RIVERVIEW 442 4 M 11:39.28 7:46/M
30 Oliver Bauer RIVERVIEW 441 4 M 11:40.39 7:47/M
31 Aidan Trettel HOLY FAMILY 400 4 M 12:21.03 8:14/M
32 John Paul Orsatti SACRED HEART 816 4 M 12:22.25 8:15/M
33 Gus O’Malley SACRED HEART 825 5 M 12:26.10 8:17/M
34 Jamir Hughes PITTSBURGH URBAN 412 4 M 12:27.93 8:18/M
35 Josh Orbin RIVERVIEW 431 4 M 12:29.03 8:19/M
36 Conley Barton RIVERVIEW 435 4 M 12:32.78 8:21/M
37 Harry Haggerty SHADY SIDE 897 5 M 12:37.28 8:25/M
38 Jasper Parisi CARLOW LAB 325 4 M 12:43.03 8:29/M
39 Danny Pegher ST THERESE 929 5 M 12:52.28 8:35/M
40 Jose Aracena DIVINE MERCY 358 4 M 12:55.32 8:37/M
41 Jacob Naeser SACRED HEART 819 4 M 12:55.53 8:37/M
42 Dylan Kushner SHADY SIDE 887 4 M 12:57.78 8:38/M
43 Will Adams SHADY SIDE 894 5 M 12:57.99 8:38/M
44 Noah Luther ST BEDE 1222 4 M 13:17.03 8:51/M
45 Jesse Lippert RIVERVIEW 439 4 M 13:17.49 8:51/M
46 Pearse Sommer ST BEDE 1173 4 M 13:18.09 8:52/M
47 Sam Dumblosky ST THERESE 925 5 M 13:37.39 9:05/M
48 Leevi Larmi DIVINE MERCY 360 5 M 13:49.78 9:13/M
49 Billy Pegher ST THERESE 928 5 M 13:57.78 9:18/M
50 Jamal Williams ST EDMONDS 966 4 M 14:06.07 9:24/M
51 Rizalino Domasig HOLY FAMILY 401 5 M 14:06.28 9:24/M
52 Dakota Jablon DIVINE MERCY 359 5 M 14:11.35 9:27/M
53 Peter Hezel ST BEDE 1228 5 M 14:15.79 9:30/M
54 Fox Roberts RIVERVIEW 437 4 M 14:19.47 9:33/M
55 Jack Gillman SHADY SIDE 886 4 M 14:27.21 9:38/M
56 Christopher Rodriguez ST BEDE 1170 4 M 14:37.54 9:45/M
57 Henry Palenchar SHADY SIDE 891 4 M 14:43.54 9:49/M
58 Thomas Walsh CARLOW LAB 326 4 M 14:46.27 9:51/M
59 Ronak Sabhnani SHADY SIDE 892 4 M 14:51.94 9:54/M
60 Henry Amoroso-Wolfe ST BEDE 1226 5 M 14:57.25 9:58/M
61 Yoonsoo Kim ST EDMONDS 965 4 M 15:11.25 10:07/M
62 Danny Hutchinson SHADY SIDE 898 5 M 15:20.78 10:13/M
63 Leo Ulloa SHADY SIDE 893 4 M 16:37.77 11:05/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Londyn Tomman SACRED HEART 491 4 F 9:21.46 6:14/M
2 Miri Shaw HILLEL 375 5 F 9:46.26 6:31/M
3 Leah Straub SACRED HEART 1833 4 F 10:25.25 6:57/M
4 Isolina Brun RIVERVIEW 447 4 F 10:38.83 7:05/M
5 Ryann Mascaro SACRED HEART 487 4 F 10:53.68 7:15/M
6 Calla Hoolahan RIVERVIEW 453 4 F 10:57.12 7:18/M
7 Tamar Isenberg HILLEL 376 5 F 10:58.74 7:19/M
8 Talia Azagury HILLEL 377 5 F 10:59.13 7:19/M
9 Annelise Guilleux PITTSBURGH URBAN 405 5 F 10:59.13 7:19/M
10 Rosa Iannetti SHADY SIDE 912 5 F 11:07.85 7:25/M
11 Alexa Leventon SHADY SIDE 914 5 F 11:09.59 7:26/M
12 Brenyn Caplan SHADY SIDE 910 5 F 11:11.35 7:27/M
13 Bella Weinberg HILLEL 378 5 F 11:16.84 7:31/M
14 Dina Cominos SACRED HEART 495 5 F 11:43.46 7:49/M
15 Samantha Jackson RIVERVIEW 449 4 F 11:43.46 7:49/M
16 Amanda Li SHADY SIDE 915 5 F 11:45.89 7:50/M
17 Rowan Barndollar SHADY SIDE 909 5 F 11:47.10 7:51/M
18 Mali Weinberg HILLEL 379 3 F 11:49.10 7:53/M
19 Stella Platt CARLOW LAB 313 5 F 11:55.12 7:57/M
20 Alex Kutz-Flamenbaum SHADY SIDE 907 4 F 11:55.50 7:57/M
21 Taylor Shaffer DIVINE MERCY 356 5 F 12:05.10 8:03/M
22 Zoe Wisnik SACRED HEART 496 5 F 12:13.33 8:09/M
23 Adriana Robinson RIVERVIEW 444 4 F 12:13.60 8:09/M
24 Carson Hemingray RIVERVIEW 445 5 F 12:22.49 8:15/M
25 Evelyn Borowski RIVERVIEW 452 5 F 12:25.85 8:17/M
26 Neve Reutzel SACRED HEART 492 5 F 12:32.20 8:21/M
27 Hannah Cline ST EDMONDS 952 4 F 12:32.21 8:21/M
28 Laila Metz RIVERVIEW 448 4 F 12:39.53 8:26/M
29 Alice Roupas RIVERVIEW 451 4 F 12:41.55 8:27/M
30 Abri Blasiole ST BEDE 982 4 F 12:45.35 8:30/M
31 Elizabeth Glance CARLOW LAB 310 5 F 12:48.24 8:32/M
32 Sylvie Blough SACRED HEART 489 4 F 12:48.35 8:32/M
33 Juliette Doebler CARLOW LAB 307 5 F 12:48.83 8:32/M
34 Grace Hall ST BEDE 989 5 F 13:16.85 8:51/M
35 Nicolina Polinko SACRED HEART 497 5 F 13:23.21 8:55/M
36 Elsie Metrovich CARLOW LAB 305 4 F 13:38.46 9:05/M
37 Gianna Brenza RIVERVIEW 455 5 F 13:47.42 9:11/M
38 Joss Perkovich RIVERVIEW 454 5 F 13:47.60 9:11/M
39 Francesca Frazee SACRED HEART 493 5 F 13:56.57 9:17/M
40 Lucia Portela Velez ST BEDE 986 4 F 14:00.60 9:20/M
41 Margaret Gartner ST BEDE 983 4 F 14:03.25 9:22/M
42 Alexis Bagnell SHADY SIDE 901 4 F 14:10.10 9:27/M
43 Clara Yoest ST EDMONDS 954 4 F 14:10.35 9:27/M
44 Addy Cleveland-Datesman SHADY SIDE 902 4 F 14:12.35 9:28/M
45 Zoe Shaffer CARLOW LAB 303 4 F 14:54.82 9:56/M
46 Emily Horensky ST THERESE 938 5 F 14:55.63 9:57/M
47 Emilee Wilks DIVINE MERCY 355 5 F 15:01.10 10:01/M
48 Sophia Robinson CARLOW LAB 306 4 F 15:07.60 10:05/M
49 Meredith Burgman ST THERESE 935 4 F 15:09.49 10:06/M
50 Maya Somova CARLOW LAB 304 4 F 15:20.85 10:13/M
51 Camilla Doebler CARLOW LAB 308 5 F 15:29.17 10:19/M
52 Ella Loughran RIVERVIEW 446 5 F 15:45.60 10:30/M
53 Livi Dagit DIVINE MERCY 354 4 F 15:45.85 10:30/M
54 Mikayla Hornezes SHADY SIDE 911 5 F 16:42.55 11:08/M
55 Mikayla Jordan SHADY SIDE 913 5 F 17:13.81 11:29/M
56 Anvi Medsinge CARLOW LAB 311 5 F 17:21.54 11:34/M
57 Sunny Ulloa SHADY SIDE 908 4 F 17:26.39 11:37/M
58 Rylyn Daugherty SACRED HEART 490 4 F 17:31.85 11:41/M
59 Mia Lascola RIVERVIEW 450 4 F 17:52.85 11:55/M
60 Sofia Winston CARLOW LAB 314 5 F 18:51.60 12:34/M
61 Linda Stone ST THERESE 941 4 F 21:17.47 14:11/M