SOUTHSIDE BEAVER XC MEET VARSITY
Overall Finish List
September 28, 2021
Results By Miles of Smiles Timing Services smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Thomas Presnar SHENANGO 740 12 M 19:07.85 6:10/M
2 Anthony Spadafore ELLWOOD CITY 440 12 M 19:31.87 6:18/M
3 RJ Ashcroft SOUTHSIDE BEAVER 403 0 M 19:35.38 6:19/M
4 Joel Brooks ELLWOOD CITY 439 12 M 19:46.53 6:23/M
5 Colton Crizer ELLWOOD CITY 446 10 M 20:04.95 6:28/M
6 Nick Wise ELLWOOD CITY 445 10 M 20:19.39 6:33/M
7 Anthony Mancino SHENANGO 735 12 M 20:57.70 6:45/M
8 Ian Stoneking ELLWOOD CITY 443 11 M 21:22.23 6:54/M
9 Jonathan Parsons SOUTHSIDE BEAVER 405 0 M 21:55.19 7:04/M
10 Conner Jeffcoat SHENANGO 762 11 M 22:21.57 7:13/M
11 Bradly Custer ELLWOOD CITY 450 9 M 22:35.30 7:17/M
12 Tyler Wittmann SHENANGO 726 11 M 22:40.17 7:19/M
13 Marco Yanerella SHENANGO 743 9 M 22:50.45 7:22/M
14 Hunter Hohn SHENANGO 719 11 M 22:56.91 7:24/M
15 Even Magill ELLWOOD CITY 447 10 M 22:58.89 7:25/M
16 Gavin Taylor SHENANGO 724 9 M 23:05.68 7:27/M
17 Kaden Schlichtkrull ELLWOOD CITY 441 11 M 23:11.15 7:29/M
18 Cliff Stobart SOUTHSIDE BEAVER 404 0 M 23:11.30 7:29/M
19 Jackson Kretz SHENANGO 731 12 M 23:33.15 7:36/M
20 Zach Chrobek SHENANGO 716 11 M 23:36.26 7:37/M
21 Jacob Bupp SHENANGO 729 9 M 23:59.85 7:44/M
22 Ethan Krouse SHENANGO 734 11 M 24:07.38 7:47/M
23 Trent Guerrieri SOUTHSIDE BEAVER 401 0 M 24:11.62 7:48/M
24 Hunter Rock ELLWOOD CITY 442 11 M 24:11.92 7:48/M
25 Josh Bruce SHENANGO 727 12 M 24:25.14 7:53/M
26 James Dong SHENANGO 717 11 M 24:27.66 7:53/M
27 Maceo Pesce ELLWOOD CITY 444 11 M 25:16.58 8:09/M
28 Cameron Sickafuse SHENANGO 723 10 M 25:55.10 8:22/M
29 Gavin Hobel ELLWOOD CITY 454 9 M 26:38.11 8:35/M
30 Ethan Chen BEAVER FALLS 426 9 M 27:15.10 8:47/M
31 Darius Custer ELLWOOD CITY 449 10 M 27:32.11 8:53/M
32 Logan Berk BEAVER FALLS 422 12 M 28:04.48 9:03/M
33 Kadin Noysser ELLWOOD CITY 451 9 M 28:05.70 9:04/M
34 Joe DeJeu BEAVER FALLS 427 9 M 29:45.98 9:36/M
35 Dylon Cade SHENANGO 715 12 M 30:31.74 9:51/M
36 Jack Murray ELLWOOD CITY 448 10 M 41:58.73 13:32/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Morgan Pisula SHENANGO 774 11 F 25:12.97 8:08/M
2 Riley Bruce SHENANGO 769 12 F 27:10.35 8:46/M
3 Ella Wittmann SHENANGO 870 9 F 27:53.36 9:00/M
4 Abigail Ellsperman ELLWOOD CITY 457 12 F 28:36.94 9:14/M
5 Olivia Conaway SHENANGO 771 11 F 28:45.79 9:16/M
6 Mia Pisano SHENANGO 871 11 F 30:02.28 9:41/M
7 Grace omano SHENANGO 856 9 F 30:40.31 9:54/M
8 Avalise Custer ELLWOOD CITY 458 10 F 30:54.70 9:58/M
9 Kaitlin McCandless SOUTHSIDE BEAVER 407 0 F 32:02.65 10:20/M
10 Julia Sweger SOUTHSIDE BEAVER 406 0 F 32:27.97 10:28/M
11 Lydia Chen BEAVER FALLS 428 12 F 32:32.71 10:30/M
12 Josphine Buckel SHENANGO 759 11 F 34:06.81 11:00/M
13 Randi Woloszyn SHENANGO 761 11 F 34:32.78 11:08/M
14 Abbie Bulow SHENANGO 755 10 F 35:28.94 11:26/M
15 Brook Hanshaw BEAVER FALLS 430 11 F 35:36.44 11:29/M
16 Madeleine Pope BEAVER FALLS 429 12 F 35:53.54 11:35/M
17 Nadine Aquino ELLWOOD CITY 459 9 F 43:49.70 14:08/M