BEAVER XC MEET VARSITY
Overall Finish List
September 28, 2021
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Ryan Groff BEAVER 507 0 M 18:01.5 5:49/M
2 Connor Young BEAVER 542 0 M 18:16.6 5:54/M
3 Elijah Bechdel BEAVER 498 0 M 18:31.9 5:58/M
4 Cannon Hoback BEAVER 509 0 M 18:37.6 6:00/M
5 Eli Priest BEAVER 529 0 M 18:38.9 6:01/M
6 Domenic Bumblis BEAVER 503 0 M 18:47.9 6:04/M
7 Jacob Nemec WEST ALLEGHENY 606 0 M 19:13.4 6:12/M
8 Joshua Kiss WEST ALLEGHENY 601 0 M 19:21.5 6:15/M
9 Adam Klenovich BEAVER 513 0 M 19:27.0 6:16/M
10 Rylan Blackburn BEAVER 499 0 M 19:34.3 6:19/M
11 Nate McCullough AMBRIDGE 569 0 M 20:05.9 6:29/M
12 Tristan Semerod WEST ALLEGHENY 613 0 M 20:08.7 6:30/M
13 Noah Lytle BEAVER 520 0 M 20:30.9 6:37/M
14 Nathan Galon WEST ALLEGHENY 596 0 M 20:52.1 6:44/M
15 Axton Denny AMBRIDGE 554 0 M 21:12.0 6:50/M
16 Andrew Dudeck WEST ALLEGHENY 591 0 M 21:20.4 6:53/M
17 Dakota Pritchard AMBRIDGE 576 0 M 21:31.4 6:56/M
18 Christopher Morrison WEST ALLEGHENY 605 0 M 21:41.3 7:00/M
19 Daniel Dudeck WEST ALLEGHENY 592 0 M 21:54.3 7:04/M
20 Sam Mateer BEAVER 522 0 M 21:56.2 7:05/M
21 Ronnie Matthews WEST ALLEGHENY 603 0 M 22:07.8 7:08/M
22 Dylan Panazzi WEST ALLEGHENY 607 0 M 22:09.3 7:09/M
23 Daniel Lytle BEAVER 519 0 M 22:15.9 7:11/M
24 Ricardo Lopez AMBRIDGE 567 0 M 22:23.0 7:13/M
25 Colin Rakolta WEST ALLEGHENY 611 0 M 23:15.2 7:30/M
26 Paul Hardesty BEAVER 508 0 M 23:36.7 7:37/M
27 Josh Hohman AMBRIDGE 562 0 M 23:47.0 7:40/M
28 Mark Danna WEST ALLEGHENY 590 0 M 23:48.2 7:41/M
29 Greg Croco WEST ALLEGHENY 589 0 M 24:30.7 7:54/M
30 Sean Anderson AMBRIDGE 544 0 M 24:31.6 7:55/M
31 Mario Ketter WEST ALLEGHENY 599 0 M 24:43.1 7:58/M
32 Rudy Erickson AMBRIDGE 557 0 M 24:50.0 8:01/M
33 Tim Mateer BEAVER 523 0 M 25:01.6 8:04/M
34 Aidan Porter WEST ALLEGHENY 610 0 M 25:02.7 8:05/M
35 Max Hall WEST ALLEGHENY 597 0 M 25:14.2 8:08/M
36 Julian King WEST ALLEGHENY 600 0 M 26:59.9 8:42/M
37 Sam Adiwinata AMBRIDGE 543 0 M 28:35.8 9:13/M
38 Gary Liu BEAVER 518 0 M 30:02.6 9:41/M
39 Bennett Goshen BEAVER 506 0 M 30:20.0 9:47/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Ella Andrew BEAVER 496 0 F 20:41.0 6:40/M
2 Danica Purtell BEAVER 530 0 F 21:22.2 6:54/M
3 Constantina Krzecvowski BEAVER 516 0 F 21:29.8 6:56/M
4 Olivia Pedockie WEST ALLEGHENY 609 0 F 22:17.3 7:11/M
5 Isabella Meadows BEAVER 524 0 F 22:22.2 7:13/M
6 Raegan Tate WEST ALLEGHENY 615 0 F 22:36.0 7:17/M
7 Rylie Teapole BEAVER 540 0 F 22:42.7 7:19/M
8 Makenzie Springer BEAVER 535 0 F 22:46.6 7:21/M
9 Allison Tate BEAVER 537 0 F 22:49.5 7:22/M
10 Rachel Kopicko BEAVER 514 0 F 23:11.9 7:29/M
11 Leah Fritsch AMBRIDGE 558 0 F 24:40.9 7:57/M
12 Hannah Patishnock WEST ALLEGHENY 608 0 F 25:06.1 8:06/M
13 Isabella Bryan WEST ALLEGHENY 586 0 F 25:50.9 8:20/M
14 Jordan Barbour WEST ALLEGHENY 585 0 F 25:58.8 8:23/M
15 Gianna Petalino AMBRIDGE 574 0 F 26:13.1 8:27/M
16 McKenna O'Leary BEAVER 526 0 F 26:22.7 8:30/M
17 Sarah Lowman WEST ALLEGHENY 602 0 F 26:39.3 8:36/M
18 Megan Foust WEST ALLEGHENY 595 0 F 27:44.7 8:57/M
19 Allison Dibish AMBRIDGE 555 0 F 28:01.7 9:02/M
20 Marina Slutiak WEST ALLEGHENY 614 0 F 29:00.8 9:21/M
21 Alison Karas WEST ALLEGHENY 598 0 F 29:04.8 9:23/M
22 Megan Esposito WEST ALLEGHENY 593 0 F 30:37.4 9:53/M
23 Akiyah Heinz AMBRIDGE 560 0 F 30:37.9 9:53/M
24 Taylor Burns AMBRIDGE 548 0 F 30:39.7 9:53/M
25 Elizabeth Paskey BEAVER 527 0 F 31:09.7 10:03/M
26 Brianna Smith AMBRIDGE 579 0 F 32:21.3 10:26/M
27 Athena Bruno AMBRIDGE 547 0 F 34:16.9 11:03/M