FRICK PARK XC MEET
Overall Finish List
October 20, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services
DEVELOPMENTAL BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Harvey Coleman SACRED HEART 54 0 M 6:00.7 7:30/M
2 Hunter Peterson ST THERESE 13 3 M 7:18.9 9:08/M
3 Nate Richardson ST THERESE 9 2 M 7:21.6 9:11/M
4 Sean White ST THERESE 15 3 M 7:25.6 9:16/M
5 Finn Lacey SACRED HEART 45 3 M 7:49.8 9:46/M
6 Colin Stack ST THERESE 14 3 M 9:40.1 12:05/M
7 Leo Fenk ST THERESE 4 1 M 9:41.7 12:06/M
DEVELOPMENTAL GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Leah Straub SACRED HEART 38 3 F 6:25.1 8:01/M
2 Ryann Mascaro SACRED HEART 53 3 F 6:45.2 8:26/M
3 Evangeline Polinko SACRED HEART 51 2 F 7:16.7 9:05/M
4 Sylvie Blough SACRED HEART 41 3 F 7:32.4 9:25/M
5 Ella O'Connell ST THERESE 12 3 F 7:33.9 9:26/M
6 Charlotte Henry SACRED HEART 43 1 F 8:31.8 10:39/M
7 Eve Bovee ST THERESE 2 1 F 8:34.8 10:43/M
8 Mia Kelly ST THERESE 6 2 F 8:41.8 10:51/M
9 Emma Kuzma ST THERESE 3 1 F 8:53.8 11:06/M
10 Lucy Jo Noschese SACRED HEART 47 1 F 9:11.7 11:29/M
11 Meredith Burgman ST THERESE 11 3 F 9:29.8 11:51/M
12 Mollie Fenk ST THERESE 10 3 F 9:50.5 12:18/M
13 Addy Stack ST THERESE 7 2 F 10:08.3 12:40/M
14 Linda Stone ST THERESE 33 3 F 10:20.5 12:55/M
15 Sophia Hatala ST THERESE 5 2 F 10:29.0 13:06/M
16 Sophia Strobel ST THERESE 8 2 F 10:30.5 13:08/M
17 Aria Perri SACRED HEART 37 1 F 10:44.4 13:25/M
JV BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Greyson Pegher ST THERESE 23 4 M 12:24.7 7:45/M
2 Beau Peterson ST THERESE 24 4 M 12:28.7 7:48/M
3 John Haller SACRED HEART 48 4 M 12:37.7 7:53/M
4 Ben Stuhldreher SACRED HEART 42 5 M 12:39.9 7:54/M
5 Liam Lawson ST THERESE 1 4 M 13:31.5 8:27/M
6 Danny Pegher ST THERESE 22 4 M 17:37.3 11:01/M
7 Sam Dumblosky ST THERESE 25 4 M 17:39.3 11:02/M
8 Billy Pegher ST THERESE 21 4 M 18:44.2 11:43/M
JV GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Lexi Pearce ST THERESE 19 4 F 13:39.3 8:32/M
2 Gianna Pascal SACRED HEART 44 5 F 15:52.8 9:55/M
3 Nicolena Polinko SACRED HEART 52 4 F 15:54.4 9:56/M
4 McKenna Crowley SACRED HEART 39 5 F 16:19.1 10:12/M
5 Adelina Strobel ST THERESE 20 4 F 17:16.3 10:48/M
6 Emily Horensky ST THERESE 17 4 F 18:58.6 11:51/M
7 Ellie Moss ST THERESE 18 4 F 19:41.1 12:18/M
VARSITY BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Danny Haller SACRED HEART 49 7 M 13:34.7 6:47/M
2 Robert Hatala ST THERESE 32 8 M 14:53.1 7:27/M
3 Seth Dumblosky ST THERESE 31 8 M 14:55.1 7:28/M
4 Mac Clark SACRED HEART 40 8 M 15:11.4 7:36/M
5 Dallas Richardson ST THERESE 34 8 M 15:58.7 7:59/M
6 Chris Burgman ST THERESE 30 8 M 16:44.2 8:22/M
7 Luca Marini ST THERESE 27 6 M 17:28.6 8:44/M
8 Tyler Horensky ST THERESE 26 6 M 18:34.0 9:17/M
VARSITY GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Bailey White ST THERESE 29 7 F 14:30.0 7:15/M
2 Naho Fukasaku SACRED HEART 50 8 F 19:19.2 9:40/M