BTA XC INVITE JV
Overall Finish List
September 19, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Victor Wagner SEELOS 91 6 M 11:05.32 6:29/M
2 Thomas Rottmann BLESSED TRINITY 136 5 M 11:50.84 6:55/M
3 Zach Schellhaas AQUINAS 12 6 M 12:11.86 7:07/M
4 Will Waskiewicz BLESSED TRINITY 144 6 M 12:25.27 7:16/M
5 Brandon Szuch SEELOS 90 6 M 12:25.27 7:16/M
6 Gunner Kopriva SEELOS 84 5 M 12:29.80 7:18/M
7 Jack Davison SEELOS 81 5 M 12:32.49 7:20/M
8 Erik Lindenfelser SEELOS 89 6 M 12:35.35 7:22/M
9 Henrik Wright ST JAMES 210 6 M 12:40.28 7:24/M
10 Noah Weiland BUTLER CATHOLIC 189 6 M 12:47.83 7:29/M
11 Austin Arendosh ALPHA 37 6 M 13:05.59 7:39/M
12 Jacob Wienand CDCTA 173 5 M 13:09.53 7:41/M
13 Shane Sahr BLESSED TRINITY 137 5 M 13:10.58 7:42/M
14 Max Radzvin SEELOS 86 5 M 13:11.37 7:43/M
15 Nate Tunno CDCTA 172 6 M 13:12.25 7:43/M
16 Jack Steineman ST KILIAN 272 5 M 13:16.93 7:45/M
17 Ethan Hiserodt SEELOS 83 5 M 13:23.82 7:50/M
18 Grant Griesacker ST JAMES 208 6 M 13:37.72 7:58/M
19 Jack Kandravy BLESSED TRINITY 143 6 M 13:39.59 7:59/M
20 J.J. McCabe SEELOS 85 5 M 13:41.45 8:00/M
21 Mateo Saspe BUTLER CATHOLIC 187 6 M 13:43.29 8:01/M
22 Judah Sauers ST GREGORY 316 5 M 13:47.20 8:04/M
23 Brendan Eicher BUTLER CATHOLIC 186 6 M 13:56.32 8:09/M
24 Michael Richthammer AQUINAS 11 5 M 13:56.54 8:09/M
25 Charlie McSorley CDCTA 168 5 M 14:01.20 8:12/M
26 Drew Weifenbaugh BUTLER CATHOLIC 185 5 M 14:08.60 8:16/M
27 Jacob Birchok ST GREGORY 314 5 M 14:13.81 8:19/M
28 Dominic Shaffer BUTLER CATHOLIC 188 6 M 14:13.94 8:19/M
29 Tyler Huffmyer AQUINAS 6 5 M 14:53.89 8:42/M
30 Leo Ivory CDCTA 165 5 M 15:10.58 8:52/M
31 Evan Laubenthal ST KILIAN 269 6 M 15:29.64 9:03/M
32 Xavier Grivna ST MONICA 192 6 M 16:06.54 9:25/M
33 Ryan Snyder ALPHA 36 6 M 16:14.50 9:30/M
34 Kane McKee ALPHA 38 5 M 16:20.96 9:33/M
35 Greyson Measel HOLY SPIRIT 375 5 M 16:21.56 9:34/M
36 Braydon Walsh SSPP 332 5 M 16:30.48 9:39/M
37 Dominic Verdi ST KILIAN 273 5 M 16:46.50 9:48/M
38 Jude Caligiuri BLESSED TRINITY 134 5 M 16:55.52 9:54/M
39 Jake Slagel BLESSED TRINITY 138 5 M 17:02.29 9:58/M
40 Raynen Jackson HOLY SPIRIT 374 6 M 17:11.83 10:03/M
41 Domenic Amoruso ST KILIAN 265 6 M 17:46.23 10:23/M
42 Lincoln Chips ST KILIAN 267 6 M 18:01.98 10:32/M
43 Linus Burchill AQUINAS 3 5 M 18:18.27 10:42/M
44 Luke DiPlacido ST KILIAN 268 6 M 18:24.78 10:46/M
45 Jude Leddy ST JAMES 207 5 M 18:41.27 10:56/M
46 Emerson Witter ST MONICA 198 5 M 20:14.44 11:50/M
47 Haylan Haught BLESSED TRINITY 135 5 M 20:37.35 12:03/M
48 Gabriel Ganoza SEELOS 88 6 M 21:44.87 12:43/M
49 Dominick Brooks ST MONICA 197 3 M 23:28.47 13:43/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Audra Lazzara SEELOS 80 6 F 12:33.77 7:20/M
2 Anna Lazzara SEELOS 79 6 F 12:45.28 7:27/M
3 Caroline Sell SEELOS 72 5 F 12:48.55 7:29/M
4 Lila Miros BLESSED TRINITY 130 5 F 13:05.53 7:39/M
5 Anne Puhalla SEELOS 71 5 F 13:07.28 7:40/M
6 Eva Fardo ST JAMES 206 6 F 13:09.95 7:41/M
7 Alexa Stoltz ALPHA 31 6 F 13:12.25 7:43/M
8 Leah Miros BLESSED TRINITY 129 5 F 13:15.28 7:45/M
9 Macy Thiel BLESSED TRINITY 133 5 F 13:16.53 7:45/M
10 Erika Mitchell BLESSED TRINITY 141 6 F 13:19.24 7:47/M
11 Lily Narvett SEELOS 70 5 F 13:32.65 7:55/M
12 Maggie Tatar BLESSED TRINITY 142 6 F 13:34.64 7:56/M
13 Madeline Sell SEELOS 73 5 F 13:48.43 8:04/M
14 Lily Gaydosz ST MONICA 193 3 F 13:49.67 8:05/M
15 Erin Burke ST KILIAN 252 5 F 13:56.27 8:09/M
16 Vivienne Goshen SSPP 334 5 F 14:09.27 8:16/M
17 Kayla Keefer SEELOS 76 6 F 14:12.11 8:18/M
18 Charlotte Liller SSPP 331 6 F 14:17.70 8:21/M
19 Anna Morris ST KILIAN 257 5 F 14:19.77 8:22/M
20 Annafrancesca Liberati SEELOS 69 5 F 14:27.98 8:27/M
21 Anna Scaltz ST KILIAN 261 6 F 14:28.77 8:28/M
22 Emily Stevens BLESSED TRINITY 131 5 F 14:31.69 8:29/M
23 Jules Georgescu BLESSED TRINITY 140 6 F 14:32.27 8:30/M
24 Tess Austin AQUINAS 14 6 F 15:26.29 9:02/M
25 Emma Keefer SEELOS 75 6 F 15:53.72 9:17/M
26 Olivia Liberati ALPHA 33 6 F 16:08.12 9:26/M
27 Anna Pohl ST KILIAN 260 6 F 16:08.61 9:26/M
28 Emily Harmanos ST GREGORY 311 5 F 16:09.22 9:27/M
29 Macaria Stall ST KILIAN 262 5 F 16:33.36 9:41/M
30 Avery Straub BLESSED TRINITY 132 5 F 16:33.78 9:41/M
31 Molly Gauntner ST JAMES 205 5 F 16:47.49 9:49/M
32 Hailey Chase BLESSED TRINITY 139 6 F 16:57.11 9:55/M
33 Sasha Wozetek ALPHA 32 6 F 16:58.25 9:55/M
34 Sofia Matonak BUTLER CATHOLIC 183 5 F 17:02.52 9:58/M
35 Claire Anthony ALPHA 34 5 F 17:16.45 10:06/M
36 Rhiannon Modro SSPP 333 5 F 17:21.21 10:09/M
37 Emery Feczko ST JAMES 204 5 F 17:36.67 10:18/M
38 Mary Kennedy SEELOS 68 5 F 17:38.49 10:19/M
39 Gina Talarico SEELOS 74 5 F 17:44.75 10:22/M
40 Anne DiPlacido ST KILIAN 253 5 F 17:45.16 10:23/M
41 Allie Dainton ST MONICA 195 3 F 17:46.16 10:23/M
42 Abigail Bollman ST KILIAN 251 6 F 18:10.53 10:37/M
43 Ava Dainton ST MONICA 194 5 F 18:20.74 10:43/M
44 Aine' Corrigan ALPHA 35 5 F 19:40.68 11:30/M
45 Katie Gunther SEELOS 67 5 F 19:52.28 11:37/M
46 Madison Clauss ST GREGORY 310 5 F 20:04.69 11:44/M
47 Marin Bowles SSPP 330 6 F 20:09.66 11:47/M
48 Morgan Long BLESSED TRINITY 128 5 F 21:05.46 12:20/M
49 Adelaide Delaney ST JAMES 203 5 F 22:47.57 13:19/M