ALTOONA MT LION XC JV
Overall Finish List
September 19, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Andrew Donlan ALTOONA 8 12 M 19:37.27 6:20/M
2 Benjamin Seybert CRANBERRY 85 10 M 19:46.67 6:23/M
3 Jason Miller ALTOONA 25 12 M 20:19.14 6:33/M
4 Patryck Webster ALTOONA 34 10 M 20:19.75 6:33/M
5 Ryan Hanna CRANBERRY 71 10 M 20:28.30 6:36/M
6 Alex Lieb ALTOONA 23 9 M 20:32.76 6:37/M
7 Chris Fox ALTOONA 16 9 M 20:36.46 6:39/M
8 Ryen Webster ALTOONA 35 9 M 21:11.93 6:50/M
9 Nolen Tyndall HOLLIDAYSBURG 146 11 M 21:14.30 6:51/M
10 Chase Regester HEMPFIELD (7) 117 9 M 21:38.51 6:59/M
11 Harrison Methven HEMPFIELD (7) 115 9 M 21:44.19 7:01/M
12 Andrew Carini ALTOONA 6 12 M 21:58.47 7:05/M
13 Mitchell Hemminger HOLLIDAYSBURG 130 11 M 22:06.81 7:08/M
14 Owen Prince WINDBER 952 10 M 22:53.56 7:23/M
15 Matthew Bloom WINDBER 935 11 M 23:11.56 7:29/M
16 Connor Whysong ALTOONA 38 10 M 23:19.97 7:31/M
17 Clinton Heaster ALTOONA 19 9 M 23:23.80 7:33/M
18 Eli Wisor ALTOONA 40 10 M 24:07.62 7:47/M
19 Andrew Betcher WINDBER 932 10 M 24:15.25 7:49/M
20 Brad Wood WEST BRANCH 927 11 M 24:36.31 7:56/M
21 Christian Czarecki HEMPFIELD (7) 106 10 M 24:56.69 8:03/M
22 Hunter Cernuska HEMPFIELD (7) 104 10 M 25:52.89 8:21/M
23 John Sloey BELLWOOD ANTIS 60 12 M 26:05.68 8:25/M
24 Colin Yaudes TYRONE 290 12 M 26:15.67 8:28/M
25 Joshua Herbster TYRONE 272 9 M 26:16.72 8:28/M
26 Julian Sestini HEMPFIELD (7) 119 9 M 27:25.28 8:51/M
27 Clayton Krupka HOLLIDAYSBURG 135 11 M 28:03.57 9:03/M
28 Adam McCauley HEMPFIELD (7) 114 12 M 29:21.57 9:28/M
29 Mason Albert CRANBERRY 61 9 M 30:21.45 9:47/M
30 Seth Hollen BELLWOOD ANTIS 48 9 M 31:07.24 10:02/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Dana Polahar HEMPFIELD (7) 116 12 F 25:00.66 8:04/M
2 Maddie Hopsicker JUNIATA 161 9 F 26:06.20 8:25/M
3 Rylie Fordyce HEMPFIELD (7) 108 9 F 26:29.52 8:33/M
4 Grace Brown JUNIATA 153 10 F 27:20.72 8:49/M
5 Sienna Chippie WINDBER 943 12 F 27:37.69 8:55/M
6 Alayna Luther JUNIATA 164 10 F 27:49.52 8:58/M
7 Lisa Bierlein PENNS VALLEY 211 12 F 28:18.51 9:08/M
8 Lauren Johnson CRANBERRY 75 11 F 28:21.57 9:09/M
9 Natalie Zimmerman JUNIATA 174 12 F 28:44.48 9:16/M
10 Makilee Woomer ALTOONA 42 10 F 29:00.79 9:21/M
11 Lexi Crawford HEMPFIELD (7) 105 11 F 29:10.83 9:25/M
12 Taylor Barron JUNIATA 152 11 F 29:36.91 9:33/M
13 Gabriella Coffman JUNIATA 154 10 F 30:05.57 9:42/M
14 Aylee Pheasant JUNIATA 169 9 F 30:37.81 9:53/M
15 Elise Abbott ALTOONA 1 12 F 31:02.78 10:01/M
16 Madison Cowfer ALTOONA 7 10 F 31:28.34 10:09/M
17 Michaela Etters ALTOONA 11 9 F 32:43.28 10:33/M
18 Katrina Barkey PURCHASE LINE 249 9 F 33:00.93 10:39/M
19 Isabella Stania JUNIATA 173 11 F 33:53.51 10:56/M
20 Loveleen Kaur HEMPFIELD (7) 110 11 F 34:46.46 11:13/M