HASTINGS BORO POLICE DONUT DASH
Overall Finish List
August 15, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
5K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 A J Kelly Altoona PA 926 38 M 1 Top Fin 17:19.73 5:35/M
2 Dean Banko New Florence PA 412 36 M 1 30-39 17:58.99 5:48/M
3 Lane Macy Portage PA 772 17 M 1 13-18 19:47.48 6:23/M
4 Austin Stewart Pittsburgh PA 918 15 M 2 13-18 20:17.66 6:33/M
5 Jim Smiley New Bloomfield PA 915 45 M 1 40-49 20:34.48 6:38/M
6 Zechariah Scott Ebensburg PA 909 15 M 3 13-18 20:40.90 6:40/M
7 Jaci Mennetti Coolspring PA 774 18 F 1 Top Fin 20:46.62 6:42/M
8 Brock Eckenrode Ebensburg PA 457 15 M 4 13-18 20:54.35 6:45/M
9 Jared Bowman Strongstown PA 446 18 M 5 13-18 21:09.17 6:49/M
10 Ian Hall Carrolltown PA 693 15 M 6 13-18 21:20.17 6:53/M
11 Steve Pagano Elmora PA 904 55 M 1 50-99 21:29.10 6:56/M
12 Jenna Smith Ebensburg PA 916 17 F 1 13-18 21:34.73 6:57/M
13 Van Cornish Clearfield PA 925 40 M 2 40-49 22:05.66 7:07/M
14 Molly Kline Johnstown PA 759 30 F 1 30-39 22:07.65 7:08/M
15 Ava Dzurenda McKeesport PA 928 17 F 2 13-18 22:21.30 7:13/M
16 Tonya Bond Punxsutawney PA 436 48 F 1 40-49 22:43.98 7:20/M
17 Randy Tarpey Tyrone 933 55 M 2 50-99 22:50.15 7:22/M
18 Dylan Kutruff Flinton PA 941 26 M 1 19-29 22:53.20 7:23/M
19 Jonathan Galinis 460 23 M 2 19-29 23:13.48 7:29/M
20 Adam Piper Latrobe PA 905 42 M 3 40-49 23:43.98 7:39/M
21 Raymond Guzic Lilly PA 512 48 M 4 40-49 24:14.73 7:49/M
22 Samantha Papcunik Summerhill PA 934 12 F 1 1-12 24:44.98 7:59/M
23 Dominic Constable Seward PA 450 19 M 3 19-29 24:58.41 8:03/M
24 Alexander Nester Saint Marys PA 901 24 M 4 19-29 24:58.62 8:03/M
25 Mason Fontana New Kensington PA 458 27 M 5 19-29 24:58.82 8:03/M
26 Savanna orner Northern Cambria P 931 15 F 3 13-18 25:06.36 8:06/M
27 Mark Dewey Pittsburgh PA 451 31 M 2 30-39 25:13.48 8:08/M
28 Mike Kick Portage PA 756 49 M 5 40-49 25:43.37 8:18/M
29 Scott Shearman Windber PA 911 51 M 3 50-99 25:50.89 8:20/M
30 Jared Shank Carrolltown PA 910 21 M 6 19-29 25:55.59 8:22/M
31 Eric Drake Slippery Rock PA 454 30 M 3 30-39 25:55.78 8:22/M
32 Laura Eagler Northern Cambria P 456 31 F 2 30-39 26:26.30 8:32/M
33 Maellyn Kutruff Flinton PA 940 15 F 4 13-18 26:38.88 8:35/M
34 Alyssa Gormish Pittsburgh PA 462 31 F 3 30-39 26:41.33 8:36/M
35 Clay Gormish Carrolltown PA 463 61 M 4 50-99 26:41.93 8:36/M
36 Ashley Stufft Johnstown PA 919 36 F 4 30-39 26:50.67 8:39/M
37 Joannie Nedwreski Ebensburg 930 58 F 1 50-99 27:00.98 8:43/M
38 Abbey Hines Lilly PA 734 9 F 2 1-12 27:18.48 8:48/M
39 Maci Drass Dysart PA 455 7 F 3 1-12 27:25.83 8:51/M
40 Charles Scaife Altoona PA 907 40 M 6 40-49 27:31.23 8:53/M
41 Thomas Chernisky Johnstown PA 449 55 M 5 50-99 27:39.28 8:55/M
42 Brian Dzurenda 927 48 M 7 40-49 27:46.15 8:57/M
43 Jillian Bowman Strongstown PA 448 15 F 5 13-18 28:21.49 9:09/M
44 Juliana Lapek Gallitzin PA 769 25 F 1 19-29 28:34.98 9:13/M
45 Zack Dotts Lilly PA 452 18 M 7 13-18 28:43.42 9:16/M
46 Jay Stewart Pittsburgh PA 939 43 M 8 40-49 28:44.73 9:16/M
47 Robert Hazlett Lilly PA 729 37 M 4 30-39 28:45.65 9:16/M
48 Junito Kutruff Flinton PA 942 11 M 1 1-12 29:12.98 9:25/M
49 Kendyl Papcunik Summerhill PA 935 8 F 4 1-12 29:54.95 9:39/M
50 Brittany Omstead Butler PA 903 24 F 2 19-29 29:55.74 9:39/M
51 Laura Papcunik Summerhill PA 936 40 F 2 40-49 30:03.73 9:42/M
52 Deb Schmidt Ebensburg 937 45 F 3 40-49 30:07.49 9:43/M
53 Deanna Sherry Ebensburg PA 914 56 F 2 50-99 30:15.28 9:45/M
54 Tim Sheehan Altoona PA 913 60 M 6 50-99 30:16.91 9:46/M
55 Connie Messina Northern Cambria P 776 40 F 4 40-49 30:25.23 9:49/M
56 Brooklyn Galinis 459 12 F 5 1-12 31:02.19 10:01/M
57 Stephanie Voith Hastings PA 920 32 F 5 30-39 31:13.57 10:04/M
58 Riley Hall Carrolltown PA 726 13 F 6 13-18 31:28.23 10:09/M
59 Craig Mainit Boswell PA 932 39 M 5 30-39 31:34.64 10:11/M
60 Machel Drahnak Hastings PA 453 46 F 5 40-49 31:35.94 10:11/M
61 Jess Fergeson 929 38 F 6 30-39 31:51.48 10:16/M
62 Jason Bowman Strongstown PA 447 50 M 7 50-99 32:02.75 10:20/M
63 Patrick Bollinger Hastings PA 425 61 M 8 50-99 32:30.99 10:29/M
64 Gary Honkus Hooversville PA 739 62 M 9 50-99 32:32.74 10:30/M
65 Steve Geiner Altoona PA 461 56 M 10 50-99 32:38.73 10:32/M
66 Nancy Baker 404 57 F 3 50-99 32:49.91 10:35/M
67 Nicole Wylie Hastings PA 924 26 F 3 19-29 33:25.44 10:47/M
68 Greg Neugebauer Ebensburg PA 902 37 M 6 30-39 33:49.63 10:55/M
69 Kristie Horner Johnstown PA 751 45 F 6 40-49 35:24.73 11:25/M
70 Sydnee Plummer Lilly PA 906 10 F 6 1-12 35:49.23 11:33/M
71 Susan Bernard 423 50 F 4 50-99 36:49.86 11:53/M
72 Robin Wallace Altoona PA 921 50 F 5 50-99 37:01.33 11:56/M
73 Brenda Schilling 908 57 F 6 50-99 38:40.18 12:28/M
74 Ashley Weyant Hastings PA 922 25 F 4 19-29 39:28.10 12:44/M
75 Tina Honkus Hooversville PA 742 63 F 7 50-99 40:33.49 13:05/M
76 Nick Gueguen Hastings PA 511 30 M 7 30-39 41:42.43 13:27/M
77 Kristi Kick Portage PA 754 47 F 7 40-49 43:47.49 14:07/M
78 Julie Hines Lilly PA 738 35 F 7 30-39 45:40.14 14:44/M
WALK
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Izaac Winn Hastings PA 183 6 M 1 0-99 15:10.98 15:10/M
2 Kris Winn Hastings PA 184 35 F 1 0-99 15:24.48 15:24/M
3 Nancy Bonneau 938 61 F 2 0-99 15:38.90 15:38/M
4 Stephanie Abrams Hastings PA 129 29 F 3 0-99 15:54.59 15:54/M
5 Kaleb McDonald Hastings PA 165 5 M 2 0-99 16:50.98 16:50/M
6 Tina Sodmont Hastings PA 178 52 F 4 0-99 17:50.64 17:50/M
7 Robin Sodmont Hastings PA 172 28 F 5 0-99 17:52.23 17:52/M
8 Stacy McDonald Hastings PA 166 29 F 6 0-99 17:53.73 17:53/M