MINGO PARK XC SCRIMMAGE BOYS
BOYS
Overall Finish List
August 28, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Lucas Pajak RINGGOLD 558 11 M 16:54.7 5:27/M
2 Graham Wolfe NORTH ALLEGHENY 185 10 M 17:05.4 5:31/M
3 Andrew Kollitz NORTH ALLEGHENY 133 11 M 17:13.2 5:33/M
4 Connor Foody NORTH ALLEGHENY 123 11 M 17:16.1 5:34/M
5 Ethan Gamble RINGGOLD 195 12 M 17:21.9 5:36/M
6 Ryan Podnar NORTH ALLEGHENY 160 10 M 17:26.6 5:37/M
7 Theodore Boehm BALDWIN 583 12 M 17:39.7 5:42/M
8 Ben Daerr RINGGOLD 192 11 M 17:53.7 5:46/M
9 Stephen Nalepa NORTH ALLEGHENY 154 12 M 18:05.9 5:50/M
10 Zane Kinne NORTH ALLEGHENY 132 10 M 18:17.6 5:54/M
11 Kelso Fiedler NORTH ALLEGHENY 122 12 M 18:19.5 5:55/M
12 Kabilan Balasubramani NORTH ALLEGHENY 101 12 M 18:20.3 5:55/M
13 Lorenzo Zeni RINGGOLD 563 10 M 18:28.8 5:57/M
14 Dominick Ditoro BALDWIN 587 10 M 18:38.4 6:01/M
15 Peter Van Osdol NORTH ALLEGHENY 182 12 M 18:42.0 6:02/M
16 Zachary Wyse BALDWIN 683 11 M 18:54.5 6:06/M
17 Evan Migliozzi NORTH ALLEGHENY 146 12 M 18:55.3 6:06/M
18 Andrew Baierl NORTH ALLEGHENY 100 12 M 19:01.5 6:08/M
19 Caleb Schall NORTH ALLEGHENY 166 10 M 19:08.4 6:10/M
20 Bobby Konesky BALDWIN 598 0 M 19:16.9 6:13/M
21 Coleman Walsh NORTH ALLEGHENY 183 10 M 19:19.4 6:14/M
22 Aiden Gernot RINGGOLD 196 10 M 19:35.0 6:19/M
23 Phillip Pegher BALDWIN 673 9 M 19:38.5 6:20/M
24 Jackson Pajak NORTH ALLEGHENY 156 9 M 19:44.7 6:22/M
25 Gabriel Mudd NORTH ALLEGHENY 151 10 M 19:46.1 6:23/M
26 Jacob Pan NORTH ALLEGHENY 157 12 M 19:47.0 6:23/M
27 Joey Lydon NORTH ALLEGHENY 139 11 M 19:50.6 6:24/M
28 Brandon Farr NORTH ALLEGHENY 120 10 M 20:01.4 6:27/M
29 William Zeisler NORTH ALLEGHENY 187 12 M 20:03.2 6:28/M
30 Nick Whaley RINGGOLD 562 10 M 20:06.7 6:29/M
31 Sun Ahn NORTH ALLEGHENY 97 10 M 20:07.8 6:29/M
32 David Molisee RINGGOLD 199 9 M 20:13.0 6:31/M
33 Andrew Barnett BALDWIN 581 9 M 20:16.4 6:32/M
34 Ethan Alexander NORTH ALLEGHENY 98 9 M 20:26.8 6:35/M
35 Vincent Rotunno NORTH ALLEGHENY 165 9 M 20:29.0 6:36/M
36 Dominic Bottino RINGGOLD 190 12 M 20:34.1 6:38/M
37 Shane Burkholder RINGGOLD 191 11 M 20:35.3 6:38/M
38 Brandon Lorkovic BALDWIN 599 10 M 20:36.4 6:39/M
39 Eli Prem NORTH ALLEGHENY 161 12 M 20:43.5 6:41/M
40 Michael Drazga NORTH ALLEGHENY 116 11 M 20:48.6 6:43/M
41 Donald Collins NORTH ALLEGHENY 109 9 M 20:50.2 6:43/M
42 Zander Rayburg BALDWIN 677 11 M 20:51.7 6:44/M
43 Joey Rempe NORTH ALLEGHENY 163 9 M 20:55.7 6:45/M
44 Mason Ackerman NORTH ALLEGHENY 96 9 M 21:00.4 6:46/M
45 Derek Qu NORTH ALLEGHENY 162 12 M 21:03.2 6:47/M
46 Will Shuttleworth NORTH ALLEGHENY 174 11 M 21:05.4 6:48/M
47 John Schindler NORTH ALLEGHENY 167 10 M 21:07.6 6:49/M
48 Vincent Lombardi RINGGOLD 198 12 M 21:12.9 6:50/M
49 Mark Turkovich NORTH ALLEGHENY 180 9 M 21:13.9 6:51/M
50 Joseph Cibula NORTH ALLEGHENY 108 12 M 21:20.5 6:53/M
51 Trey Griswold NORTH ALLEGHENY 125 10 M 21:23.3 6:54/M
52 Jacob Rogers RINGGOLD 560 10 M 21:39.5 6:59/M
53 Joseph Miner NORTH ALLEGHENY 149 11 M 21:43.3 7:00/M
54 Kody Trolie BALDWIN 682 11 M 21:53.0 7:04/M
55 Benjamin Pizon NORTH ALLEGHENY 158 12 M 21:53.4 7:04/M
56 Justin Schmitt NORTH ALLEGHENY 169 10 M 21:54.6 7:04/M
57 Mark Stover NORTH ALLEGHENY 177 10 M 22:02.4 7:06/M
58 Keenan Fiedler NORTH ALLEGHENY 121 10 M 22:03.3 7:07/M
59 Ian Dolfi RINGGOLD 193 12 M 22:03.6 7:07/M
60 Matthew O'connell NORTH ALLEGHENY 155 9 M 22:08.2 7:08/M
61 Jackson Hickel NORTH ALLEGHENY 127 10 M 22:14.1 7:10/M
62 Benjamin Welsh NORTH ALLEGHENY 184 10 M 22:16.2 7:11/M
63 Nicholas Betler NORTH ALLEGHENY 104 9 M 22:31.0 7:16/M
64 Andrew Como NORTH ALLEGHENY 110 10 M 22:31.8 7:16/M
65 Ray Eschenbach NORTH ALLEGHENY 119 10 M 22:34.2 7:17/M
66 Daniel Dannenmueller NORTH ALLEGHENY 111 9 M 22:47.4 7:21/M
67 Noah Lego NORTH ALLEGHENY 137 10 M 22:49.0 7:22/M
68 Kaiden Waller RINGGOLD 561 10 M 22:52.1 7:23/M
69 Caden Harsh BALDWIN 593 12 M 22:56.9 7:24/M
70 Cody Randal BALDWIN 676 10 M 23:16.2 7:30/M
71 Stephen Laun NORTH ALLEGHENY 136 10 M 23:20.1 7:32/M
72 Mccarthy Metzger NORTH ALLEGHENY 145 10 M 23:20.9 7:32/M
73 Alexander Maslo NORTH ALLEGHENY 141 10 M 23:21.1 7:32/M
74 Patrick Synan NORTH ALLEGHENY 179 10 M 23:29.0 7:35/M
75 Alex Niziol RINGGOLD 200 9 M 23:32.6 7:35/M
76 Justin Mendt NORTH ALLEGHENY 143 9 M 23:51.1 7:42/M
77 Thomas Borne RINGGOLD 189 9 M 23:52.5 7:42/M
78 Reed Milliken NORTH ALLEGHENY 148 11 M 24:20.9 7:51/M
79 Grant Metzger NORTH ALLEGHENY 144 10 M 24:24.5 7:52/M
80 Sean Murphy NORTH ALLEGHENY 152 10 M 24:26.1 7:53/M
81 Trevor Carney NORTH ALLEGHENY 106 11 M 24:27.0 7:53/M
82 Hyunseung Eom NORTH ALLEGHENY 118 10 M 24:56.9 8:03/M
83 Mark Bosco BALDWIN 585 11 M 25:16.0 8:09/M
84 Adam Leya NORTH ALLEGHENY 138 9 M 25:31.7 8:14/M
85 Albert (AJ) Abels NORTH ALLEGHENY 95 10 M 25:46.8 8:19/M
86 Troah Eberhardt NORTH ALLEGHENY 117 11 M 26:15.5 8:28/M
87 Ben Shuttleworth NORTH ALLEGHENY 173 11 M 26:16.5 8:28/M
88 Saishashank Survi NORTH ALLEGHENY 178 12 M 26:19.0 8:29/M
89 Samuel Morrell NORTH ALLEGHENY 150 9 M 26:23.5 8:31/M
90 Collin Miller NORTH ALLEGHENY 147 11 M 28:18.6 9:08/M
91 Robert Schweiger - Van Deve NORTH ALLEGHENY 170 9 M 28:21.4 9:09/M
92 David Schleppy NORTH ALLEGHENY 168 9 M 28:53.4 9:19/M
93 Alex Shields BALDWIN 680 11 M 29:21.9 9:28/M
94 Mathew Painter RINGGOLD 557 9 M 30:39.4 9:53/M
95 Cameron Lafayette NORTH ALLEGHENY 135 10 M 31:41.2 10:13/M