GLACIER RIDGE TRAIL RACES

Overall Finish List

May 11, 2019


Results By Miles of Smiles Timing Services

50 MILER

                                                                                                 Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend                Time        Pace  
      1    Scott English                     Manlius  NY            18    33   M            8:23:47.26     10:05/M
      2    Patrick Moran                     Rochester  PA          42    43   M            8:53:53.91     10:41/M
      3    Rick Hohman                       North Canton  OH       24    36   M            8:57:03.21     10:44/M
      4    Anna Piskorska                    Blandon  PA            48    46   F            8:57:27.46     10:45/M
      5    Gwendolyn Musser                  Butler  PA             45    33   F            9:17:03.49     11:08/M
      6    Richard Cook                                             72    58   M            9:52:37.80     11:51/M
      7    Richard Gold                      Natrona Heights  PA    20    50   M           10:06:38.51     12:08/M
      8    Josh Edmiston                     Harmony  PA            16    37   M           10:10:09.87     12:12/M
      9    Tony Machado                      Ottawa  ON             32    38   M           10:36:27.83     12:44/M
     10    Tami Sari                         Polk  PA               52    41   F           10:38:32.80     12:46/M
     11    Todd Benson                       New Stanton  PA         5    35   M           10:39:34.43     12:47/M
     12    Matthew Study                     Lodi  OH               62    33   M           10:42:01.83     12:50/M
     13    Erica Maloney                     Pittsburgh  PA         34    37   F           10:42:41.85     12:51/M
     14    Kevin Sovacool                    Cleveland  OH          60    27   M           10:44:59.31     12:54/M
     15    Justin Donahue                    Cranberry Twp  PA      14    41   M           10:51:21.36     13:02/M
     16    Stephen Sywy                      Carnegie  PA           64    29   M           10:53:37.59     13:04/M
     17    Phil Light                        Pittsburgh  PA         30    38   M           10:56:39.34     13:08/M
     18    Polina Lepniakova                 Ottawa  ON             28    23   F           10:57:43.00     13:09/M
     19    James Ayers                       Williamsport  PA        1    26   M           11:02:48.75     13:15/M
     20    Matt Monsman                      Mantua  OH             41    42   M           11:03:51.34     13:17/M
     21    Reece Lutz                        New Bloomfield  PA     31    48   M           11:04:35.30     13:18/M
     22    Carolyn Hinkle                    Kent  OH               22    35   F           11:10:17.32     13:24/M
     23    Brittany Gentry                   Everett  PA            19    26   F           11:11:36.27     13:26/M
     24    Kelly Piotrowski                  Elizabethtown  NY      47    27   F           11:14:13.61     13:29/M
     25    Marcia Wakeman                    Everett  PA            67    48   F           11:18:05.24     13:34/M
     26    Elizabeth Bibza                   Aurora  OH              6    39   F           11:33:39.23     13:52/M
     27    Brian Turk                        Chagrin Falls  OH      65    33   M           11:33:40.61     13:52/M
     28    Stephen Mick                      Zelienople  PA         38    38   M           11:34:10.63     13:53/M
     29    Anthony Deluca                    Pittsburgh  PA         13    39   M           11:38:43.14     13:58/M
     30    Josh Wentzell                                            73    31   M           11:45:15.82     14:06/M
     31    Nicholas Meriwether               Mars  PA               37    39   M           11:52:22.41     14:15/M
     32    Ronnie Russell                    Philadelphia  PA       51    28   M           11:59:32.55     14:23/M
     33    Vincent Knecht                    Pittsburgh  PA         26    26   M           11:59:37.17     14:24/M
     34    Cory Windsor                      Philadelphia  PA       70    32   M           11:59:41.92     14:24/M
     35    Eric Shumaker                     Petrolia  PA           56    38   M           12:04:03.37     14:29/M
     36    Ryan Shumaker                     Distant  PA            57    41   M           12:06:20.31     14:32/M
     37    Ralph Smith                       Altoona  PA            59    47   M           12:07:56.29     14:34/M
     38    Karlye Shirley                    Greensburg  PA         55    37   F           12:10:59.35     14:37/M
     39    Brad Shirley                      Greensburg  PA         54    39   M           12:10:59.35     14:37/M
     40    Michael Chmielewski               Cleveland  OH          10    36   M           12:16:58.80     14:44/M
     41    Nicholas Conti                    Tallmadge  OH          11    58   M           12:17:08.71     14:45/M
     42    Aaron Campbell                    Wallingford  PA         8    44   M           12:23:36.55     14:52/M
     43    Lucas Durig                       New Castle  PA         15    37   M           12:27:04.96     14:56/M
     44    John Murphy                       Union City  PA         44    46   M           12:29:50.59     15:00/M
     45    Lukas Wise                        Cambridge Springs      71    38   M           12:29:51.19     15:00/M
     46    Eric Burns                        Meadville  PA           7    50   M           12:29:53.58     15:00/M
     47    Jonathan Smith                    Franklin  PA           58    33   M           12:32:55.39     15:04/M
     48    Jake Miller                       Pittsburgh  PA         39    35   M           12:45:27.24     15:19/M
     49    Lindsey Wells                     Akron  OH              69    38   F           12:54:45.22     15:30/M
     50    Thomas Mangan                     Pittsburgh  PA         35    52   M           13:01:43.85     15:38/M
     51    Kristin Engle                     Johnstown  PA          17    38   F           13:02:39.57     15:39/M
     52    Mollie Carpenter                  Philadelphia  PA        9    26   F           13:11:59.22     15:50/M
     53    Michael Strunck                   Pittsburgh  PA         61    30   M           13:12:57.16     15:52/M
     54    Richard Vrboncic                  Bridgeville  PA        66    62   M           13:13:13.59     15:52/M
     55    Bharat Dash                       Pittsburgh  PA         12    30   M           13:37:05.45     16:21/M



 

RELAY 50 MILER

                                                                                                 Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend                Time        Pace  
      1    Mark Knapp                        Gibsonia  PA          138    57   M            7:31:53.37      9:02/M
      2    Mike Wenner                       Pittsburgh  PA        109    40   M            7:42:13.97      9:15/M
      3    Jessi Drayer                      Cranberry Township    112    28   F            8:21:20.17     10:02/M
      4    Alex Lauer                        Cranberry Twp  PA     127    52   M            8:38:41.36     10:22/M
      5    Todd Hershberger                  Cleveland  OH         104    28   M            9:26:00.48     11:19/M
      6    Jonathan Miller                   Pittsburgh  PA        117    23   M            9:38:55.00     11:35/M
      7    Jenni Hulburt                     Portersville  PA      133    33   F            9:42:22.66     11:39/M
      8    Olivia Richardson                 Butler  PA            141    30   F           10:57:36.34     13:09/M
      9    Jessica Moslander                 Cranberry Twp  PA     124    42   F           11:21:19.31     13:38/M



 

50K

                                                                                                 Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend                Time        Pace  
      1    Richard Koubek                    Hummelstown  PA       259    30   M            4:14:14.69      8:12/M
      2    Charles Oestreich                 Annapolis  MD         275    22   M            4:28:19.96      8:39/M
      3    Mark Brose                        Minneapolis  MN       210    51   M            4:47:23.43      9:16/M
      4    William Huber                     Zelienople  PA        247    34   M            4:51:21.14      9:24/M
      5    Josh Litofsky                     State College  PA     265    27   M            4:52:01.16      9:25/M
      6    Greg Lackey                       Pittsburgh  PA        260    29   M            4:54:20.87      9:30/M
      7    Jeremy Lynch                      New Wilmington  PA    269    36   M            5:07:24.96      9:55/M
      8    Nolan Vannata                     Pittsburgh  PA        289    21   M            5:12:06.93     10:04/M
      9    Lesley Bowers                     Syracuse  NY          206    27   F            5:18:02.91     10:16/M
     10    Will Stiglitz                                           287    0    M            5:25:38.41     10:30/M
     11    Chris Pabian                      Allison Park  PA      276    43   M            5:25:46.96     10:31/M
     12    Jamison Dohn                      Oakmont  PA           226    33   M            5:26:47.91     10:32/M
     13    Antoine Gauthier                  Waterloo  ON          236    33   M            5:28:08.58     10:35/M
     14    James Heun                        Burton  OH            243    60   M            5:30:45.32     10:40/M
     15    Don Knight                        Pittsburgh  PA        254    37   M            5:34:24.47     10:47/M
     16    Roman Danyliw                     Pittsburgh  PA        222    41   M            5:42:06.51     11:02/M
     17    Emily Kotnik                      Sagamore Hills  OH    258    23   F            5:42:22.62     11:03/M
     18    Tyler Quinn                       Wexford  PA           279    27   M            5:48:02.57     11:14/M
     19    Brandon Frazier                   Brookfield  OH        234    33   M            5:49:09.65     11:16/M
     20    Alec Raynor                       Erie  PA               49    26   M            5:56:18.25     11:30/M
     21    Elisa Edgar                       Pittsburgh  PA        228    47   F            6:01:13.25     11:39/M
     22    Mark Fetting                      Pittsburgh  PA        232    52   M            6:01:14.69     11:39/M
     23    Sarah Wallace                     Pittsburgh  PA        292    38   F            6:11:13.34     11:58/M
     24    Tom Saginak                       Findley Lake  NY      281    64   M            6:12:28.84     12:01/M
     25    Meg Parke                         Pittsburgh  PA        277    33   F            6:13:36.34     12:03/M
     26    Dan Kossack                       New Wilmington  PA    257    56   M            6:14:07.12     12:04/M
     27    Chris Deyo                        State College  PA     224    43   M            6:14:48.44     12:05/M
     28    Bryan English                     Syracuse  NY          230    38   M            6:15:14.76     12:06/M
     29    Gary Hayden                       Renfrew  PA           239    47   M            6:21:42.56     12:19/M
     30    Edward Hartle Iii                 Oil City  PA          238    31   M            6:23:07.51     12:22/M
     31    Ryan Knecht                       Blairsville  PA       253    47   M            6:26:16.67     12:28/M
     32    Ryan Terrill                      State College  PA     286    25   M            6:27:07.28     12:29/M
     33    Chris Latsko                      Royersford  PA        261    47   M            6:33:35.31     12:42/M
     34    Scott Prontiker                   Mckeesport  PA        278    48   M            6:35:15.25     12:45/M
     35    Gregory Novotny                   Mars  PA              274    39   M            6:39:04.12     12:52/M
     36    Kelly Giles                       Pittsburgh  PA        237    32   F            6:40:18.42     12:55/M
     37    David Lott                        Leechburg  PA         267    44   M            6:44:45.90     13:03/M
     38    Heather Roszczyk                  Hudson  OH            280    40   F            6:50:46.29     13:15/M
     39    Bert Crooks                       Eastlake  OH          219    58   M            6:55:43.38     13:25/M
     40    Jeff Herrod                       New Alexandria  PA    242    44   M            6:59:00.32     13:31/M
     41    Franco Bonacchi                   Pittsburgh  PA        201    48   M            7:04:55.53     13:42/M
     42    Rob Hollenbeck                    Pittsburgh  PA        246    39   M            7:05:27.41     13:43/M
     43    Nicolas Sluis-Cremer              Pittsburgh  PA        283    49   M            7:06:59.25     13:46/M
     44    Sean Dailey                       Beaver  PA            221    56   M            7:08:33.16     13:49/M
     45    David Dawson                      Meadville  PA         223    49   M            7:12:19.81     13:57/M
     46    Kevin Chatary                     Tarentum  PA          217    43   M            7:14:07.82     14:00/M
     47    Jonathan Summers                  New Castle  PA        285    42   M            7:17:04.64     14:06/M
     48    James Yuvan                       Youngwood  PA         297    40   M            7:20:32.96     14:13/M
     49    William Fisher                    Pocono Summit  PA     233    28   M            7:20:40.58     14:13/M
     50    Carolyn Bradshaw                  Downingtown  PA       209    33   F            7:23:23.34     14:18/M
     51    Connie Hoffer                     Chicora  PA           244    44   F            7:26:46.63     14:25/M
     52    Waylon Burke                      Morgantown  WV        212    37   M            7:32:36.80     14:36/M
     53    Mark Turner                       Buckhannon  WV        288    34   M            7:34:20.69     14:39/M
     54    Jim Brosius                       Faimount City  PA     211    45   M            7:40:49.17     14:52/M
     55    Evan Sakmar                       Johnstown  PA         282    31   M            7:45:14.14     15:00/M
     56    Mike Boyko                        Bridgeville  PA       207    40   M            7:46:07.16     15:02/M
     57    Murray Hofmeister                 Butler  PA            245    48   M            7:46:37.95     15:03/M
     58    Angela Vestal                     Brookfield  OH        290    31   F            7:55:34.22     15:20/M
     59    Bobbi Witham                      Canonsburg  PA        295    38   F            7:56:10.96     15:22/M
     60    Jason Witham                      Canonsburg  PA        296    37   M            7:56:12.11     15:22/M
     61    Erin Boyles                       Charleston  SC        208    39   F            8:01:12.17     15:31/M
     62    Molly Sullivan                    Pittsburgh  PA         63    37   F            8:13:46.98     15:56/M
     63    Raymond Kohnen                    New Castle  PA        255    40   M            8:18:21.74     16:05/M
     64    Tammi Kohnen                      New Castle  PA        256    38   F            8:18:22.65     16:05/M
     65    Jerry Agin                        Pittsburgh  PA        200    77   M            8:21:06.24     16:10/M
     66    Dan Kendra                        Beaver Falls  PA      251    55   M            8:23:32.89     16:15/M
     67    Edward Jenkins                    Seven Fields  PA      249    48   M            8:25:45.43     16:19/M
     68    Chip Heath                        Latrobe  PA           240    52   M            8:35:57.38     16:39/M
     69    Sarah Heppenstall                 Templeton  PA         241    58   F            8:45:10.83     16:56/M
     70    Stephanie Bobby                   Munhall  PA           204    33   F            8:45:12.92     16:57/M
     71    Trevor Zaliponi                   Butler  PA            299    36   M            8:52:22.13     17:10/M
     72    Shawna Zaliponi                   Butler  PA            298    38   F            8:52:22.32     17:10/M
     73    Joseph Lynn                       Hubbard  OH           270    40   M            8:56:04.47     17:18/M
     74    Marisa Dombrowski                 Pittsburgh  PA        227    44   F            9:26:47.70     18:17/M
     75    Kristy Marcinko                   Cranberry Twp  PA     272    41   F            9:26:47.96     18:17/M
     76    Joyce Garnet                      Warren  OH            235    48   F            9:27:22.94     18:18/M
     77    Teri Williamson                   New Castle  PA        294    43   F            9:32:44.26     18:29/M
     78    Dawn Mullin                       Ottawa  ON            273    44   F            9:36:27.83     18:36/M
     79    Carrie Chisholm                   Pittsburgh  PA        218    41   F            9:42:00.17     18:46/M
     80    Lori Kiehl                        Pittsburgh  PA        252    42   F            9:42:00.86     18:46/M
     81    Jonathan Chase                    Erie  PA              216    46   M            9:44:01.57     18:50/M
     82    Donna Crooks                      Eastlake  OH          220    54   F            9:48:36.33     18:59/M
     83    Elizabeth Dickey                  Slippery Rock  PA     225    57   F            9:48:36.74     18:59/M
     84    Beckie Castell                    Madison  OH           215    44   F            9:48:37.55     18:59/M
     85    Stephen Spacht                    Erie  PA              284    63   M           11:47:31.95     22:49/M
     86    Lisa Mangino                      New Castle  PA        271    57   F           12:05:43.26     23:25/M



 

30K

                                                                                                 Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend                Time        Pace  
      1    Robert Edman                      Pittsburgh  PA        322    38   M            3:08:49.48     10:09/M
      2    Ian Piper                         Pittsburgh  PA        382    23   M            3:09:03.91     10:10/M
      3    Adam Stillwaggon                  Grove City  PA        407    30   M            3:09:42.43     10:12/M
      4    Kyle Beckhusen                    Beaver Falls  PA      305    27   M            3:18:45.68     10:41/M
      5    Michael Getz                      Girard  PA            333    58   M            3:20:55.20     10:48/M
      6    Maureen Copeland                  Pittsburgh  PA        313    36   F            3:23:57.64     10:58/M
      7    Allan Higham                      Twinsburg  OH         340    49   M            3:25:55.19     11:04/M
      8    Rob Mccarty                       Cuyahoga Falls  OH    364    57   M            3:28:30.18     11:13/M
      9    Titus Martin                      Beaver Falls  PA      362    40   M            3:31:17.47     11:22/M
     10    Tom Rekowski                      Pittsburgh  PA        389    51   M            3:32:14.38     11:25/M
     11    Micah Ramsey                      New Galilee  PA       387    45   M            3:32:30.26     11:25/M
     12    Philippe Hanck                    Lintgen               338    34   M            3:34:34.29     11:32/M
     13    Jay Layshock                      Canfield  OH          263    55   M            3:37:44.73     11:42/M
     14    Jeff Lynn                         Slippery Rock  PA     357    51   M            3:39:43.76     11:49/M
     15    Michael Zucatti                   Cranberry Twp  PA     427    35   M            3:40:02.51     11:50/M
     16    Kevin Fleischmann                 Pittsburgh  PA        328    23   M            3:44:25.32     12:04/M
     17    Drew Mckinney                     Beaver Falls  PA      366    34   M            3:45:57.45     12:09/M
     18    Tracy Mitchell                    Renfrew  PA           372    39   F            3:46:36.89     12:11/M
     19    Randy Powell                      Franklin  PA          383    44   M            3:52:42.64     12:31/M
     20    Dan Tack                          Butler  PA            409    52   M            3:52:55.45     12:31/M
     21    Amanda Downey                     Pittsburgh  PA        319    30   F            3:52:58.30     12:32/M
     22    Robert Ritossa                    Kirtland  OH          390    52   M            3:54:03.57     12:35/M
     23    Kevin Peragine                    King Of Prussia  PA   380    47   M            3:59:07.72     12:51/M
     24    Ellen Kline                       Pittsburgh  PA        348    31   F            3:59:34.00     12:53/M
     25    Jason Thoman                      Beaver Falls  PA      411    41   M            4:01:49.52     13:00/M
     26    Elizabeth Tatomirovich            Slippery Rock  PA     410    30   F            4:05:25.26     13:12/M
     27    Toni Zona                         Fairview  PA          426    41   F            4:06:52.31     13:16/M
     28    Julie Nikles                      Northfield  OH        375    36   F            4:08:19.26     13:21/M
     29    Rachel Misour                     Pittsburgh  PA        371    34   F            4:13:40.00     13:38/M
     30    Devin Misour                      Pittsburgh  PA        370    34   M            4:13:41.78     13:38/M
     31    Bill Thomson                      Pittsburgh  PA        412    61   M            4:14:42.77     13:42/M
     32    John Black                        Sharon  PA            303    49   M            4:18:21.99     13:53/M
     33    Jeff Simmons                      Erie  PA              401    34   M            4:18:50.78     13:55/M
     34    Mary Schardt                      Bethel Park  PA       395    53   F            4:19:56.53     13:58/M
     35    Mike Meyer                        Ellwood City  PA      368    38   M            4:20:33.73     14:00/M
     36    Scott Meiser                      Butler  PA            367    45   M            4:20:58.93     14:02/M
     37    Timothy Faulkner                  Pittsburgh  PA        324    51   M            4:21:17.42     14:03/M
     38    Joseph Knott                      West Middlesex  PA    350    32   M            4:21:34.50     14:04/M
     39    Kristin Patterson                 Wexford  PA           376    36   F            4:22:38.13     14:07/M
     40    Caitlin Werth                     Pittsburgh  PA        420    38   F            4:26:08.81     14:18/M
     41    Daniel Beggs                      Butler  PA            306    47   M            4:33:16.29     14:42/M
     42    Gina Springer                     Harmony  PA           406    40   F            4:34:12.94     14:45/M
     43    Patti Kossack                     New Wilmington  PA    352    56   F            4:36:21.93     14:51/M
     44    Mark Skosnik                      Pittsburgh  PA        402    33   M            4:37:27.16     14:55/M
     45    Michele Lex                       Bridgeville  PA       356    46   F            4:38:17.17     14:58/M
     46    Sharon Schwarzmiller              Bridgeville  PA       393    47   F            4:38:17.72     14:58/M
     47    John Warrick                      Bethel Park  PA       418    69   M            4:39:55.30     15:03/M
     48    Robert Tripi                      West Farmington  OH   415    56   M            4:43:09.73     15:13/M
     49    Lorraine Kuzma                    West Mifflin  PA      354    48   F            4:43:09.73     15:13/M
     50    Bill Greenawalt                   Ellwood City  PA      335    66   M            4:44:49.13     15:19/M
     51    Dutch Perz                        Pittsburgh  PA        381    57   M            4:46:25.27     15:24/M
     52    Erin Festerman                                          414    0    F            4:47:05.69     15:26/M
     53    Jesse Killosky                    Finleyville  PA       347    31   F            4:47:55.32     15:29/M
     54    Camden Gentry                     Everett  PA           332    28   M            4:51:30.51     15:40/M
     55    Laura Chevalier                   Beaver Falls  PA      310    51   F            4:54:41.32     15:51/M
     56    David Rach                        Pittsburgh  PA        386    59   M            4:55:20.18     15:53/M
     57    Harold Dunn                       Butler  PA            321    31   M            4:58:21.83     16:02/M
     58    Maria Woods                       Cleveland  OH         423    56   F            5:00:11.48     16:08/M
     59    Marvin Hall                       Oil City  PA          337    44   M            5:00:59.23     16:11/M
     60    David Montag                      Meadville  PA         373    38   M            5:04:47.29     16:23/M
     61    Beth Wimer                        Meadville  PA         421    54   F            5:04:47.30     16:23/M
     62    Cheryl Drazina                    Meadville  PA         320    45   F            5:04:48.49     16:23/M
     63    Kate Fiscus                       Mc Kean  PA           327    38   F            5:10:02.00     16:40/M
     64    Gina Armenini                     Lawrence  PA          301    44   F            5:10:03.55     16:40/M
     65    Cheyenne Knight                   Pittsburgh  PA        349    23   F            5:11:27.84     16:45/M
     66    Kellie Werschey                   Peninsula  OH         419    44   F            5:13:30.97     16:51/M
     67    Meg Clark                         Chardon  OH           311    53   F            5:18:30.25     17:07/M
     68    Karen Greenawalt                  Ellwood City  PA      336    67   F            5:22:08.11     17:19/M
     69    Tricha Young                      Meadville  PA         424    54   F            5:22:55.53     17:22/M
     70    Julie Ferringer                   Utica  PA             326    38   F            5:26:52.38     17:34/M
     71    Liz Feroz Marano                  Allison Park  PA      325    39   F            5:26:54.81     17:35/M
     72    Gabe Kramer                       Erie  PA              353    29   M            5:27:15.61     17:36/M
     73    Clayton Schuman                   Pittsburgh  PA        397    28   M            5:27:15.86     17:36/M
     74    Kathleen Warner                   Titusville  PA        417    55   F            5:28:23.69     17:39/M
     75    Tiffany Hrach                     Meadville  PA         341    40   F            5:28:24.61     17:39/M
     76    Rhett Sloan                       Volant  PA            404    36   M            5:32:08.62     17:51/M
     77    Laura Blood                       New Brighton  PA      307    38   F            5:38:37.56     18:12/M
     78    Mark Ciotti                                             430    48   M            5:38:49.97     18:13/M
     79    Robert Crawford                   East Brady  PA        314    72   M            5:46:13.31     18:37/M
     80    Scott Mccray                      Titusville  PA        365    71   M            5:50:15.54     18:50/M
     81    Shannon Gallagher                 Franklin  PA          331    47   F            5:50:15.74     18:50/M
     82    Heather Heath                     Hubbard  OH           339    45   F            5:50:32.83     18:51/M
     83    Corry Clinton                     Philadelphia  PA      312    40   M            6:03:01.15     19:31/M
     84    Laura Augustine                   Butler  PA            302    49   F            6:06:28.20     19:42/M
     85    Carol English                     Evans City  PA        323    62   F            6:07:41.70     19:46/M
     86    Sherrie Mazurek                   Butler  PA            363    61   F            6:08:15.34     19:48/M
     87    Lara Huffman                      Pittsburgh  PA        344    39   F            6:09:13.16     19:51/M
     88    Travis Dombeck                    Pittsburgh  PA        318    30   M            6:11:30.81     19:58/M
     89    Leah Dombeck                      Fombell  PA           317    50   F            6:11:31.83     19:58/M
     90    Jennifer Prazenica                Kittanning  PA        384    47   F            6:12:18.74     20:01/M
     91    Shannon Martin                    Pittsburgh  PA        361    35   F            6:15:51.90     20:12/M
     92    Danielle Seitz                    Buckhannon  WV        398    31   F            6:30:19.61     20:59/M
     93    Brian Frederick                                         431    53   M            6:43:24.16     21:41/M
     94    Kerri Penrose                     Pittsburgh  PA        379    43   F            6:43:32.20     21:42/M
     95    Brian Penrose                     Pittsburgh  PA        378    45   M            6:43:32.47     21:42/M
     96    Maggie Tkatch                     Baden  PA             413    41   F            6:43:40.83     21:42/M
     97    David Sabol                       Moon Township  PA     394    71   M            6:43:40.95     21:42/M
     98    Cynthia Mikush                    Ambridge  PA          369    45   F            6:43:42.87     21:42/M
     99    Katy Runyon                       New Castle  PA        392    32   F            6:55:34.22     22:21/M
    100    Jodie Jones                       New Castle  PA        346    55   F            7:22:41.68     23:48/M

                                                                                                 Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend                Time        Pace  
    101    Doug Mangino                      New Castle  PA        359    57   M            7:22:42.50     23:48/M
    102    Amy Lehman                        Butler  PA            355    50   F            7:33:14.27     24:22/M
    103    Megan Meeder                      Harmony  PA           358    41   F            7:33:15.26     24:22/M
    104    Claire Dee                        Wexford  PA           315    57   F            8:13:52.77     26:33/M
    105    Lori Konopka                      Pittsburgh  PA        351    50   F            8:13:53.30     26:33/M